PDA

Zobacz pełną wersję : DIETA na rzezbe



johny
02-05-07, 14:34
Witam,mam 17 lat waze 72 kg i mam 178 wzrostu chcialbym abyscie pomogli mi ulozyc diete ktora miala by pomoc mi zredukowaniu tkanki tluszczowej. cwicze na silowni juz okolo 2 lat z malymi przerwami,i postanowilem sie do tego przylozyc wiec bedzie mi potrzebna dieta,ale niestety samemu jakos ciezko tu dam moja wymyslona diete jezeli mozecie poprawcie bledy ;p z gory dziekuje za pomoc

1. sniadanie okolo 7:30
-platki owsiane (80-120 g) + mleko (300 mll)+ cale jajka(no wlasnie surowe czy gotowane czy smazone i ile i czy wogole??)

2.IIsniadanie okolo 10:30
-no wlasnie co?? owoc (jablko??) albo jogurt+bulka z ziarnami ??

3.obiad i tu roznie od 13 do 15:30
-i tu nic nie przychodzi mi do glowy oprocz jakiegos kurczaka,ale moze to byc np cos nie gotowanego tylko np jaki chleb razowy z szynka z indyka ??

4.posilek przed treningowy (40 minut przed treningiem okolo 16)
-i co tu ?? ryz?? a oprocz tego jakie sa jeszcze mozliwosci??

5.po treningu (po 18)
-niewiem :P

6.przed snem
-??

-prosze was o uzupelnienie mojej diety i ewentualne poprawki,jezeli mozecie to wpakujecie jakies odzywki (bez zadnych koktajli itp) z gory dziekuje.

CreativePL
02-05-07, 15:08
johny, wazysz 72kg czy to nie za malo przypadkiem? zeby robic rzezbe i redukcje?

johny
02-05-07, 15:12
nie chcem byc duzy,chce poprostu dobrze wygladac,ale moje gabaryty sa odpowiednie, potrzebna mi jest poprostu dobra dieta;p

CreativePL
02-05-07, 15:36
johny, a masz moze fotki ?

johny
02-05-07, 16:25
heh niemam fotki,nie jestem kulturysta ani nie uprawiam zadnego sportu silowego,chce poprostu dobrze wygladac,i chce to uzyskac w moliwie jak najszybszym czasie (ale nie chce sie katowac niewiadomo jakimi wyrzeczeniami w jedzeniu) ta dieta ma mi jedynie wskazac co powinienem jesc (moge wyrzucic takie rzeczy jak frytki i inne zbedne posilki)ale musze mniej wiecej wiedziec co jesc,jezeli o mnie chodzi to nie zawsze jem to co wyzej napisalem -poprostu mam ochote na ananasa to se go zjem ;p

pw
02-05-07, 17:05
Ja waże 66 i robie redukcje ;-)
Zobacz diety przykąłdowe w podwieszonych i spróbuj coś napisać a poprawie Ci później jak nie wyjdzie coś.
Uzupełnij te brakujące posiłki ;]

johny
02-05-07, 18:41
wiem weim,juz czytalem tutaj mase tego,ale ja wlasnie wolalbym nie cos typu (tunczyk twarog tylko cos co kazdy lubi jesc,a przy tym jest potrzebne jezeli chodzi o cwiczenia silowe)
no ale ok
2 sniadanie
tak jak pisalem jogurt owocowy+bulka razowa

4 przed treningiem
platki+mleko (patrz sniadanie)

5 po treningu (hmmm jakies owoce)

6przed snem (twarog:/) a cos oprocz ;p??

pw
02-05-07, 21:42
1. sniadanie okolo 7:30
-platki owsiane (80-120 g) + mleko (300 mll)+ cale jajka(no wlasnie surowe czy gotowane czy smazone i ile i czy wogole??)
50g płatków, mleko 300ml, jakieś 2 jajeczka, oliwa z oliwek łycha

2.IIsniadanie okolo 10:30
jogurt+bulka z ziarnami ??
Jogurt an redukcje najlepszy activia ma najwięcej bakterii, jakiś owoc, bułka

3.obiad i tu roznie od 13 do 15:30
-i tu nic nie przychodzi mi do glowy oprocz jakiegos kurczaka,ale moze to byc np cos nie gotowanego tylko np jaki chleb razowy z szynka z indyka ??
To co na obiad zwykle: ziemniaczki, kasza, suróweczki, sałatki etc.[/b]

4.posilek przed treningowy (40 minut przed treningiem okolo 16)
platki+mleko
raczej bym to zmienił: ryż/kasza, oliwa z oliwek łyżka

5 po treningu (hmmm jakies owoce)
Po treningu od razu: glukoza a do 1(ewentualnie 2)
godzin posiłek ww-b np. ryż z filetem z kurczaka

6przed snem (twarog:/) a cos oprocz ;p??
Przed snem twaróg chudy, oliwa z oliwek łycha

Gures1
02-05-07, 21:54
whitehead powiedzmi dlaczego oliwa z oliwek przed snam??

pw
03-05-07, 00:03
A dlaczego nie?
Chudy ser ma kazeinę najwolniej wchłaniające się białko a do tego oliwa spowalnia metabolizm zmniejszając katabolizm.
W wielu dietach oliwa z oliwek jest brana rano jak i wieczorem (najczęściej w 3 głównych posiłkach) rozpisywanych przez znanych ludzi od których się uczę

johny
03-05-07, 09:47
dzieki wielkie skorzystam a rad;p pozdrawiam

[ Dodano: 03-05-2007, 19:03 ]
(dalem ci juz soga Whutehead ) a mam jeszcze jedno pytanie;p co w dni nie treningowe ?? jakie posilki wyrzucic z diety w te dni ?

Hobgoblin
05-05-07, 22:20
Posiłek z największą ilością węgli jedz przed treningiem.
Trzeba też pamiętać o tym, że jedzenie zbyt dużej ilości jaj w tygodniu może paść na oczy i poziom cholesterolu. Z tym nie ma żartów, szczególnie jak jesteś młody. Zamiast jaj, ja na przykład do płatków wypijam proteinkę i jest git.

pw
06-05-07, 09:31
W posiłki nie treningowe tęż jedz ttyle samo posiłków tylko zmień to co w nich sięznajduje a mianowicie chodzi mi o posiłek po treningowy abyś wywalił glukozę i białko jeśli bierzesz po treningu. Gainera między posiłkami jeśli jakiegoś możesz zostawić.

Hobgobiln cholesterol który znajduje się w żółtku zostanie w większej ilości wydalony przez człowieka więc do tego nie ma wskazań a co z tymi oczami? Co może na nie tak działać? :->

johny
06-05-07, 09:58
nie uzywam odzywek :D

Hobgoblin
06-05-07, 10:17
WhiteHead, jeśli chodzi o cholesterol i negatywne działanie jajek na wzrok, to wszystko zależy od ilości i częstotliwości. Wiem to po swoim staruszku, który wylądował w szpitalu przez umiłowanie do jajek, właśnie z oczami.

pw
06-05-07, 10:57
Skąd wiesz że to od jajek? To taki sam może być mit jak np. powstawanie nowotworów przez antykoncepcyjne tabletki a rozwiazanie jest takie ze kobiety biorace tabletki częściej chodzą na badania. A z tymi jajkami i oczami to pierwsze słyszę

Hobgoblin
06-05-07, 11:48
Skąd wiesz że to od jajek?

Staruszek miał specjalistyczne badania i taka była diagnoza. Poza tym jak przystopował to wszystko wróciło do normy.

Gures1
06-05-07, 15:08
dobra jezeli to dieta na rzezbe to:
1)mleko wypad!!!
2)zoltka jaj wypad!!!
3)co do tej oliwy z oliwek mam watpliwosci przed snem.raczej to powinno byc samo bialko(moze robia tak znani kulturysci ale ja wole sie trzymac podstawowych zasad.i whitehead robia oni tak w fazie rzezby??
4)staraj sie np co tydzien obcinac wegle.
5)ogolnie produkty mleczne powinny byc ograniczone praktycznie do zera(jedynie chudy twarodg na noc)

pw
06-05-07, 23:00
Na rzeźbę jak najbardziej. Twaróg chudy jest zalecany na noc bo ma najwolniej wchłaniające siębiałko - kazeinę która na kilka godzin minimalizuje katabolizm lecz do tego białko setrwatki daje efekt wysokiego podnozenia białka któy utrzymuje się do 4 gopdzin a wolnowchłaniające się kazeina ptrzedłuża syntezę białka do 8 glodzin. Tak więc katabolizm ammy z głowy ale zobacz że glikogen trawiony jest z mieśni i z całego rganizmu z wyjątkiem trzewia a więc wniosek taki że trzewie bierze białko z mięśni itp. a jak wiemy tłuszczyk (oliwa z oliwek tu obecna) jest niezbędna do funkcjonowania nie których hjormonów, narządów które w nocy też ma ją jakieś zadanie.

[ Dodano: 06-05-2007, 23:25 ]
Tłuszcze są nie zbędne do funkcjonowania prawidłowego organizmu więc nie myśl czasem że masa polega na dodaniu tłuszczy itp. a rzeźbą/redukcja na tym żeby go ograniczyć. Chyba o tym wiesz z tego co widzę ale napisałem an wszelki wypadek ;-)

Gures1
06-05-07, 23:50
no z tluszczami to wiadome.wlasnie duzo ludzi popelnia blad i wogole obcina tluszcze myslac ze tu jest wina ich tycia.sto razy lepiej juz by bylo obciac wegle.proste i logiczne

MILAN
08-05-07, 17:14
Hobgoblin, ile jajek staruszek jadł??
Bo ja jem po 3 dziennie i mam nadzieje, ze nie oslepne ;p a oczy u mnie to najsłabszy punkt ;p