PDA

Zobacz pełną wersję : Biorąc odżywki na mase traci sie rzeźbę?!



ewerest2
01-06-07, 21:14
Siemka...

Mam takie pytanko... Chce zacząć brać odzywki na przyrost masy mięśniowej i chciałem sie zapytać fachowców ;) czy przy takich odrzywkach traci się rzeźbe? Czy moze to nie przeszkadza? A może można brać odżywki na mase i zyskiwać przy tym rzeźbę?

z góry dzieks za odpowiedzi...


Pozdrawiam...

Cielu7
01-06-07, 22:03
no wes odpowiedz sobe sam na to pytanie wysarczy sie nie zbyt dlugo i intensywnie zastanowac chyba po to sa odrzywki oddzielne na mase i na rzezbe jak berzesz odrzywki na mase typu gainer to sie i tluszczem zalejesz proste i logiczne nie da sie robic masy i rzezby zycie to nie bajka nic tak latwo

ewerest2
01-06-07, 22:12
pierogi ruskie a z polski :cool: to moze proponujesz brać odzywki na mase i na rzeźbe jednocześnie? to zycze powodzenia!

u.waw.pl
01-06-07, 23:03
ewerest2 fachowców na tym forum nie znajdziesz, jedynie amatorów.

Cielu7 zamiast określenia odżywki na rzeźbę proponuje "spalacze".

ewerest2
01-06-07, 23:17
u.waw.pl a ty sie nie podzielisz z nami swoja wiedzą?

Cielu7
01-06-07, 23:39
czy ja powiedzialem ze razem ja mowie ze albo robisz mase albo spalasz tluszcz i tyle pomysl czlowieku

u.waw.pl
01-06-07, 23:42
Moja wiedza jest mocno okrojona.

Odpowiadając na pytanie. Stosowanie odżywek na masę nie musi powodować zacierania się rzeźby mięśni, to zależy jeszcze jakie są proporcje białek, węglowodanów i tłuszczy, ile kalorii itd. Najlepszy efekt w powiększaniu masy mięśniowej uzyskuje się, gdy jednak trochę przybieramy tłuszczu, a białka i węglowodanów w diecie jest dużo. To też zależy od budowy ciała, dla ektomorfika o wadze 70kg dziennie potrzeba 160g białka, 400g węglowodanów i 70g tłuszczy. W zależności od reakcji organizmu trzeba regulować.

Moja rada jest taka, najpierw masa, potem rzeźba.

ewerest2
01-06-07, 23:44
Do Cielu7:
Ty pomyśl !!! Uważasz ze odzywki na mase są po to by mieć wiecej tłuszczu?;> Nikt by tego nie brał !!! Bo mozna by równie dobrze obrzerać sie w domu! Odzywki są na mase mięśniową nie na TŁUSZCZ !!!

[ Dodano: 01-06-2007, 23:47 ]

Moja rada jest taka, najpierw masa, potem rzeźba.

dzieki :) o to mi chodzilo :)

pozdrowionka..

Prezydent_1c
02-06-07, 09:48
ewerest2, ale najefektywniej zbudujesz mase i najwięcej ci jej wejdzie jak bedzie dieta wyskokokaloryczna jak juz wyżej wspominał o tym u.waw.pl, a więc automatycznie tłuszczu też troche może wpaść.