PDA

Zobacz pełną wersję : Jedzenie JAJ!!



MłodyPudzian
24-04-07, 10:32
Witam szukałem, szukałem i szukałem na forum ale nie doszukałem sie odnośnie jedzenia jaj SUROWYCH!! czy jajka raczej powinno sie jeść surowe bo wtedy dostarczają nam najwięcej białka itp?? i czy jajka smażone wogole sa zdrowe? bo wydaje mi sie ze podczas smażenia w wysokiej temp. białko sie ścina?? i czy jaja gotowane tracą dużo składników mineralnych?? po której obróbce jajo jest najlepsze , a po której najgorsze??


Prosze o odpowiedz bo to pytanie nurtuje mnie już od ponad roku:D a nigdzie niemoge sie doszukać odpowiedzi.... Z Góry thx. Pozdrawiam!

CreativePL
24-04-07, 12:04
napewno gotujac, smazac jajka traca troszke swoich wartosci odrzywczych niz surowe jajka ale wydaj emi sie ze to sa jakies szczatkowe dane ktore sie wytracaja


BTW. dałes mi ochoty na jajecznice :D

MłodyPudzian
24-04-07, 18:32
no tak , skoro mowią np w diecie aby jeśc 3 białka jaj?? to co mam je sobie na wode rozbić i ugotować?? wydaje mi sie ze to są surówe bo smażone to złe

CreativePL
24-04-07, 20:37
watpie zeby ktos w diecie jadl 3bialka jaj oddzielnie nie dodajac ich do niczego np do koktajli bialkowych

Punisher
24-04-07, 21:09
Jak za dużo surowych to też źle. Więc gotowan zostaje, na twardo :D

wolak
24-04-07, 21:17
Seiam..omlecik z bialek plus jedno zoltko,jajka na twardo(latwo oddzielisz bialko od zoltka),tzw kogel-mogel,jajecznica bialka plus jedno zoltko.jest duzo sposobow.Co do surowych potraw to ja wole zawsze ugotowac/usmazyc zarazki,choroby ptasia grypa(heh) i te sprawy..Mam nadzieje ze pomoglem pzdr


P.S wartosci jakie jajka straca po obrobce term. powinny byc marginalne..

pw
24-04-07, 21:40
Jajka ogółem smażone są dobre bo sie białk ościna szybciej niż jaki kolwiek tłuszcz zaczyna się spalać. Jaja smażonemożliwe że tracą jakąś część substancji odżywczych ale mimo to są zdrowsze niż te jedzone na surowo.

MłodyPudzian
24-04-07, 23:09
ok dzięki pomogło mi to bardzo, czyli jakja w każdej postaci sa ok, ale surowe jakja tez duzo osób je i w filmach tez jedza jak sa jakies filmy o walkach itp to w diecie maja surowe jaja ;p

wara
25-04-07, 13:57
jak nie masz czasu jedz surowe tylko musisz pamietac aby najpierw wyszorowac skorupke potem wrzucic je do wrzatku na chwile(sparzyc je), pamietaj ze na surowo mozesz sie nabawic salmonella a jak bedziesz postepowal tak jak napisalem zmiejszasz ryzyko do minimum

pozdr. :twisted:

MłodyPudzian
25-04-07, 20:45
POSILEK 1
7.30:130gr.platki owsiane+6bialek jaj+1 całe + trochę pomidora, ogórka
prosze kontekst wyrwany z przykładowej diety na mase tutaj 6 białek jaj?? surowych wymieszanych z płatkami owsianymi?? czy smazonych?? takich właśnie rzeczy nie rozumiem...

wolak
26-04-07, 00:38
Ja mam taki sposob...Robisz omleta z bialek jaj plus 1 żołtko dodajesz ciut proszku do pieczenia i platki owsiane(mieszasz i wlewasz na patelnie)..super jedzonko i pelno wartosciowy posilke..napewno przyda sie w twojej diecie. P.S polecil mi to A.Brzeziński jak kiedys u mnie w miescie wystepowal.(jak sie go o takie rzeczy poytale-->proste mial taki maly "wystep" u nas na TTKF a ze to znajomy mojej BABCI to..) pozdro mam nadzieje ze pomoglem..

Zenek88
30-04-07, 12:53
Jajka poddane obrubce termicznej są lepiej przyswajalne niż surowe, a co do wartości to uszczerbki są znikome.

Gures1
30-04-07, 14:29
jedz smazone!!!najlepioej na teflonowej patelni bez tluszczu.albo na pamie.lub poprostu w mikrofali je zrob.same bialka jak juz.a co do twojego pytania to po co jesc surowe??chcesz salmoneli dostac???to prosze bardzo!!!

pw
30-04-07, 16:39
Gures spokojnie
Możesz smażyć je na jakim kolwiek tłuszcuz dzięki temu że białka jaj się zsybciej ścinają niż który kolwiek z tłuszczy dogrzeje siędo swojego poziomu aż zachodzą nie korzystne zmiany.

Gures1
30-04-07, 18:14
ja pier...to co??na kujawsim je bedziesz smazyc???puste kalorie i pozatym nie zdrowe.

pw
30-04-07, 21:40
Chodzi mi o reakcje zachodzące podczas smażenia. Przy robieniu jajecznicy nie zachodzą bo jajko się błyskawicznie ścina :roll:

Gures1
30-04-07, 21:42
ja wole jednak taki sposob.bialka na talerz i do mikrofali.czekamy az sie zetna i jemy:Pprosto szybko i bez tluszczu:P

MłodyPudzian
02-05-07, 02:42
Ta ale przygotowywanie posiłków w mikrofali za pare lat skończy sie rakiem.... mikrofalówka wytwarza promieniowanie przez co do produktów ktore w niej robisz powstaja bakterie rako twórcze.. GL dla ciebie...

Gures1
02-05-07, 08:08
to tak samo jak jedzenie tunczyka w ktorym jest rtęć!!!jezeli bym tak mysla to by z domu bal sie wyjsc.troszeczke dystansu!!!