PDA

Zobacz pełną wersję : Plan Treningowy



Jajkoniec
24-05-07, 17:03
Ułożyłem plan treningowy dla siebie i kolegów naszym głównym celem jest pozyskanie masy mięśniowej.
Ćwiczyłem już wcześniej ale miałem krótkie przerwy od treningu wynosiły one mniej więcej po miesiąc, pół. Teraz ćwiczę systematycznie od pół roku.
Koledzy dopiero zaczynają wcześniej ćwiczyli sporadycznie.

Tygodniowy plan treningowy:

Poniedziałek: Wolne
Wtorek: Klatka, Biceps
Środa: Wolne
Czwartek: Plecy, Triceps
Piątek: Wolne
Sobota: Klatka, Biceps, Barki
Niedziela: Wolne

Proszę o opinie.

iro
24-05-07, 17:10
Wg mnie lepiej klatka z tricepsem a plecy z bicepsem. A gdzie nogi??? Nie zaniedbujcie ich!!! I niepotrzebnie biceps i klatka 2 razy w tygodniu, mięśnie muszą mieć czas na regeneracje.

Gures1
24-05-07, 19:13
jezli tak ci zalezy na wygladzie klatki i lapy(wnisoskuje to po treningu gdzie jest dwa razy bic i klatka),moze sproboj jakiegos priorytetu na te partie.

nowin
24-05-07, 19:20
tak jak napisał iro lepiej bedzie:
wolne
klata + triceps
wolne
plecy+biceps + barki
wolne
klata +triceps + przedramiona
wolne
ale i tak chociaż troche warto by było nad nogami popracować

trening który napisałeś jest dobry ale np, gdy ćwiczysz klatke męczy się też triceps i jeśli masz intensywny trening to nie zdąży się przez 2 dni zregenerować.

Gures1
24-05-07, 19:34
no ludzie dajcie spokoj za po co ta klata i tric 2 razy w tygodniu

nowin
24-05-07, 19:43
początkujący (do 2 miesięcy) - każda grupa 3 razy w tygodniu
później (od 2 miesięcy do 6/8 a nawet dłużej) każda grupa 2x w tygodniu
zaawansowani i śr.zaawansowani - powy 15. roku każda grupa 1x w tygodniu.

ludzie nie każcie ćwiczyć początkującym każdej grupy 1 w tygodniu bo taki trening jest bardzo cięzki, używa się dużych ciężarów należy mieć 100% techniki. lepiej nich poćwiczą trochę 2x 2 tygodniu grupe, mniejsza ilość seri, mniejsze ciężary, nabiora doświadczenia, opanują technikę, a mięśnie przy odpowiedniej diecie spokojnie zdąża się zregenerować. kiedyś czytałem badania naukowe wg których przy odpowiedniej diecie i regeneracji mięśniom wystarczy max 48h do pełnej regeneracji, chociaż tu można się kłócić bo czasem w klacie są zakwasy przez kilka dni, przynajmniej ja tak mam ale wale 12 serii a nie jak kiedyś (kiedy ćwiczyłem grupę 2xw tygodniu) 8 serii.
pozdr

chociaż powinno być tak:

klata + triceps + przednie boczne naramiennych
plecy+biceps + tylne naramiennych
wolne
klata + triceps + przednie boczne naramiennych
plecy+biceps + tylne naramiennych
nogi
wolne

Gures1
24-05-07, 19:49
jezeli jest poczatkujacy to nie wali ACT a nie za splita sie bierze!!co do 2 razy w tygodniu to jak juz przy jakims priorytecie i tez nie przez za dlugi czas i raczej male partie miesniowektore sie szybko regeneruja.no i zaczyna juz mi te twoje tezy HST pachniec!!

nowin
24-05-07, 19:59
ja nie uważam ze moja rady są najlepsze i że wszystko wiem o metodyce treningu ale na zdrowy rozum (powiedzenie mojej mamy :wink: ) jak można napisać komus co ćwiczy nie długi czas żeby robił po 12 lub nawet więcej serii na klate czy plecy? przecież jego mięśnie są wystarczająca zmęczone i zaskoczone po 7 seriach. doporowadzi to tylko do zmęczenia. inny przykład: czy gdy poszliśmy do szkoły od razu kazali nam się uczyć kilku stron na pamięć ? nie. zaczęło się od nauki liter. o to chodzi pomału do przodu, mały mi kroczkami,
ale jak już napisałem to tylko moje zdanie wolny kraj, wolne forum robicie jak chcecie.
pozdro

Gures1
24-05-07, 20:03
no to ja ci troche z filozofi walne.idac twoim tropem to HST jest wedlug ciebie tez dla poczatkujacych skoro tam tez masz male kroczki(dzielisz sobie serie na 3 czesci z mala iloscia serii)???

nowin
24-05-07, 20:10
HST to już trochę inna bajka bo to jest bardziej na przełamanie stagnacji lub dla osób które miały przerwę od treningów niż dla początkujących. tam nie ćwiczysz każdej grupy 2x tygodniowo
pzdr

Gures1
24-05-07, 20:11
ach widze ze mnie zbywasz:p no dobra moje zdanie jst takie robta cop chceta bo i tak sie nie posluchacie

nowin
24-05-07, 20:15
ach widze ze mnie zbywasz:p no dobra moje zdanie jst takie robta cop chceta bo i tak sie nie posluchacie

nie zbywam, poprostu dla początkującuch act. hst dla troche obytych

Jajkoniec
25-05-07, 00:15
Dałem dwa razy w tygodniu biceps i klatkę bo czuje że mi się regeneruje a raz w tygodniu to za mało.
Słyszałem że duże partie mięśni np: Klatka, Plecy regenerują się 48godz a małe biceps itp 24godz.


Chciał bym się jeszcze zapytać czy są jakieś ćwiczenia które rozwijają wewnętrzną część cycków tak aby oba mięśnie się stykały czy to zależy od budowy. ??

iro
25-05-07, 07:22
Przy intensywnym treningu duże partie regenerują sie 5-6 dni, małe 3-4. Przy średniej intensywności duże ok 4 dni, małe 2

Robalo
25-05-07, 09:01
Jeśli nie czujesz zmęczenia mięśnia po treningu to widocznie źle trenujesz rozumiem nie przesilać mięśni ale trzeba trochę dać od siebie i z tą regeneracją to nie wiem kto ci tak powiedział jest mniej więcej tak ja kolega wyżej napisał ja bym ci radził ćwiczyć jedną partię dziennie tzn w dni treningowe. Zrobisz jak uważasz.

Jajkoniec
25-05-07, 15:17
Tzn.
Po treningu w ten sam dzień czuje zmęczenie mięśnie są napompowane itp.
Ale chodzi mi o to że na drugi lub po dwóch dniach już nie czuje zmęczenia po treningu.
Chyba że ćwiczę partie które mało trenowałem np triceps i nogi.