PDA

Zobacz pełną wersję : Co myslicie o meridie 15?? Jako leku na odczudzanie...



TROL
08-05-07, 16:10
Witam. Poroszalem temet odchudziana juz na tym forum. Dzis rzucam temat 'meridie 15' Jako leku na odchudzanie (leku-poniewaz suplementem tego nie mozna nazwac) czytajac spotaklem sie z opina: "objawy te sa bardzo podobne do dzialania pewnego polskiego narkotyku czyli speeda produkowanego na bazie amfy :szybka akcja serca!, kolatanie, zaburzenia smaku, wzrost cisnienia, suchosc w ustach! rozszezenie naczyn krwionosnych! i oczywiscie BEZSENNOSC!!... " spotaklem sie z tez pozytywnymi opiniami. Samo to ze lek jest wydawany na recepte juz pudzi moj niepokuj... Czy warto kupic i stosowac oto jest Pytanie... PROSZE O RADY osob ktore stosowaly ten lek oraz ktore maja sporo wiedzy o tym leku. UWAZAM ZE TAKIEGO TAMATU JESZCZE NIE BYLO A POWINIEN BYC I USIWADOMIC WIELE OSOB CO TO JEST TAK NAPRAWDE 'meridie 15' czy jest bespieczy? i czy Warto?

Licze na duze zainteresowanie. DZIEKUJE

lovelas69
08-05-07, 18:58
MERIDIA (Sibutramina)

Lek, który nasila uczucie sytości, działając na ośrodek łaknienia zlokalizowany w ośrodkowym układzie nerwowym (w jego części nazywanej podwzgórzem). Lek ten hamuje usuwanie neuroprzekaźników (serotoniny i noradrenaliny) - substancji odpowiedzialnych za przekazywanie informacji między komórkami. W wyniku tego procesu impulsy dochodzące do komórek odpowiedzialnych za odczuwanie sytości są silniejsze. Zauważalnym efektem działania tego leku jest zmniejszenie uczucia głodu i osiąganie uczucia sytości po znacznie mniejszych posiłkach.

Obowiązuje zasada: odchudza dieta, lek nasila uczucie sytości.

Sibutramina (Meridia) ma poza tym dodatkowe działanie pomagające zmniejszyć nadmiar tkanki tłuszczowej - nasila termogenezę (produkcję ciepła w specjalnej tzw. brunatnej tkance tłuszczowej).

Lek stosowany jest 1 raz dziennie w dawce 10 lub 15 mg.

Przeciwwskazania:
nadciśnienie,
bulimia, w przeszłości anoreksja.

P.S tutaj podam link gdzie jest dokladny opis leku http://apteki-torun.com/k/?dzial=20&produkt=358
moja siostra stosowala go schudla 4 kg zadnych efektow ubocznych nie zauwazyla... jej kolezanki rowniez biora meridie i tez sa zadowolone i po jednej kuracji miesiecznej chca kolejnych... bardzo duzo ludzi jest zaineresowanych tym lekiem sledze rozne fora na temat tego leku i ludzie praktycznie wypowiadaja sie w samych superlatywach rzadziej negatywnie ale jak wiadomo w mniejszej lub wiekszej ilosci zawsze beda zwolennicy i przeciwnicy tego leku
Nikogo nie namawiam do brania ale jesli ktos na prawde ma duze kompleksy i chce w szybki i latwy sposob schudnac to polecam... dodam ze ten lek nie uzaleznia w przeciwienstwie do amfetaminy... dzialanie amfy jest wielokrotnie silniejsze od dzialania tego leku wiec nie porownywalbym go do narkotyku bo to jest lek a nie narkotyk !!

oSiŁeK_sNd
08-05-07, 19:04
ale skoro ten lek jest na recepte to na co oni go przepisuja ??

lovelas69
08-05-07, 19:13
no przepisuja go ludziom ktorzy maja nadmierna otylosc :-D ale ktorzy np. nie maja nadcisnienia... dlatego pierwszy lepszy czlowiek z ulicy nie moze wejsc do apteki i kupic tego leku bo to zagrazaloby jego zdrowiu... :twisted:

oSiŁeK_sNd
08-05-07, 22:02
a twoim zdaniem warto jest to brac w takim wieku w ktorym jeszcze zbedny fat w niewielkich ilosciach mozna zrzucic cwiczeniami i odrobina wysilku...ja wiem ze odpowiedzi bedzie tyle ile ludzi, jeden stwierdzi ze warto a drugi ze nie, no ja akurat jestem za tym drugim ale wiadomo ze jak sie chce cos szybciej zrobic to mozna sobie dopomoc, chodzi o to ze to chyba jest raczej dla ludzi starszych albo takich ktorzy nie maja czasu lub sily po pracy zeby zrzucac samar...a takie ogiery jak my hehe mlodzi aktywni chyba moga jeszcze poswiecic troche czasu na wysilek, to chyba wyjdzie bardziej na zdrowie niz jedzenie prochow..jakie jest twoje zdanie?

[ Dodano: 08-05-2007, 22:04 ]
aha i jaka jest tego cena i w ile czasu trwa taka powiedzmy kuracja...czy to spala sam tluszcz czy bedzie to mialo jakis wplyw na umiesnienie ?

[ Dodano: 08-05-2007, 22:06 ]
dobra widze tam na tej stronce ze 69zl promocja hehe ale normalnie pewnie wiecej i nie chce mi sie tego czytac calego moglbys mi z grzecznosci odpowiedziec na te pytania :razz:

lovelas69
08-05-07, 22:52
jakie jest twoje zdanie? dla ludzi ktorzy maja lekka nadwage nie polecam tego wogole :-) ale jesli ktos chce zrzucic przykladowo 15 kg to juz bedzie mu ciezko to zrobic na silowni w krotkim czasie takze mozna bylby to wziasc... jest to lek dla ludzi doroslych nie nastolatkow... oczywiscie ze lepiej jest zrobic wszystko naturalnie i nie brac nic- tak jak wspomniales ale niektorzy maja ogromny problem z rzucaniem kilku-kilkunastu kilogramow mimo ciezkich treningow...

czy to spala sam tluszcz czy bedzie to mialo jakis wplyw na umiesnienie ? tak spala bardzo dobrze tkanke tluszczowa lecz na umiesnienie nie wiem czy w jakims stopniu wplywa...

jaka jest tego cena i w ile czasu trwa taka powiedzmy kuracja zalezy od kogo kupisz a aptece na recepte jest w cenie od 64- 75 zl z tego co pamietam lecz na czarnym rynku cena wacha sie w granicach 160 zl (u mnie taniej:-)) co do kuracji to juz zalezy od Ciebie jak bardzo chcesz schudnac srednio po miesiecznej kuracji chudnie sie 4-6kg

Ludzie podczas zazywania tego leku czuja sie pobudzeni i maja energie w sobie... takze nie zemdleje nikt na silce :-D gorzej jakby wzial 2 tabsy dziennie wtedy moze zaslabnac poniewaz dostanie palpitacji serca :-D i bardzo wzrosnie RR

P.S Mam nadzieje ze juz jestescie troszke bogatsi w wiedze i pomoglem...