PDA

Zobacz pełną wersję : jakie cwiczenia na szybkosc i sile ciosu?



Paulo
02-06-07, 16:53
mam pytanie.Jakie cwiczenia wykonywac na szybkosc i sile ciosu?mozliwie niezbyt obciazjace kregoslup.

VegetaSSJ3
02-06-07, 17:30
Mam dla Ciebie rade wez sobie ciezarki ok 5 kg i wymachuj nimi jakbys kogos boksowal rozne chwyty wykonuj sierpy haki itp to bedzie naskuteczniejsze i nie przkraczaj powyzej 5kg po tych ciczeniach bedziesz mial pozniej szybsze ciosy a na dodatek jeszczr silniejsze po tych cwiczeniach sprubuj pozniej bez ciezarkow boksowac zobaczysz jak bedziesz mial leciutkie rece a do tego szybkie jak blysklawica

Paulo
02-06-07, 17:57
dzieki wielkie:)ale mam pytanie czy 6 np tez sie nadaje jako tako i czemu nie przekraczac 5?I tak po ile powtorzen/minut na poczatek?

Punisher
02-06-07, 19:31
Zgadzam sie z VegetąSSJ3.
Ja tez czasem to zrobie, ale z hantlami 2x8kg tak po 50 razy seria...

Matheo
02-06-07, 20:01
hahah chyba sie naogladaliscie za duzo dragon balla ^^ :lol: :lol: :twisted: :twisted: :cool:

Punisher
02-06-07, 20:10
WTF? Nie spamuj.
To ćwiczenie jest dobre, już po paru treningach robi się łatwiej to ćwiczonko ! Co tzn? Siła przybywa.

Prezydent_1c
02-06-07, 21:51
sofok666, jest do dobre ale na barki a nie na uderzenie bo nie składa się na siłe ciosu tylko ręka ale balans całym ciałem np. skret na stopie itp. Ja polecam ci na siłowni ćwiczyć na szybkość czyli 50% naxymalnego obciążenia ćwiczysz tak jak normalnie tylko szybko podnosisz i wolno opuszczasz obciażenie. I tak 6x4.

Paulo
02-06-07, 22:37
prezydent ale jak podnosic czyli na co na klate na bica?i maksymalne obiazenie czyli?czyli te porady kolegow nie daja duzo?

lukemaster
02-06-07, 23:03
kup sobie takie obciązenia na rzepy co sie na ręce przyczepia..i walcz z cieniem:)

02-06-07, 23:39
Te cwiczenie z hantelkami za bardzo ci nie pomoze :P Zeby zwiekszyc sile ciosu musisz wypracowac odpowiednia technike, czyli wyprowadzic uderzenie wykorzystujac swoja mase. Chodzi o to, zebys nie uderzal z samego ramienia ale wykorzystal do tego mase tulowia, bioder i odpowiednio sie wychylil. A co szybkosci to bardzo wazne jest zebys juz w trakcie pierwszego uderzania ustawial sie odpowiednio do wyprowadzenia kolejnego ciosu, przez co bedzie on mocniejszy i szybszy. Najlepiej bedzie jak popytasz znajomego boksera lub kickboxera jak to ma wygladac bo sam raczej nie zalapiesz ocb :)

03-06-07, 00:05
http://youtube.com/watch?v=TMx9ThXNxvU

Zobacz jak ten koles ustawia sie od ciosu do ciosu

Prezydent_1c
03-06-07, 11:34
Paulo, narazie ich rady są średniej jakości ... qń, nawet dobrze zaczął ci to tłumaczyć. Zapisz się na boks najlepiej i tak cię nauczą poprawnie uderzać. A co do ćwiczeń to sprawdz sobie ile maxymalnie bierzesz na bceps triceps itp. w poszczególnych ćwiczeniach i odejmij sobie od tego 50% i rób to samo tylko tak jak ci wyżej pisałem. To poprawi twoja siłe dynamiczną.

bocion
03-06-07, 12:51
Stajesz ze sztanga i tak jakbys robil wyciskanie tylko ze na stojaco- to na szybkosc.
Jesli chodzi o sile w boksie to wiekszosc to masa, oczywiscie sila miesni tez swoje robi ale juz mniej jest wazna. Aha no i jeszcze walenie w worek(jak najszybciej i przez dlugi czas). Dobrze na wytrzymalosc

A co do wypowiedzi qń to wyprowadzanie ciosu calym cialem wraz ze skretem tulowia jest jednym ze sposobow zadawania ciosu-silny ale dosc wolny i przewidywalny. Tyson tak walczy-pokonuje oponenta jednym dosc wolnym ciosem, do ktorego okazji szuka przez cala walke. Znowu np Michalczewski walczy technicznie i malo u niego takich ciosow ze skretem tulowia, bo sa one wolne. Wniosek taki ze czym mniejsza waga tym walka bardziej techniczna z rzadka zakonczona knockoutem.

Punisher
03-06-07, 13:32
On się nie pyta jak zostać bokserem czy kimś nie wiadomo kim, tylko jak zwiększyć siłę ciosu.
Tak na barki dobre to jest, a co za tym idzie- mówcie co chcecie, ale na siłę ciosu też wpływa- można w jakiś stopniu ją zwiększyć !

Buu
03-06-07, 15:17
HeHe... a ja akurat mam znajomego boksera i tyle co mogę powiedzieć to to co on mi powiedział. Siła ciosu to głównie technika, składa się na to odpowiednie ustawienie tułowia, rąk na odpowiedniej wysokości, cios wyprowadza się głównie z grzbietu a ręka tylko przenosi siłę ;] a te ćwiczenia z hantlami na rękach to jakaś głupota jest. Ćwiczenia na siłowni na cios to w sumie tylko triceps i grzbiet każdy bokser trenuje choćby podciąganie się (grzbiet) i bardzo dużo pompek (triceps). Musisz na początku walić dużo w worek na początku lekko nie z całej siły wczuć się, timing jest bardzo ważny, musisz wiedzieć kiedy cios będzie korzystniejszy no i przenoś masę. Na początku zwykłe walenie w worek ciosy proste lekkie. Co do ciosów z tzw. haka to nie są takie proste mimo, iż każdy z was pewnie uważa "każdy głupi tak może"
pozdro!

ps. obejrzyj ten filmik co jest wyżej koleś ma silniejszą rękę zawsze z tyłu czyli jak jesteś prawo ręczny to lewa noga do przodu prawa do tyłu ;]

Punisher
03-06-07, 19:03
No dobra, z bokserem się nie będę kłócił, ale przyznaj racje, zę "jakiś" wpływ to ćwiczenie ma na siłę czy tam może bardziej szybkość ciosu. W końcu to boksowanie jest z obciążeniem to powinno wpływać...

balasini
08-02-10, 15:29
zapal swieczke i zatrzymuj uderzenia 4 cm od niej sprubój ja zgasic