PDA

Zobacz pełną wersję : Ćwiczenia na plecy. Daje sogi za odp.!!!



Michalegia1
11-04-07, 19:56
Witam.
Mam niecałe 17 lat wzrost: 187 waga:75 kg
Mam trening na masę i chce zrobić zmiany w moim treningu na plecy. Chodzi mi o to, aby mieć 3 ćwiczenia, które nie obciążają kręgosłupa, a w szczególności jego dolnej części. Czy mógłby mi ktoś kto się na tym dobrze zna napisać te ćwiczenia?? Z góry dzx. (Za dobre odpowiedzi chętnie odwdzięczę się sogiem!!!)

m@bi
11-04-07, 20:05
raczej mało takich cwiczen moze wiosłowanie?? :) Masz tu ziomal stronke z cwiczeniami na plecki pozdro rosnij http://www.kulturystyka.pl/atlas/plecy.htm


POmoglem :)? SOG :P

Michalegia1
11-04-07, 20:11
Aha mają być to tylko ćwiczenia z hantelkami i sztangom.

ubermas
11-04-07, 20:17
Wioslowanie sztanga wlasnie obciaza kregoslup i to bardzo. Rob sobie wioslowanie hantlem, bardzo dobre cwiczenie i nie obciaza wlasciwie wcale oraz podciaganie drazka do klatki lub do karku, no i jeszcze podciaganie drazka do brzucha na wyciagu. Pozdro

Michalegia1
11-04-07, 20:21
oraz podciaganie drazka do klatki Chodzi ci podciąganie sztango do klatki w lekkim opadzie tłowia?? I jakie jeszcze moge ćwiczenie zrobic zamiast tego 3 bo nie dysponuje wyciągniem?? I za odpowiedź dostajesz soga i licze tez na opinie innych!!

SkAwwa
11-04-07, 20:23
wiosłowanie hantlami , mc ale to obciąza kręgosłup :)

m@bi
11-04-07, 20:37
prawie kazde cwiczenie na plecy :) obciaza w jakims stopniu plecki :) moze szrugusy :)? w malym stopniu jesli chodzi o dolna czesc :)

SkAwwa
11-04-07, 20:40
m@bi szrugsy są na kaptury :)

Punisher
11-04-07, 20:50
Ja mam tak samo i nie chce obciążać kręgosłupa.
Robie tak:
- wiosłowanie hantlem w podporze kolanem i drugą ręką o ławke ("odpalanie kosiarki")
- leżąc na ławce na brzuchu podciąganie sztangi do klatki (musisz mieć wysoką ławke, i w tym ćwiczeniu uważać z oddychaniem, bo jest trochę trudno pod wpływem ciężaru przygniata klate, ale da rade robić)
- podciąganie szerokim uchwytem

Możesz też zakupić sobie pas ściągający - to odciąży lędźwie (okolo 40-50 zl - ja sam nie mam tego niestety wiec nie wiem jak do końca jest)

[ Dodano: 11-04-2007, 20:55 ]
P.S.
To dla ciebie czy dla jakiegoś kumpla?
Jak dla Ciebie to mniemam, że bolą cię lędźwie po ćwiczeniach - wtedy pas niezbędny.
Jeśli dla kumpla - to pewnie chce urosnąć :cool:

(...)
11-04-07, 20:56
szczerze to mnie dziwi dlaczego boisz się o obciążenie kręgosłupa, jesteś wysoki masz 17lat nic nie powinno się stać, ale twój wybór,

przyciąganie wyciogą dolnego siadem do brzucha
podciąganie najlepiej szerokim uchwytem
przyciąganie wyciąku górnego do pleców siedząc

wara
11-04-07, 21:07
j/w
bardzo dobre cwiczenie podciaganie na drozku :twisted: jak bedziesz robil na roznych szerokosciach dlonie to inaczej bedziesz tez docieral do plecow no i nie obciaza dolnej czesci kregoslupa

pozdr

ubermas
11-04-07, 21:11
Podciaganie drazka do klatki to cwicznie podobne do podciagani drazka za kark, tylko zamaist wlasnie do karku sciagasz go do klatki piersiowej. Ale jak napisales sam nie masz wyciagu, w takim razie pozostaje ci jedynie wioslowanie hantlem i podciaganie konca sztangi w opadzie tulowia, co prawda w tym cwicznieu tez musisz trzymac prosto kregoslup, a wiec odzwialywujesz na niego, ale jednak jak sam wiem z wlasnej praktyki nie obciaza ono zbyt kregoslupa. Powinno byc dobrze. Acha nie ron martwego ciagu jako ktos tam napisal, to ku.rewnie obciaza kregoslup. Pozdro

Punisher
11-04-07, 21:20
Podciaganie drazka do klatki to cwicznie podobne do podciagani drazka za kark, tylko zamaist wlasnie do karku sciagasz go do klatki piersiowej.
Nie prawda, to całkiem inne ćwiczenie.

CreativePL
11-04-07, 22:06
uu caly sog poszedl w temacie http://img442.imageshack.us/img442/857/kickasskaczacyed5.gif

tak trudno pomyslec i poszukac?

http://www.kulturystyka.pl/atlas/

Michalegia1
11-04-07, 22:37
Nie jeden tyko 5!! Nagradzam ludzi którzy coś wiedza i chcą się tą wiedzą podzielić!! Może ktoś ma jeszcze jakies dobre ćwiczenia?? Czyli dobre będzie podciąganie hantli w podporze podciąganie sztangi to klaki/brzucha w opadzie tłowia i jakie jeszcze dobre??

CreativePL
11-04-07, 22:40
wystarczy wejsc w link...

ubermas
11-04-07, 22:48
Podciaganie drazka do klatki to cwicznie podobne do podciagani drazka za kark, tylko zamaist wlasnie do karku sciagasz go do klatki piersiowej.
Nie prawda, to całkiem inne ćwiczenie.

Oczywiscie, ze to inne cwiczenie, ale przyrzad ten sam i wyglada bardzo podbnie. Chlopie ale zes sie uczepil pierdoly!!!

Kakashi
11-04-07, 22:52
m@bi szrugsy są na kaptury
no i co z tego :P przeciez kaptury to najwyzszy miesien umiejscowiony na plecach:D pozdro:D

takze tez radze szrugsy:D

Raskus
11-04-07, 23:19
radar, kaptury to osobna część mięśni, najszerszy też, prostownik też, nioe łączy się całych pleców.

DAmiaN_21
11-04-07, 23:59
Jesteś młody więc narazie nie radziłbym Ci ćwiczyć martwy ciąg szczególnie z dużymi obciążeniami. To ćwiczenie strasznie obciąża kręgosłup. Pozatym jesteś jeszcze zbyt mlody żeby dźwigać duże ciężary, a twój kręgosłup jest podatny na różnego rodzaju skrzywienia. Najczęściej występuje skrzywienie boczne tzn. kifoza piersiowa prawostronna. Co do ćwiczeń jakie powinneś wykonywać proponuję:
- Wszelkiego rodzaju podciągania ( podciąganie szerokim chwytm, podciąganie wąskim chwytm, nachwytem, podchwytem itp.)
- UNOSZENIE TUŁOWIA Z OPADU
-ŚCIĄGANIE DRĄŻKA/RĄCZKI WYCIĄGU GÓRNEGO W SIADZIE SZEROKIM UCHWYTEM
-PODCIĄGANIE SZTANGIELKI W OPADZIE(WIOSŁOWANIE)
Życze powodzenia oraz przyrostów pozdro :cool:

Punisher
12-04-07, 15:55
sofok666 napisał/a:
ubermas napisał/a:
Podciaganie drazka do klatki to cwicznie podobne do podciagani drazka za kark, tylko zamaist wlasnie do karku sciagasz go do klatki piersiowej.

Nie prawda, to całkiem inne ćwiczenie.


Oczywiscie, ze to inne cwiczenie, ale przyrzad ten sam i wyglada bardzo podbnie. Chlopie ale zes sie uczepil [cenzura]!!!

Jak możesz porównywać ćwiczenia:
Leżąc na brzuchu na ławce podciąganie sztangi do klatki oraz podciąganie drążka za kark..
heh..

ubermas
12-04-07, 17:17
sofok666, ty zes sie chyba z chu,jem na rozum zamienil. GDzie ja pisze o jakim lezeniu na brzuchu i podciaganiu sztangi?? Poje,balo cie?? Ja mowie o cwiczneiu identycznym jak podciaganie drazka na wyciagu za kark, tylko, ze w tej wersji sciagasz go do klatki piersiowej a nie za kark...

Punisher
13-04-07, 17:12
sofok666, ty zes sie chyba z chu,jem na rozum zamienil.

Nie chce się z Tobą zamieniać
Nie zrozumieliśmy się i tyle... Ja mowiłem, o ćwiczeniu leżąc na brzuchu, a nie ty.

polo
13-04-07, 19:36
NAJLEPRZE I NAJEFEKTYWNIEJSZE ĆWICZENIE ABY MIEĆ DUŻE PLECY TO PODCIĄGANIE NA DRĄŻKU W SZEROKIM UCHWYCIE NACHYŁEM ( nie obciąża kręgosłupa i do kontuzji kręgosłupa tylko wzmacnia i prostuje plecy) , wszystkie mięśnie pleców pracują wtedy
P.S nie proponujcie mu żadnych wiosłowań ani martwych ciągów bo sobie krtęgosłup zniszczy a potem będzie cierpiał latami na zwyrodnienie stawów, te ćwiczenia więcej zaszkodzą niż dadzą przynajmiej osobą w twoim wieku, kiedy rośniesz i twój organizm sie rozwija :wink: