PDA

Zobacz pełną wersję : Martwy ciąg



Szczep16
16-04-06, 16:15
Mam cos koło 172cm wzrostu i chciałbym jeszcze urosnąć jakieś 5cm i niewiem jakie cwiczenia mam ćwiczyc na dolne partie pleców naraze ćwiczyłem martwy ciag tylko że z małym ciężarem i robiłem mało powtórzeń moge tak ćwiczyć? niezachamuje to mojego wzrostu? I jak co to po 2 razach chyba kręgosłup sie nieuszkodził jakbym niemugł tego ćwiczyć? I to sie robi na całkowicie prostych nogach czy mogą być lekko ugiete.

zizu
16-04-06, 16:39
rob martwy normalnie z poprawna technika
jak zachowasz odpowiednia technike to nic CI nie bedzie :)

wbd
16-04-06, 17:15
I to sie robi na całkowicie prostych nogach czy mogą być lekko ugiete.
Na prostych bardziej wchodzi na uda - dwugłowe ud - te mieśnie z tyłu nogi ;)
NA ugiętych - bardziej na plecy.
Przy dobrej technice - nie zachamujesz wzrostu :) Jak masz urosnąć to urośniesz - tylko pamiętaj o dobrej technice :)

Szczep16
16-04-06, 17:28
Dotychczas robiłem tak że starałem sie mieć wyprostowaną sylwetke nogi lekko ugięte i sztanga chwycona mniejwiecej na szerokości barkow nachwytem i podnosiłem ciężar starając sie urzywac samych pleców a przy max wyproście prostowałem terz nogi. Dobrze to robiłem??

sławo
16-04-06, 20:57
ile masz lat
zachamowanie wzrostu nie zależy od techniki a od nakładanego ciężaru
następnym razem za takie doradztwo będą osty

kuchcik_crm
16-04-06, 21:05
poprostu nie przesadzaj z ciezarami i popraiwe technicznie wszystko wykonuj i bedzie ok :)

Szczep16
16-04-06, 22:13
Mam 16 lat a jeżeli chodzi o ciężary to tak nakładam 15kg. i robie 3s po 10p. I sławo co ma znaczyć ta strona??

sławo
16-04-06, 22:18
Szczep16, nie bój się możesz spokojnie założyć więcej prostowniki to bardzo mocne mięśnie
spróbuj założyć tak 40 kg i naucz się techniki

zizu
16-04-06, 22:54
technika jest najwazniejsza SLAWO!

Tachyon
16-04-06, 22:54
Ja mam 186 cm i od kiedy robie martwy uroslem jeszce 1 cm. A od poczatku nie oszczedzalem sie, ale jak serio chcesz urosnac to rob go malym obciazeniem i technicznie, no i jak robisz na nogi przysiady to odloz to cwiczenie.

zizu
16-04-06, 22:57
8 10 12 moze smialo robic na max

sławo
16-04-06, 23:02
gdy zakładacie duży siężar a jestecie jeszcze w fazie rośnięcia to jest bardzo duże prawdopodobięństwo
żw wasz tkanka miękka na główkach kości za szybko stwardnie i nie urosniecie

Tachyon
16-04-06, 23:05
gdy zakładacie duży siężar a jestecie jeszcze w fazie rośnięcia to jest bardzo duże prawdopodobięństwo
żw wasz tkanka miękka na główkach kości za szybko stwardnie i nie urosniecie

masz calkowita racje, dlatego zawsze dobrze jest sie dowiadywac o danych ciwczeniach i jak je robic zeby jeszce urosnac.

I mysle ze te 15 kg to jest jednak malo mozesz ten ciezar lekko zwiekszyc.

zizu
16-04-06, 23:09
duzy cieraz ?chodzi ci o maxy tak?

Szczep16
16-04-06, 23:14
Co to jest to 8 10 12 ?? Liczba serii czy co ? Ja te przysiady tez robie z takim obciażeniem nieprzekraczającym 15kg i nierobie ich do końca tylko robie do tego stopnie aż siąde na ławce żeby było lżej bo jak bym zrobil pełnego przysiada to wtedy my mi moglo bardziej na kręgosłup pujść.

zizu
16-04-06, 23:17
tak szczep16

dodam jeszcze ze

Dobrze przeprowadzony trening kulturystyczny moze wywolac zupelnie odwrotny efekt, czyli przyczynic sie do pobudzenia do wzrostu ukladu kostnego i miesniowego a nie do zrosniecia sie nasady z trzonem kosci, takie zdanie ma tez Marek Kruszewski od ktorego uslyszalem potwierdzenie tej opini:). Natomiast kregoslup moze sobie spiepszyc kazdy niezaleznie od wieku i nie przez to ze wykonuje martwy ciag czy przysiad czy wyciskania na barki, tylko przez niewlasciwe wykonanie tychze cwiczen.

Tachyon
16-04-06, 23:25
To te przysiady to jest rozsadne ale nie wiem czy sie to tak oplaca (nie probowalem tak robic), ja osobiscie odlozylem to cwiczenie i lepiej robic prostowanie nog przy lawce, wiesz chyba o co mi chodzi ?? Jak nie to rob tak jak robisz :razz:

zizu
16-04-06, 23:30
rob jak uwazasz :)

Szczep16
17-04-06, 11:42
Wiem oco chodzi tylko że to do prostowania nóg bende miać za miecha gora dwa.