PDA

Zobacz pełną wersję : chodzi mi,że niemogę zasnąć nawet jak jestem zmęczony-sogi



fliperxd
12-04-07, 23:59
witam!chodzi mi,że niemogę zasnąć nawet jak jestem zmęczony to niemogę dopiero zasypiam po 3-4 godz,a czasami,nawet często niesypiam prawie wcale w łóżku,ale jak już zasnę to niemam kłopotu ,bo się nieprzebudzam,spię 9-11 godzin i jestem wtedy na siłach,wypoczęty,a jak śpię 8 godzin to już nie,chciałbym aby ktoś doświadczony mi poradził jakieś rady na sen jak szybko zasnąć i ,żeby być wypoczęty rano.mam 15 lat 163 cm wzrostu,cwiczę na siłowni 2 godzinyco 2 dzień.będą sogi.pozdro.i jeszcze jedno kładę się przeważnie o 22 00,zasypiam gdzieś tak o 12-1 i budze się o 6.bo muszę doszkoły.Będą sogi.pozdro

CreativePL
13-04-07, 00:17
cwiczysz 4x w tyg znalazlem pare wyjasnien w necie problemu ze snem


Trudności z zasypianiem w większości przypadków mają podłoże emocjonalne. Środowisko, w którym żyjemy, praca, rodzina stawiają nam coraz to nowe i wyższe wymagania, którym nie zawsze możemy sprostać. Chęć awansu w pracy bądź obawa przed jej utratą, przewlekłe zmęczenie, troski i problemy rodzinne, strata bliskiej osoby to najczęstsze podawane przez pacjentów sytuacje stresowe, mające wpływ na nasze zasypianie. Pojawiają się one okresowo w sytuacjach nasilonego stresu i zmęczenia, częściej jesienią i zimą, gdy nasza życiowa energia jest zmniejszona.

Rady:

Unikaj
spania w ciągu dnia (poobiednie drzemki mogą utrudnić zaśnięcie w nocy),
sytuacji emocjonalnych i stresowych tuż przed położeniem się spać,
nadmiernego wysiłku i ćwiczeń fizycznych przed snem,
obfitych posiłków (ostatni powinien być spożyty co najmniej na 2 godziny przed snem),
jak też zasypiania z pustym żołądkiem (głód utrudni nam zaśnięcie),
picia wieczorem napojów zawierających substancje psychostymulujące, takie jak kawa, mocna herbata, coca-cola czy kakao,
picia dużej ilości płynów, gdyż wiąże się to z ryzykiem wstawania do toalety i rozbudzeniem,
siedzącego i mało aktywnego trybu życia.

Polecam
dokładne przewietrzenie wieczorem pokoju, w którym śpimy,
zapewnienie w ciągu dnia naszemu organizmowi trochę relaksu, np. wybranie się na siłownię, basen czy aerobik; zaprocentuje to wieczorem - po prostu szybciej zaśniemy,
zadbanie o to, by łóżko, na którym śpimy, było wygodne, miało odpowiednie wymiary, umożliwiające swobodne ułożenie ciała i rozluźnienie wszystkich mięśni.

Pomaga zasnac
ciepła kąpiel - lecz nie gorąca - połączona z masażem ciała;
słuchanie łagodnej muzyki przed snem;
lektura niezbyt trudnej literatury, nie obciążającej zbytnio naszego umysłu, np. kryminałów czy romansów;
ćwiczenia oddechowe i relaksacyjne, które można wykonywać nawet w łóżku - na przykład powolne oddychanie przez usta i nos, powstrzymywanie oddechu na chwilę i powolne wypuszczanie powietrza, wśród innych ćwiczeń godne uwagi są techniki dalekowschodnie (joga);
picie naparów ziołowych, które uspokajają i tym samym przyspieszają zaśnięcie, jak herbata rumiankowa, z liścia melisy, kwiatu lipy, chmielu. W aptekach są dostępne gotowe preparaty zawierające wyciągi ze wspomnianych ziół (np. tabletki uspokajające, Lekosen, Hova).

Domowe sposoby na walke z bezsennoscia
Można też skorzystać ze starych metod medycyny ludowej, które znały jeszcze nasze babki, na przykład:
wypicie szklanki ciepłego mleka - mleko zawiera tryptofan, aminokwas przekształcany w naszym organizmie w serotoninę, która jest neuroprzekaźnikiem w mózgu (jej niedobór obserwuje się w bezsenności);
miód jako środek nasenny, który można dodać do mleka lub herbaty ziołowej (cukier w nim zawarty ma powodować zwiększone wydzielanie insuliny, a to wzmaga uczucie senności)
jedzenie suszonych owoców - są bogate w magnez, który łagodzi stres i usprawnia funkcjonowanie układu nerwowego.

rocky_balboa
15-04-07, 19:10
wg mnie emocje, cwiczenia przed snem i jedzenie nie ma nic do zasypiania.
np. ja przed snem kiedys cwiczylem na drazku, potem jadlem kolacje do syta i slodycze a klade sie do łóżka z roznymi emocjami rowniez negatywnymi. najlepszy sposob to wlaczyc se tv i małą lampke i oglądac az sie zasnie na fotelu, potem cie ktos obudzi i z fotela do lozka pojdziesz to zasniesz na bank.
jeszcze jak calkiem wczesniej sie zmeczysz porzadnie, np. grajac w bal czy cwiczac na silowni to bedzie latwiej zasnac

Ikar
15-04-07, 19:17
wg mnie emocje, cwiczenia przed snem i jedzenie nie ma nic do zasypiania.
np. ja przed snem kiedys cwiczylem na drazku, potem jadlem kolacje do syta i slodycze a klade sie do łóżka z roznymi emocjami rowniez negatywnymi. najlepszy sposob to wlaczyc se tv i małą lampke i oglądac az sie zasnie na fotelu, potem cie ktos obudzi i z fotela do lozka pojdziesz to zasniesz na bank.
jeszcze jak calkiem wczesniej sie zmeczysz porzadnie, np. grajac w bal czy cwiczac na silowni to bedzie latwiej zasnac
jedzenie do syta przed snem na duzy wplyw bo jestes nazarty brzuch cie boli poza tym masz teraz wiecj wewgli czyli wiecej energi i nie chce sie spac glodny tez nie bo ci glod doskwiera i tez ciezko usnac. a pomysl z telewizorem jesdy do dupy np w moim przypadku jak jest dobry film to ogladne do konca a po nim moze byc jeszcze jeden i tak siedzisz na tym fotelu do rana :P ale za to dobre na zasypianie jest poczytac jakas nudna ksiazke ktora w ogole nie wciaga chwila moment 10 kartek i spisz jak dziecko

rocky_balboa
15-04-07, 19:20
ee tam przy dobrej atmosferze przy tv zasniesz... a jak nie to włącz se jakis kanał co cie nie interesuje kompletnie

Ikar
15-04-07, 19:24
ee tam przy dobrej atmosferze przy tv zasniesz... a jak nie to włącz se jakis kanał co cie nie interesuje kompletnie ta najlepiej odlacz sobie kablowke i ogladaj czarno biale kropki- mrowki biegajace na ekranie

rocky_balboa
15-04-07, 19:26
ja mam kolorwy telewizor a na nim niebieskie kropki...

Ikar
15-04-07, 19:29
ja mam kolorwy telewizor a na nim niebieskie kropki...
no to masz fajnie a nie potykasz sie o kabel od pilota ??

oSiŁeK_sNd
15-04-07, 20:09
jak masz "tv trwam" to wlaczasz i napewno zasniesz...ale nie zapominaj ze to moze wypaczyc twoja mlodziencza psychike :]

Ikar
15-04-07, 20:12
jak masz "tv trwam" to wlaczasz i na pewno zasniesz...ale nie zapominaj ze to moze wypaczyc twoja mlodziencza psychike :]
buahahahah dobry text
pozdro

Marcin909
16-04-07, 13:29
porostu zamykaj oczy i nie otwieraj oczów i licz owce po 15 minutach zasniesz ale nieotwieraj k... oczów i sie nie wierc wiecic dupą po łuzku tesz niemozesz i odychaj powoli
ja tak robie dosyc szybko teraz zasypiam

lukemaster
16-04-07, 16:12
pytanie bierzesz kreatyne...??

Marcin909
16-04-07, 17:28
lukemaster, :idea: bystra uwaga

oSiŁeK_sNd
16-04-07, 17:46
a co ma do tego kreatyna, bo ja sie w ogole na tym nie znam...napiszcie

lukemaster
16-04-07, 19:26
a nie bo włąsnie znajomy brał krete i tez nie mógł spac w nocy..był nadpobudliwy..bo cwiczył miesiąc zacżał brac i nie wiem cyz to brał nieumiejętnie czy jak bo sie nie dowaidywałem szczegółów ...bo kreta pobudza:)więc jak bierze to to moze byc powód ale nie musi

sławo
17-04-07, 18:12
może jesteś przetrenowany ?

co do jedzenia na wieczór to mi się najlepiej zasypia jak mam pełny żołądek
wiem wtedy że masa mi nie ucieka :razz:

wiadomo że kreatyna pobudza czy staki też dlatego nie zaleca się baranie ich na wieczór

bocion
17-04-07, 18:23
Ja mam tak ze jak cokolwiek zjem przed spaniem np. twaróg i mleko to dostaje takiego kopa energii ze potem do nocy moge przed kompem siedziec i za cholere spac nie idzie.

sławo
17-04-07, 18:36
no jak się siedzi za kompem to raczej trudno o sen :razz:

lovelas69
17-04-07, 18:57
ja mam taka niezla metode napij sie cieplego mleka, walnij sobie baranka o futryne, umyj nogi i zjedz sucha bulke to powinno pomoc :lol: a tak na powaznie moj kumpel ktory bral krete z dekstoza tez mial problemy z zasnieciem
Moze kup sobie ZMA ale apteczne bo taniej wychodzi: magnez z witamina B6 i cynk (chociaz nie wiem czy pomoze Ci to zasnac mi pomaga nie przebudzac sie w nocy... bo z zasnieciem nie mam problemu)
Osobiscie tez lubie z pelnym zoladkiem polozyc sie do lozka czuje sie z tym lepiej :twisted:
P.S a jak siade przed komputerem to wogole moglbym nie spac nawet jak jestem spiacy to mi sie poprostu nie chce klasc do lozka :shock:

LUKI
17-04-07, 19:27
Przetrenowanie i do tego pewnie mala podaz kalorii. To jest normalne.
Zrob regeneracje, odzywiaj sie dobrze, kup jakies ziolowe tabletki.

lukemaster
17-04-07, 23:24
wstawaj wczesnie o5:)rano to o 22 juz będziesz tak zmęczony ze sam zasniesz:) i przyzwyczaisz organizm do chodzenia wczesnie spac:)