PDA

Zobacz pełn± wersję : Potrzebuje pomocy



Kwasiq
03-05-07, 19:24
Witam zwracam sie z pro¶b± o pomoc cwicze cwicze i cwicze i nie wiem zmieniam co roku kazdy plan treningowy teraz zaczelem brac hmb i prosilbym o porady o nowy cykl treningowy i jak cwiczyc czy np zaczynam serie z mniejszym obciazeniem i po seri dokladac np po 2 kg dla mnie to bardzo wazne. I czy np jak mam zakwasy to przestac cwiczyc by nie spalic miesnia (takie slyszalem wiadomosci) i prosilbym odobre cwiczenia na klatke piersiowa aby jak najszybciej bylo widac bo brzuch go zaslania i jak cwiczyc brzuch czy mozna codziennie ??

johny
03-05-07, 19:27
po pierwsze napisz staz mase wzrost,to dokladanie obciazen to trening piramidalny sam go stosowalem i efekty swietne,ile razy trenujesz tygodniowo i podaj swoj dotychczasowy plan,zakwasy sie robia od wielu rzeczy (miedzyinnymi z braku rozgrzewki!!!!)rozgrzewac sie trzeba przed cwiczeniami,a po cwiczeniach jezlei masz problem z zakwasami koniecznie sie dobrze porozciagaj,gwarantuje ci ze to pomoze.

Gures1
03-05-07, 19:28
jezeli zmieniales plany treningowe co rok to nie robiles za dobrze.miesnie przyzwyczajaja sie do stalych bodzcow po okolo 3 miesiacach i wtedy nalezy zmienic plan.byc moze poprostu takze za bardzo chciales i za ostro podchodziles do cwiczen i spowodowales prztrenowanie a co za tym idze stragnacje.proponuje ci zrobic 2 tyg przerwy poczym zaczac spokojne treningi z treningiem jednej partii w tygodniu.pozdrawiam

Kwasiq
03-05-07, 19:41
Cwicze od okolo 4 lat waze 84- 5 kg wzrost 1,84 mialem przerwy zwiazane przez prace wiec mysle ze nie przetrenowany i pytanie jakie i jaka robic rozgrzewke zeby nie miec zakwasow i jesli sie da to jakis dobry cykl treningowy np 3 albo 4 dniowy

lovelas69
03-05-07, 19:55
zakwasy to dobry znak... tzn ze dobrze wykonales trening ;-)

Kwasiq
03-05-07, 19:59
Tak ale ja chce zrobic np 4 do 5rodzaji cwiczen na dana partie miesni ale w trakcie 3 mam jush zakwasy

johny
03-05-07, 20:12
hmb jest raczej na rzezbe (niewiem neiznam sie nie biore ale czytalem) i musisz je brac przez dluzszy czas,po za tym odzywka ma sens jezeli masz odpowiednia diete i odpowiednio cwiczysz i odpoczywasz,rozgrzewka: mozesz zaczynac rozgrzewke od robienia cwiczen ktore masz w docelowym treningu,ale robic to bardzo malym obciazeniem (np wyciskanie samym gryfem)i z duza iloscia powtorzen,mozesz tez rozgrzewac sie za pomoca cwiczen rozciagajacych (nie polecam na poczatku treningu)jednak dobrze jest na pcozatku chwile lekkim truchtem pobiegac eby serce sie przyzwyczailo;p co do planu treningowego to dam ci przyklad (serie i powtorzenia musiz sobie dostosowac do rodzaju treningu [masa,rzezba...]
jezeli chcesz cwiczyc cale cialo w cztery dni to proponuje tak
pon:
klatka+brzuch

wt
nogi+barki+ewentualnie kaptury+brzuch

sroda
odpoczynek

czwartek
plecy+ewentualnie kaptury+brzuch

piatek

biceps+triceps+przedramiona+ewentualnie brzuch

(cwiczenia dobiesz sobie sam)jezeli mialbys z tym wiekszy problem pisz,pomoge;p

(jezeli pomoglem wiesz gdzie sie daje soga)