PDA

Zobacz pełną wersję : Klatka meega zastuj



Prezydent_1c
23-04-07, 21:09
Witam forumowiczów. Mam prośbe do was... Dopadła mnie albo berdzo mocna stagnacja (chociaż to wykluczam bo wszytko inne oprócz klatki fajnie rośnie) albo mam zły plan na klatke. Ćwicze Klatke + Barki ćwiczenia na klatke jakie wykonuje to
Wyciskanie na płaskiej gryfem 12-10-10-8
Wyciskanie hantelkami na skośnej (lekki skos) 12-10-10-8
Rozpiętki 10-10-10-10
Moj rekord na klatke to 88-90kg tylko że troche głupio on wygląda przy łapie 38,5. Moję pytanie do was jest następujące ... Czy możecie poradzić mi jakieś ćwiczenia aby ten problem rozwiązać ... Dużo o tym czytałem i próbowałem juz zmieniac ćwiczenia kolejnośc wykonywania szerokość uchwytu itp. ale nic to nie daje ... NIgdy nie ćwiczyłem na siłe jak narazie wyłączniena mase ale zawsze siła troche szła a w tym ommencie nic. Za każdy pomysł będe wdzięczny a najlepszą odp. nagrodze Sog'iem. Może to być również wina parti jakie łaczerazem na treningu bo tego nie wykluczam więc to też może zostać poddane waszej korekcie. I odrazu mówie ze prosze o wypowiadanie się ludzi którzy mają pojęcie i ćwiczą troche i mieli podobny problem bo wielu forumowiczów początkujących nie wie co to zastuj prawdziwy...

bocion
23-04-07, 21:28
Na poczatek spróbuj po prostu cwiczyc sama klata na tej jednej sesji(mozesz przedramie dodac jak chcesz). Mozesz spróbowac meczyc ja na poczatku rozpietkami(zasada wstepnego zmeczenia). Moze masz tak ze ci triceps przejmuje glowna role w wyciskaniu stad tez wielkosc twojej reki w porownaniu do rekordu(i tu by nalezalo pomyslec nad technika).
Mozesz zwiekszyc liczbe powtorzen do 12 przy wyciskaniu hantli(nie rob progresji).
Mozesz robic 2 cwiczenia na gorna czesc klaty(pod lekkim skosem lawka)+rozpietki(czyli np wyciskanie sztangi skos, wyciskanie hantli skos i rozpietki skos) i to na jednym treningu a za tydzien robisz np wyciskanie sztangi plaska, wyciskanie hantli plaska+rozpietki plaska i tak naprzemian.

Poeksperymentuj, to chyba w tym sporcie najprzyjemniejsze.

Prezydent_1c
23-04-07, 22:30
bocion, ja juz mam eksperymentów dosyć bo z tą klatka moją nie wytrzymam ... Może musze zwrócić uwage na technike ale jestem pewny ze technicznie dobrze wykonuje ćwiczenie ... Nie wiem co z tą moją klatka jest :shock: :???: A juz różne pomysły testowałem ...

oSiŁeK_sNd
23-04-07, 22:47
juz ostatnio sie wlaczylem gdzies w temat klatki i bocion podobnie mi poradzil, przylozylem sie bardziej do techniki dzisiaj ale za jakis czas zobaczymy co bedzie.Ale z tego co widze u wiekszosci klatka idzie wolniej jesli nie u wszystkich...moze po prostu dlatego ze to duza partia miesni i dluzej trzeba nad nia pracowac.Wytrwalosc Cie uratuje hehe :razz: sam mam taki sam dylemat, co robic zeby to szybciej poszlo...chociaz ostatnio ogolnie mialem zastoj silowy jak i masowy wiec zrobilem pierwszy w zyciu cykl, jak narazie delikatnie do przodu...

bocion
24-04-07, 12:46
Ja 1,5 roku potrzebowalem aby ta klata ruszyla, tylko ze u mnie to sie chyba glownie ze zlą techniką wiązało. A próbowales 5-10-20??

"metoda ta polega na wykonaniu 3 ćwiczeń w superserii z tym że pierwsze cwiczenie jest typowo bazowe i silowe dlatego uzywamy tu najwiekszego obciazenia na ok 5 ruchów, drugie cwiczenie to cwiczenie majace zastymulowac maksymalny przyrost masy czyli tez bazowy ruch i obciazenie na ok 10 ruchów, 3 ćwiczenie jest ruchem ksztaltujacym -czyli cwiczenie izolowane i 20 powtorzen np:
klatka
1-wyciskanie na poziomej ławce-sztanga
2-wyciskanie w skosie -sztangielki
3-butterfly
plecy
1-wiosłowanie sztangą
2-podciaganie na drążku
3-wiosłowanie na wyciągu
czworogłowy uda
1-przysiady ze sztangą na barkach
2-wyciskanie na suwnicy
3-wyprosty siedzac
itd,itp
ciezar dobieracie taki aby w pierwszym "obwodzie" zrobic założona liczbe ruchów z minimalnym zapasem i doskonała technika, nastepne srie pojda juz ciezej ale nalezy dażyć do zalożonej liczby ruchów, w ostatniej serii powinniście juz samodzielnie nie móc wykonac poszczególnych serii na założona liczbe ruchów dlatego potrzebna jest pomoc partnera by dokonczyć serie. ilośc serii 3 maksymalnie 4! i to koniec treningu! "

Autorem tekstu jest Radek Słodkiewicz

Prezydent_1c
24-04-07, 15:27
bocion, czyli po prostu robie 5 razy dużym obciązeniem pózniej zmniejszam obciążenie i robie tak 10 razy i na końcu najmniejszym obciążeniem 20 razy ?

bocion
24-04-07, 15:52
To maja byc trzy rozne cwiczenia:
1-wyciskanie na poziomej ławce-sztanga 5 powt
2-wyciskanie w skosie -sztangielki 10 powt
3-butterfly 20 powt
Tak wyglada jeden obwod, po nim robisz przerwe powiedzmy 3 minuty i znowu jeden obwod(i tak np 3 razy)

oSiŁeK_sNd
24-04-07, 20:23
a co to jest ten butterfly ?! sie znaczy rozpietki hehe ? :razz:

lovelas69
24-04-07, 21:53
to sa rozpietki na atlasie osilku :twisted: machasz jak motyl skrzydlami... :twisted:

Prezydent_1c
25-04-07, 08:59
bocion, ok dzięki na pomoc spróbuje tak pojechać przez 2-3 tygodnie zobaczymy efekty(będzie dobrze jeżeli cokolwiek pójdzie nawet 1kg :P) może coś ruszy. Sog wędruje do ciebie za pokazanie nowej metody której nie znałem ...