PDA

Zobacz pe³n± wersjê : DIETA OCZYSZCZAJĄCA ORGANIZM



wklein
19-04-06, 19:28
DIETA OCZYSZCZAJĄCA ORGANIZM
OD ZŁOGÃ?W I NORMALIZUJĄCA REAKCJĘ KRWI
(stosować przez trzy tygodnie)

UWAGA !
W tym okresie nie poleca się jeść chleba, potraw mącznych, czekolady, tłuszczów zwierzęcych, kawy, alkoholu, ziemniaków, soli, potraw ostrych, smażonych oraz wędlin.

1 DZIEÃ? – owoce i warzywa
2 DZIEÃ? – 1/3 normalnego jedzenia (wyłączając potrawy, patrz pkt UWAGA)
3 DZIEÃ? – na śniadanie i kolację – jogurt, kefir, zsiadłe mleko, twaróg, miód, a na obiad
owoce i warzywa
4 DZIEÃ? – 1/3 normalnego jedzenia (wyłączając potrawy, patrz pkt UWAGA)
5 DZIEÃ? - na śniadanie i kolację – jogurt, kefir, zsiadłe mleko, twaróg, miód, a na obiad
owoce i warzywa
6 DZIEÃ? – owoce i warzywa (gorzka sól) – wieczorem
7 DZIEÃ? – głodówka – pić tylko wodę (od 2-3litrów), przy zawrotach głowy dwie łyżki miodu w ciągu doby
8 DZIEÃ? – po przebudzeniu wypić 100-200 g soku, najlepiej naturalnego, po 2 godz. zjeść 3 marchewki i 3 jabłka. Chorym, cierpiącym na stany zapalne żołądka poleca się zamiast marchwi i jabłek gotowany burak z olejem roślinnym lub 3-5 pieczonych jabłek. Na obiad i kolację – owoce i warzywa
9 DZIEÃ? - 1/3 normalnego jedzenia (wyłączając potrawy, patrz pkt UWAGA)
10 DZIEÃ? - na śniadanie i kolację – jogurt, kefir, zsiadłe mleko, twaróg, miód, a na obiad
owoce i warzywa
11 DZIEÃ? - 1/3 normalnego jedzenia (wyłączając potrawy, patrz pkt UWAGA)
12 DZIEÃ? - na śniadanie i kolację – jogurt, kefir, zsiadłe mleko, twaróg, miód, a na obiad
owoce i warzywa
13 DZIEÃ? – owoce i warzywa
14 DZIEÃ? - głodówka – pić tylko wodę (od 2-3litrów), przy zawrotach głowy dwie łyżki miodu w ciągu doby
15 DZIEÃ? - po przebudzeniu wypić 100-200 g soku, najlepiej naturalnego, po 2 godz. zjeść 3 marchewki i 3 jabłka. Chorym, cierpiącym na stany zapalne żołądka poleca się zamiast marchwi i jabłek gotowany burak z olejem roślinnym lub 3-5 pieczonych jabłek. Na obiad i kolację – owoce i warzywa
16 DZIEÃ? - 1/3 normalnego jedzenia (wyłączając potrawy, patrz pkt UWAGA)
17 DZIEÃ? - na śniadanie i kolację – jogurt, kefir, zsiadłe mleko, twaróg, miód, a na obiad
owoce i warzywa
18 DZIEÃ? - 1/3 normalnego jedzenia (wyłączając potrawy, patrz pkt UWAGA)
19 DZIEÃ? - na śniadanie i kolację – jogurt, kefir, zsiadłe mleko, twaróg, miód, a na obiad
owoce i warzywa
20 DZIEÃ? – owoce i warzywa
21 DZIEÃ? - głodówka – pić tylko wodę (od 2-3litrów), przy zawrotach głowy dwie łyżki miodu w ciągu doby
22 DZIEÃ? - po przebudzeniu wypić 100-200 g soku, najlepiej naturalnego, po 2 godz. zjeść 3 marchewki i 3 jabłka. Chorym, cierpiącym na stany zapalne żołądka poleca się zamiast marchwi i jabłek gotowany burak z olejem roślinnym lub 3-5 pieczonych jabłek. Na obiad i kolację – owoce i warzywa


Po ukończeniu cyklu dietoterapii pożywienie winno składać się w 50-60% z owoców i warzyw. Większa część warzyw winna być spożywana w stanie surowym. Prócz tego obowiązkowo trzeba pamiętać o tym, że nie wolno mieszać w czasie jedzenia mięsnych białek (mięso i jego przetwory) z węglowodanami i krochmalami (chleb, potrawy mączne, ziemniaki). Dla strawienia mięsa potrzebne są enzymy i środowisko kwaśne, a dla strawienia ziemniaków inne enzymy i środowisko zasadowe. Przy mieszaniu tych produktów zachodzi neutralizacja enzymów i w efekcie czas trwania zwiększa się i zachodzi przy pomocy bakterii, które namnażają się i szybko ginąc wydzielają dużo toksyn do krwi. Nie poleca się też jeść owoców na godzinę przed posiłkiem i trzy godziny po posiłku oraz popijać owoców wodą, gdyż wtedy w czasie trawienia zachodzi proces fermentacji w czasie którego powstaje wino owocowe trujące organizm.
Bardzo ważne znaczenie ma rozkład posiłków w ciągu doby. Nasz organizm podzielony jest na 12 południków włączających określony organ w system organizmu np. posiadamy południk wątroby, serca, płuc itd.. Aktywność każdego z nich zależy od czasu jego maksymalnego działania w ciągu doby tzn. po jakim czasie obniża swoją aktywność – „odpoczywa” i w tym czasie posiada mniejsze zdolności kompensujące.
Czas aktywności pracy południka jelita grubego występuje od godz. 4 do godz. 10. Po godz. 10 zmniejsza się jego aktywność i skurcze jego mięśni więdną, obniża się krążenie krwi ścianek jelita, szczególnie jego śluzówki, powodując obniżenie reakcji nerwowych receptorów na mechaniczne i toksyczne podrażnienia i odwrotnie, aktywizuje się wsysanie w jelicie grubym i w efekcie rzadka część kału z rozpuszczonymi toksynami poddawana jest ponownemu, aktywnemu wsysaniu do krwi. Czym większe jest zwolnienie pulsu, tym większy i wyraźniejszy jest stopień zaparcia i większe jest zatrucie krwi, krwinek białych i całego organizmu.
W związku z powyższym stolec musi być oddawany rano do godz. 10 i żeby nie zabierać niezbędnej energii do pracy jelita grubego śniadanie zawsze winno być lekkostrawne, składające się z owoców lub warzyw i lekkostrawnych kasz, twarogu, miodu. Po godz. 10 aktywnie pracować zaczyna południk żołądka i wtedy możliwe jest spożywanie ciężkostrawnych, ale niezbędnych produktów. Trzeba pamiętać o prawidłowym ich połączeniu np. mięso należy spożywać tylko z warzywami 2 razy w tygodniu, 2-3 jajka w tygodniu, słodycze nie wcześniej jak w 3 godz. po jedzeniu. Kolację spożywać między godz. 18-20 w czasie odpoczynku żołądka i aktywnego wchłaniania przez jelito cienkie. Zaleca się jedzenie niskokalorycznych produktów takich jak: kefir, miód, twaróg, zsiadłe mleko.

pakernia.pl
19-04-06, 19:37
qrcze, tak fajnie nam się wczoraj gadało, a teraz chcesz mnie otruć...

wklein
19-04-06, 19:39
jak to dostałem od znajomych którzy to stosuja to sie załamałem ale niestety działa :lol:

pakernia.pl
19-04-06, 19:44
nie dopatrzyłem się tam nigdzie karkówki ani boczku z grilla... ja rezygnuję :cool:

wklein
19-04-06, 19:47
no ja właśnie kończe pizze bo mi się żona (lekarz - przyniosła robotę do domu :grin: ) rozchorowała i zaraz ide na rowerek bo fajna pogoda Ale stolca to jutro do 10 trza zrobić :smile:

zizu
19-04-06, 21:14
Panowie :) takie pogaduchy porsze to na pw.:)

chunga
07-06-11, 14:32
kurde fajne rzeczy tu piszesz ,ale te znaczki esperanto mnie zniecheci³y do czytania tego do koñca,poza tym ta liczba 243 to twoja szczêsliwa czy jak?

fallenursus
07-06-11, 14:47
http://cache.blippitt.com/wp-content/uploads/2009/03/darth-vader-epic-fail.jpg

Stary....odstaw flaszke..
Dobrze radze...

chunga
08-06-11, 13:06
i tak nie wiem co tam pisze


tych translatorów juz nie mam si³y w³±czaæ znowu

fallenursus
08-06-11, 15:08
No ze czasami warto spojzec na date ostatniej odp w temacie:)