PDA

Zobacz pełną wersję : pomoc dla totalnego laika silowego :)



mietkijozio
16-04-06, 16:19
Witam, mam takie pytanie, poniewaz ostatnio stalem sie posiadaczem laweczki ( z modlitewnikiem) (sztanga z obciazeniami max w sumie 60kg) i do tego hantle 2x5kg, laweczka jest regulowana i moze byc skosna :) a jako ze jestem totalnym laikiem w tej dziedzinie, a czytajac troche forum wywnioskowalem ze styl w jaki cwicze ( 3x w tygodniu , w sumie te same cwiczenia czyli : 4x10 brzuszki, 4x10 sztanga lezac -40kg, 4x10 sztanga w ukosie , i ni wiem jak sie to nazywa ale na triceps z reka wyprostowana i hantla 5kg za glowe druga reka trzymam ta jedna reke , na koniec modliwetnik 4x10 20kg , no i na koniec 4x10 brzuszki) no i teraz mam pytanie jak bardzo sie myle w tych swoich cwiczeniach , dodam ze jestem raczej watlej wagi, no i kolejne pytanie w jaki sposob mam cwiczyc za pomoca dostepnych urzadzen, jakie inne cwiczenia moge wykonywac bo w sumie nic nie przychodzi mi do glowy wiecej, no i pytanie sztandartowe chyba o plan cwiczen, chociaz nie wiem czy jakis plan moze byc dopasowany podemnie ze wzgledu na ograniczona ilosc urzadzen do cwiczen jakie posiadam. Troche chaotycznie to napisalem wszystko ale mam nadzieje ze ktos kto "siedzi" w kulturystyce zrozumie o co mi chodzi :)
z gory dzieki za jakakolwiek pomoc , pozdrawiam

donleone
16-04-06, 17:06
Witam.

Na wstepie zycze wesolych swiat ;) a teraz przejdzmy do rzeczy, ze sprzetu jaki masz mozna troche wycisnac ;-) posiadajac sztange mozesz cwiczyc wiekszosc grup miesniowych, polecam lekture atlasu cwiczen - www.kulturystyka.pl/atlas/

z cwiczen jakie polecam dla Ciebie: wyciskanie sztangi na plaskiej, na skosie, w waskim uchwycie, wyciskanie na barki zza glowy, sprzed glowy, wioslowanie w opadzie tulowia, przysiady ze sztanga, uginanie ramion, wyciskanie francuskie a korzystajac z hantli (biorac pod uwage, ze sa bardzo lekkie) to raczej wiele nie zdzialasz, ewentualnie cwiczenia na biceps i triceps

rozkladajac to w planie 3 razy w tygodniu ja zrobilbym trening ACT, ktory masz opisany tu : http://e-kulturystyka.info/viewtopic.php?t=195

ps. dobrze by bylo gdybys zalatwil sobie drazek ;)

Pozdrawiam.
Leon.

Calmer
16-04-06, 20:27
donleone ci opisał bardzo dobrze jakie cwiczenia mozesz robic przy pomocy sztangi.. trudno mi powiedziec jak silny jestes i na co sie moga przydac te hantle.. wiec mozesz cwiczyc triceps tak jak to robisz, ćwiczenia na przedramie i barki [jak bede jutro w domu to cos wiecej ci opisze co do tych cwiczeń]

fishe
16-04-06, 22:22
mietkijozio, ty ten plan trenujesz 3 razy w tygodniu ?/?

mietkijozio
17-04-06, 02:33
na poczatku dzieki wielkie za pomoc :) , donleone moblys ten link do atlasu cwiczen wrzucic jeszcze raz bez www bo tak to same gwiazdki sa:) , fishe : jezeli miales na mysli trening ten co opisalem to tak 3x w tygodniu, pon sr pt, do tego wt i czw basen....no ale z tym basenem roznie bywa hah:) w sumie jakies 3-4 tygodnie to ciaglem, prawie 2 tyg zakwasow haha :) no ale tak to jest jak sie czlowiek wkoncu ruszy sprzed monitora:) wysiskanie francuskie :)? jak to wyglda:)? bo jak dla mnie to brzmi nadomiar dziwnie :PPP haha poszukam pewnie gdzies to jest opisane:))) pozd. i mokrego poniedzialku ;)

fishe
17-04-06, 02:35
wyciskanie francuskie robisz tak samo jak wyciskanie sztangi lezac tylko lapiesz w woskim chwycie na tricepsy

mietkijozio
17-04-06, 02:36
calmer : musze przyznac ze do najsilniejszych nienaleze:D jeszcze raz dzieki za pomoc :D aha czy to prawa ze alkohol bardzo zbija przyrost tkanki miesniowej ? :)

fishe
17-04-06, 02:49
jest temat o tym tu http://e-kulturystyka.info/viewtopic.php?t=321 poczytaj :wink:

donleone
17-04-06, 03:09
mietkijozio -

www . kulturystyka . pl / atlas /


przeczytaj z tej strony co tylko mozesz i postaraj sie zapamietac jak najwiecej :D to Ci duzo da :P

sławo
17-04-06, 09:12
francuskie wyciskanie w leżeniu to nie takie że łapiesz w wąskim uchwycie
tylko przeważnie robi sie to sztangą łamaną zginasz ramiona w łokciach i opuszczasz do czoła
można też to robić prostą sztangą

fishe
17-04-06, 11:00
sławo, to co ty powiedziales to jest francuskie wyciskanie do czola :roll:

sławo
17-04-06, 13:18
prostujesz i do czoła to jest wyciskanie francuskie w leżeniu

fishe
17-04-06, 14:06
sławo, to co ty mowisz to jest wyciskanie francuskie w leżeniu od czoła wiec nie wiem co sie sprzeczasz

sławo
17-04-06, 14:48
no więc podałem jak wygląda francuskie wyciskanie sztangi leżącmietkijozio, pytał o to wiec mówie
ale powoli się gubie o co tobie chodzi

fishe
17-04-06, 14:51
no wlasniesławo, on sie pytal o francuskie wyciskanie sztangi leżąc a nie francuskie wyciskanie sztangi do czola :wink:

sławo
17-04-06, 15:01
no wiec jest jeszcze francuskie wyciskanie sztangielki w siadzie oburącz,jednorącz w siadzie
wyciskanie sztangi w siadzie, wyciskanie sztangielek w leżeniu

wyciskanie sztangi chwytem wąskim to nie jest wyciskanie francuskie

fishe
17-04-06, 15:08
wyslalo ci sie 2 razy to samo skasuj sobie :wink: