PDA

Zobacz pełną wersję : ZESTAW DYSKOTEKOWY :D :D



Bartez
26-05-07, 13:26
Siemka piszę tutaj ponieważ przeglądając inne fora kulturystyczne spotkałem się z śmiesznym treningiem pt "Zestaw Dyskotekow"

Może troche więcej o tym zestawie (dla mnie kozackim ;p)

Partie mięśniowe trenowane przez sezonowych pakerów, żeby było na co wyrywać laski na wichurach jak się włoży obcisłą koszulkę w serek, ze smokiem na klacie lub z wykrzyknikiem. Są to:
- klata
- biceps
- triceps
i trochę najszerszy grzbietu.


Moim Zdaniem jest to trening sezonowy ;p i wydaje mi się że nie opłaca się go robić
np Jakiś facet który używa tego genialnego zestawu ;pp ma bica 43 klate wypas i triceps także ma plecki jak cnotka oraz nogi jak patyki ;p.
Dlaczego tego treningu tak się czepiłem , ponieważ jeżeli nie bedziesz ćwiczył każdej parti mięśnie nie będą one propocjonalne do Twojego Ciała, wiec średniowo to może wyglądać




Teraz tak %%%% o tym ćwiczeniu
Kącik nowicjusza. Znaczna liczba nowicjuszy trening swój układa w ten sposób, aby możliwie szybko rozwinąć tzw. mięśnie pokazowe. Należą do nich mięśnie klatki piersiowej, najszersze grzbietu i ramion. Pozostałe mięśnie, czyli te, którymi nie można się chwalić, schodzą u nich częściowo lub całkowicie na dalszy plan. Sądzę, że w każdej siłowni znajdziemy takich "pokazowych herosów". Możemy ich bez trudu rozpoznać po tym, że obnoszą się ze swoim umięśnieniem w sposób iście teatralny oraz że mają sylwetki delikatnie mówiąc nieforemne. Widok takich "herosów" zapewne nikogo do uprawiania kulturystyki zachęcić nie może.
Przecież żadna to przyjemność patrzeć na kulturystę o potężnie rozbudowanej górze, unoszonej na nogach wyglądających jak dwa zasuszone patyki. Zimą takie "suszki" można jeszcze schować w nogawkach spodni, ale co z nimi robić latem, kiedy czasami wypada te spodnie zdjąć?
Osoby, które w swoich treningach przedkładają jedne grupy mięśniowe nad drugie, są zaprzeczeniem idei kulturystyki, bowiem ta polega na równomiernym rozwoju wszystkich grup mięniowych. Mając powyższe na uwadze chciałbym przestrzec wszystkich nowicjuszy przed popełnianiem takich błędów. Radzę im, aby skutecznie przezwyciężali ciągoty do ćwiczenia na pokaz, ponieważ wcześniej czy później będą się tego wstydzić.
Odpoczynek

Organizm potrzebuje również odpoczynku. Dlatego też dni treningu powinny być przeplatane dniami od treningu wolnymi – dniami odpoczynku. Mięśniom należy się czas wolny, czas na regenerację. Niezależnie od tego, raz na jakiś czas, np. raz na kwartał, należy nam się odpoczynek nieco dłuższy. Powinien on trwać nieprzerwanie od 7 do 10 dni. Przerwa w ćwiczeniach pozwoli naszym mięśniom na pełniejsze zregenerowanie się i przygotowanie do następnego okresu treningowego.
Ten wolny od zajęć tydzień umożliwi nam również dokonanie oceny dotychczasowych wyników i – jeżeli zajdzie taka potrzeba – skorygowanie planów treningowych. Pamiętajmy też o tym, że przerwa w ćwiczeniach wiąże się ze zmniejszonym zapotrzebowaniem organizmu na podstawowe składniki odżywcze. Uwzględniając powyższe uwagi, należy koniecznie zmienić naszą dietę na mniej kaloryczną.
Niestety, wielu ćwiczących zapomina o potrzebie takich ograniczeń. Gorzej, w czasie dni wolnych od ćwiczeń dają upust swojemu apetytowi i objadając się w nadmiarze, fundują sobie całkiem niezłą podkładkę tłuszczową. Wmawiają sobie, że gdy tylko rozpoczną ponownie treningi, zwiększą od razu ich intensywność i "spalą" cały tłuszczyk. Niestety, nie jest to ani takie łatwe, ani takie proste. Lepiej zatem kontrolować na bieżąco swój apetyt i nie tworzyć tak kłopotliwego balastu.
Przypominam, że przy wznowieniu treningu należy właśnie zacząć od mniej intensywnych ćwiczeń przynajmniej przez pierwsze 2-3 dni. Zbyt intensywny trening, nawet po stosunkowo krótkiej przerwie, może skończyć się niepotrzebną kontuzją.
Nawyki dobre i złe

Każdy rozpoczynający ćwiczenia kulturystyczne, zwłaszcza przez pierwsze kilka miesięcy treningów, powinien zwracać baczną uwagę na to, aby przy każdym powtórzeniu każdego ćwiczenia wszystkie ruchy (pozytywne i negatywne) wykonywać prawidłowo technicznie i w pełnym zakresie. W pełnym zakresie to oznacza że od pełnego ugięcia (np. ramienia) do pełnego jego wyprostu i odwrotnie.
Piszę o tym zwłaszcza dlatego, ponieważ bardzo często nowicjusze biorą przykład z innych ćwiczących, nie bacząc zupełnie na to, że ci inni ćwiczą niekiedy przez kilka lat i są do podnoszenia dużych ciężarów znakomicie przygotowani, "dosadzają się" do ciężarów ponad siłę. Nawet jeżeli uda im się je podnosić to podnoszą wyjątkowo źle, w dodatku ze złymi tego skutkami na przyszłość.
Po pierwsze źle pod względem technicznym i po drugie źle bo nabierają groźnego nawyku skracania ruchów. Pamiętajmy o tym, że nagminne skracanie ruchów może prowadzić do tzw. krótkich, nie w pełni rozwiniętych mięśni. Udawanie „herosów” z reguły nie wychodzi nikomu na dobre. Owszem, w kulturystyce profesjonalnej występują ćwiczenia z zastosowaniem ruchów skróconych, ale stosuje się je jako okresową zmianę bodźców, a nie regułę samą w sobie.
Wracając zaś do złego nawyku ruchów skróconych, to sam wielokrotnie widziałem takich ćwiczących, widziałem też skutki takich ćwiczeń. Przykładem może być np. wyciskanie sztangi zza karku. Obserwowany ćwiczący zamiast opuszczać sztangę do jej oparcia o mięśnie czworogłowe (kaptury), opuszczał ją tylko do linii uszu. Na pytanie, dlaczego nie opuszcza sztangi niżej odpowiedział, że niżej opuścić nie może. To jest już nawyk, bardzo zły nawyk, nawyk z którym trudno walczyć. Podobne przykłady można znaleźć w innych ćwiczeniach, niestety, w nazbyt wielu.

PS: Chciałbym poznać wasze relacje na temat odnosnie tego treningu czy sie znim juz z zpotkaliscie czy sie go oplaca robic itp itd ja swoją relacje zdałem czekam na waszą :>


Np tak estetycznie to wygląda ale tylko na górze :D

Pozdrawiam

VegetaSSJ3
26-05-07, 13:36
Niewiem czego sie tak ich czepiasz kazdy chce wygladac jak chce wiec to ich zdanie jak oni wygladaja a laski i tak na to leca bo laski lubia duze ksztalty

lovelas69
26-05-07, 13:36
Przykładem może być np. wyciskanie sztangi zza karku. Obserwowany ćwiczący zamiast opuszczać sztangę do jej oparcia o mięśnie czworogłowe (kaptury), opuszczał ją tylko do linii uszu. Na pytanie, dlaczego nie opuszcza sztangi niżej odpowiedział, że niżej opuścić nie może. To jest już nawyk, bardzo zły nawyk, nawyk z którym trudno walczyć. Podobne przykłady można znaleźć w innych ćwiczeniach, niestety, w nazbyt wielu. hmm glupia odpowiedz... ale moim zdaniem dobrze wykonywal to cwiczenie poniewaz opuszczajc nizej sztange pracuja Ci bardziej miesnie grzbietu a nam chodzi tylko o naramienne takze od zawsze slyszalem ze robi sie tak jakby litere"U" czyli opuszczamy sztange minimalnie ponizej opuszek uszu badz na ich wysokosc... - sam z reszta tak wykonuje jak nizej opuszczam to czuje grzbiet a jak do opuszek to same naramienne...

Bartez
26-05-07, 13:51
Niewiem czego sie tak ich czepiasz kazdy chce wygladac jak chce wiec to ich zdanie jak oni wygladaja a laski i tak na to leca bo laski lubia duze ksztalty


Wybacz ale chyba kłania się czytanie ze zrozumieniem przecierz napisałem na początku że przeglądałem róznorodne fora a to co napisałem to było komentarze, doświadczonych ziomków którzy ćwiczą.Więc się nie czepiam tylko stwierdzam fakty.

Punisher
26-05-07, 13:52
Możemy ich bez trudu rozpoznać po tym, że obnoszą się ze swoim umięśnieniem w sposób iście teatralny oraz że mają sylwetki delikatnie mówiąc nieforemne.
Częściej widać takich bez umięśnienia, a chodzących jak sprzedawcy telewizorów.

Nie robiąc pełnego zakresu ruchu podczas ćwiczenia może dojśc do zesztywnienia stawów.
A ja np. nie chcę być taki ograniczony, zę nie będę mógł np. zaklaskać nad głową...

CreativePL
26-05-07, 14:53
komentarzem do sezonowcow bedzie moj podpis ;] i to wszystko co o nich mysle

AdRiAn
26-05-07, 22:13
dawac mi tu jakiegos "sezonowaca" to mu skopie dupe od razu... a zestaw dyskotekowy, czy jak kto woli plazowy jest dla ciot i frajerow, ktorzy nie maja nic wspolnego z kulturystyka,

tyle ode mnie na ten tamat...

lovelas69
26-05-07, 23:45
wydaje mi sie za moderator powinien miec troche oglady ale to tak btw...

sławo
27-05-07, 08:35
wydaje mi sie za moderator powinien miec troche oglady ale to tak btw...

zgodzę się z tobą

AdRiAn, obym się na tobie nie zawiódł

AdRiAn
27-05-07, 15:06
denerwuje mnie to strasznie, tak samo jak to, ze jak ide ulica to kolesie szepcza ze na koksie itp. od razu taki na bara leci, nie ma to tamto...

wiecej juz tu sie nie wypowiadam