PDA

Zobacz pełną wersję : pchniecie kula



Wodzek
14-05-07, 13:48
Witam , dzisiaj w szkole pchalismy kula :] ( chyba byla 6 kg) , ja mialem 8,5 m nie jest to najlepiej ale nie najgorzej, przynajmiej u mnie w klasie, kilka osob mialo po 10 m i to byl max, i teraz moje pytanie: Jakie miesnie odgrywaja role przy takim pchnieciu?? i jakie cwiczenia robic zeby poprawic odleglosci, robie standardowy plan na mase i moze do tego dorzucić jakies inne cwiczenia wlasnie na te pchniecie kula, mozliwosci rzucania kula nie mam ale moze inne cwiczynina by to zastapily.

lukemaster
14-05-07, 15:26
witaj my tez osttnio pchalismy..raczej nie spotkałem sie z kulą 6kg....jak cos to 4kg...a na zawodach rzuca sie 5kg no i przy zucie kulą najwazniejsz ajest technika ...a siłą to drugorzędna sprawa...więc jak nie amsz techniki to mozesz miec nawet 40 w łąpie a koles co ma 35 i jest znacznie słąbszy to cie rozpyka ..przynajmniej u mnie na zawodach tak było ze najwięcej rzycił taki oblany koles...sam tłuszcz..ale technike miał dobrą

Wodzek
14-05-07, 16:58
No nie wiem jak to z ta kula (kg), ale faceta od w-fu sie pytalismy to mowil , ze wazy ona 6 kg, a dziewczyny od nas z klasy rzucały 4 kg kula :] , no nie wiem moze to jakas jeszcze starsza , bo na nowa to mi ona nie wygladala :grin:

oSiŁeK_sNd
15-05-07, 17:09
ja sie moge zgodzic co do tej techniki, sila jest wazna ale faktycznie technika to wieksza czesc sukcesu bo pamietam jak ja rzucalem to pały ode mnie o polowe mniejsi rzucali dalej i w koncu pojechalem na zawody ale juz nie pchalem kulką tylko w rzucie dyskiem startowalem hehe

bocion
15-05-07, 19:28
Mysle ze barki odgrywaja duzo role w pchnieciu oraz plecy. Technika najwazniejsza

Robalo
15-05-07, 23:06
Co do tej kuli to mniej wiecej jest jak z tego co pamiętam z ostatnich zawodów młodziki 1-2 gim pchają 4 junior młodszy 3 gim 5kg junior 6kg podaj coś tam dalej słabo pamiętam ale ciężar dochodzi do chyba 9 kg dla zawodowców a co do zwiększenia odległości technika technika i jeszcze raz technika powiem tak jakieś 3 miechy temu pchałem po 10 m a teraz jak udoskonaliłem technikę dochodzę czasem do 13 m może to i nie dużo. Ale na razie mi wystarczy bo teraz od niedawna rzucam tylko dyskiem :P

Kakashi
15-05-07, 23:11
9 kg dla zawodowców
pisałem ze na olimpiadzie 7,5 kg pchaja...dlaczego wy czytac nie potraficie ze zrozumieniem :|

Robalo
15-05-07, 23:12
pamiętam na ostatnich zawodach bardziej przygotowaniach było parę osób z kulami po 9 kg
jutro sie zapytam trenera on był kiedyś zawodowcem.

Kakashi
15-05-07, 23:31
Robalo, moze to byly kule treningowe...ze pchaja tymi 9 zeby potem ta 7,5 było fatwiej:D ale na olipiadzie na 100% jest 7,5 kg:D

tomek.
16-05-07, 10:18
co do ciężaru to http://pl.wikipedia.org/wiki/Pchni%C4%99cie_kul%C4%85

Korek89
21-05-07, 23:37
Ja w klasie junior 6 kg na odległość 10.86 pchnełem a pierwszy raz w zyciu to robiłem .Przy wypchniciu pracuja miesnie całego ciała praktycznie zaczynając od nóg na tricepsie koncząc wkoncu.Ale zgodze sie , że technika w tym sporcie jest podstawą :neutral: