PDA

Zobacz pełną wersję : DWA TRENINGI KLATY POD RZąD :P



Broli
01-05-07, 19:41
Siema siema! Pomyślicie, że ćwiczę miesiąc albo dwa skoro ćwiczę klatkę dwa dni pod rząd, ale mam stażu kilka lat...I obecnie wyciskam przy wadze 82kg 125 na klatkę więc uwagi, że jestem szalony itd. Nie są potrzebne. Natomiast w kwestii tego treningu to robię tak ponieważ na drugi dzień mam więcej siły i trening na klatkę daje mi większą pompe ;/ (wiem, że to dziwne) ale jak normalnie nie wycisnę 125 to na drugi dzień na zakwasach spokojnie mi idzie.

I właśnie tego tak naprawdę nie potrafię zrozumieć i jaki trening w związku z tym stosować? Mi nie zależy na masie, tylko na wynikach...Chcę być jak najsilniejszy, nie musze wyglądać na potworka :)

Z tego co się dowiedziałem do tej pory to kwas mlekowy który powstaje po zakwasach dla większości(95%) wpływa na masę mięśniową, a gdy u mnie występuje to mam przypływ siły...Tak jakbym zamieniał kwas mlekowy w energie. Jednym słowem


HELP ME :(

bocion
01-05-07, 19:45
Napisz swoj dotychczasowy trening na klate. Rozumie ze twoj problem polega na tym ze sila ci w gore nie idzie tak??

hitman
01-05-07, 19:50
a jak lecisz na mase zezbe czy siłe..........jak chcesz leciec na siłe to cwiczysz daną grupe raz w tygodniu ciezarami mega duzymi z małą iloscią pwtórzen :wink: z resztą chyba sam wiesz o co kaman................... :wink:

AdRiAn
01-05-07, 20:01
wiesz co jak juz musisz koniecznie ciskac 2 razy w tygodniu to np. w poniedzialek daj normalny trening klatki, a w srode samo wyciskanie na plaskiej w 4 seriach. Ja bym nawet dal pomiedzy tym 2 dni przerwy. Zrob jak uwazasz, jezeli rosnie Ci sila z tkaim polaczeniem, i wymiary tez jakos tam rosna to ciagnij to dalej.

Lord_Daniels
01-05-07, 20:33
Z tego co widac widze że znasz się na mięśniach klaciaka. Powiedz mi co moge zrobić żeby wzmocnić zewnętrzne mięśie klaty? bo mi aż prawie zwisają:/ Z góry dzięki:)

Broli
01-05-07, 21:49
No wiec cwicze tak na klatke:
na płaskiej ze sztangą:

gryf=20powtórzeń
60kg-15
80=5
90=3
100=2
110=1
120=1(i kiedy robie ten trening w poniedzialek to wiecej wycisnac nie moge)
a pozniej schodze w dol robiac po maks na kazdym ciezarze.

hantle na skosnej:
4*6-8

Rozpiętki na płaskiej
4*8-10

To jest moj podstawowy trening na sile...W drugi dzien robie tylko wyciskanie na plaskiej idac tak samo, tylko, ze spokojnie wyciskam wtedy 125...Cwiczylem kiedys kazda grupe raz w tygodniu z duzymi ciezarami i byly postepy, lecz ja zmieniam treningi co jakis czas, zeby nie przyzwyczaic miesni do danego treningu.

A jezeli chodzi o to czy sila nie idzie to ciezko stwierdzic :) bo to bylo tak...

Udalo mi sie wycisnac 110 na klatke, dzien pozniej jak bylem ostro wkur***** to poszlo 114, zrobilem dwa dni przerwyi poszlo 117...Dzien przerwy i 120. Jadlem przy tym kreatyne, ale nawet wtedy nie powinno pojsc 10 kilo w tydzien ;/

No i teraz mam 125 i chce po prostu sprawdzic, czy cwiczac tak bede mial postepy. Ten przypadek jest dosc dziwny, gdyz takie wzrosty sa w poczatkowej fazie treningow...A nie po tylu latach.

AdRiAn
01-05-07, 22:02
tak jak wczesniej pisalem, ale zrob odstep jednego dnia od wyciskan.

bocion
01-05-07, 22:46
No i teraz mam 125 i chce po prostu sprawdzic, czy cwiczac tak bede mial postepy
Sam sprawdz a jak nie bedziesz mial postepow to wtedy zwrocisz sie po pomoc do nas.
W sumie skad mamy wiedziec czy bedziesz mial postepy??? Po twoim pierwszym poscie pomyslalem ze nie mozna miec po takim planie postepow bo to samobojstwo(wg mnie) cwiczyc dwa dni pod rzad ta sama grupa miesniowa. Po prostu nie dajesz miesnia czasu na regeneracje.
Ale potem czytam dalej...
Udalo mi sie wycisnac 110 na klatke, dzien pozniej jak bylem ostro wkur***** to poszlo 114, zrobilem dwa dni przerwyi poszlo 117...Dzien przerwy i 120. Jadlem przy tym kreatyne, ale nawet wtedy nie powinno pojsc 10 kilo w tydzien ;/ ...i juz sam nie wiem co o tym myslec. Jednorazowy egzemplarz jestes.

kuurna
01-05-07, 23:14
uwazam ze skoro idac tym sposobem masz takie postepy to nie masz powodu zeby zmieniac plan

Broli
01-05-07, 23:17
Macie racje :) potrenuje tak miecha i jak bedzie gitarka to jeszcze do tego nawiaze...Kiedys tak nie mialem wiec dla mnie to po prostu dziwne ;/