PDA

Zobacz pełną wersję : superserie



johny
06-05-07, 14:52
Witam cwicze na rzezbe i mam pytanie odnosnie superserii,jezeli robie biceps z tricepsem moge wszystkie cwiczenia wykonac w superseriach?? tzn np 1 cwiczenie z bicepsem robic z pierwszym z tricepsem i dopiero przerwa. aaa to ma jakies znaczenie czy robie najpierw biceps a potem triceps?? tzn czy pierw w superseri robic slabszy miesen ??

-uginanie ramion ze sztango 3xpo 20 powt
-uginanie ramion z hantlami (na kolanie) 3x20 pow.
-uginanie ramion z hantlami (mlotki) 3x20 powt.

-prostowanie ramienia ze sztangielka stojacc 3 serie po 20powt.
-tu jest roznie ale 3x20 powt
-francuskie wyciskanie 3x20 powt

[ Dodano: 06-05-2007, 14:54 ]
aaa i wogole czy w treningu na rzezbe stosuje sie superserie ??

Gures1
06-05-07, 14:57
to leksykalne wytlumaczenie superserii

Polega na wykonywaniu dwóch ćwiczeń na antagonistyczne grupy mięśniowe(jak np. unoszenie przedramion-na bicepsy i prostowanie rąk na wyciągu-na tricepsy)po jednej serii każdego z nich bez przerw lub z niewielka przerwą wypoczynkową między nimi.

a co do rzezby to superserie oraz serie laczone to podstawa ,tazke cwiczenia na wolnych ciezarach czesto zastepowane sa maszynami,wiecej robi sie cwiczen izolowanych

johny
06-05-07, 14:58
wiem wiem spoczko chcialem tylko wiedziec czy moge wszystko przejsc na ss,thx

AdRiAn
06-05-07, 19:00
biceps przed tricepsem w superseriach.

Punisher
06-05-07, 22:50
Ale na rzeźbe to lepiej nie robić antagonistycznie tylko tric z klata, bic z plerami. Ale to twó wybór, a to mój punkt widzenia.

AdRiAn
07-05-07, 14:01
w superseriach ladnie sie reka pompuje i powiem na miom przykladzie, jak ktos cwiczy z glowa i dobra technika to mu pojdzie w lapie. Przed treningami na ktorzych sa superserie tydzien przerwy, i po 6-7 tygodniach stosowania superserii takze przerwa tygodniowa.