PDA

Zobacz pełną wersję : Jak zgubić brzuch



Fitnesowiec
12-02-16, 00:49
Mogłoby się wydawać, że najlepszym sposobem jak zrzucić brzuch (http://fitnesowiec.pl/jak-zrzucic-brzuch/) jest robienie brzuszków lub 6 weidera. Jednak tłuszczu nie da się spalić miejscowo, czyli tylko z brzucha. Musimy zmniejszyć ogólny poziom tłuszczu w organizmie a spowoduje to również utratę tłuszczu na brzuchu.

Zamień słodycze na warzywa

Wiem, że nie tak łatwo jest przestać jeść słodycze. Dzieje się tak dlatego, że organizm przyzwyczajony jest to podjadania przekąsek. Organizm naciska nas żebyśmy coś podjedli więc sięgamy po słodkie. Zamieniając słodycze na warzywa można niejako oszukać organizm. Dostaje on coś do zjedzenia, więc na jakiś czas odpuści nam chęć podjadania. Moim ulubionym warzywem do podjadania jest surowa marchew. Kupuję kilogram i starcza mi na kilka dni. Nie ma praktycznie żadnych kalorii, a możesz pogryźć niczym batonika

Zamiast coli pij wodę

Tony cukry które pochłaniamy pochodzą właśnie ze słodkich napoi. Każda ich łyżeczka odkłada się niestety na naszym brzuchu. Zastąp colę wodą. Najlepiej się sprawdza woda smakowa, mamy wtedy poczucie, że nie tylko wlewamy coś do naszego organizmu ale ma to również jakiś smak. Nie mówię tu o kupnych wodach, możesz łatwo sam zrobić własną wodę smakową. Obierz jabłko i pokrój na części, włóż to do litrowego słoika i zalej wodą. Odczekaj minimum 3h. Masz wodę jabłkową z dużą zawartością witamin.

Nie jedz do pełna

Jemy, jemy, jemy aż do pełna a później nie możemy się ruszać, bo jesteśmy aż ociężali z przejdzenia. Mózg potrzebuje ok 20 minut zanim otrzyma sygnał z żołądka, że jest pełny. Czyli gdy jesteśmy już najedzeni nasze ciało zareaguje dopiero na tę informację za 20 minut. Przez ten czas zdążymy jeszcze wepchnąć w siebie kilka porcji, które odłożą się w brzuchu. Często zostaje na talerzu kilka kęsów, a my czujemy się już pełni. Tak naprawdę odczuwamy moment sprzed 20 min. Niestety większość z nas wepchnie jeszcze te kilka kęsów mimo, że jesteśmy totalnie przejedzeni.

Kklosowski
16-09-16, 08:59
Powyższe wskazówki naprawdę się sprawdzają, kiedyś i do tej pory się do nich stosuje i faktycznie pomaga, pozdrawiam

patzar
24-09-16, 13:04
A co jeżeli od 2-3 miesięcy stosuje dietę jak powyższą, dokładnie z zaleceniami trenera-dietetyka, nie jem niczego słonego/słodkiego i nie mogę zrzucić tłuszczu? Mam 18% fat, a chcę zejść do 12% i za cholerę się nie da :/

dulceide
09-10-16, 21:48
Może warto zacząć robić interwały? Spalają najlepiej.

muti
04-11-16, 14:34
Ludzie, tkanki tłuszczowej nie da się spalić w sposób izolowany, więc zapomnijcie o takich ćwiczeniach. To jest dobre, ale żeby budować mięśnie.

wiewwior1
20-11-16, 20:50
Moim zdaniem nie powinniśmy się skupiać jedynie na danej partii ciała, powinniśmy ćwiczyć całe ciało.

mutant
21-11-16, 07:57
A co jeżeli od 2-3 miesięcy stosuje dietę jak powyższą, dokładnie z zaleceniami trenera-dietetyka, nie jem niczego słonego/słodkiego i nie mogę zrzucić tłuszczu? Mam 18% fat, a chcę zejść do 12% i za cholerę się nie da :/
Zmien trenera-dietetyka... ;)

A skoro fat nie spada ( I tez nie przybywa? I masz treningi odpowiednie ) to odejmij 20g wegli z diety - jesli np. masz 150g wegli dziennie to zacznij jesc 130g wegli dziennie. Sprawdz za 1-2 tyg co sie zmienia I dalej koryguj ilosciami makro pod katem tego co sie dzieje.

Lub jesli nie robisz to dorzuc aero.

weider
09-12-16, 11:30
Zasad jest prosta, iczy się bilans kaloryczny pod koniec dnia. Musisz wchłaniać mniej niż spalasz. Czyli spalaj więcej i jedz mniej. Najlepiej cwiczenia kardio. Im więcej się spocisz tym wiecej spalisz. Leąc na ławeczce, brzuszki robiąc itp nie spalisz dużo tłuszczu.

Baras543
13-12-16, 11:31
Odpowiednia dieta, ćwiczenia, no i motywacja.

pozyczkasa.pl
02-01-17, 13:31
moze mi ktoś doradzić. Trenuje pilkę nozną nawet 3 razy w tygodniu. Niestety brzuch nie maleje.Nie jem dużo jednak lubie pić pepsi. Piłka to 1-2h biegania więc chyba sporo.

szycha
02-01-17, 16:29
Napisz wiek, wzrost, waga oraz to co zjadłeś przez ostatnie 2-3 dni. Dużo pijesz?

Hornet
02-01-17, 23:41
Oprócz treningu piłki nożnej warto wprowadzić inny rodzaj wysiłku, bo twój organizm adaptuje się do wysiłku, jednak jedzenie mądre z odpowiednią częstotliwością robi największą robotę.

pozyczkasa.pl
09-01-17, 12:15
183cm, waga to ostatnio 87kg
lubie słodkie napoje typu pepsi
jem 2 -3 razy dzienne. Nie objadam się.

szycha
09-01-17, 13:36
Ograniczyć picie i tyle, o!
Napisz konkretnie co zjadłeś?

Tomoro
10-01-17, 13:02
Podstawą zgubienia brzucha jest deficyt kaloryczny, a także przewaga białka w diecie, głównie z jajek, ryb, nabiału i chudego mięsa

demon78
14-01-17, 12:35
Sprobuj tego http://bit.ly/2jj6Xxw lub tego http://bit.ly/2jhRxKi. Wiem , ze to srodki na mase ale o dziwo pomagaja tez zgubic tluszcz (przynajmniej w tak bylo w moim przypadku). W kazdym badz razie ja jestem mega zadowolony.

Edek815
18-01-17, 12:07
No te pierwsze napewno pomoże, na bank.
___
Move here[Move here (http://www.grimfaith.com)

Tomoro
25-01-17, 13:17
moze mi ktoś doradzić. Trenuje pilkę nozną nawet 3 razy w tygodniu. Niestety brzuch nie maleje.Nie jem dużo jednak lubie pić pepsi. Piłka to 1-2h biegania więc chyba sporo.

Staraj się utrzymywać regularność posiłków. Sprawdź ile kcal dostarczasz do organizmu i oblicz kaloryczność swojego pożywienia. Staraj się być na deficycie kalorycznym i wykonuj jakieś ćwiczenia na brzuch ;)

Edek815
07-02-17, 11:42
Na pewno nie należy sięgać po napoje gazowane.

magda906
16-09-17, 12:09
Pamiętaj, że brzuch jest ciężko zrzucić, jak nie dajesz radę naturalnymi sposobami to spróbuj na pewno jakiś zabieg odchudzający na brzuch. Wiele ciekawych ja ostatnio widziałam na; http://www.coco-time.pl . Mają tam ekstra propozycje w dobrej cenie, po diecie dla redukcji warto spróbować.

andm
19-02-18, 09:19
Po 30stce tempo metabolizmu jakby spadało i trudniej walczyć z otyłością brzuszną.

jaroslaw146
21-02-18, 15:53
według mnie najważniejszy dla organizmu jest aktywny tryb życia. Dużo ruchu jest zbawienne w osiągnięciu dobrych efektów.

fitella85
16-03-18, 00:28
ehhh trzeba zaś przypomnieć, że masę się robi w kuchni. Ja polecam treningi interwałowe hiit albo tabatę - trzeba napędzić odpowiednio metabolizm. Znalazłam fajny artykuł o takich treningach, które są alternatywą właśnie dla monotonnego cardio a fajnie podkręcają metabolizm: https://www.trenerpersonalny-katowice.pl/blog/znudzony-treningami-cardio-zobacz-alternatywy-ktore-podkreca-twoj-metabolizm/

wielki_kulturysta
24-10-18, 09:46
Jak nie ćwiczysz całe życie, to zgubienie tłuszczu będzie trwało kilkanaście miesięcy. Trzeba pracowac a nie się wykręcać, że ma się słaby metabolizm. I jeść mniej karkówek, jakis tłustych rzeczy, tylko normalnie - warzywa i owoce.