PDA

Zobacz pełną wersję : Trening nog



bartek145
01-05-07, 23:35
Czy przez trening nog na silce czyli cwiczenia na maszynach przysiady z obciazeniem i ogolne katowanie nog moze zmniejszyc dynamizn? Trenuje koszykowke i tam jest mi to bardzo potrzebne ale mocne nogi takze, chodz wole wysoko skakac i byc dynamicznym niz miec umiesnione nogi..
Pozdro

AdRiAn
01-05-07, 23:40
tak, kiedys spotkalem sie z takimi opiniami. Ale z drugiej strony popatrz na uda np. pilkarzy, oni sa dynamiczni, a nogi maja spore. Kolejny przyklad to sprinterzy :)

bocion
01-05-07, 23:41
Cwiczenia na sile nog powoduja ze bedziesz mial lepszy wyskok czy start do pilki ,ale na pewno miesnie bede mniej wytrzymale na dlugotrwaly wysilek
Dobry wyskok to przedewszystkim mocne lydki.

bartek145
01-05-07, 23:41
Ale oni nie skacza;] a wyskok dla mnie to podstawa.. Oni tylko biegaja
Pozdro

bocion
01-05-07, 23:43
Aha i takie cwiczenie na dobry wyskok- polprzysiady ze sztanga z wyskokiem

bartek145
01-05-07, 23:43
Czyli wszystko jest dobre ale nie mozna przesadzac;]
Pozdro

[ Dodano: 01-05-2007, 23:44 ]
No na wyskok to znam wiele treningow ale niestety niszcza kolana i mozna sie zrobic kaleka przez to..
Pozdro

Broli
01-05-07, 23:48
moim zdaniem najlepsze dla Ciebie bedzie chodzic na koszykowke z odwaznikami na nogach :) sa takie w sklepach...I na zwyklych treningach biegac i skakac z tymi odwaznikami :) co jakis czas dokladaj obciazenie...Gdy je pozniej zdjemiesz...Bedziesz latal :)

bartek145
01-05-07, 23:52
Tez niby fajne;] ale tak samo kolana siadaja ale zastanawiam sie wlasnie nad tym;]
Pozdro

Gures1
02-05-07, 08:03
przez trening silowy nogi mozna jak to sie mowi zamulić.nie bedzie takie dynamiki.w miesniach jak dobrze pamietam trzy rodzaje włokien mieśniowych.silowe ,wytrzymalosciowy i wytrzymalosciowo-silowe(przepraszam jak moze przekrecilem nazwy ale chodzi o oglona zasade).i pewnie sie domyslasz podczas jakiego treningu sie rozwijaja dane wlókna i za co odpowiadaja??

kuurna
02-05-07, 12:48
mysle ze mozesz cwiczyc malym ciezarem z duza iloscia powtorzen i serii, wydaje mi sie ze nie utracisz wtedy na dynamizmie, a nogi sobie troche podcwiczysz
albo z drugiej strony mozesz cwiczyc wiekszym obciazeniem ale starac sie np w przysiadach wstawac mozliwie najszybciej
nie jestem pewien wiec jesli nie mam racji niech ktos napisze