PDA

Zobacz pełną wersję : ALKOHOL - bardzo wazne pytanie!! Pomozcie!!



Daffcia
20-04-06, 17:55
Witam!
jestem 1szy raz na tym forum i nie wiem czy wczesniej ten temat byl poruszany, czy nie.. ale mam na prawde do was baardzo wazne pytanie!!

Jak wiadomo alkohol jest niwskazany w kulturystyce- w takich cwiczeniach itd itp!
Jednak wyobraza sobie ktos jakies imprezy bez alkholu... no raczej nie ?
Wiec mam pytanko... bo ponoc alkohol scina bialko i niszczy efekty naszej ciezkiej pracy.. i slyszalem ze najgorzej na to wodka dziala!!
A jaki byscie proponowali "najmniej" szkodliwy alkohol... wiadomo ze z wieleee zlego mozna wybrac cos mniej zlego ;)
Jakies winko dobre? piwo? wódka? whisky??
Wiecie co moze najmniej szkodzi?
Na prawde baaardzo mi na tym zalezy i z gory dziekuje za kazda odpowiedz!!

zizu
20-04-06, 18:05
Witam.

najbardziej szkodzi alko ktory zawiera najwiecej % alkoholu w sobie
na dwa piwa mozesz sobie pozwolic, wino tez
pozdr

fishe
20-04-06, 19:56
mozesz poczytac tutaj http://e-kulturystyka.info/viewtopic.php?t=321 tutaj jest temat Wplyw alkocholu na miesnie powinienes znalezc cos dla siebie temat mozna zamknac

wklein
21-04-06, 18:15
trzeba przynajmniej raz - dwa razy w miesiącu walnąć sobie 1-2 browarki żeby przeczyścić nerki ale dosłownie 1-2 browarki a nie totalny zgon

Raskus
21-04-06, 18:32
Najlepiej raz w miesiącu sobie walnąć w jeden dzień 3 browary to najlepiej przeczyszcza nerki a nie 1-2. Oczywiście jak najmniej procent ale by był dość mocny.

riminkaa
21-04-06, 18:46
raskus a jakie piwo ma malo procent a jest dosc mocne?

ktrol
21-04-06, 18:51
wlasnie ryminka dobrze mmowi jakie to piwo co ma malo % a jest mocne?

:shock:

fishe
21-04-06, 20:27
Raskus, cos namieszales
Oczywiście jak najmniej procent ale by był dość mocny. ja tego nie rozumiem :mrgreen:

zizu
21-04-06, 20:29
heh tez jestem ciekawy

fishe
21-04-06, 20:48
moze u niego sa takie browarki :mrgreen:

wklein
21-04-06, 22:26
może mu chodziło o mały % ekstraktu ale z tym sie też wiąze procent alko chyba że mówi o jakiś piwach niskoestraktowych chrzczonych spirytem

[ Dodano: 2006-04-21, 22:47 ]
Alkohol dostarcza 7 kcal w każdym gramie i spala się w organizmie z prędkością 60 mg/1 kg wagi ciała. Pół litra alkoholu 40% to 200 g czystego alkoholu, człowiek o wadze 90 kg spali go w ciągu 37 godzin.

• 1 kieliszek wódki (whisky) 30 g to 10-12 g czystego alkoholu,
• 1 kieliszek koniaku (gin/rum) 30 g to 10-15 g czystego alkoholu,
• 1 kieliszek wina 100 g to 13-15 g czystego alkoholu,
• 1 szklanka piwa 250 g to 7-14 g czystego alkoholu.
Michael Garner, uczony amerykański badający wpływ alkoholu na człowieka określa "umiarkowane" dawki alkoholu dla ludzi dorosłych:
• wino białe lub czerwone - 2 g na 1 kg wagi ciała na dobę,
• mocne trunki (do 40%) - 0,5 g na 1 kg wagi ciała na dobę.

Białe wino oczyszcza nerki, lekko pobudza układ nerwowy i sprzyja lepszemu trawieniu. Czerwone wino poprawia pracę wątroby, zwiększa apetyt, oczyszcza krew, tonizuje układ hormonalny, uspakaja system nerwowy, poprawia procesy oddechowe, obniża ryzyko zachorowań na serce u ludzi z wysokim poziomem cholesterolu. Wino jest korzystne dla osób starszych cierpiących na anemię i mających osłabiony organizm. Burgundczycy wino nazywają "mlekiem starców".

Alkohol strąca pepsynę i uniemożliwia strawienie każdego białka. Zakąszanie więc śledzikiem, schabowym czy jajeczkiem w majonezie zatruwa nam organizm i to za własne pieniądze. :-))

Raskus
22-04-06, 11:29
Ładnie to opisałeś, nalezy pić z umiarem odpowiednio do swojej wagi ciala i ogółem do swojego organizmu.

Wielki Be
04-05-06, 22:21
jak już pijecie, to w czasie takiej libacji :-D pić dużo płynów, sporo jeśc najlepiej żeby były tam też tłuszcze. pozdro