PDA

Zobacz pełną wersję : ból w klatce piersiowej



tango650
08-05-07, 22:27
Witam.

Problem dotyczy bólu w klatce piersiowej. Kilkukrotnie na przekroju ostatnich lat zdarzyło mi się że po bezpośrednim wysiłku klatki piersiowej następnego dnia doznawałem bólu w klatce piersiowej w okolicach mostka promieniującego w górę ku krtani. Ból zazwyczaj nasilał się peirwszego dnia po wysiłku, osiągając zazwyczaj maksimum dnia drugiego, potem powoli odchodził. Naintynsewywniej odczuwam go przy wdechu. Byłem z tym u lekrza ale nie potrafił mi wyjaśnić przyczyny. Ja sam zauważyłem, że następuje on zazwyczaj po dłuższej przerwie w ćwiczeniach klatki jednak tym razem przerwe miałem zaledwie dwutygodniową :|.
Nie wymyśliłem nic mądrzejszego niż ciągłe smarowanie bengayem ale ulgi raczej nie odczuwam a jeśli to znikomą. Pytanie moje brzmi czy ktoś z was się już z czymś podobnym spotkał i czy może wie jak sobie z tym radzić ?
Tylko nie piszcie że to pewnie zakwasy :P

Pozdrawiam i z góry dziękuje.

lovelas69
09-05-07, 00:57
moze masz jakas wade w budowie ?? i dlatego tak Cie boli... nie wiem

09-05-07, 12:40
Jezeli cwiczysz regularnie i twoj wysilek jest duzy podczas kazdorazowych cwiczen to mozna podejrzewac zlamanie przewlekle. Nie jest to zlamanie jako takie ale male pekniecie lub pekniecia. Moze wystepowac na mostku lub na zebrach jezeli powstalo w wyniku obciazania miesnia piersiowego lub najszerszgo grzbietu. Moze przy nastepnej wizycie u lekarza ktory powie ze nie wie o co chodzi popros o skierowanie na RTG klatki.

btw: Nie masz problemow ze sciegnami?

tango650
09-05-07, 15:58
Ale jeśli to pęknięcia to się zrastają po jakimś czasie. Mam z tego rozumieć że za każdym razem jak odczówam ten ból to powstają na nowo ?

Co do ścięgien, nie wiem, nie znam się w sumie na anatomi. Jeśli w tych rejonach są ścięgna które można w ten sposób nadwyrężyć(czy cokolwiek innego im zrobić) to pewnie jest to możliwe ?

(...)
09-05-07, 17:03
ja miałem kiedyś ból w mostku, ale jednorazowo, u mnie było to spowodowane zerwaniem jakiegoś ścięgna, albo czegoś między mostkiem a klatką , w szpitalu mi to jakoś zreperowali pod narkozą

09-05-07, 20:01
Nie powstaja na nowo tylko wogole sie nie zrastaja. Odczuwalne sa glownie przy wysilkach ale bol powinien ustepowac szybciej niz napisales lub byc odczuwalny przez caly czas. Do mostka przyczepiony jest miesien piersiowy wiekszy ktorego sciegno mozna uszkodzic. Moim zdaniem powinienes wykonac badania radiologiczne USG i RTG. Po prostu popros o skierowanie - lekarz powinien ci je dac. Bez zrobienia tych badan raczej niewiele mozna powiedziec

polo
15-05-07, 16:48
to od skrzywienia kręgosłupa albo zwykłe nerwobóle , miałem tak samo z 2 miesiące ale potem mi przeszło, jesteś w wieu dojżewania przecież :wink: jak ćwiczysz klate to stosój narazie male obciążenia

tango650
16-05-07, 09:29
A ile trwa wiek dojrzewania ? :P

PS: teraz moge powiedzieć, że ten największy ból przeszedł po 2-3 dniach, a takie irytujące resztki bólu po 8miu dniach.