PDA

Zobacz pełną wersję : Prawda o waszej jakze lubianej ostrowi



lovelas69
18-04-07, 23:56
Tylko nie zamordujcie mnie o ten temat :-D

Ostatnio bardzo modna jest białkowa 80% odżywka ostrowi.
Nie każdy jednak wie, że w odżywka słabo będzie przyswajana.
A dlaczego? Najbardziej optymalnym rozwiązaniem żywieniowym w przypadku białka jest połączenie go z tłuszczami (defakto wszystkie pokarmy,które zawierają więcej białka, zawierają trochę tłuszczu). Odżywkę białkową przyjmując na sucho, czy też z węglowodanami sprawiamy, że bardzo słabo się przyswaja. Skutkiem tego będzie obciążona wątroba-bowiem zjedzone białko będzie bardzo stężone(w 30g -24gBiałka). Z czasem wątroba zacznie bronić się przed ową substancją wtedy to poczujemy ogólne obrzydzenie odżywką. To jest naturalna procedura obronna organizmu.
Aby jakaś odżywka była skuteczna musi być wyprodukowana w odpowiednich warunkach, wysokie temperatury, przemiany chemiczne niszczą wiązania wewnątrz białkowe, przez co traci ono swoje właściwości. Nie jest tak skutecznie wchłanianie, trawione. Ponadto wzorem ideału białka jest białko jaja kurzego. Firma ostrowia sprzedaje serwatkę, czyli produkt z mleka. Mleko, które zawiera laktozę (cukier mleczny), której skutecznie nie może strawić 37% populacji dorosłych ludzi.

PuaPAj
19-04-07, 00:42
Mhm,wszystko ładnie, pięknie, tyle że laktozę zawiera mleko, a nie ta odżywka, więc nie widzę związku.
Poza tym coś się tak uczepił tej Ostrowii, a nie wszystkich odżywek wysokobiałkowych?
Aha, białko jaja kurzego może być i wzorcowe, ale co z tego,skoro białko serwatki jest lepszej jakości niż białko jaja.

Cielu7
19-04-07, 07:11
a mozesz mi wytlumaczyc jakie białko polecasz bo chyba gdzies slyszalem ze olimpa a ono wypadlo gorzej od od ostrowi i nie czepiej sie juz tego białka jakos ludzie na nim rosna

Sobian
19-04-07, 07:18
Najbardziej optymalnym rozwiązaniem żywieniowym w przypadku białka jest połączenie go z tłuszczami

od dzieciństwa wmawiali mi ze jest inaczej... ide sie zabić, wszystko co wiedziałem legło w gruzach :cool:

lovelas69
19-04-07, 10:22
hehehe trzeba troche kontrowersyjnych tematow powprowadzac :twisted: Nie nigdy nie polecalem zadnego bialka OLIMPA :-D jeszcze zadnego suplementu nie mialem z tej firmy :-D
P.S Przeciez ja nie mowie ze macie tego nie brac itp. jedzcie i rosnijcie zdrowo POZDRO!

poza tym cytowalem pewnego goscia w jakims artykule to znalazlem- nie sa moje spostrzezenia poniewaz nie mialem jeszcze przyjemnosci jesc tego bialka... ale tak na prawde rozne opinie widzialem co prawda na tym forum bardzo je chwalicie... moze kiedys sie skusze choc watpie bo jesli to jest produkowane w Ostrowcu Swietokrzyskim to stfu :twisted:

PuaPAj
19-04-07, 13:43
Główna zaleta białka Ostrowii jest taka, że jest TANIE. Przez co stosunek ceny do jakości jest dosyć dobry. A jeśli stać Cię na jakieś firmowe, to oczywiście, lepiej jest je wybrać, choćby ze względu na lepszy smak.

jonasz7
19-04-07, 16:44
Ostrowia jest dobra!!
Ale nie najlepsza.
pzdr.

Carlos261991
19-04-07, 21:13
No. Mi ostatnio po tej ostrowii zygac sie chce. na poczatku byla zajebista w smaku. Banany. A potem coraz gorsza. Potem tak mdli z godzine po niej.

jonasz7
19-04-07, 21:16
Carlos261991, może za dużo pijesz??
pzdr.

Kakashi
19-04-07, 21:23
ja sie przymierzam do kupna tego białka...chce kupic 3,6kg i jesc to w połaczeniu z 3 kg carbo i 7kg gainera mct olimpu.... do tego zarzuce jakas kreatyne ale jeszcze nie wiem jaka....ale wracam do tematu...kupowac te ostrowie czy nie?:> pozdro:D

Prezydent_1c
19-04-07, 22:01
radar, kupuj śmiało ... Dobre białko .. Cyba że masz 30 lat i laktozy nie toleruje twój organizm juz :P

Kakashi
19-04-07, 22:12
nie...jestem od niedawan 18-latkiem:P a powiedz mi czy taka ilosc nie bedzie za duza?? chce dziennie jesc 150g gainera mct 60g białka ostrowi i 100g carbo po treningu??

sorki ze zasmiecam temat ale nie ma sensu tworzyc nowego, a w sumie to tez jest na temat ostrowi:P pozdro:D

Prezydent_1c
19-04-07, 22:30
Nie wiem jaką masz diete i ile w niej dostarczasz białka... Trudno mi powiedzieć ... Oblicz sobie ile ci brakuje białka i zobaczysz :P

lovelas69
19-04-07, 22:43
moim zdaniem za duzo chcesz wegli dac... a poza tym chyba sie uwzieliscie na mnie bo moj post na temat ostrovi zostal usuniety dziekuje wam !!!

Kakashi
19-04-07, 23:10
białko troche ponad 3g na kg masy ciała tłuszcze troche ponad 1,4 wegle troche ponad 6g pozdro:D

lovelas69, nikt sie na Ciebie nie uwzioł a post moze był usuniety przez pomyłke...zamiesc go jeszcze raz pozdro:D

[ Dodano: 19-04-2007, 23:12 ]
tzn mi chodzi czy nie zaduzo tych odzywek jest?? i czy nie za duzo kcal dostarczam jakby nie patrzec ze sztucznego zarcia:P

jonasz7
20-04-07, 10:07
Myśle że nie będzie za dużo.
Z odżywek masz około 220 g. węgli i jakieś 75 białka

To jest na około węgli na 40kg. mc. a białka na 25.

Ja bym tylko po treningu pił albo 50g. węgli albo 100g. gainera.
pzdr.