PDA

Zobacz pełną wersję : Pas treningowy



Ghibli
08-12-15, 17:10
Używacie pasa treningowego? Niektórzy starają się nie stosować go wcale, nawet przy ciężkich seriach na przysiady czy plecy inni z kolei noszą praktycznie przez cały trening. A jak u was? Macie, używacie i polecacie czy wręcz odwrotnie??
Osobiście najczęściej używam przy większym (jak dla mnie oczywiście...) ciężarze przy martwym, ale poza tym niemal wcale. Jakoś nie pilnuje, żeby talia była super wąska i nie opinam się maksymalnie ciasno pasem. Swoją*drogą - mało wygodne;/.

bololol
08-12-15, 18:36
Ja uzywam tylko w ostatniej serii przysiadu i 2 ostatnich seriach mc. Wg mnie stosowania pasa nawet przy malych ciezatach jest bez sensu

marcin001
08-12-15, 21:29
Ja tylko przy martwym i cięższym wyciskaniu sztangi nad głowę :)

Demonek
09-12-15, 09:55
Mam, stosowałem, odstawiłem. Zauważyłem, że jak zakładam pas mniejszą uwagę przykładam do techniki (no bo jest pas, to co się może stać?). Nawet maxy i życiowe rekordy w mc/ przysiadzie robię bez pasa.

PIXO
09-12-15, 13:18
Ja podobnie. Kiedyś używałem, teraz praktycznie wcale. No, ale martwy czy przysiad robie na tak śmiesznych ciężarach, że w sumie nawet mógłbym dziwnie wygladać w tym pasie;).

marcin001
09-12-15, 17:57
tzn jakich?

PIXO
10-12-15, 18:05
Marcino, musiałeś pytać?!?!:/
Przysiad nie więcej jak stówka, martwy max 130.

Jak widać pas niepotrzebny -_-.

marcin001
10-12-15, 18:52
każdy od czegoś zaczyna, jeden na starcie ciśnie na klatę 80-90 drugi musi ćwiczyć rok żeby do tego dojść... zależy ile ważysz, jaki staż, jaki cel :)

Ważne żeby symetrycznie iść, bo jak widzę kogoś nie siądzie z 50kg na martwy 80 a ciśnie ponad 100 na klatę to śmiech na sali ;p

Tomee
11-12-15, 11:17
każdy od czegoś zaczyna, jeden na starcie ciśnie na klatę 80-90 drugi musi ćwiczyć rok żeby do tego dojść... zależy ile ważysz, jaki staż, jaki cel :)

Ważne żeby symetrycznie iść, bo jak widzę kogoś nie siądzie z 50kg na martwy 80 a ciśnie ponad 100 na klatę to śmiech na sali ;p

Nie każdy musi być*trójboistą. Choćby armwrestlerzy czy wyciskacze na płaskiej nie potrzebują dużych nóg, ba jest to wada duże nogi--->większa waga---> wyższa kategoria wgowa nie przekłdająca się*na efekty w danym boju.
Ja w tym nie widzę nic śmiesznego.

Jak ktoś*nie chce niech nie ćwiczy nóg, nie będzie miał tego powodu żadnych problemów może prócz śmiesznych proporcji. Co innego trening klata+bic, chyba najkrótsza droga do rozjebania barków na własne życzenie.

marcin001
11-12-15, 12:22
Nie każdy musi być*trójboistą. Choćby armwrestlerzy czy wyciskacze na płaskiej nie potrzebują dużych nóg, ba jest to wada duże nogi--->większa waga---> wyższa kategoria wgowa nie przekłdająca się*na efekty w danym boju.
Ja w tym nie widzę nic śmiesznego.

Jak ktoś*nie chce niech nie ćwiczy nóg, nie będzie miał tego powodu żadnych problemów może prócz śmiesznych proporcji. Co innego trening klata+bic, chyba najkrótsza droga do rozjebania barków na własne życzenie.

masz dziwny tok myślenia, pomijając kwestię wyglądu Nogi z plecami są rusztowaniem całego ciała. powiedz mi jak mając słabe nogi lub ich nie ćwicząc chcesz być silny? pokaż mi sport wytrzymałościowo-siłowy w którym nie wykonują treningu nóg :) Mylisz się... armwrestlerzy czy wyciskacze na płaskiej również trenują nogi, tyle że w sportach gdzie są kat wagowe dąży się do małego bf-u.

Tomee
11-12-15, 13:34
masz dziwny tok myślenia, pomijając kwestię wyglądu Nogi z plecami są rusztowaniem całego ciała. powiedz mi jak mając słabe nogi lub ich nie ćwicząc chcesz być silny? pokaż mi sport wytrzymałościowo-siłowy w którym nie wykonują treningu nóg :) Mylisz się... armwrestlerzy czy wyciskacze na płaskiej również trenują nogi, tyle że w sportach gdzie są kat wagowe dąży się do małego bf-u.

To "rusztowanie" niby jakie ma mieć znaczenie w siłowaniu na rękę czy wyciskaniu?
...i proszę Cię tylko nie pisz mi o pracy pośladków przy wyciskaniu. Są osoby co nawet za 100kg nie siądą a bez koszulki pond 200 wycisną.
Chcesz być strongmanem pokazywać jaki silny to nie jesteś i jakiej wydolności nie masz to ok ćwicz pod to. Osoby skupiające się nad jednym bojem i tak w nim będą w nim najlepsze. Nogi w siłowaniu na rękę są tak samo ważne jak przedramię u sprintera.

Na prawdę taki dziwny tok myślenia?
Nie słyszałeś nigdy przysłowia, że "co jest do wyszystkiego to jest do dupy?" XD

specjalizacja Panie, specjalizacja...

marcin001
11-12-15, 16:24
nie wiem czy nie wiesz czy tylko udajesz że nie wiesz ale duże partie mięśniowe wydzielają dużo hormonów podczas treningu. A więc chociaż nie potrzebne im mięśnie nóg, ćwiczą je dla wymienionego przeze mnie faktu. Jest dużo publikacji dotyczących treningu małej grupy mięśniowej z dużą która przez większy wyrzut hormonu daje większy bodziec do wzrostu w porównaniu do dwóch małych partii.

Nie bardzo rozumiem do czego pijesz z tym przysłowiem, oświeć mnie bo ja ciemny jestem i nie wiem, a chyba nie miałeś na myśli przysiadów :)

Tomee
11-12-15, 21:12
nie wiem czy nie wiesz czy tylko udajesz że nie wiesz ale duże partie mięśniowe wydzielają dużo hormonów podczas treningu. A więc chociaż nie potrzebne im mięśnie nóg, ćwiczą je dla wymienionego przeze mnie faktu. Jest dużo publikacji dotyczących treningu małej grupy mięśniowej z dużą która przez większy wyrzut hormonu daje większy bodziec do wzrostu w porównaniu do dwóch małych partii.

Nie bardzo rozumiem do czego pijesz z tym przysłowiem, oświeć mnie bo ja ciemny jestem i nie wiem, a chyba nie miałeś na myśli przysiadów :)

Nie pogrążaj się XD

Z przysłowiem do niczego nie piję.

Demonek
16-12-15, 11:38
Ważne żeby symetrycznie iść, bo jak widzę kogoś nie siądzie z 50kg na martwy 80 a ciśnie ponad 100 na klatę to śmiech na sali ;p

Ja sam robię przysiady z małymi ciężarami, bo przy wadze ~83kg zakładam na sztangę do 70-75kg. Na martwym natomiast dobijam do 170kg. Nie Widzę dysproporcji, wręcz przeciwnie, wciąż mam ogromny problem ze spodniami bo jak w pasie ok to w udach ciasno jak cholera.

batyckik
16-12-15, 14:21
Od jakiego obciążenia trzeba stosować, pas przy w miarę rozwiniętych mięśniach brzucha? Waga 70-80 kg?

Demonek
16-12-15, 15:12
Od jakiego obciążenia trzeba stosować, pas przy w miarę rozwiniętych mięśniach brzucha? Waga 70-80 kg?

Od takiego przy którym czujesz, że technika Ci ucieka.