PDA

Zobacz pełną wersję : Potrzebuje świetnego planu tylko na mieśnie klaty



Lord_Daniels
01-05-07, 22:34
Zamierzam przez miesiąc ćwiczyć klate jak najczęściej się da... Chce ją wymodelowac... Jeżeli ktoś zna się na tym to prosze o jakiś plan for me...

bocion
01-05-07, 22:54
Masa czy rzezba???

Lord_Daniels
01-05-07, 22:57
mase to ja na nich już mam, tylko przeszkadza mi zwisająca skora, chce wymodelowac klatke, uważam też że góra klatki jest cienka i słabo mam rozciągniętą... Po ostatnio zaczęłem gubić sadło na całym ciele.... tylko na klacie nie za bardzo...

[ Dodano: 01-05-2007, 23:06 ]
dodam że mam dosyć siły na klate bo długo ćwiczylem mase i treningi siłowe...
może czas na rzeżbę...

bocion
01-05-07, 23:24
mase to ja na nich już mam, tylko przeszkadza mi zwisająca skora, chce wymodelowac klatke
Zwisajacej skory nie stracisz cwiczac na rzezbe. Jest roznica miedzy zwisajaca skora i fetem na klacie. Wiec sie zdecyduj.


góra klatki jest cienka
Ja bym sie z rzezba nie bawil tylko jeszcze na mase lecial. A wiec plan masowy ukierunkowany na gore klaty. Moze taki:
1 dzien:
-wycisk sztangi skos gora 4/5 seri progresji(daj niewielki skos)
-wycisk hantli skos gora 4/5 serie
-rozpietki skos gora 3/4 serie
Ten trening ma byc bardzo ciezki.
2 dzien:
Ten lzejszy(po 3 dniach przerwy)
-wycisk na plaskiej progresja 4 serie
-wycisk hantli skos gora 3 serie
-brama 3 serie

Broli
01-05-07, 23:27
Moim zdaniem trening bardzo dobry, jednak ja bym zmodyfikowal go tym, zeby dodac jedynie wyciskanie glowa do dolu...Jak mu zwisa klata to wypadaloby ja podciac, zeby dodalo wizualnego efektu.

bocion
01-05-07, 23:35
Wypelniajac miesniem gore klaty skora sie podciagnie- tak mi sie wydaje. Poza tym brama jest tu takim cwiczeniem modelujacym.

Broli
01-05-07, 23:39
brama jest jak rozpietki, ale faktycznie gdy bedzie tak ostro napieral na klate to powinna mu sie podciagnac....No nic :) niech cwiczy i zobaczymy jak to bedzie :)

Lord_Daniels
02-05-07, 00:37
Broli nie mam ławeczki żeby robić głową w dół można to zastąpić innym ćwiczeniem?

a jeszcze jedno Bocion jakii ciężarami mam robić???

Gures1
02-05-07, 08:07
a co to za problem.fajery podkladasz pod laweczke i masz skos.ja tak robie przynajmniej i cwiczy sie swietnie

Lord_Daniels
02-05-07, 08:22
fajery podkladasz pod laweczke i masz skos.ja tak robie przynajmniej i cwiczy sie swietnie
Zdefiniuj mi słowo "fajery" i powiedz czy ławeczka razem ze mną nie poleci do tyłu a ja będe w gipsie chodził....

Gures1
02-05-07, 08:28
jakos nigdy nie spadelm:P:P i raczej malo jest prawdopodobne zebys z niej spadl.fajery to przeciez obciazenie przeciez.ja osobiscie zawsze podkladam trzy kola po 25(sa najgrupsze)

Lord_Daniels
02-05-07, 08:37
heh ja niestety nie mam taich krążków jedynie będe mógl podłożyć betonowe 2 10kg, mam nadzieje że taki skos wystarczy... bo chyba nie musi być bardzo duży???

Więc Gures1 jak byś mógl to oceń ten plan wyżej dodany przez szanownego bociona i jeżeli
dało y rade to wciśnij gdzieś klate w dół i w ogóle podaj mi przykładowe ciężary jakimi moge robić... Wyciskalem maxem 3 miechy temu 105kg... teraz gdzieś około 95kg...

Gures1
02-05-07, 08:43
za duzo serii.zajedziesz sie.takie niby.ja bym zaczal od raozpietek skos a potem wyciskanie skos.nastepnie cwiczenia albo plasko albo na drugi skos.i pamietaj przy treningu barkow przednie aktony zrobic lajtowo bo podczas robienia klatki bedzie on pracowal dostatecznie.w treningu masowym.stosuj progresje albo progresje ,albo najlepij to i to na przemian.a co do ciezarow to postaraj sie tak dobrac ciezar by wszystko bylo na styk.i np msz zrobic 12 powtorzen to dobierz taki cieza by zrobic akorat te 12 powt.

Lord_Daniels
02-05-07, 08:52
1 dzien:
-rozpietki skos gora 3 serie po 12 powtórzeń... (10kg hantel)
-wycisk sztangi skos gora 4 seri progresji(skos dam środkowy) 12,10,8,6 powtórzeń
-wycisk sztangi skos dolny 4 serie progresja 12,10,8,6 powtórzeń
-wycisk hantli skos gora 3 serie (10kg hantel)
2 dzien:
-wycisk na plaskiej progresja 4 serie 12,10,8,6
-wycisk hantli skos gora 3 serie (10kg hantel)
-brama 3 serie (nie wiem co to jest brama, pierwszy raz słysze o tym)

I jeszce ile przerwy między serią i ile przerwy między dniami treningu....
Ps. w tych dniach będe ćwiczył tylko klate... a w pozostałem to lajtowe treningi innych partii bo inne partie mnie satysfakcjonują, chce tylko zrobić z klaty coś porzytecznego:)))

Gures1
02-05-07, 08:56
rob klatke raz w tygodniu wedlug mnie.juz ci pisalem o tym wczesniej

Lord_Daniels
02-05-07, 08:59
dlaczego raz??? raz to za mało przecierz? nic to mi nie da... niektórzy robią klate 3 razy w tygodniu... ja chce się wziąśc za klate powarznie... ( nie jestem żadnym żóltodziobem)
ćwicze już 2 lata, tylko że z przerwami a klata po prostu była ćwiczona u mnie na siłe ....

Gures1
02-05-07, 09:05
ja trenuje juz od 3 lat i jakos 2 razy klaty nie robie bo nie widze w tym sensu.jezeli uwarzasz sie za czlowieka z super stazem to sproboj HST to zobaczysz ze twoj staz jest bardzo niewielki

Lord_Daniels
02-05-07, 09:27
ale nie odbijajmy od tematu.... chcesz mi doradzić czy nie? jak tak, po powiedz mi czy trening na klate poniedziałek, piątek będzie dobry, czy może poniedziałek czwartek?...

Gures1
02-05-07, 11:50
rob raz i bedzie oki

bocion
02-05-07, 12:25
Napisales ze chcesz sie skupic na gorze klaty wiec ci napisalem na gore klaty,a jednoczesnie nie zaniedbujacy tak bardzo srodka.
Plan, ktory sugeruje Gures1, jest moim zdaniem z dvpy-taki niby wszechstronnie rozwijajacy klate, a jak cos jest do wszystkiego to jest do niczego, takie jest moje zdanie, zrobisz jak uwazasz.

I jeszce ile przerwy między serią i ile przerwy między dniami treningu
Przerwy 2 minuty, chyba ze nie dasz rady to zwieksz do 2,5-3 ale nie wieksze.
Przerwy 3 dniowe w treningach-nie powinienes przetrenowac, majac na uwadze twoj staz 2-letni.Pozdro i powodzenia zycze

[ Dodano: 02-05-2007, 12:27 ]
Poniedzialek-czwartek

Gures1
02-05-07, 12:37
to ma sie chlopak zajechac??

ubermas
02-05-07, 12:42
Co prawda nie jestem w temacie, ale zabiore glos. Jesli cwiczysz na juz 2 lata to nie moze byc mowy o wiszacej skorze, przeciez musisz miec jakies miesnie, chyba, ze sie odchudzales ostatnio bardzo ostro i stad ta wiszaca skara. Jesli nie to na bank to jest tluszcz!!! Musiales za duzo wegli i tluszczy miec w diecie, ogranicz je teraz, ale dalej rob diete jak na mase. Kazda partie rob na mase oprocz klatki, ktora mozesz przecwiczyc 2 razy w tygodniu. Rob rzezbe zeby spalic tluszcz. Sprobuj na plaskiej 4 serie stalym ciezarem, powtorzenia 20X18x16x14, tak samo na skosie glowa w gore i na koniec rozpietki na skosie 4 serie po 15. Za 1-2 miechy spalisz z klaty tluszcz i zacznij ja znowu ostro masowac. Pozdro

AdRiAn
02-05-07, 12:44
gures co ma do tego HST ? Lord_Daniels skoro cwiczysz 2 lata to juz powinienes wiedziec co najlepiej na Ciebie dziala, jakie cwiczenia, i poprostu smisza mnie pytania osob (tak banalne pytania) ktore juz tam maja jakis staz, troche cwicza i jakies tam maja doswiadczenie. Ja np. nie jestem duchem swietym i nie mam pojecia czy lepiej na Ciebie podziala progresja, regresja, trening HST, nadkompensacja, normalny podzial 4 dniowy, czy cokolwiek innego.

bocion przerwy 2 - 3 minuty ??

bocion
02-05-07, 12:45
Nie bede z toba dyskutowal Gures1, obydwoje mamy odmienne poglady jesli chodzi o trening klaty, wiec dyskusja nie ma sensu.

to ma sie chlopak zajechac??
Kazdy jest inny i jesli ciebie taki plan zajechalby to nie znaczy ze kogo innego tez, dobrze o tym wiesz, wiec nie rozumie po co cos takiego piszesz.

Poza tym on powiedzial ze chce cwiczyc klate jak najwiecej razy wiec 2 razy jest ok moim zdaniem. Gures1, on ma 2 lata stazu i wie co robi, a jak nie wie to sie na bledach nauczy, jesli ten plan nie bedzie dla niego odpowiedni

AdRiAn
02-05-07, 12:48
wiecej nie znaczy lepiej. :wink:

bocion
02-05-07, 13:13
wiecej nie znaczy lepiej.
On ma 2 lata stazu, nie widzisz tego, a ty go traktujesz jak nowicjusza. Jesli cwiczyl planem 1 raz w tygodniu klata i nie przynosi mu on porzadanych efektow to nalezo cos zmienic nie???
bocion przerwy 2 - 3 minuty
co ci zas nie pasuje???

Lord_Daniels
02-05-07, 13:28
Bocion skorzystam z tego planu, uwazam że 1 raz w tygodniu to za mało dla mnie,
Lord_Daniels skoro cwiczysz 2 lata to juz powinienes wiedziec co najlepiej na Ciebie dziala, jakie cwiczenia, i poprostu smisza mnie pytania osob (tak banalne pytania) ktore juz tam maja jakis staz, troche cwicza i jakies tam maja doswiadczenie.

Co do tego masz rację, ale w tych dwóch latach stosowalem treningi, które były przewagą treningów siłowych, a taki trening nie ma zbytnio duzo powtórzeń i nie mozna wywnioskowac z tego nic... A jeżlei cie to smieszy to przecierz ja nie oczekuje od ciebie pomocy, oczywiście każdego szanuje kto mi doradzi a ten co zleje to nara:P:P:P

bocion piona ziom:)

AdRiAn
02-05-07, 20:27
ok skorzystaj z ich rad, przejdziesz sie na nich albo i nie. Ja juz sie nie wypowiadam.