PDA

Zobacz pełną wersję : Konkurencje "STRONGMAN"



fishe
16-04-06, 02:49
Spacer Farmera - walizki stoją na podłodze, podchodzę do walizek, podnoszę je za uchwyty bez pomocy pasków lub rękawic i na znak sędziego rozpoczynam ich przenoszenie.

Szkocka Belka - na znak sędziego rozpoczynam wyciskanie belki leżąc lub stojąc od pełnego wyprostu ramion.

Waga Płaczu - stoję pionowo przypięty do słupa, unoszę wyprostowane ramiona do poziomu. Dotykam poprzeczki dowolną stroną ręki i na znak sędziego rozpoczynam trzymanie ciężaru.

Przewracanie Opony - na znak sędziego chwytam oponę i przewracając ją idę w kierunku mety.

Spacer z Kowadłem - podchodzę do kowadła, które stoi na ziemi i na znak sędziego rozpoczynam spacer z ciężarem.

Martwy Ciąg - podnoszę ciężar do pełnego wyprostu kręgosłupa.

Trzymanie Beczek - stoję na podeście i trzymam w obu dłoniach uchwyty do których zamocowane są łańcuchy obciążone beczkami. Zadaniem moim jest podniesienie ciężaru i utrzymanie go na wysokości kilku centymetrów przy wyprostowanym kręgosłupie przez jak najdłuższy czas.

Rzut Balem - podnoszę bal z ziemi i na znak sędziego rzucam go dowolną techniką przed lub za siebie.

Ciągnięcie Samochodów - chwytam za linę do której przymocowane są samochody i muszę je przeciągnąć na wyznaczoną odległość w jak najkrótszym czasie

Zegar - podnoszę belkę do której przymocowany jest ciężar i następnie idę z nią po obwodzie koła. W czasie przemarszu nie mogę dotknąć ciężarem ziemi.

Wrzucanie na Podest - leżące w odległości 4 metrów kegi chwytma (dowolną ilość) i przenoszę je do podestu i je na niego ładuję.

Załadunek Kul - trzy kule leżą w różnych odległościach od podestu. Ja muszę na znak sędziego załadować je na podest w dowolnej kolejności.

Uchwyt Herkulesa - stoję z wyprostowanymi ramionami skierowanymi na boki, pomiędzy dwiema pochyłymi platformami, na których stoją samochody. Do samochodów na linie zaczepione są uchwyty. Chwytam je bez pomocy pasków i rękawic, a następnie rozpoczynam trzymanie samochodów.

Bieg z Workiem - worek leży na podeście. Podchodzę i zakładam sobie go na barki. Następnie podchodzę do linii startu i na znak sędziego rozpoczynam bieg, którego zakończenie liczy się w momencie ponownego kontaktu worka z podestem.

Toczenie Beczki - stoję na linii startu i na sygnał sędziego toczę beczkę po ziemi na wyznaczoną odległość.

Wnoszenie na Schody - podchodzę do czterech walizek o różnej wadze i rozpoczynam wnoszenie dowolną techniką na ostatni stopień schodów. Kolejność wnoszenia dowolna.

Ciągnięcie Kutra (Wagonu) - podchodzę do linii startu i chwytam linę do której przywiązany jest kuter (wagon). Następnie na znak sędziego rozpoczynam marsz i jednocześne przeciąganie kutra (wagonu) na wyznaczoną odległość.

Spacer Buszmena - podchodzę do sztangi na której końcach znajdują się umocowane na łańcuchach dwie skrzynie. Na znak sędziego podnoszę sztangę i przenoszę ciężar na wyznaczoną odległość.

Przenoszenie Łańcuchów - podchodzę do platformy na której znajdują się łańcuchy. Następnie w dowolny sposób przenoszę je do drugiej platformy.

Zaczarowany Ołówek - podchodzę do drewnianego palika i mam za zadanie rzucić nim w dowolny sposób na jak najdłuższą odległość.

Rzut Kulą - mam za zadanie przerzucić kamienną kulę na jak najdłuższą odległość.

Ściana Płaczu - podchodzę do ściany z regulowaną wysokością poprzeczki. Następnie staram się przerzucić ciężar nad wyznaczoną przez siebie wysokość. Ilość prób jest ograniczona.

Wciąganie Ciężaru - na wysokość 5 metrów. Ciężar przywiązany jest do sznura przewieszonego przez metalową konstrukcję, którego drugi koniec trzymam. Po sygnale dźwiękowym wciągam ją w jak najkrótszym czasie.

Wypychanie z Koła - razem z innym zawodnikiem ustawiam się w kole o średnicy 5 metrów. W kole znajduje się belka na której końcach przywiązane są uchwyty. Oboje mamy za zadanie wypchnięcie się z koła za pomocą belki.


Opis : Mariusz Pudzianowski

zródło: www.pudzian.pl

MADOX
16-04-06, 09:17
uwielbia m tak konkurencje "waga płaczy" jest dobra i jeszcze "załadunek kul" super konkurencje

Calmer
16-04-06, 10:52
trzba zrobic jakis głowny temat STRONGMAN a nie robic konkurencje, moze niedlugo ubrania Strongman :grin: a ogólnie to lubie ogladać sobie na TVN :shock:

trener hulk
23-08-06, 20:00
w poznianiu rusza niedługo szkółka strong menn tak w połowie października zapraszam ;)

Jose
24-08-06, 01:34
a jak to z tym sportem jest obecnie?
bo slyszalem ze jest coraz gorzej...warka sie wycofala... pudzian startuje na wlasna reke... itd...

rocky_balboa
25-08-06, 19:33
Mi najbardziej się podoba martwy ciąg. :] Ale widze tu opisanych kilka konkurencji, których nigdy w programie STRONGMAN nie widziałem :( np. rzut kulą, ściana płaczu, szkocka belka).

tomek.
26-08-06, 23:11
ściana płaczu kiedyś była rozgrywana

a ta szkocka belka to nie jest nazywana zwyczajowo belką? chyba to jest to samo

kuba89
09-01-07, 23:21
mi najbardziej podoba sie Spacer Buszmena , bardzo ciekawa konkurencja :grin:

grzesiek k
03-02-07, 15:10
Mi się podoba "Przeciąganie Tira" zajebista konkurencja zawodnikom wszystkie żyły z rąk wychodzą wtedy :mrgreen: :lol:

daniels51
16-02-07, 14:51
najlepsze chyba bylo jak przeciagali samolot, to bylo cos, a fajny jest zegar tam wychodzi kto jest mocny, niektórzy to nawet metra nie uniosa i odrazu mdleja

grzesiek k
16-02-07, 18:51
Pudzian zawsze tam wygrywa i się pyta czy jeszcze to jest chłop :grin:

daniels51
17-02-07, 01:48
Jesse Marunde smieje sie z pudziana ze to nie czlowiek tylko android, w tym moze cos byc :mrgreen: :wink: :lol:

grzesiek k
17-02-07, 14:00
Może może :grin:

łapa50cm
30-07-10, 11:31
aa czy ja sie nadaje na stron man ???;)
kiedyś mnie kolega namawiał

xxmłodyxx
04-09-10, 17:27
aa czy ja sie nadaje na stron man ???;)
kiedyś mnie kolega namawiał

powiedz cos o sobie....skąd mam wiedziec czy się nadajesz? po charakterze pisma? :D

PucuLeg
15-09-10, 14:23
A co myslicie o wystepie Dominika Pudzianowskiego, najstarszego z braci w tuszynie 15 sierpnia. Ostatnie miejsce w klasyfikacji koncowej, nie za dobrze jak na starszego brata Mariusza.

marcin001
17-02-15, 16:17
ehh szkoda że minęły te czasy gdy w oczekiwaniu na niedzielny rosołek oglądało się na TVN-ie zmagania Strongmanów...