PDA

Zobacz pełną wersję : BYC czy nie bYc oto jest pytanie



kasztan96
27-04-07, 19:24
Mam problem chodze na siłke juz od ponad miesiąca mam 165 cm wzrostu i waze 60 kg problem w tym ze chce jescze urosnąc ,a podobno jak sie cwiczy to strasznie sie kregosup zmnijesza:/ i niewim co robic cwiczyc dalej czy poczekac jescze w czerwcu bede mial 17 lat

Gures1
27-04-07, 19:27
jasne!!!!!to kulturysci co maja okol 2 metrow wzrostu to jak zaczynali mieli 3 metry.to to sa stereotypy!!!!i to bledne~!!!trenuj smialo!!!nie widze przeciwskazan.dobrze jak bys sie jeszcze wybral do lekarza sportowego na badania.(dla pewnosci).po kazdym treningu pamieaj takze o pozadnym rozciagnieci kregoslupa(zwisy na daraku np).i pamietaj zeby nie zeskakiwac tylko lagodnie schodzic

oSiŁeK_sNd
27-04-07, 19:48
no zmniejszyc to sie nie zmniejszysz ale zatrzymasz swoj wzrost i to jest pewne...wiec ja bym Ci polecal sie jeszcze wstrzymac troszke.Sam moglem jeszcze troche urosnac i roslem dopuki nie zaczalem trenowac...i moj mlodszy brat mnie przerosl :mrgreen: ale tylko 2 cm wiec nie ma tragedii...no tylko ze jest mlodszy o 3 lata wiec jak go nie wkrece w cwiczenie to mnie przerosnie bardziej :twisted:

Gures1
27-04-07, 20:02
coty wogole mowisz osiłek??chyba ci sie cos pomylilo.to nie prawda ze hamuje wzrost.podac przxyklad???szymon kolecki zaczal treningi w wieku okol 8 lat a ma 185cm wzrostu.wiec tu nie ma zasady

oSiŁeK_sNd
27-04-07, 20:26
nie pomylilo mi sie...to chyba zalezy od tego jak obciazasz kregoslup...no i o tym wyciaganiu sie to tez slyszalem od mojego trenera na silce ze mozna sie w ten sposob nawet kilka cm wyciagnac...wiec moze to dlatego ze sie nie rozciagalem

duszek244
27-04-07, 20:45
Ja ćwiczyłem prawda nieregularnie ale od 10-11 roku życia...

Gures1
27-04-07, 21:27
po treningu jestes jakis 1-2 cm nizszy.dlaczego??krazki miedzystawowe sie poprostu uginaja i kurcza.ale to wszystko wraca po jakims czasie do normy!!!

adrian5810
27-04-07, 22:13
jezeli cwiczysz to obciazenia swojej wlasnej masy (tak jak ja ;d) to looz jeszcze urosniesz !!

tez jestem niski ale podobno cwiczenia wywoluja hormon wzrostu... :)

Gures1
27-04-07, 22:27
nom.produkcje HCH glownie powoduja przysiady oraz MC

adrian5810
27-04-07, 22:37
a tak w ogole to jak bedziesz robil wszystko na siedzaco albo nie obciazal mocno kregoslupa to nic ci nie bedzie ;)

Gures1
27-04-07, 22:40
a tak w ogole to jak bedziesz robil wszystko na siedzaco albo nie obciazal mocno kregoslupa to nic ci nie bedzie ;)

no nie obcizaj radze.a co do siedzenia.podczas robienia masy staraj sie robic raczej cwiczenia stojac a nie siedzac!!!!!

bocion
27-04-07, 22:46
Sam moglem jeszcze troche urosnac i roslem dopuki nie zaczalem trenowac...i moj mlodszy brat mnie przerosl ale tylko 2 cm wiec nie ma tragedii
szymon kolecki zaczal treningi w wieku okol 8 lat a ma 185cm wzrostu.wiec tu nie ma zasady
A wiec wszystko zalezy od genow

pw
27-04-07, 23:04
Jezu jakie głuipoty tu piszecie to szkoda gadać. Sog dla Gures jeden mądry któy jest obeznany w temacie i pomaga. Jak nie wiecie czegoś to nie piszcie bo wielu ludzi w błąd wprowadzacie.

Ćwiczenia wykonywać jest najlepiej stojąc bo po za obciążeniem kręgosłupa ciężar rozkładam również na nogi a siedząc jest bardzo napięty kręgosłup i nic po za nim.

Gures1
27-04-07, 23:08
akorat mi z tym staniem chodzilo o cos innego:P:P hehe.podczas robienia masy pownno sie robic cwiczenia stojac np wyciskanie na barki poniewaz nieswiadomie wykonujemy spiecia prawie wszystkich miesni a wszystko to sie naklada calosciowo na trening no i na rezultaty.

kasztan96
29-04-07, 17:12
kurde to sam niewiem dawniej też robiłem siedząc ale kumple mi powiedział zebym siadał i bede w tedy mniej obciazal kregosup

Gures1
29-04-07, 17:15
robiac mase staraj sie cwiczenia ktore mozesz na stojaco.a co kregoslupa np staraj sie nie odchylac podczas wyciskania.robiac klatake(wyciskanie) do lawki przystaw sobie jakies np krzeselko i postaw na nicm nogi.wtej pozycji najmniej obciazasz kregoslup.pozdro

AdRiAn
01-05-07, 17:23
co do zatrzymania wzrostu opinie sa podzielone, testy wykazaly (bodajze w Stanach) ze nie ma konkretnej opini. Na moim przykladzie moge powiedziec Ci ze w ciagu 2 lat jak cwicze nie uroslem nawet pol cm, ale nie przejmuje sie mam 185 wzrostu, a np. moj kumpel w czasie 3 - letniej przygody z silownia urosl 4,5 cm, a napierdzielal ciagi, podciaganie, wioslowania jak glupi.

tak czy inaczej ryzykujesz bo nie wiem jak to u Ciebie bedzie

Gures1
01-05-07, 18:23
no ja 3 lata jak przesedl na silownie mialem 172 i po 3 latach mam tyle samo,ale mysle ze to jednak wina genow poniewaz mam bardzo niskich rodzicow.i niesety w tym swiecie nie szanuja niskich wiec trzeba rosnac w szerz jak wzwyż nie mozna:P:P

kociolcyk
01-05-07, 18:44
ok do tego czasu spotykałem sie z tezami ze cwiczenia typu mc obciązaja kręgosłup i w rezultacie hamuja/spowalniaja wzrost a jeszcze zadnego konkretnego przykładu nie zobaczyłem :neutral: więc moze neich ktos sie wypowie na ten temat no bo jak ćwiczenia wzmagaja produkcje hormonu wzrostu to .... no własnie co?? czy to prawda czy bajka ?? niech ktos z rozumem to wyjaśni to sei skończa pytania na ten temat?? ja np od grudnia do teraz urosłem 3 cm :neutral: więc??
WYPOWIEDZCIE SIE
no hyba ze jest juz podobne pytanie które doczekało sie odpowiedzi

Gures1
01-05-07, 18:58
cwiczenia nie hamuja wzrostu!!!nie wiem kto wogole wymyslil takie bzudry!!!!!!!!!!!!!juz wczesniej sie o tym wypowiadalem.

sławo
01-05-07, 18:59
Gures1, prosze cię nie pisz takich rzeczy że gdy robisz masę to rób ćwiczenia na stojąco
wyciskanie na barki na stojąco to ćwiczenia dla zaawansowanych
a tu pisze wielu poczatkujących
to samo z tym krzesełkiem do wyciskania totalna bzdura nogi powinny być na podłodze żeby utrzymać równowagę

Gures1
01-05-07, 19:02
co wy wogole piszesz??powiedz mi dlaczego nie wolno robic wyciskania na barki na stojaco???a co do tego kszeselka.sproboj zrobic z nogami na jakiejs podstawce i mi powiedz czy lepiej pracuje ci miesien???bo mysle ze na pewno tak!!!a pozatym kregoslup jest mniej obciazony o czym pisalem wczesniej!!!

AdRiAn
01-05-07, 19:18
kociolcyk, mnie sie wydaje, ze jak masz urosnac to urosniesz i cwiczenia typu mc, ani Ci nie pomoga, ani nie zaszkodza. wielu ludzi z wada postawy dzieki takim cwiczenia jak min. wiolowanie, mc koryguja wade.
takie jest moje zdanie, ale kazdy podchodzi do tego inaczej. Genetyka z rodzicow takze bardzo duzo wnosi do tematu, moze nawet jest kluczowa. Filozoficznie Ci tego nie przedstawie bo nie mam wiedzy (niestety)

sławo
01-05-07, 19:21
no widzisz ty się przejmujesz obciążaniem kręgosłupa przy wyciskaniu na płaskiej
a proponujesz wyciskanie na stojąco

ćwiczysz już trochę bynajmniej tak piszesz w profilu a nie wiesz że bezpieczniej jest ćwiczyć z podparciem pleców

a z tym krzesełkiem to chyba jakieś twoje osobiste odczucie

Gures1
01-05-07, 19:27
nie moje bo u mnie wszyscy tak wyciskaja.a co do wyciskania .wiadome i oczywiste jest przeciez ze poczas masowki pownno sie robic cwiczenia na stojaco wiec nie wiem z kad te insynuacje.a co do tej klatki-klatka o wiele lepiej pracuje poniwaz nie ma takiego zapierania nogami i w wyciskanie sztangi odpowiedzialne sa miesnie klatki barkowi i tricepsu,nie ma zadnego niepotrzebnego mostkowania a mniejsze obciazenie kregoslupu jest do tego dodatkiem i edlug mnie olbrzymim plusem

sławo
01-05-07, 19:40
to że u ciebie tak wyciskają to nie znaczy że tak ma być
u mnie też tak robią ale przy jakiś rozgrzewkach ale nigdy przy seriach właściwych

nogi mają tyle do wyciskanie że utrzymują równowagę
a co do mostkowania to przecież od ciebie zależy czy będziesz mostkował a nie że nogi będziesz miał na ziemi

ktoś kiedyś spadnie ze sztangą z ławki to przestaną tak robić

a co do masówki to to nie tyle że na stojąco co na wolnych ciężarach
bo bzdurą jest że będziesz miał większe barki od tego że będziesz je robił na stojąco a ja na siedząco

Gures1
01-05-07, 19:44
nie chodzi o mase barkow przeciez !!!!

sławo
01-05-07, 19:53
to taki przykład
w każdym badz razie nie podawaj takich rad

uzasadnienie podałem wyżej

Gures1
01-05-07, 19:57
nie wiem o co ci chodzi w powyzszej wypowiedzi no ale trudno.zamkijmy teamt i bedzie oki.

AdRiAn
01-05-07, 20:05
panowie, spokojnie, przeniescie moze ta rozmowe na gg, bo wasze klotnie nie pomagaja autorowi pytania. Zobacz na nazwe tematu, tam nie jest napisane czy wyciskac na stojaco czy na jednej nodze.

a co do chlopaczkow ciskajacych z nogami na krzeselkach, to tak jak slawo to napisal, kiedys spadna z ciezarem i moga juz nie wstac.

co do wyciskania na stojaco to dla mnie nie ma roznicy, na stojaco mozesz cisnac wiecej, mozesz pomoc sobie nieco nogami, wiadomo latwiej jest. Na siedzaco cwiczenie izoluje barki, moze daje lepsze efekty w postaci przyrostów.

Lord_Daniels
01-05-07, 20:24
Mi sie zdaje że wzrost może być znacznie hamowany w młodym wieku jak się ćwiczy barki na stojąco... bo wtedy kręgosłup jest bardzo obciążony... ale to jest moje zdanie:) nie jestem specjalistą...

Gures1
01-05-07, 20:52
spasc to raczej nie spadna!!np moj niepelnospreawny znajomy startuje w zawodach w wyciskaniu lezac.i kladzie sie caly na lawce(ma niepelnosprana noge),nie ma zadnych pasow ani nic a jego rekord to 195 kg.no i jakos nigdy sie nie spotkal z takim przypadkiem by ktos z lawki spadl

lovelas69
01-05-07, 23:53
Gures widze Twoi koledzy bija same rekordy jeden przy wadze 70kg cisnie 155kg a ten 195 :-)
Nice pogratulowac fajnych kumpli :-)

Wydaje mi sie ze robiac barki na siedzaco mozemy lepiej wplynac na ich rozwoj...

kasztan96
02-05-07, 01:17
a co mi powiecie na tema wysiskania na klatę nogi powinny spoczywac na ziemi (tworzac niewielki odste;p miedzy laweczka a dolna czesca kregosupa czy może nogi powinny być
na lawce żeby kregosup lezał bezposrednio przy lawce

Gures1
02-05-07, 08:05
do lovelasa-ten co cisnie 195 ma 40 lat i jest mistrzem polski w wyciskaniu niepelnosprawnych:P a co do kasztana to ja bym ci bardziej polecal z nogami na podwyzszeniu-lepsza izolacja miesnia(jezeli chodzi ci o rozwoj masy miesniowej lub rzezby)

kasztan96
02-05-07, 12:24
DZIEKI WAM WSZYSTKIM ZA WASZE WYPOWIEDZI

AdRiAn
02-05-07, 12:47
Gures podaj imie i nazwisko koolesia ;->

sławo
02-05-07, 15:25
Gures1, prosiłem cię nie pisz głupot

lepsza izolacja poprzez to że nogi na ławeczce czy czymś innym :roll:
normalnie brak mi słów

podaj jakieś suche fakty jakieś udowodnienia

lovelas69
02-05-07, 16:22
moze ta izolacja lepsza i jest... choc sam nie jestem do konca przekonany- ale mysle ze mozna stracic rownowage i ladnie je*nac :-D
P.S Cwiczenia izolowane sa najlepsze dla ludzi ktorzy juz maja dobrze rozbudowana mase miesniowa... kiedy ktos nabiera masy nie trzeba tak bardzo izolowac danych miesni

lukemaster
02-05-07, 16:31
powtórze ci to co mi powiedział trener jak muz adłąem takie samo pytanie...jak bedziesz dobrze i umiejętnie cwiczył to to spotęguje wzrost czy jakos tak powiedział;) wrazie czego chodzi o to ze urosniesz i to z tym zmniejszeniem sie kręgosłupa to bzdura ..!!!więc cwicz;)

Gures1
02-05-07, 20:09
co do ziomka danych to nazwiska nie bede wymieniacpowiem ze ma na imie AREK.a co do tej izolacji.i owszem.dowod.nie spinasz lopatek,nie mostkujesz,nie pomagasz sobie nogami,ktore podnosza posladki do gory,przez co ruch jest juz lekko oszukany.poprostu pracuja pracuja lepiej te miesnie ktore powinny.

AdRiAn
02-05-07, 20:33
mniejsza juz o kolesia (twojego ziomka) hehe Gures1 spinanie lopatek w wyciskaniu powoduje wiekszy skurcz miesnia piersiowego, z mostkowaniem sie zgodze bo z nogami poziomo to jest "niewykonalne", (ale po co mostkowac w serii???), z tym, ze "posladki" leza i nie mozna ich podniesc tez (ale po co podnosic je w serii ???), ale co to wnosi do tematu ?

jak ktos bedzie chcial oszukac to oszuka nawet z nogami na krzesle w ciskaniu...

Gures1
02-05-07, 20:38
ale mi o to chodzi,ze wiekszosc ludzi te ruchy robi poswiadomie.a mi chodzi o nie robienie z prostymi nogami ale nogami na lawce,ale zgientymi przeciez o opartumi np na lawce,lub jakim krzeselku

AdRiAn
02-05-07, 21:39
nieswiadomie jak juz... co w tym zlego ze jak nie dam rady zrobic jednego powtorzenia wiecej to oderwe mostek albo pomoge sobie nieco nogami? powiem wiecej, na dluzsza mete to mi przyniesie korzysci...
a jak bede mial nogi na krzeselku to moge najwyzej podniesc je go gory i nie wiem co to da...

Gures1
02-05-07, 22:00
to ze ze tylka odrywac,przynajmniej bedzie to ograniczone.powiem tak.sproboj przynajmniej tak jak mowie i napisz czy jest roznica

AdRiAn
02-05-07, 22:17
spoko sprobuje, ale nie sadze zebym tak cwiczyl...

lovelas69
03-05-07, 10:59
Gures1 a czemu nie chcesz podac jego nazwiska ??? przeciez jak to jest mistrz naszego kraju to jego nazwisko jest ogolno dostepne... a co do oszukanych powtorzen to czytalem w gazecie ze na rozbudowe masy sa one dobre tyle ze trzeba umiejetnie to robic... i do tego tez trzeba miec technike... nie oczukiwac przez cala serie tylko np. ostanie 2 ruchy :twisted:

Gures1
03-05-07, 12:25
bo moze sobie tego nie rzyczy.co do tego nazwiska.wiec nie bede tego .mowil.jka dla mnie temat skonczony.

lovelas69
03-05-07, 15:44
nie gadaj glupot... prosze Cie