PDA

Zobacz pełną wersję : co lepsze ?



Tucho90
10-05-07, 16:32
witam wszystkich :) mam pytanie do was :) więc chiałbym przytyc gdyż waże tylko 70kg i nie wiem co jest lepsze czy białko czy geiner ? czy to jest jedno i to samo ? a jeżeli macie cos lepszego na mase to prosze pomózcie mi :) ćwicze dopiero 6 mesięcy i jeszcze nie za bardzo sie orientuje :) pozdrawiam

tom
10-05-07, 16:42
bialko(uzupelniasz diete w bialko)
gainer(uzupelniasz w bialko i weglowodany)
nie ma nic lepszego na mase jak nadwyzka kcal.
kup gainera... :wink:

Tucho90
10-05-07, 16:45
ahas dzieki :) a jakiej firrmy geinerra bys polecił ? może juz cos brałes dobrego albo znasz kogoś kto jest zadowolony z jakiegos geinera ?

tom
10-05-07, 16:56
trec mass xxl dobry polecam

lovelas69
10-05-07, 17:24
co do Twojego pytania co lepiej wybrac bialko czy gainera...
otoz tak jesli szybko lapiesz mase tluszczowa to lepiej wybrac bialko
lecz jesli masz zbyt szybka przemiane materii zakup gainera
POZDRO! :twisted:

gr-x
10-05-07, 17:31
Na mase dietanabol :lol:
A tak do odżywek to jeżeli nie dajesz rady dostarczyć odpowiedniej ilośći kalorii to gainer jak najbardziej ja polecam Gainbolic firmy O. lub wyjdzie cie dość tanio a jest skuteczny (oczywiście przy odpowiedniej dawce kalori, cięzkim treningu i spokojnym odpoczynku :!: )

Tucho90
10-05-07, 21:43
no ja własnie mam ten prroblem że mam badzo dobrą przemiane materrii :/ i nawet to że jem za trzech mi nic nie daje :( widze że geiner bedzie jednak najlepszym rozwiazaniem :)

tomaszewiak
10-05-07, 23:41
dla ciebie nadwyzka kcal czyli gainer

Tucho90
11-05-07, 14:52
a kreatynka jak lepsza bedzie ? kre-alkylen Olimpu czy Olimp Creatine mega caps ?

tom
11-05-07, 15:02
na pierwszy cykl bierze sie najprostsza postac kreatyny czyli mono poniewaz inne "lepsze" kreatyny dadza ci to samo a kase wydasz duzo wieksza...
ten twoj 6 miesieczny staz mozna traktowac jako zabawe skoro nie miales diety
proponuje ulozyc trening ,diete i do tego na uzupelnienie gainer a kreatyne zostaw jeszcze... :wink:

Tucho90
11-05-07, 17:28
Trening juz mam ułozony :) no prawda diety jeszcze nie stosowałem :) ale mi sie zatrzymała juz siła :/ te 6 miesiecy jechałem na sucho i juz jetstem przy 85kg na klate :) to chyba dużo jak na taki okres i bez zadnych odżywek :) ale jak myślisz co lepsze ? wole wydac troche wiecej niz potem nie mieć efektów :) ta Olimp Ceatine mc jest dosyc tania w porównaniu do tej kre-alkylen tylko nie wiem która jest lepsza :):)

tom
11-05-07, 18:17
najlepszy vitalmax teraz
z ilu dojechales na 85?
pamietaj ze sile bez diety mozna zrobic ale masy nie

wole wydac troche wiecej niz potem nie mieć efektów
to ze wiecej wydasz nie znaczy ze lepiej zrobisz :wink:

Tucho90
11-05-07, 23:22
ahas spoiko :) z 50 kg :) no może masz racje :) dzieki za pomoc :)

Ikar
11-05-07, 23:27
wiedz tez ze jezeli w diecie ktora ulozyles brakuje ci wiecej bialka niz wegli mozesz kupic bialko+carbo a co do kreatyny to vital zielony na pierwszy cykl

kAMool
12-05-07, 20:34
A dobry jest ten Trec Mass XXl ?? bo tez chyba kupie :mrgreen:

Ikar
12-05-07, 20:47
a no dobry spokojnie mozesz kupic

Crash
12-05-07, 21:08
więc chiałbym przytyc gdyż waże tylko 70kg i nie wiem co jest lepsze czy białko czy geiner ? czy to jest jedno i to samo ?

Białko regeneruje mięśnie i jest raczej po treningu i bardziej w celu redukcyjnym się stosuje a większe ilości mogą doprowadzić do przebiałczenia i dziwnych objawów skórnych. Proponuje geinera lub coś z większą ilością węglowodanów. Najlepiej jakąś diete do tego wprowadzić żeby tylko geinerem to wzmacniać :cool:

Pozdro

tom
12-05-07, 22:54
i jest raczej po treningu i bardziej w celu redukcyjnym się stosuje
a weglowodany to nie po treningu???
a ze bardziej w celu redukcyjnym?zalezy ile z diety brakuje

Crash
13-05-07, 09:36
a weglowodany to nie po treningu???

Węglowodany przed lub w czasie treningu! po treningu białko i proteiny (najlepiej jakiegoś geinera :wink: )


a ze bardziej w celu redukcyjnym?zalezy ile z diety brakuje

Chodzi o? Bo nie zrozumiałem :mrgreen: Że jak z diety brakuje kalorii to czy geinerem tak? Bo jeżeli oto Ci chodzi, to trzeba tak rozłożyć, żeby geinera brać przed treningiem i na wieczór, to samo tyczy kreatyny którą lepiej brać niby po treningu, ja biorę podczas i lepiej na tym wychodze :cool:

Pozdro

tom
13-05-07, 14:53
weglowodany po treningu trzeba spozywac chocby dlatego zeby uzupelnic zapasy glikogenu zresztą nie tylko po to:wink:

Crash
15-05-07, 22:02
weglowodany po treningu trzeba spozywac chocby dlatego zeby uzupelnic zapasy glikogenu zresztą nie tylko po to:wink:

Każdy ma swoje przyzwyczajenia i każdy ma po części racje :cool: Ale najważniejsze po treningu to białka (proteiny), tzw. białka złożone, które odgrywają ważną rolę w regeneracji mięśni. Tutaj też mowa jest o białkach prostych, które odgrywają ważną rolę w urazach mięśni, to te same co powodują krzepnięcie krwi po części. Wiele białek jest też w jądrach komórkowych mięśni, a że mięśnie często to wielojądrowce to bardzo ważne przy metaboliźmie :mrgreen: Mały referat heh pozdro