PDA

Zobacz pełną wersję : dieta dla kobiety



panostry
02-05-07, 21:18
co powiecie na taka diete dla kobiety ktora ma zredukowac sporo kilogramow

- Śniadanie:
100g muesli ze szklanką mleka 0,5% tłuszczu,
- Kromka chrupkiego chleba cienko posmarowanego masłem,
- 2 plasterki szynki drobiowej i ogorek

Drugie śniadanie:
- 1 jabłko.
Obiad:
- Gotowane mięso z piersi kurczaka (15 dag) z warzywami.
Przepis - 15 dag mięsa z piersi kurczaka, pęczek włoszczyzny, brukselka, sól, pieprz, 1/2 łyżeczki masła - Włoszczyznę oczyścić, dokładnie umyć, osączyć, rozdrobnić; warzywa włożyć do garnka, ugotować w małej ilości wody, a kiedy będą miękkie, wyjąć, osączyć; do wywaru włożyć umyte i osuszone mięso, ugotować, wyjąć na talerz, obłożyć warzywami; na wierzchu położyć kawałek masła. - 1 szklanka soku z buraka i jabłek rozcieńczonego wodą mineralną.

Kolacja:
- Sałatka jarzynowa z sokiem z cytryny

pw
02-05-07, 22:16
Droga koleżanko ;-)
Jeśli masz zamiar zrzucić kg to nie przechodź nagle z dużo nadmiernego spożywania pokarmów do drobniutkich kilku posiłków - to spowolni szybko Twój metabolizm i skutki będą mało widoczne.
W Twojej diecie powinno się znajdować ok. 5 posiłków
Bardzo byś pomogła jeśli byś napisała ile ważysz - nie wstydź się :wink:
Najlepiej jakbyś obliczyła swoje zapotrzebowanie i odjęła 500kcal. Po okresie jednego tygodnia jeśli waga się zmniejszy o 0,5kg ponownie obliczyć zapotrzebowanie i znowu odjąć 500kcal itd. ;-)
Jeśli po odjęciu 500kcal skutków nie byłoby to odejmij kolejne 200-400
Bardzo przydatne przy redukcji jest przyśpieszenie metabolizmu:
-picie zimnych napojów 4-7stopni
-zwiększ ilość węglowodanów w diecie one przyśpieszą tarczycę która odpowiada za metabolizm
-zwiększ ilość białka w diecie one warunkują wydzielanie hormonów odpwoiedzialnych za spalanie triglicerydów
-spożywaj przyprawy korzenne np.pieprz
-zmniejsz ilość tłuszczy w diecie
-Odpowiednio daj organizmowi odpocząć, sypiaj ok. 8 godzinek
-Polecam jogurt Activia przyśpiesza metabolizm w dużym stopniu ;-)

Trenujesz coś? Aeroby?



- Śniadanie:
100g muesli ze szklanką mleka 0,5% tłuszczu,
- Kromka chrupkiego chleba cienko posmarowanego masłem,
- 2 plasterki szynki drobiowej i ogorek

Drugie śniadanie:
- 1 jabłko.
Obiad:
- Gotowane mięso z piersi kurczaka (15 dag) z warzywami.
Przepis - 15 dag mięsa z piersi kurczaka, pęczek włoszczyzny, brukselka, sól, pieprz, 1/2 łyżeczki masła - Włoszczyznę oczyścić, dokładnie umyć, osączyć, rozdrobnić; warzywa włożyć do garnka, ugotować w małej ilości wody, a kiedy będą miękkie, wyjąć, osączyć; do wywaru włożyć umyte i osuszone mięso, ugotować, wyjąć na talerz, obłożyć warzywami; na wierzchu położyć kawałek masła. - 1 szklanka soku z buraka i jabłek rozcieńczonego wodą mineralną.

Kolacja:
- Sałatka jarzynowa z sokiem z cytryny
1. oliwa z oliwa 1 łyżka,tran 1 łyżeczka, 50g musli, 300ml mleka, ta kromka z szynką i ogórkiem może zostać

2.Drugie śniadanie:
Jabłko, 50g ryżu, wodę sobie weź na przepicie tego ryżu ;]

3.Obiad
No ten co masz może byc ale codziennie na tym samym nie będziesz jechała chyba :-)
ok.150g filetu z kurczaka bez skóry/ryby, nie dużo ziemniaczków/ryż, sałatka

4.Posilek po obiedzie
Jajecznica z kilku jajek (+2), warzywa oczywiście

5. Kolacja
oliwa z oliwek 1 łyżka, tran 1 łyżeczka, sałatka jarzynowa z sokiem z cytryny, szklanka mleka ciepłego

Co Ty na tą dietkę? ;-)
Jeśli nie wiesz jak rozpisać, obliczyć zapotrzebowanie etc. mogę Ci wysłać na e-mail program dietetyczny który obliczy Ci wszystko i pomoże ułożyć dietę

panostry
02-05-07, 22:39
DROGI KOLEGO :wink: ta dieta ma byc dla mojej mamy bo mi juz zawraca glowe z dwa miechy a ja niemam pojecia jak sie zabrac do diety dla 43 letniej kobiety 160cm i 80 kg nie pracujacei- jake proporcje bialka i weg......????jak mozesz to podrzuc ten program

pw
03-05-07, 09:56
Podaj ten e-maail bo w prodfilu nie widnieje adres
Proporcje etc. już sobie w programie wyliczysz ;-)
a jak mama jest bezrobotna i ma dużo czasu wolnego to niech się zainteresuje odżywianiem i niech poczyta coś w necie ;-)

panostry
03-05-07, 23:04
panostry@tlen.pl dziekuje z gory :wink: