PDA

Zobacz pełną wersję : Błonnik



pw
26-04-07, 18:07
Właśnie czytając sobie pewien tekst znalzłem zdanie gdzie napisano że błonnik pomaga wchłaniać białko :shock:
Zawsze byłem przekonany i kierowałem tym ludzi którym pomagałem, radziłem że jest odwrotnie. Co Wy o tym myślicie? :???:

LUKI
26-04-07, 18:38
Moze zle wyczytales, daj linka.

Blonnik wrecz odwrotnie, spowalnia trawienie tego bialka a i co wazne wchlanianie czyli nie wszystko to bialko moze sie wchlonac. To wlokno roslinne oplata czasteczki bialka przez co utrudnia dostep do niego enzymow trawiennych, ale bez przesady nie panikujmy :wink: Wystarczy pamietac by w posilku potreningowym nie laczyc pokarmow bialkowych z blonnikiem.

pw
26-04-07, 19:28
Później Ci dam linka ale właśnie tak myślałem jak piszesz i już mnie uspokoiłeś LUKI ;-) Niestety zbyut często jak czytam są błędne informacje^^

[ Dodano: 26-04-2007, 19:34 ]
Brokuły odgrywają ważna rolę w diecie kulturystycznej- potwierdzi to wielu zawodników. Dieta bogata w białko, a zwłaszcza w produkty pochodzenia zwierzęcego nie jest lekkostrawna, a proces ten może ułatwić dodatek błonnika! Błonnik ułatwia trawienie białka! Warto, by każdy posiłek zawierał jego dodatek np. w postaci warzyw. Brokuły mają bardzo mało kalorii, a zawieraja tyle błonnika, ze organizm musi zużyć więcej kalorii na ich strawienie, niż one zdołają mu dostarczyć. Poza tym warzywa te są zdecydowanie lepiej trawione niż inne, jak np. papryka czy cebula, a do tego zawierają znikomą ilość węglowodanów.
Proszę ;-) Wycinek