PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki trening?



ciaastek91
24-05-07, 17:39
No więc tak... Wiem, że jest pełno tematów w związku z treningiem na brzuch, ale...
Każdy poleca a6w, ABS z poziomami teudności...
A6w robiłem już, przyznam efekty b.dobre, ale jest to trening mocno czasochłonny.
ABS nie mogę robić bo w mojej siłowni nie ma drążka<śmiech na sali>.

Chciałbym, żeby ktoś zaproponował mi trening na maszynach, na ławce skośnej etc.
Ile serii, ile powtórzeń, a może do zmęczenia? Ile razy w tygodniu? Z góry dzięki

nowin
24-05-07, 19:16
jeżeli jesteś bardzo szczupły to niech twoim priorytetem staną się mięśnie skośne brzucha. oczywiście nie należy zapominać o mięśniach prostych.
zbliżają się wakacje więc możesz spokojnie jechać brzuch codziennie. proponuje Ci 3 ćwiczenia dziennie z tego 2 na skośne i 1 na proste.
ćwiczenia na mięśnie skośne to skręty, spięcia boczne, pochylanie boczne itd. czyli np.
poniedziałek
skręty ze sztangą stojąc (mały ciężar dużo powtórzeń) + przenoszenie nóg (leżysz na ziemi chwytasz się ręakmi czegoś i przenosisz wyprostowane nogi z lewej strony na prawą)
robisz jedno cwiczenie po drugim bez przerwy. następnie 1 minuta przerwy i jeszcze raz powtarzasz ale po skonczeniu robisz od razu jeszcze jedno ćwiczenie na proste np. spięcia.

we wtorek zmieniasz ćwiczenia ale również 2 na skośne w seriach łączonych i 1 na proste.
pozdr

ciaastek91
24-05-07, 19:50
a ilość powtórzeń? do zmęczenia?

nowin
24-05-07, 19:53
w większości ćwiczeń do zmęczenia ale np. przy skrętach ze sztangą (nie dawaj zbyt dużego obciążeni gryf spokojnie wystarczy) ja gdybym robił do zmeczenie to by mi to pół dnia zajęło więc musisz tak na wyczucie ok 100 skrętów
pozdr

Gures1
24-05-07, 19:53
jezeli jestes szczuply to wedlug mnie robienie brzucha codziennnie nie ma sensu.2 razy w tygodniu w zupelnosci wystarcza.pamietaj ze miesnie brzucha regeneruja sie okolo 4 dni

nowin
24-05-07, 20:03
jest bardzo wiele treningów kótre zakładają cwiczenie brzucha codziennie chociaż dla szczupłego to może faktycznie wystarczy 5 dni. ale zbliżają się wakacje, trening wyżej napisany nie jest wyjątkowo cięzki wiec może go spokojnie jechać 5/6 dni w tygodniu . a nawet jeśli będą zakwasy to 1/2 dni przerwy spokojnie wystarczy chociaż robiłem też chyba to była 6 weidera przez 3 tygodnie bez przerwy mimo zakwasów i mimo że nie miałem dobrej diety efekt był super
pozrt