PDA

Zobacz pełną wersję : nadmiar białka?



kuurna
14-04-07, 22:25
"nadmierne spozywanie posilków bialkowych moze byc niezdrowe i spowodowac choroby kości"
co o tym sadzicie? czy to prawda?

Raskus
14-04-07, 23:08
Tyczy sie to osob normalnych, czy trenmujacych kulturystyke?

To jest tez wazne.

pw
15-04-07, 00:25
Nadmiar białka nie chętnie (ale jednak) odkłada się w postaci tłuszczu w tkance tłuszczowej jak każdy nadmiar jakiejkolwiek substancji (B,WW,T) a jesli nie chętnie to może nie przemienione białko w Tłuszcz ma jakiswpływ na kości hmm może wklej cały artykuł zobaczymy :-) Pierwszy raz o czymś takim słysze

LUKI
15-04-07, 11:38
nadmiar idzie w glukoze

Vegeto86
15-04-07, 11:44
"nadmierne spozywanie posilków bialkowych moze byc niezdrowe i spowodowac choroby kości"
Tak ale tylko u osob nie cwiczacych.

LUKI
15-04-07, 11:53
U cwiczacych tez. Moga wystepowac problemy z watroba ale to juz jest szerszy temat, a ponadto wystepuje odczyn kwasowy dlatego w kazdej diecie powinna byc spora ilosc warzyw aby to neutralizowac

kuurna
15-04-07, 15:47
chodzi mi zarowno o osoby trenujace jak i o bierne
zaslyszalem taka opinie kiedystam gdziestam i przypomniala mi sie ona teraz kiedy przegladalem diety na forum

sam cwicze od niedawna i zaczalem sie pasc mlakami serkami itp, zastanawialem sie wlasnie czy mozna przecholowac pod tym wzgledem

osoboscie sadze ze "co za duzo to nie zdrowo" i ze odnosi sie to do wszystkiego, jednak bialko w za duzej ilosci nie jest zbyt niebezpieczne, prawda?

kociolcyk
15-04-07, 18:01
w za duęj tak ale umierkowanej to nie

Prezydent_1c
15-04-07, 18:02
Jest. Jest choroba która nazywa sie nadbiałczeniem ... I można powaznie sobie uszkodzić organizm tym ... Dlatego zalecane są badania moczu co jakiś czas bo sygnałem tego jest wydalanie białka wraz z moczem.