PDA

Zobacz pełną wersję : Nowy - prosi o pomoc.



Marek1990
10-01-16, 19:47
Witam
Mam na imię Marek. Mam 25 lat, ważę: 60-62 kg przy wzroście 185-188 cm. Nie umiem w normalny sposób nabrać wagi, już od ładnych paru lat.
Więc wreszcie chce się za to zabrać. Przesyłam zdjęcia aktualnej sylwetki.
Mam u Siebie w domu ławeczkę do ćwiczeń taką jak na zdjęciu: http://af-mar.nazwa.pl/tobisto-foto/sport_lawki/bat_laweczka_50kg.jpg
hantle i sztangę prostą i łamaną.

Chciałbym poprosić was o pomoc. Moim celem, jest waga: 70-75 kg i przy tej okazji również nabranie mięśni i sylwetki.

Bardzo proszę o porady na temat, diety: Co jeść w jakich odstępach, czy zacząć również zażywać proste suplementy tzn białko.
Oraz zestaw ćwiczeń pod zestaw który posiadam.

Mam nadzieje, że jest tu osoba, która zaczynała w takim etapie co ja.



Dziękuje.

marcin001
10-01-16, 21:46
dobierz sobie pod siebie trening ( polecam na początek fbw) i dietę. Trening to tylko bodziec więc na początku każdy się sprawdzi. Znając życie nie będziesz dokładnie pilnował co, ile i kiedy jeść wiec staraj się jeść dużo białka, dużo tłuszczy i mało węgli ale tak żebyś miał nadwyżkę kaloryczną. Czas nie zbyt gra rolę z racji tego że liczy się bilans 72h wiec czy zjesz 3 czy 7 posiłków to na to samo wyjdzie. Poczytaj sobie dział dieta żebyś wiedział ogólnie o co chodzi i wtedy pisz konkretne pytania. Bo tak to temat morze ;p

Co do odżywek to możesz stosować białko. Tyle że stosujesz go w ramach uzupełnienia diety. Np jak zjesz z pokarmu tyle białka co trzeba to już prochu nie pijesz. A jak np zjadłeś ubogi w białko posiłek lub brakuje Ci do bilansu to wtedy ile Ci potrzeba tyle pijesz ;)

szycha
11-01-16, 15:27
J/w nic dodać nic ująć. Ogólnie TRZA ŻREĆ!!!

slim shady
12-01-16, 07:40
zrób morfologie krwi i hormony sprawdź przy okazji,

duże ciężary, dużo mięcha, warzyw,tłuszczy, wegli tez bać się nie musisz

fallenursus
12-01-16, 14:51
I przy najmniej insuline naczczo jeśli nie krzywą insulinowa co 30min najlepiej.

blacha888
27-01-16, 15:20
Warto by pomyśleć o zmianie diety jak i również częste wizyty na siłowni ale najpierw warto by było się doradzić jakiegoś specjalisty :) Dietetyka albo nawet lekarza on by cie pokierował co i jak dalej.