PDA

Zobacz pełną wersję : Trening przedramion ściskaczami - pytanie



mick
29-04-07, 12:39
Robie od jakiegos miesiaca cwiczenia ściskaczami - 500-600 powtorzen dziennie.

Widze juz pewne efekty ale mam kilka pytan do osob ktore maja wieksze doswiadczenie.


1. Jestem leworęczny natomiast przy treningu wychodzi ze mam znacznie silniejsza prawą rekę (co mnie dziwi) natomiast rezultaty znacznie bardziej widac na lewym przedramieniu - czy ma ktos jakas propozycje jak sobie z tym poradzic ?
Tzn jesli bede wiecej cwiczyl prawą to moze efekty stalyby sie podobne jak na lewej ale bedzie duza roznica sily miedzy rekami i gorzej bedzie sie cwiczyc ..

2. Jak polecacie robic cwiczenia sciskaczami czy lepiej rownomiernie rozlozyc je w miare mozliwosci na caly dzien czy moze od razu wsystkie zrobic

czy robic w duzych seriach typu 100 scisniec czy moze w jakichs krotszych

3. czy w miare wzrostu sily lepiej robic wiecej powtorzen czy moze kupic twardsze sciskacze ?

4. Czy ktos moze podac mi jakiegos linka gdzie ew. takie twardsze sciskacze moglbym dostac ? (bo zwykle nie jest napisane czy sa twarde czy nie i chyba wsystki powsechnie dostepne sa mnej wiecej takie same)

Józiu
29-04-07, 12:44
tez cwicze sciskaczami i mam te same pytania :lol:

mick
29-04-07, 12:48
to dorzuce jeszcze dwa:
1.czy jak sciskam to starac sie zacisnieta reke przytrzymac jakis czas czy nie

2. czy starac sie robic scisniecia powoli i dokladnie czy moze raczej szybko ?

Gures1
29-04-07, 13:18
a chcesz wzmocnic sile uchwytu???

mick
29-04-07, 13:22
raczej rozbudowac przedramie - siła na 2. miejscu.

Gures1
29-04-07, 13:24
a powiedz cos wiecej o sobie moze???i czy tylko na robisz samo przedramie??????/?(bo na to mi wyglada)czy jednak masz jaiegos splita ulozonego??

grzesiek k
29-04-07, 13:29
mick, Ale troche to będzie śmiesznie wyglądało no ale cóż
pzdr.

mick
29-04-07, 13:44
aktualnie nie robie nic innego - pare miesicey temu mialem miec operacje kregoslupa (dyskopatia l4-l5 l5-s1) na szczescie obeszlo sie bez operacji. O silowni moge zapomniec minimum na rok o 99% cwiczen w domu tez .
Sciaskacze robie dlatego ze jak kiedys trenowalem to jakos tam nadal to wyglada ale na przedramie wlasnie nigdy nie zwracalem uwagi i mizernie wyglada w porownaniu do reszty reki wiec chce je zrobic troche bardziej proporcjonalne.

Tak wiec - nie robie nic innego - prosze tylko o rady co do samego przedramienia.

2. Grzesiek
Co bedzie smiesznie wygladalo ?

grzesiek k
29-04-07, 14:01
Co bedzie smiesznie wygladalo ?No że to będzie napakowane (niby)a reszta taka mizerna
No ale jak miałeś mieć operacje i nie możesz nic robić to zmienia postać rzeczy
pzdr.

mick
29-04-07, 23:47
to sobie pogadalismy a teraz prosilbym w miare mozliwosci o doradzenie mi czegos i odpowiedz na moje pytania dotyczace sciskaczy

gangster
30-04-07, 01:24
Watpie zeby ktos Ci profesjonalnie odpowiedzial na te pytania,zbyt szczegolowe,z reszta malo ludzi sie bawi w takie cos.

Raskus
30-04-07, 12:19
1.
ćwicz tyle samo każdą ręką.

2.
Kurde, widać że zielony w ogóle jesteś.
NIe ćwiczy się dwa razy dziennie.

Ćwicz za jednym razem wszystko:
- ściskanie pod różnym kątem
- j.w. na chwytem i pod chwytem
- trzymając cały czas jak najdłużej j.w.

Gdy będzie Ci już lekko to robić wszystko, ściągnij tą ósemkę(blokadę) i powtarzaj sobie od nowa.

Jeżeli chcesz robić siłę uścisku, dłoni nie ćwicząc nawet tym, to jak się podciągasz, to najlepiej na drążku takim grubym, któego bedziesz musial się mocno trzymać, wtedy ćwiczysz też siłę uścisku. Tak samo przy wyciskaniu na klatke, ale tutaj uważaj.

ps. nie czytałem żadnych postów poza 1.

kuurna
30-04-07, 13:54
3. czy w miare wzrostu sily lepiej robic wiecej powtorzen czy moze kupic twardsze sciskacze ?
w miare wzrostu sily lepiej lupic twardsze sciskacze
jesli chodzi o strone to na allegro powinno sie cos znalezc np: http://allegro.pl/search.php?string=%C5%9Bciskacz&category=19644&description=1&country=1

2. czy starac sie robic scisniecia powoli i dokladnie czy moze raczej szybko ?
kazde cwiczenie dobrze jest wykonywac dokladnie, na twoim miejscu staralbym sie zaciskac dlon szybko, a rozluzniac uscisk wolniej

1.czy jak sciskam to starac sie zacisnieta reke przytrzymac jakis czas czy nie
jesli bedziesz przytrzymywal bedzie ci trudniej, a im ciezej tym lepiej jesli chodzi o moje zdanie :mrgreen:

[ Dodano: 30-04-2007, 13:59 ]
a jeszcze jesli chodzi o twoje pierwsze pytanie, to mam podobny problem z bicepsem,
ja postanowilem ze bede cwiczyl obie rece tak samo,
sadze ze silniejsza reka nie bedzie wtedy dawala z siebie wszystkiego i bedzie wolniej rosla, a slabsza ja dogoni

lukemaster
30-04-07, 18:15
co ty chcesz srubki palcami odgręcac...?? :shock: