PDA

Zobacz pełną wersję : Niski testosteron przy bardzo dobrych innych wynikach.



Dawid29
23-10-15, 12:22
Witam. Mam na imię Dawid. Nie wiem czy trafiłem na dobre forum, ale spróbuje może ktoś ogarnięty mi rozjaśni trochę moją sytuacje. Zacznę od tego, że nigdy nie brałem żadnych sterydów itp. Moim problemem jest bardzo niski testosteron ( zawsze około 300 ng/dl przy normie 262-1593)przy bardzo dobrych innych wynikach.Czemu zacząłem się tym interesować ? Mam prawie 30 lat, i problemy z erekcją. Libido zerowe. Po zrobieniu wielu, wielu badań wyszedł mi bardzo niski teść przy bardzo dobrych innych wynikach. Miałem robione min. usg jąder, rezonans przysadki, badanie prostaty i wszystko jest ok. Wyniki badań :

- testosteron - robiłem kilka razy wynik zawsze około 300ng/dl norma 262-1593
- wolny testosteron 13,18 pg/ml norma 4.50 -42.00
- Cholesterol 185mg/.dl (115-190)
- Cholesterol HDL 66mg/dl (>40)
- Cholesterol LDL 110 mg/dl (50-135)
- Trójglicerydy 47mg/dl norma 50-150 poniżej normy
- VIT D3(25OH) 20.59 ng/ml (30-80)
- Prolaktyna 5.1 ng/ml (2.5-17)
- Estradiol <20 pg/ml (0-56)
- SHBG 29.82 (18.30-54.10)
- LH 2.40 mIU/ml (0.80-7.80)
- Kreatynina 1.10 mg/dl(0.70-1.20)
- Glukoza 95 mg/dl (70-110)
- TSH 3 0.837(0.400-4)
- FSH 6.69(0.70-11.10)
- Progesteron 0.24 ng/ml norma(0.27-0.90)
- ALT 19U/l(5-41)
- AST 22U/l (5-40)
- Bilirubina całkowita 0.70 (<1)
- Bilirubina bezp. 0.3 mg/dl(0-0.2)
- FT 4 1.21 ng/dl(0.89-1.76)
- FT 3 3.34(1.80-4.20)
- Kortyzol 356nmol/l
- APTT 28.8 sek(25-36)
Tak to wygląda. Jeden endo stwierdził , że sprawa go przerasta i nie jest w stanie mi pomóc. Drugi stwierdził, ze teść jest w normie także wszytko jest ok. Dopiero androlog stwierdził, że wyniki teścia są kiepskie i przypisał mi Clostilbegyt(clomid) 50 mg 1 raz dziennie przez 2 miesiące. Dopiero dziś zacząłem brać także nic nie jestem w stanie opisać.Czy ktoś jest w stanie coś napisać o tym specyfiku. Wg lekarza podniesie mi on naturalnie teścia. Podkreślam jeszcze raz nigdy nie brałem, żadnych koksów itp.. Będę wdzięczny za każdy komentarz. Pozdrawiam Dawid.

bololol
23-10-15, 13:58
https://www.facebook.com/fallen.ursus/place_reviews_written#!/Klinika-Hormeza-915837065129474/
albo uderz do fallenursusa.

USgorn
23-10-15, 14:42
Clomid do wyjebania. Nadajesz sie do htz. W nastepnym miesiacu w Warszawie rusza klinika tym sie zajmujaca Hormeza jest na fb

Dawid29
23-10-15, 15:01
Dlaczego Clomid do wyjebania ??? Tak jak pisałem androlog powiedział , że podbije mi teścia dwu-trzykrotnie jeśli nadal będzie hujnia to może nie tu jest problem. Co do kliniki zobaczę co będzie po dwóch miechach kuracji tym clomidem i co andro mi powie.. Dzięki za szybkie odpowiedzi.

USgorn
23-10-15, 16:08
Clomid podbije testo ale tylko na papierze nie bedziesz czul korzysci jednak z tego poziomu testosteronu

Dawid29
23-10-15, 18:24
Nie bardzo rozumiem. Jak zrobię wynik teścia za 2 miechy i powiedzmy okaże się w górnej granicy to znaczy, że tak naprawdę nie mam tyle teścia ile mam ? Jestem laikiem w tym temacie stąd moje być może naiwne pytanie. pozdrawiam

pasta88
23-10-15, 20:46
Proponuję, żebyś przeczytał tematy w dziale HTZ innych osób co mają ten sam problem i przekonasz się wtedy, że clomid nie jest dobrym rozwiązaniem. Zajrzyj jeszcze na stronę http://www.excelmale.com/content.php i zobacz jak to się powinno leczyć. Niestety nasi lekarze to epoka kamienia łupanego.

USgorn
24-10-15, 01:32
zasugerowale sie tytulem tematu. A teraz patrze witamina D do podbicia jest bo jest masakrycznie nisko

Dawid29
24-10-15, 10:16
Witaminę D miałem taką pół roku temu. Przez przypadek wrzuciłem. Na ten moment jest 48.52(30-80) po suplementacji VIT D. Reszta wyników aktualna.

USgorn
24-10-15, 13:05
Ok. Estradiol za niski wiec na clomidzie nadal nie poruchasz

Dawid29
24-10-15, 15:46
Dzięki USgorn, że odpisujesz. Jednak mam prośbę czy możesz napisać coś więcej, a nie tylko jedno zdanie ? Nie oczekuje referatów, ale prosiłbym o szerszą odpowiedź a nie jedno-hasłowym. Ewentualnie jak się orientujesz możesz wrzucić link pasujący do pytania. Na jakim poziomie powinien być estradiol i czy to coś zmienia ( w sensie HTZ) ? I w jaki sposób można go podbić ? Jeszcze raz dzięki za odpowiedzi pozdrawiam :)

USgorn
25-10-15, 02:01
nic nie zmieni bo testosteron tez masz za niski. gdy zwiekszysz testosteron na htz zwiekszy Ci sie tez estrogen

Dawid29
25-10-15, 06:22
Kolejny zestaw pytań :)
- czy znasz kogokolwiek komu Clomid w jakiś sposób pomógł ?
- jak się ma branie clomidu do masy, samopoczucia itp ?
- czy mój niski poziom teścia może mieć związek z moją płodnścią ?

fallenursus
25-10-15, 13:51
Kolejny zestaw pytań :)
- czy znasz kogokolwiek komu Clomid w jakiś sposób pomógł ?
- jak się ma branie clomidu do masy, samopoczucia itp ?
- czy mój niski poziom teścia może mieć związek z moją płodnścią ?
Nie
Nijak
Jak najbardziej+sygnał z przysadki slabiutki.
Konsultacje przez neta są dostępne w cenie 150zl.

Dawid29
25-10-15, 14:41
Jak najbardziej+sygnał z przysadki słabiutki.

Nie bardzo zrozumiałem. Znaczy na plus masa i samopoczucie ? O co chodzi z tym słabiutkim sygnałem z przysadki ?

Mateuszek1234
25-10-15, 19:57
Przysadka wytwarza hormony tropowe w tym przypadku głównie chodzi o lh, lh daje sygnał do jąder by te zaczęły produkować więcej testosteronu, spójrz na swój wynik LH i masz odpowiedź o co chodzi i od razu mówię, że to że mieści się w normie laboratoryjnej to można sobie w dupe wsadzić. Clomid strata czasu i pieniędzy ale każdy się upiera na początku i próbuje to co mu endo przepisuje ( ja też tak miałem i brałem mimo, że reszta mówiła że bez sensu). Pomijając teścia to za mało estradiolu stąd problemy z libido, strzelam że pała mięknie i major flak ?
Za produkcję plemników i produkcję testosteronu odpowiadają dwie różne struktury w jądrach, masz dzieci lub planujesz mieć ?

Jakieś stresy, problemy ostatnio większe były ??

Mateuszek1234
25-10-15, 20:04
Aha i żeby nie było wątpliwości, jeśli będziesz jadł clomid 2 miechy to choćby teścia ci wyjeba**ło ponad norme to i tak nie poruhasz :)

Dawid29
25-10-15, 21:14
Dzieci nie mam, ale chciałbym mieć. Stresów ostatnio większych nie było. Z resztą obecna sytuacja ciągnie się za mną odkąd pamiętam. Z tym poruchaniem zajebista perspektywa przede mną :( Jeśli chodzi o LH i estradiol to na jakim poziomie powinny być ? I jakie jest wyjście u mnie ? Przy niecałej 30 zarost na twarzy jak u młokosa, treningi regularne na siłce ponad rok efekty bardzo słabe, i najważniejsze faja nie działa tak jak należy. Zastanawiające jest, że przy niskim teściu jestem w stanie np. przebiec 5 km i iść na basen i machnąć 50 basenów. Zacząłem się leczyć u doktora Rabijewskiego. Może ktoś miał podobne problemy i może coś o nim napisać ?

fallenursus
25-10-15, 22:09
Dzieci nie mam, ale chciałbym mieć. Stresów ostatnio większych nie było. Z resztą obecna sytuacja ciągnie się za mną odkąd pamiętam. Z tym poruchaniem zajebista perspektywa przede mną :( Jeśli chodzi o LH i estradiol to na jakim poziomie powinny być ? I jakie jest wyjście u mnie ? Przy niecałej 30 zarost na twarzy jak u młokosa, treningi regularne na siłce ponad rok efekty bardzo słabe, i najważniejsze faja nie działa tak jak należy. Zastanawiające jest, że przy niskim teściu jestem w stanie np. przebiec 5 km i iść na basen i machnąć 50 basenów. Zacząłem się leczyć u doktora Rabijewskiego. Może ktoś miał podobne problemy i może coś o nim napisać ?

ja mam tylko problem z rabijewskim. ze sie nie doksztalca.

USgorn
25-10-15, 23:47
Przeczytaj kilka "najswiezszych" tematow z dzialu chyba kazdy z nich byl u Rabijewskiego i kazdy byl na clomidzie. Ani jedno ani drugie im nic nie dalo poza chudszego portfela. Co powinnes zrobic juz masz w temacie napisane wyraznie.

Mateuszek1234
25-10-15, 23:56
Jeżeli w najbliższym czasie nie planujesz dziecka to wchodzisz na htz i czujesz się jak facet, jedyne rozwiązanie. Estradiol najlepiej trzymać 20-30, Nie ma jakiegoś idealnego poziomu dla Lh, powinno go być tyle żeby testosteronu było również wystarczająco. Co do tego basenu może od dłuższego czasu tak latasz i kondycja jest dobra ale fakt że przy takim poziomie testo powinieneś odczuwać szybciej zmęczenie ( ja na takim bym nawet dupy z krzesła nie podniósł :) ) Tak , byłem u Rabijewskiego kilka razy i każdy chyba kto tu temat zakładał i facet się nadaje jedynie do leczenia bezpłodności gdy chcesz się starać o dziecko - nic więcej. Mówisz , że ciągnie się to za tobą odkąd pamiętasz, mam rozumieć że od kilku lat masz problem chociażby z erekcją i dopiero teraz zacząłeś się badać ??

Dawid29
26-10-15, 00:18
Tak problem mam od wielu lat. Kiedyś byłem u urologa stwierdził, że wszystko ok i to głowa. Byłem u seksuologa wszystko ok. Byłem u endokrynologa wszystko ok. Kurwa to jak wszystko jest ok to czemu jest tak jak jest. I tak lata mijały Dopiero w ostatnim roku wziełem się ostro do roboty. Byłem dzień po dniu u niezależnych od siebie endo. Patrząc na te same wyniki jeden powiedział" ma pan teścia jak u starego dziadka nie wiem czemu, sprawa mnie przerasta" a drugi "wszystko jest ok i problem siedzi w głowie".Obie skasowały po 100zł. Rozpacz mnie ogarnia. Jeśli chodzi o HTZ boję się robić takich rzeczy bez konsultacji z lekarzem opierając się tylko na wiadomościach z neta. Z drugiej strony czas mi ucieka, jestem coraz starszy i czuje, że życie przepływa gdzieś obok mnie :( Prowadzę aktywny tryb życia: siłka, basen, rower, bieganie dbam o diete nie jestem otyły mam 75kg przy 175 cm. Nigdy nie brałem sterydów. niby wszystko jest ok, ale tak sobie teraz myśle, że może przyzwyczaiłem się żyć na swoim dolnym pułapie i tak to idzie. Może ktoś zna jakiegoś innego lekarza godnego polecenia ??? i czy uważacie, po swoich doświadczeniach, że jest sens dalszego leczenia u Rabijewskiego ???

Alce
26-10-15, 09:50
No ja też leczyłem się u Rabijewskiego i jak chłopaki wyżej napisali: on każdemu na start przepisuje clomid. Ja na Twoim miejscu nie brałbym tego z prostej przyczyny: być może testosteron Ci na tym leku skoczy do góry,ale wyniki będą miały się nijak do samopoczucia. Z tym,że nie poruchasz na tym leku to też bym nie przesadzał,wydaję mi się,że jakaś poprawa powinna nastąpić. U mnie była,ale bez rewelacji.
A propos Rabijewskiego to taki specyficzny człowiek. Na pierwszy rzut oka wydaję się,że ma wiedzę i jest ogarnięty,ale co z tego jak każdemu na start przepisuje to samo jak pewnie dobrze zna odczucia swoich pacjentów,że clomid nie pomaga albo pomaga minimalnie? Ciężko mi to ocenić. Ale od siebie dodam,że mi przepisywał prolongatum najpierw ampułka raz na 2 tygodnie (nieporozumienie) , potem jedną ampułkę raz na tydzień. Także nie jest tak,że leczy tylko clomidem.

fallenursus
26-10-15, 10:40
Utrzymanie płodności na hormonoterapi to żaden problem. Aczkolwiek żaden lekarz w PL ci z tym nie pomoże bo to niedouczone cymbaly.
Życzę powodzenia przy przyoszczedzeniu 150zl
Ps. zawsze możesz poczekać aż otworzse Hormeza jak ci specjaliści z neta nie pasują :)ale skasuje cię wtedy z 5razy tyle

Mateuszek1234
26-10-15, 11:16
Jak wyżej fallen napisał :) Masz dwa wyjścia w tej sytuacji, jedno które wybrałeś i widzisz, że to nic nie daje albo dopiero do tego dojdziesz za jakiś czas lub drugie, którego się boisz. Żebyś jeszcze zaczął mieć ten problem niedawno to można by było szukać głebiej przyczyny a jak od takiego czasu taki testosteron to tylko do htz się nadajesz, pozdro.


aaa i tak jeszcze z ciekawości jak się odżywiasz ? co jesz jak często i w jakich ilościach

Dawid29
26-10-15, 17:58
Dzięki za odpowiedzi. Fallenursus nie bardzo łapie na co te 150 zł mi żal ???Specjaliści z neta nie to, że mi nie pasują tylko po prostu boję się robić tak poważnych kroków w moim życiu na podstawie wiedzy kogoś kogo nie znam i nie wiem jakie ma kwalifikacje. Bez urazy. Chodzi o to, że dla mnie branie teścia na własną rękę wiąże się z decyzją na całe życie. Jestem laikiem w temacie więc mi się nie dziwcie.Testosteron z zewnątrz dla mnie równa się kłucie do końca życia i bezpłodność. Jak więcej poczytam i ogólnie się ogarnę w temacie to może z czasem dojde do tego do czego Wy już doszliście. Dobra, na koniec jeszcze pare pytań mam.
1.czy ktoś mógłby napisać pare plusów i pare minusów HTZ?
2 Czym różni się HTZ od podawania teścia przez lekarza ?
3 Po jakim czasie HTZ odzyskuje się sprawność i czy znacie przypadki ludzi , którym to nie pomogło ?
4 Co w najgorszym wypadku może się stać w wyniku stosowania HTZ ?
5 Ile czasu trwa HTZ i jakie mniej więcej są koszty ?
6 Czy jest tu taka osoba która poradziła sobie z niskim teściem bez HTZ
7 skąd wziąć leki do HTZ ?
Z góry dzięki jeśli komuś się będzie chciało odpisać :)

aaaa Mateuszek. ogólnie odyżwiam się zdrowo. Zero śmieciowego żarcia, kolorowych napoi itp.Dużo jajek, kurczaków,warzyw,owoców. Jem 4-5 razy dziennie. Ogólnie się nie spinam na dietę(nie liczę węgli,białkaitp.), ale staram się uważać na to co jem.

USgorn
26-10-15, 18:12
Testosteron z zewnątrz dla mnie równa się kłucie do końca życia i bezpłodność"

Nie lapiesz i przekrecasz. Bez nadzoru sobie rzeczywiscie nie poradzisz. Szykuj sie do hormezy i tylw

fisherman
26-10-15, 19:30
"Ps. zawsze możesz poczekać aż otworzse Hormeza jak ci specjaliści z neta nie pasują :)ale skasuje cię wtedy z 5razy tyle"

Czyli za wizytę w tej klinice z 700zł ? :D Co obejmuje taka usługa?

fallenursus
26-10-15, 19:37
Dzięki za odpowiedzi. Fallenursus nie bardzo łapie na co te 150 zł mi żal ???Specjaliści z neta nie to, że mi nie pasują tylko po prostu boję się robić tak poważnych kroków w moim życiu na podstawie wiedzy kogoś kogo nie znam i nie wiem jakie ma kwalifikacje. Bez urazy. Chodzi o to, że dla mnie branie teścia na własną rękę wiąże się z decyzją na całe życie. Jestem laikiem w temacie więc mi się nie dziwcie.Testosteron z zewnątrz dla mnie równa się kłucie do końca życia i bezpłodność. Jak więcej poczytam i ogólnie się ogarnę w temacie to może z czasem dojde do tego do czego Wy już doszliście. Dobra, na koniec jeszcze pare pytań mam.
1.czy ktoś mógłby napisać pare plusów i pare minusów HTZ?
2 Czym różni się HTZ od podawania teścia przez lekarza ?
3 Po jakim czasie HTZ odzyskuje się sprawność i czy znacie przypadki ludzi , którym to nie pomogło ?
4 Co w najgorszym wypadku może się stać w wyniku stosowania HTZ ?
5 Ile czasu trwa HTZ i jakie mniej więcej są koszty ?
6 Czy jest tu taka osoba która poradziła sobie z niskim teściem bez HTZ
7 skąd wziąć leki do HTZ ?
Z góry dzięki jeśli komuś się będzie chciało odpisać :)

aaaa Mateuszek. ogólnie odyżwiam się zdrowo. Zero śmieciowego żarcia, kolorowych napoi itp.Dużo jajek, kurczaków,warzyw,owoców. Jem 4-5 razy dziennie. Ogólnie się nie spinam na dietę(nie liczę węgli,białkaitp.), ale staram się uważać na to co jem.

htz is for life.
nie stety wszystkie swoje tematy ktore opisane bylo htz skasowalem, nie przyjechalem do polski po 30stu latach mieszkania w ameryce zeby byc instytucja charytatywna. co do moich kwalifikacji mozesz popytac na forum, lub przyjsc na warsztaty z ramienia KFD o dopingu i hormonoterapi, i jak juz wczesniej napomnialem niedlugo ruszy moja klinika hormonotarapii w warszawie, polecam sledzic na FB @hormeza
150zl to konsultacja dotyczaca twoich badan, rozpisanie hormonoterapii. co trzy miesiace musisz sie badac w ramach tego dobierane/zmieniana ilosc srodkow czy t testosteron czy hcg czy inhibitor aromatazy jesli potrzebny.

fallenursus
26-10-15, 19:42
"Ps. zawsze możesz poczekać aż otworzse Hormeza jak ci specjaliści z neta nie pasują :)ale skasuje cię wtedy z 5razy tyle"

Czyli za wizytę w tej klinice z 700zł ? :D Co obejmuje taka usługa?

niekoniecznie tyle, moze byc wiecej jesli nie bedziesz mial aktualnych badan, wtedy takie mozesz zrobic u nas w klinice. wizyta u urologa mniejwiecej 250zl za konsultacje i potrzebne recepy. oferujemy :
Terapia hormonalna
Terapia hormonalna dla mężczyzn
T
erapia testosteronem
Terapia hormonalna dla kobiet
Hormon wzrostu
Terapia preparatami dożylnymi
Terapie witaminowe
Ozonoterapia
Chelatacja
Oczyszczanie
Sport
Stres
Anti-aging i regeneracja
Terapia osoczem wzbogaconym
Terapie przeciwnowotworowe
Dietoterapia
Preparaty stosowane w klinice Hormeza
Lekarze specjaliści
Interna
Urologia
Endokrynologia
Badania laboratoryjne
Badania podstawowe i biochemiczne
Badania genetyczne
Badania nadwrażliwości pokarmowych
Biochemiczne markery nowotworowe

pasta88
26-10-15, 19:48
niekoniecznie tyle, moze byc wiecej jesli nie bedziesz mial aktualnych badan, wtedy takie mozesz zrobic u nas w klinice. wizyta u urologa mniejwiecej 250zl za konsultacje i potrzebne recepy. oferujemy :
Terapia hormonalna
Terapia hormonalna dla mężczyzn
T
erapia testosteronem
Terapia hormonalna dla kobiet
Hormon wzrostu
Terapia preparatami dożylnymi
Terapie witaminowe
Ozonoterapia
Chelatacja
Oczyszczanie
Sport
Stres
Anti-aging i regeneracja
Terapia osoczem wzbogaconym
Terapie przeciwnowotworowe
Dietoterapia
Preparaty stosowane w klinice Hormeza
Lekarze specjaliści
Interna
Urologia
Endokrynologia
Badania laboratoryjne
Badania podstawowe i biochemiczne
Badania genetyczne
Badania nadwrażliwości pokarmowych
Biochemiczne markery nowotworowe

Jak dla mnie +-250 zł za konsultacje jest spoko. Teraz czekam, aż ruszycie :)
A na NFZ nie można :D

marcin001
26-10-15, 20:26
niekoniecznie tyle, moze byc wiecej jesli nie bedziesz mial aktualnych badan, wtedy takie mozesz zrobic u nas w klinice. wizyta u urologa mniejwiecej 250zl za konsultacje i potrzebne recepy. oferujemy :
Terapia hormonalna
Terapia hormonalna dla mężczyzn
T
erapia testosteronem
Terapia hormonalna dla kobiet
Hormon wzrostu
Terapia preparatami dożylnymi
Terapie witaminowe
Ozonoterapia
Chelatacja
Oczyszczanie
Sport
Stres
Anti-aging i regeneracja
Terapia osoczem wzbogaconym
Terapie przeciwnowotworowe
Dietoterapia
Preparaty stosowane w klinice Hormeza
Lekarze specjaliści
Interna
Urologia
Endokrynologia
Badania laboratoryjne
Badania podstawowe i biochemiczne
Badania genetyczne
Badania nadwrażliwości pokarmowych
Biochemiczne markery nowotworowe

Powiem Panie że ful wypierdol oferta. Tyle że ludzie by chcieli na NFZ ;p

fallenursus
26-10-15, 21:10
[QUOTE=marcin001;514614]Powiem Panie że ful wypierdol oferta. Tyle że ludzie by chcieli na NFZ ;p[/

Nie jestem organizacją charytatywną.

fisherman
26-10-15, 21:47
Czyli za te 250zł mam po prostu zwykłą konsultację z lekarzem, powiedzmy 30 minut na której on ocenia wyniki uprzednio wykonane, ustala leczenie i daje recepty. Co do reszty usług kiedy można się spodziewać jakiejś szczegółowej oferty wraz z cennikiem.

Dawid29
27-10-15, 08:43
fallenursus napisałem do Ciebie na priv. Poza tym widzę, że klinika będzie się cieszyła powodzeniem. Z innej beczki czy ktoś jest w stanie odpowiedzieć na moje pytania ?
1.czy ktoś mógłby napisać pare plusów i pare minusów HTZ?
2 Czym różni się HTZ od podawania teścia przez lekarza ?
3 Po jakim czasie HTZ odzyskuje się sprawność i czy znacie przypadki ludzi , którym to nie pomogło ?
4 Co w najgorszym wypadku może się stać w wyniku stosowania HTZ ?
5 Ile czasu trwa HTZ i jakie mniej więcej są koszty ?
6 Czy jest tu taka osoba która poradziła sobie z niskim teściem bez HTZ
7 skąd wziąć leki do HTZ ?
i dodatkowo czy są jakieś szczególne badania , które powinno się zrobić przed HTZ? (lista moich badań w pierwszym poście tematu)

fisherman
27-10-15, 12:51
ad1
+ Zdrowie, dobre samopoczucie
- koszt terapii, kłucie tyłka

ad2
Podawanie teście to też HTZ (hormonalna terapia zastępcza), kwestią jest sposób prowadzenie HTZ, prawidłowe, czyli testo + hcg i ew. inhibitor aromatazy, albo nieprawidłowe, czyli sam testosteron, lub wręcz pseudo htz, czyli HCG i clomid.

ad3
Różne funkcje organizmu w różnym czasie reagują na normalne stęż. hormonów - był wrzucony diagram z excellmale, ale fallen wywalił.

ad4
Jak nie stosujesz hcg, to możesz być bezpłodny po dłuższym stosowaniu samego testosteronu, poza tym same profity. No jajka się trochę mogą skurczyć.

ad5
Trwa całe życie, albo dopóki ktoś nie wymyśli jak zmusić organizm, żeby sam zaczął działać tak jak trzeba, ale na to bym nie liczył w ciągu najbliższej dekady.

ad6
Ja miałem stosunkowo niski ok. 450 ng/dl i po suplementacji witaminowo mineralnej utrzymuje mi się 570, czyli tak średnio ale nie tragicznie.

ad7
na recepte, albo od dila.

pasta88
27-10-15, 13:17
ad1.
Do pewnej dawki można chyba dawać podskórnie, nie trzeba domięśniowo. Tylko nie pamiętam ile max dawka wynosi do iniekcji podskórnej.

lCs
27-10-15, 13:27
Są maści z testo (tylko chyba apteka?)

fisherman
27-10-15, 18:53
Taka jeszcze rada dla Dawida, bo widzę, że masz strasznie mieszane uczucia do całego tematu.

Bicie teścia do końca życia to nie jest przecież jakaś tragedia, jest nią natomiast impotencja i liche zdrowie u chłopa między 20 a 30 rokiem życia. Ja mam póki co taki testo jak podałem i jest nieźle póki co ze zdrowiem, ale gdybym miał w okolicach 300ng/dl to bez wahania bym wskoczył na HTZ. Tak to póki co brałem pod uwagę wejście na htz, bo mnie ciekawi jak wyglądało by życie z testem przy górnej granicy. Nie jest też to jakaś droga bez odwrotu i jak wejdziesz na htz, to prawdopodobny jest powrót do stanu wyjściowego sprzed brania, tylko po co, jak jakość życia pewnie będzie bez porównania ;)

Dawid29
27-10-15, 20:14
Mam mieszane uczucia gdyż jestem zielony w temacie.Zawsze myślałem, że problem leży w głowie a tu w sumie niedawno się okazało, że niekoniecznie. Teść wahał się różnie od 234 do nawet 498 tak czy siak potencja zero. Pobiorę ten Clomid dwa miechy zgłoszę się pod koniec roku do Rabiego i zobacz co mi przypisze.Pewni zawitam, też do kliniki bo muszę coś robić ze sobą nie dość, że fizycznie się czuję jak gówno to i powoli psychika mi siada:( Jeszcze jedno pytanie co się dzieje jak się przerwie HTZ ? powrót do stanu przed ?

fallenursus
27-10-15, 21:01
Mam mieszane uczucia gdyż jestem zielony w temacie.Zawsze myślałem, że problem leży w głowie a tu w sumie niedawno się okazało, że niekoniecznie. Teść wahał się różnie od 234 do nawet 498 tak czy siak potencja zero. Pobiorę ten Clomid dwa miechy zgłoszę się pod koniec roku do Rabiego i zobacz co mi przypisze.Pewni zawitam, też do kliniki bo muszę coś robić ze sobą nie dość, że fizycznie się czuję jak gówno to i powoli psychika mi siada:( Jeszcze jedno pytanie co się dzieje jak się przerwie HTZ ? powrót do stanu przed ?

zycze milych wrazen na clomidzie. :rockon:
a tym czasem czego mozesz sie spodziewac w przyszlosci

https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xta1/v/t1.0-9/12096601_10153081616090825_7599018942746643045_n.j pg?oh=8b9c0ea6aec1fde9de648c2c2f5dd936&oe=5686208F
https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/v/t1.0-9/12004865_10153051757360825_6914481406569088363_n.j pg?oh=ec2e4951982c197d5781975d36ecc53e&oe=56C79309

Dawid29
27-10-15, 21:44
Czy clomid może mi w jakiś sposób zaszkodzić ??? Wytrzymałem tyle lat na niskim teściu wytrzymam i dwa miesiące. Potem jeśli będzie hujnia zgłoszę się do kliniki. Czy są jeszcze jakieś badania, które powinienem zrobić poza tymi , które wymieniłem na początku ???

RafaGun
28-10-15, 01:16
Aaaa to dlatego fallen zniknąłeś:D a ja już się 'obraziłem' na forum, bo myślałem że robili jakieś problemy w związku z promowaniem tej kliniki. Co jakiś czas tylko wchodziłem zerknąć czy jest coś nowego i szukałem w necie czy są jakieś wiadomości nt. Hormezy. Na pewno się tam wybiorę chociażby na jakieś konsultacje. Ursusie:D Będziesz tam przyjmował we własnej osobie, czy wyłącznie zatrudnieni doktorzy?

Dawid słuchaj bo fallen zna się na rzeczy:D Temat pod Twoim masz mój o zaburzeniach hormonów. Też zmagałem się z kiepskim wynikiem testa 350~ tylko miałem wyższe estro. Co prawda robiłem 1cykl w wieku 21~lat i może zły odblok nie mam pojęcia. Aaaale.. Tragiczne samopoczucie wdzierało się we wszystkie sfery mojego życia, przytyłem przestałem trenować kiepsko spałem łapałem dołki psychiczne. Zobaczyłem że gość zna się na rzeczy i nie stosuje jak inni 'niby pomagający lekarze' wykutych na pamięć schematów sprzed 30lat, gdy opuszczali szkołę. Dość szybko podjąłem decyzję o przejściu na htz i daję jakieś 3miechy. Nie kolorując ani trochę zmiany są kolosalne. Rypanko na plus bardzo. Wróciłem na treningi po prostu mam na nich ochotę wypruć sobie żyły i zostawić je na macie, a gdy kończy się już trening jestem po prostu wkurwiony, że to już koniec.
Ten tydzień mam trochę gorszy bo od jakichś 3tyg dodatkowo stosuje inhibitor aromatazy i chyba jednak ta dawka jest za duża, myślę że mam zbyt mocno zbite estro. Po kolejnej dawce pod koniec tyg sprawdzę do jakich wartości mi zbija estro i najwyżej zmniejszę dawkę AI.

PS Co wy straszycie kosztami HTZ 2pudełka testa prolo i 1pudło hcg starczają na 2 miesiące. Mając receptę to wydatek rzędu 100zł~ czyli 50zł miesięcznie. No chyba, że będziecie kupować sprzęt na siłowni to trochę drożej. Wiadomo, że początkowa diagnoza i dojście do właściwych dawek trochę kosztuje, ale jak ktoś już wie jaka jest jakość życia przed/na htz, ten wie że to nie są pieniądze wyrzucone w błoto. Kwestia raczej jest tego typu czy na własne życzenie będziecie cieniem samego siebie czy weźmiecie sprawy w swoje ręce.

Dawid29
30-10-15, 12:05
Ponawiam swoje pytania. czy clomid może mi w jakiś sposób zaszkodzić(50mg dziennie przez 2 miesiące) ? Pytanie dwa czy są jeszcze jakieś badania, które powinienem zrobić poza tymi , które wymieniłem na początku ???
Ursus napisałeś, że polscy lekarze to niedouczone cymbały, więc kto będzie przyjmował u Ciebie w klinice ???

Mateuszek1234
30-10-15, 19:52
Ta, będziesz chodził jak szmata z wynikiem testo ponad norme na papierze, jeśli się nie powiesisz przez następne dwa miesiące brania tego gówna to raczej nic ci się nie stanie :D

Mateuszek1234
30-10-15, 19:58
9529

O kuźwa... przesadziłem z dawką zamiast 50mg/week poszło 60 i ot co się dzieje. Jednak htz do dupy :D

Dawid29
06-11-15, 01:29
Ursus czy znasz już może datę otwarcia kliniki ???

fallenursus
06-11-15, 20:16
po nowym roku.

Dawid29
06-11-15, 21:01
Ok w takim razie jednego klienta już masz.
PS Ponawiam pytanie napisałeś, że polscy lekarze to niedouczone cymbały, więc kto będzie przyjmował u Ciebie w klinice ???

fallenursus
06-11-15, 21:17
urolog po szkole w belgi ze znajomoscia jezyka angielskiego i nowymi metodami hormonoterapii

Dawid29
08-11-15, 08:03
OK. Mam nadzieje, że na bieżąco będziesz informował co i jak. Jeszcze jedno pytanie mam. Czy ktokolwiek się orientuję czy może być związek między poziomem hormonów a zbyt częstym oddawaniem moczu ?

Dawid29
03-12-15, 19:56
Ursus coś wiadomo na temat klinki ??? jestem po Cloimidzie i wizycie jestem załamany jak się ogarnę to opiszę

fallenursus
03-12-15, 22:00
Ursus coś wiadomo na temat klinki ??? jestem po Cloimidzie i wizycie jestem załamany jak się ogarnę to opiszę

Pisałem już wcześniej.
A ty po swojemu i betonowemu(lakarze)
Konsultacje200zl z rozpiska terapi i udokumentowaniem czemu tak a nie inaczej.
Lub czekasz do marca.

Dawid29
04-12-15, 11:40
Więc tak. Po dwumiesięcznym wpieprzaniu Clomidu udałem się do Rabiego na konsultacje. Wyniki po dwóch miesiącach Testosteron 1074(262-1593) LH 10.40(0.8 -7.8)Pierwsze zdanie doktora brzmiało" teraz to ten testosteron ma pan nawet za wysoki" byłem tak zszokowany , że nie wspomniałem że Clomid z tego co wyczytałem podwyższa teścia tylko na papierze. Doktor uznał, że to bardzo dobry wynik i "jak przy takim poziomie ma Pan problem to ja już nic nie pomogę, proszę się udać do seksuologa" Kurwa Nie ogarniam tego jak taki lekarz(niby mega ogarnięty) może nie wiedzieć tego, że Clomid podwyższa teścia tylko na papierze. Niestety racjonalne myślenie mi wróciło dopiero w drodze do domu. Na odchodne lekarz zainteresował się z kolei moim wolnym teściem i uznał że jest on za niski 13.18 pg/ml (4.50-42) przed clomidem po nie robiłem Przypisał mi anastrazol na podwyższenie poziomu wolnego teścia. Czy ktoś ogarnięty może napisać czy w mojej sytuacji jest sens jakiegokolwiek brania tego leku ? Czy jest chociaż cień szansy, że ten lek coś zmieni czy nie ma sensu w ogóle się w to bawić ?

fallenursus
04-12-15, 12:57
A wynik estradiolu? Poruszalem temat tego leku na szkoleniu. Jak ktoś lubi nawrót estrogenu wzmożony to jasne polecam :p
To jest lek który się dodaje do Pełnej hormonoterapii jeśli zachodzi taka potrzeba .Wynik nie jest za wysoki całkowitego, taki powinien być! Jak widzisz sam pisałem już wcześniej ze rabi to kloc.

Dawid29
04-12-15, 15:29
I miałeś racje. Kurwa rozpacz. Tak sobie teraz myślę, że zgodnie z jego logiką wstrzykiwanie sobie testosteronu z zewnątrz nie powinno istnieć bo przecież wystarczy pobrać Clomid i teść wędruje pod niebiosy :) ale to sobie teraz mogę pogadać :( Jakie jeszcze wyniki zrobić w poniedziałek estradiol i wolny testosteron ? Tylko te dwa czy jeszcze coś ?? i czy jest sens brania samego anastrazolu bez pełnej hormonoterapii ? Ursus możesz wrzucić jakiś link do tego szkolenia ?

fallenursus
04-12-15, 17:36
niema sensu.
sledz akadamia kfd na fb i www.mauricz.com co do szkolen.
estradiol wolny T, calkowity, prolaktyna, shgb, lh,fsh siedz i zaluj 200zl dalej. nie moje zycie :)

Dawid29
04-12-15, 19:38
Fallen nie rozumiemy się. To nie jest kwestia 200 zł. Wydałem znacznie więcej na wizyty w Wawie uu Rabiego. Pisałem wielokrotnie o co chodzi nie będę się powtarzał. Chociaż przyznaje, że im dłużej trwa ten hujowy stan tym bardziej się skłaniam do Twojej pomocy. Znając życie to kwestia czasu, ale na razie się pomorduję i spróbuje po swojemu. Czy te badania które opisałeś robić po raz kolejny bo już raz je robiłem tu zebrany komplet moich badań. Wyżej wyniki teśćia i Lh po Clomidzie

- TESTOSTERON - 401ng/dl(czerwiec2011); 498ng/dl(lipiec2011); 416ng/dl(kwiecień2013); 234ng/dl(marzec2015); 348ng/dl(kwiecień2015); 313 ng/dl(wrzesień2015); norma (262-1593)
- Wolny testosteron 13,18 pg/ml(wrzesień2015) norma (4.50 -42.00)
- Prolaktyna 7.1 ng/ml(marzec2015); 5.1 ng/ml(wrzesień2015) norma(2.5-17)
- Estradiol <20 pg/ml(październik2015) norma(0-56)
- SHBG 29.82 nmol/l(październik2015) norma(18.30-54.10)
- LH 5.16 mIU/ml(marzec2015); 2.46mIU/ml(kwiecień2015); 2.04mIU/ml(kwiecień2015) norma (0.80-7.80)
- TSH 3 0.837 norma(0.400-4)
- FSH 6.69mIU/ml (marzec2015) norma(0.70-11.10)
- Progesteron 0.24 ng/ml(marzec2015) norma(0.27-0.90)
- ALT 19U/l (październik2015) norma(5-41)
- AST 22U/l (październik2015) norma(5-40)
- Bilirubina całkowita 0.70mg/dl (październik2015) norma(<1)
- Bilirubina bezp. 0.3 mg/dl (październik2015) norma(0-0.2)
- FT 4 1.21 ng/dl(październik2015) norma(0.89-1.76)
- FT 3 3.34pg/ml(październik2015) norma(1.80-4.20)
- Kortyzol 356nmol/l (październik2015) norma(138-690)
- Kreatynina 1.10 mg/dl(marzec2015) norma(0.70-1.20)
- Glukoza 95 mg/dl(marzec2015) norma(70-110) - APTT 28.8 sek(październik2015) norma(25-36) - Cholesterol 185mg/dl(wrzesień2015) norma (115-190)
- Cholesterol HDL 66mg/dl(wrzesień2015) norma (>40)
- Cholesterol LDL 110 mg/dl(wrzesień2015) norma (50-135)
- Trójglicerydy 47mg/dl(wrzesień2015) norma (50-150 --VITD3(25OH) 48.52 ng/ml(wrzesień2015) norma(30-80)
GGTP 29U/l(październik2015) norma(8-61)

fallenursus
04-12-15, 23:27
Na jakiej podstawie ta durna pała ci przepisał adex ja się pytam???? Co za durny pffoffessor...
Kortyzol coś tu nie teges z rana powinienb być wysoki to raz. Dwa biodostepny testosteron cienko przez to się chujowo czujesz. Progesteron poniżej normy a to ważny hormon dla nas- przeciwnik estrogenu, który masz w normie. Hptac ci źle pracuje całkiem patrząc na wyniki. Prace masz na zmiany? Czy normalna? Imho kandydat na htz, badania wtórne trzy miesiące po zaczeciu horminoterapi POPRAWNEJ.

Dawid29
05-12-15, 01:22
Co to jest Hpac, które źle pracuje ??? anastrazol przypisał mi po to żeby podwyższyć poziom wolnego teścia bo jak uznał " całkowity jest na bardzo dobrym poziomie więc podwyższymy wolny jak nie pomoże to do seksuologa lub psychiatry " Kurwa serio. Z tymi lekarzami to mieliście racje . Kurwa rozpacz Pracę od 3 lat mam na zmiany. 3 dni ranki i 3 dni nocki. Estradiol wolny T, calkowity, prolaktyna, shgb, lh,fsh te badania wypisałeś wyżej. Robić je kolejny raz ??? AAA i w ogóle nie dodałem że przez pare lat w miare regularnie paliłem zioło(od 2010-2014) a to też źle wpływa na teśćia. Czy to coś zmienia ?

fallenursus
05-12-15, 03:06
Praca na zmiany cię powoli zabija, masz rozwalony biorytm to raz. Hpta- os hormonalna- przysadka,jądra. Jednak nie jest to cała oś hormonalna bo do niej zaliczają się również nadnercza- które ty tu dobijasz praca na zmiany. Nadnercza odpowiadają za ważne hormony, które u cb jak zauważyłem są rozjebane w ciul. Kortyzol jest bardzo ważny dla zdrowia ,jego prawidłowy poziom. Można podnieść nadnercza suplementacja, ale jeśli nie zmienisz pracy nic.To nie da. Będziesz nadal miał połowę dobrze działająca jak nakręcimy poprawnie poziom testosteronu. Polecam poprawnie zbadać kortyzol w ciągu dnia, są specjalne sklepy co sprzedają domowe testery które potem wysyłają do niemiec na badania. Pobiearanie próbek śliny 5-6razy na dzień. Pierwsze co podnieść test, druga najważniejsza rzecz zająć się nadnerczami bo się kompletnie wypalisz . Chroniczne palenie THC ujemnie wpływa na układ hormonalny.

Dawid29
05-12-15, 09:58
Ok. Zaufam Ci, że wiesz co robisz.Podaj numer konta. Jeszcze jeden zestaw pytań. Jechałem całą noc dumałem, że Ci zaufam i zrobiłem liste.
1. Czy zmiany po HTZ są odwracalne ? W sensie już jak raz zacznę to do końca życia muszę być na HTZ ?
2. Czy może istnieć inny powód moich problemów z potencją ? depresja ? czy właśnie wcześniejsze zażywania zioła? No i papierosy które palę od zawsze( od około 3lat e-pap)
3 Który z elementów konkretnie u mnie nie działa ? podzwgórze , jajka czy przysadka
4 Po jakim czasie leczenia teściem wszystko będzię tak jak należy ? ( w sensie barcziej tygodnie czy miesiące)
5 Jakie mogą być skutki uboczne Hormonoterapii ?
6 No i chyba kluczowe skąd wziąć medykamenty. Clomid i anastrazol już mam, ale skąd wziąć teścia nie mam pojecia
7 Jak HTZ wpłynie na moje ciało ? w sensie przyrost masy ? mniejsze jajka ? pryszcze itp
8 Czy do tego jest jakaś dieta ?
9 Czy warto pomimo HTZ brać suplementy( mam na stanie ZMA, Tribusteron,żeń-szeń wszystko z Olimpu)
10 Od zawsze też mam problem z częstym sikaniem. Praktycznie co godzinę chodzę do kibla (w nocy nie wstaje) jaki to ma związek z moimi wynikami i czy może mieć jakikolwiek
11 Czy moją chorobą jest jak za 1 razem powiedział mi Rabi hipogonadyzm. Moje parametry 174cm waga (różnie ogólnie od 72-77), narządowe płciowe wykształcone normlnie na rozmiar nie narzekam :) Tylko mimo 29 lat na karku zarost jak u małolata golę się raz na 3 dni. Na szyi pojedyncze włoski
12 No i jakie badanie do tych które zrobiłem dodatkowo zrobić w tygodniu ? oprócz kortyzolu? ( mój wynik był robiony rano na czczo z krwi nie ze śliny)
To na razie chyba tyle. Pozdrawiam

fallenursus
05-12-15, 20:35
Na wszystkie twoje pytania odpowiem dokładnie nawet z wykresami w rozpisce. Masz pw. Wyślij mi wszystkie badania na katmaigt@hotmail.com

Tomee
11-12-15, 06:39
przewertowałem cały temat i ja pierdole jakim cudem clomid podnosi teścia tylko na papierze? XD
Cały czas myślałem że clom podnosi lh. Wysokie lh----> wysoki testosteron (jeśli z jajkami nie ma problemu) ---> wysokie estro.
Oczywiście by nie było również uważam, że w tym przypadku clom na wiele się nie zda i na pewno nie jest najlepszym lekiem no ale jeśli rzekomo podnosi teścia tylko na papierze to po huj go dają na pct? XD

Ktoś tam napisał jeszcze, że HTZ na hcg jest lipą. Się pytam dlaczego? Przecież hcg jako "imitacja" LH wpływa na podniesienie testa. Do tego często z hcg idzie hmg czyli LH + FSH i teoretycznie jeśli komuś jajka fungują wydaje się to być lepszym rozwiązaniem niż podanie zewnętrznego testa, choćby z względu na płodność. Zdaję sobię sprawę iż samopoczucie na pewno nie będzie takie jak na zewnętrznym teściu ale chyba najważniejsze by chory organizm po podaniu "leków" funkcjonował jak zdrowy a w zsadzie jak najbardziej podobnie się da.

Ciekawym lekiem jest gonapeptyl. Jeszcze wcześniej uderza od hcg. Zmusza przysdkę do produkcji lh z fsh co wydaje się bardzo cikawym rozwiązniem. Jeśli ktoś mał z nim do czynienia proszę o odniesienie się do tego środka.

Kurwa najbardziej wkurwiają mnie debile, którym wszystko fajnie działa (faja) test wychodzi w połowi normy i płaczą że się hujowo czuj, że to wina niskiego testosteronu bo jako dwudziestolatki powinni mieć w górnej granicy itd XD To że są niedojebani kastrując się podaniem zewnętrznego testa to raz, dwa w rzeczywistości prócz młodzieńczego niedojebnia mózgowego może im coś na prawdę dolegać z innej parafi, ale naczyta się taki jeden z drugim na internetach że niby test w wieku 16 cy 20 lat ma być w górnej granicy "normy" i od razu wszystko na to zganiają, łącznie ze swoim zatłuszczeniem i ciężkotą budowy mięśnia... jebane pizdy które w rzeczy samej nawet po końskiej dawce huja osiągną XD

Do autora jak pisałem HTZ wydaje się tu uzasadnione. Prócz iniekcji testosteron można u nas dostać jeszcze w plastrach. Tyle że to poprostu nie wygodne, dużo pierdolenia z tym i wkurwiania, co samo w sobie obniż jego skuteczność (odklejanie=niepełne wchłanianie). Iniekcyjny testosteron dużo wygodniejszy, choćby nasza już nie Polska omka 1 iniekcja na 1-2tyg powinna wystarczyć, jest jeszcze nebido gdzie wystarczy 1 iniekcja na pare miesięcy, z tym że im dłuższy estr tym dłuższe dobieranie dawkowania i jego częstotliwości. Jak będziesz już kuł dupę trzymaj testa w okolicch górnych granic norm bo to tylko na zdrowie wyjdzie :)
Oczywiście nie traktuj tego jakoporady od znawcy bo lekarzem nie jestem

Dawid29
11-12-15, 10:25
Jestem już pod opieką Ursusa :) wsio mam rozpisane co i jak. Dzięki za zainteresowanie. Jak będziesz miał chwilę to opisz swoją sytuację ? czy jesteś na HTZ i jakie efekty ? W ogóle moja prośba do użytkowników, żeby opisali swoje odczucia i efekty na HTZ.Z góry dzięki. Pozdrawiam

Tomee
11-12-15, 11:28
Poprawiło się samopoczucie z libido, wzwodami?
Całe szczęście nie potrzebuje htz, mimo mojego bardzo niezdrowego trybu życia na sam poziom testa nie narzekam. Swojego kiepskiego samopoczucia na pewno na niego nie mogę zwalć.
Falen/Jego niewybudowana klinika może dawać recepty, czy póki co sama konsultacja wchodzi w grę? No i co masz zalecone prolo czy omke?

Dawid29
11-12-15, 12:50
Tak na prawdę to zacząłem dopiero wczoraj także efektów na ten moment jeszcze nie ma :) Walę omke. Jeśli chodzi o sprawy z Ursusem co i jak to lepiej niech on sam się wypowie.

Tomee
11-12-15, 14:53
Daj znać jak się polepszy.
Falen... w sumie nieodpowiadając już mi odpowiedziałeś na pytanie, nie ma co drążyć tematu tylko poczekać aż klinika będzie otwarta :)

Dawid29
09-01-16, 19:51
Zgodnie z umową zdaję relację. Jestem dokładnie po miesiącu HTZ. Przez ten czas 3 strzały z teścia(omka) plus 9 HCG. Niestety na ten moment poprawy jakiejkolwiek żadnej. Cierpliwie czekam na jakieś efekty. Jeśli to będzie kogoś interesowało zdam relację za miesiąc, myślę że po tym czasie sytuacja powinna się już diametralnie zmienić. Pozdrawiam

Mateuszek1234
09-01-16, 20:26
badania jakieś ?

Dawid29
09-01-16, 20:47
mam zrobić po 3 miechach

Mateuszek1234
09-01-16, 20:48
no to czekamy póki co, fallen wie co robi nie boj sie

Dawid29
09-01-16, 20:58
Nie boje się, ale przyznam że czuję lekki niepokój. Wiem, że Fallen jest kompetentny i to mnie uspokaja :) Mimo wszystko myślałem, że trochę krócej będę czekał na efekty

USgorn
10-01-16, 02:48
Towar sie nawet nie rozkrecil a Ty juz panika ale to normalne w tej przypadlosci. Pierwsze polepszenia niedlugo zaczniesz czuc ale htz to efekty na dluzszy okres czasu

Dawid29
10-01-16, 09:06
Panika to za duże słowo:) Ciekawość i niecierpliwość raczej. Przypomnijcie sobie jak byliście w tym punkcie w którym teraz jestem ja. Myślę, że to normalne odczucia.Stąd było moje pytanie o wasze efekty po HTZ. "Niedługo" to mało konkretny termin :) "dłuższy okres czasu" podobnie. Wiem, że każdy jest inny i u każdego działa inaczej. Dlatego nie spodziewam się, że ktoś mi napiszę po tylu a tylu dniach będzie poprawa a po tylu i tylu będzie zupełnie dobrze,ale np jedno zdanie typu " w 3 miechu zacząłem odczuwać różnicę a w 6 poczułem się naprawdę zdrowy" nic nie kosztuje :) pozdrawiam

Dawid29
14-02-16, 17:08
Towar sie nawet nie rozkrecil a Ty juz panika ale to normalne w tej przypadlosci. Pierwsze polepszenia niedlugo zaczniesz czuc ale htz to efekty na dluzszy okres czasu

Usgorn możesz napisać po jakim czasie rozkręcił się u Ciebie ?

Dawid29
10-03-16, 16:13
Zgodnie z umową wrzucam moje wyniki po 3 miechach kuracji( w tym czasie 8 strzałów teścia) Teść bity co 12 dni(omka)


- testosteron - 485 ng/dl norma 262-1593
- wolny testosteron wynik w nast. tyg
- Cholesterol 167mg/.dl (115-190)
- Cholesterol HDL 52mg/dl (>40)
- Cholesterol LDL 98 mg/dl (50-135)
- Trójglicerydy 84mg/dl norma 50-150
- Prolaktyna 7.9 ng/ml (2.5-17)
- Estradiol 36.3 pg/ml (0-56)
- SHBG wyn w następnym tyg
- FSH 0.12(0.70-11.10)

-PSA 0.56ng/ml (0-3.7)

Poprawy jakiejkolwiek na ten moment żadnej

USgorn
11-03-16, 00:13
nic dziwnego ze poprawy zadnej bo i po wynikach to widac. Ile bijesz ?

Dawid29
11-03-16, 03:31
Było bite 1 ampa co 12 dni. Od dziś zalecone mam bić 0,5 ampy co 3 dzień. Omka cały czas idzie.

Dawid29
16-03-16, 17:43
Uzupełniam wyniki:
- wolny testosteron 16,61 pg/ml norma 1 -28.28
- SHBG 25.43 (18.30-54.10)

gl
16-03-16, 21:47
A omke masz z apteki czy od kolegi z bloku?

Dawid29
17-03-16, 01:07
A omke masz z apteki czy od kolegi z bloku?
apteczna

USgorn
17-03-16, 01:09
Bij tak jak teraz pisales i zrob badania za kilka tygodni powinno byc lepiej.

Dawid29
17-03-16, 01:40
Bij tak jak teraz pisales i zrob badania za kilka tygodni powinno byc lepiej.
I taki mam prikaz. Za 5-6 tyg od rozpoczęcia badania. USgorn musi być lepiej, a nie powinno :)

Dawid29
23-04-16, 07:59
Witam zdaje relacje po kolejnym miesiącu i badaniach. Wyniki :

- testosteron 1319ng/dl norma 262-1593

- Estradiol 57,5 pg/ml (0-56)
Omka bita 6 tygodni - pół ampy co 3 dni. Wcześnie jedna ampa co 12 dni przez 3 miesiące
Niestety żadnych zmian w samopoczuciu, libido itp. mimo niby przyzwoitych wyników nie stwierdzam. Czuję się jak po clomidzie na, na papierze wszystko fajnie i tylko na papierze.

tomczi
24-04-16, 11:25
Prolaktyna i progesteron jak?
Nie czytałem od początku tematu jeśli jednak wyniki są w porządku może masz blokadę psychiczną. Sam tak miałem i pomógł mi sidenafil. Po jednym porządnym seksie wszystko wróciło do normy, zarówno libido jak i potencja o którą bez tego pierwszego było ciężko.
Viagra ogólnie mocny środek, ale możesz spróbować tadalafil.

Dawid29
27-04-16, 21:17
Prolaktyne i progesteron robiłem jeszcze w tamtym roku przed teściem.

- Progesteron 0.24 ng/ml norma(0.27-0.90)
- Prolaktyna 5.1 ng/ml (2.5-17)
Mam też dzisiejszy wynik wolnego teścia 74,88 (1-28.28) !!!!

elmagnifique
28-04-16, 10:59
skoro zmieniły się wyniki testo i estradiolu to prolaktyna i progesteron zapewne także...więc nie masz co ich porównywać do obecnych wyników...
wolny testosteron wysoko!
no to w takim razie chyba to nie od hormonów - musisz poszukać dalej...

Dawid29
05-05-16, 14:37
ma ktoś pomysł co poza progesteronem i prolaktyną w mojej sytuacji powinienem zrobić ?

dzd
07-05-16, 05:32
Witam

To mój I post. Moja opinia: Zacznij od zbicia Estradiolu, początkowo do poziomu 30-35 pg/ml. Inaczej twój wysoki wynik ,,T'' nic nie da. Czym ? Anastrozolem lub Exemestane - tylko bardzo ostrożnie. Bo za niski Estradiol jest niebezpieczny dla zdrowia. szczególną ostrożnoś zachowaj z Exemestane. Ja sam nigdy go nie stosowałem, musisz wygoglować sposób jego użycia, a najepiej zapytać się osoby która ciebie prowadzi. Anastrazol jest łatwiej kontrolować bo blokuje enzym który konwertuje TESTOSTERON do ESTRADIOLU, okres póltrwania tego środka to 50 godzin, najlepiej zacząć o dawki 1mg(to chyba 1 tabletka) na tydzień (brać w podzielonych dawkach co drugi dzień). Ostrożność trzeba zachować gdyż na forach przewija się informacja, że niektórzy na małe dawki mogą reagować dużymi spadkami, ale to jest ułamek procenta ludzi stosujacych ten lek. w razie za dużego spadku (na pewno odbije się to na twoim samopoczuciu) masz wentyl bezpieczeństwa w wyżej wymienionym okresie półtrwania. Zrób badanie po dwóch tygodniach estradiolu od momentu zaczęcia używania wyżej wymienionej dawki. Być może będzie wymagać korekty. Oczywiście pryiorytetem jest samopoczucie biorącego lek. Exemestane, nie stosowałem, zapytaj się osoby która ciebie prowadzi od jakiej dawki zacząć. Z tego co mi tylko wiadomo, wszyscy teraz na forach zagranicznych zwracają się w kierunku tego leku, ponieważ czasami trzeba odstawić HZT na bok, ze względu np. na chęć posiadania dzieci no i wtedy również musisz odstawić lek obniżający ESTRADIOL, przy anastrozolu mogą pojawić się męskie cycki, przy Exemestane nie.

Dawid29
08-05-16, 10:29
czy ktoś się orientuje jaki poziom estradiolu może powodować gino. W sensie ile razy norma musi być przekroczona. I pytanie dwa czy tylko nadwyżka całkowitego teścia przekształca się w estrogen czy wolnego też ?

Dawid29
08-05-16, 14:39
i jeszcze dodatkowo od jakiego poziomu estradiolu powinno się brać IA ?

dzd
08-05-16, 16:16
i jeszcze dodatkowo od jakiego poziomu estradiolu powinno się brać IA ?


optymalny poziom E2 to: 20-25 pg/ml

elmagnifique
09-05-16, 10:04
dzd nie do końca się z Tobą zgodzę...po pierwsze to nie cukierki, po drugie są badania wskazujące, że tego typu leki mają negatywny wpływ na libido itp. lepiej już stosować mniejsze dawki testosteronu niż zbijać estradiol - zauważ, że większość lekarzy robi wszystko aby unikać stosowania IA, ponieważ nie są do końca zbadane konsekwencje ich stosowania dla mężczyzn...no i to tylko cyferki, każdy organizm jest inny - ja np zdecydowanie lepiej się czuje w zakresie estradiolu na poziomie 35-40 niż 20-25!

dzd jesteś na HTZ? jak długo? jakie dawki stosujesz i czego? jakie masz wyniki na papierze i samopoczucie?

dzd
09-05-16, 12:56
dzd nie do końca się z Tobą zgodzę...po pierwsze to nie cukierki, po drugie są badania wskazujące, że tego typu leki mają negatywny wpływ na libido itp. lepiej już stosować mniejsze dawki testosteronu niż zbijać estradiol - zauważ, że większość lekarzy robi wszystko aby unikać stosowania IA, ponieważ nie są do końca zbadane konsekwencje ich stosowania dla mężczyzn...no i to tylko cyferki, każdy organizm jest inny - ja np zdecydowanie lepiej się czuje w zakresie estradiolu na poziomie 35-40 niż 20-25!

dzd jesteś na HTZ? jak długo? jakie dawki stosujesz i czego? jakie masz wyniki na papierze i samopoczucie?

Na razie nie jestem.

Bardzo dobra uwaga, niejaki Nelson Vergel, twórca excelmale forum, twierdzi że najlepszy poziom musi byc określony przez ratio T do E2, oblicza się to poprzez podzielenie T (ng/dl) przez 20 a następnie przez 14. Wychodzą wtedy widełki najbardziej optymalnego E2(pg/ml), np. poziom T wynosi 1000ng/dl, dziele to przez 20, wychodzi mi 50, następnie przez 14 i wychodzi mi 71. Czyli najlepszy poziom E2 to 50-71 pg/ml. Trzeba samemu spróbować i zobaczyć czy lepiej jest dla ,,mnie'' jak E2 jest 20-25 czy jak stosuje ratio 20:14, każdy jest inny. Osobiście do zbicia E2 na początku, użyłbym Anastrozolu 1mg/tydzien w podzielonych dawkach i oceniałbym swoje samopoczucie po kazdej dawce a po 2 tyg zrobiłbym badanie T i E2 , bo w razie złego samopoczucia mogę zaprzestać brania a okres półtrwania dosyć szybko pozwoli na usunięcie tego leku z organizmu.

elmagnifique
09-05-16, 13:59
dokładnie to forum to skarbnica wiedzy ;)
a co oznacza "na razie"?

tomczi
12-05-16, 08:59
czy ktoś się orientuje jaki poziom estradiolu może powodować gino. W sensie ile razy norma musi być przekroczona. I pytanie dwa czy tylko nadwyżka całkowitego teścia przekształca się w estrogen czy wolnego też ?

Nie ma takiej ogólnej granicy. Norma wcale nie musi być przekroczona, zobacz że ludzie nie biorący koksu niektórzy też mają gino.
Liczy się głównie stosunek androgenów (testosteron, dht) do estradiolu, im jest gorszy tym większe prawdopodobieństwo gino.

Dawid29
11-06-16, 18:46
Witam. W poniedziałek mam zamiar zrobić badania.Po tym co gdzieś tam wyczytałem w necie mam zamiar zrobić DHEA,DHEAS,DHT,ALDOSTERON,ACTH nigdy wcześniej żadnego z nich nie robiłem do tego standardowo teść,prolaktyna,estradiol,lipidogram
ewentualnie Androstendion i anty-tpo jeszcze.
ostatnie wyniki z 21 kwietnia Testosteron 1319(262-1593)Estradiol 57,5(0-56)Wolny testosteron 74,88 (1-28.28)
Teśc bity już pół roku. od 4 tygodni prolka 1 ampułka co 5 dni. Wcześniej omka. wszystko apteczne.Do tego oczywiście HCH 250j 2 razy w tyg. Efektów jakichkolwiek zero. Ktoś napisze jakie jeszcze badania ewentualnie warto zrobić ?

dzd
11-06-16, 22:03
Witam. W poniedziałek mam zamiar zrobić badania.Po tym co gdzieś tam wyczytałem w necie mam zamiar zrobić DHEA,DHEAS,DHT,ALDOSTERON,ACTH nigdy wcześniej żadnego z nich nie robiłem do tego standardowo teść,prolaktyna,estradiol,lipidogram
ewentualnie Androstendion i anty-tpo jeszcze.
ostatnie wyniki z 21 kwietnia Testosteron 1319(262-1593)Estradiol 57,5(0-56)Wolny testosteron 74,88 (1-28.28)
Teśc bity już pół roku. od 4 tygodni prolka 1 ampułka co 5 dni. Wcześniej omka. wszystko apteczne.Do tego oczywiście HCH 250j 2 razy w tyg. Efektów jakichkolwiek zero. Ktoś napisze jakie jeszcze badania ewentualnie warto zrobić ?

acth, kortyzol,shbg

damianoski
13-06-16, 18:56
i jeszcze dodatkowo od jakiego poziomu estradiolu powinno się brać IA ?

Przyjmuje sie ze jezeli E2 jest powyzej 40-42 pg/ml, zaczyna sie wprowadzac do protokolu AI, z reguly jest to anastrozol. Dawki zaczynaja sie od 0,25 mg tygodniowo a niektóre kliniki przepisuja do 3mg anastrazolu tygodniowo podzielone na mniejsze dawki( wedlug mnie skrajne przypadki)

Dawid29
14-06-16, 17:27
Wyniki z poniedziałku.
Dojdzie jeszcze
DHT,androstendion,wolny i noradrenalina

Morfologia krwi
Leukocyty
5,17
tys/&#181;l
4,0
10,0
N



Erytrocyty
5,45
mln/&#181;l
4,20
6,00
N



Hemoglobina
16,4
g/dl
14,0
18,0
N



Hematokryt
47,5
%
40
54
N



MCV
87,2
fl
80
99
N



MCH
30,1
pg
27
35
N



MCHC
34,5
g/dl
31,0
37,0
N



Płytki krwi
174
tys/&#181;l
140
440
N



RDW-CV
12,3
%
11,6
14,8
N



PDW
13,50
fl
9,0
17,0
N



MPV
10,6
fl
9,0
13,0
N



P-LCR
30,40
%
13,0
43,0
N



Neutrofile
2,51
tys/&#181;l
2,50
7,00
N



Limfocyty
1,87
tys/&#181;l
1,00
3,50
N



Monocyty
0,52
tys/&#181;l
0,20
1,00
N



Eozynofile
0,24
tys/&#181;l
0,10
0,50
N



Bazofile
0,03
tys/&#181;l
0,0
0,1
N



Neutrofile
48,5
%
40,0
70,0
N



Limfocyty
36,2
%
20,0
45,0
N



Monocyty
10,1
%
2,0
10,0
H



Eozynofile
4,6
%
1,0
7,0
N



Bazofile
0,6
%
0,0
2,0
N


Glukoza
Glukoza
97,81
mg/dl
70,00
99,00
N


Lipidogram (CHOL, HDL, LDL, TG)
Cholesterol całkowity
183
mg/dl
115,00
190,00
N



Cholesterol HDL
49
mg/dl






Cholesterol LDL
119,20
mg/dl






Trójglicerydy
74
mg/dl
0,00
150,00
N


TSH
TSH
1,29
&#181;IU/ml
0,350
4,940
N


FT3
FT3
3,4
pg/ml
1,71
3,71
N


FT4
FT4
1,1
ng/dl
0,70
1,48
N


anty-TPO
anty-TPO
<1
IU/ml
0,00
5,61



anty-TG
anty-TG
0,64
IU/ml
0,00
4,11
N


Estradiol
Estradiol
41
pg/ml
11,00
44,00
N


Prolaktyna
Prolaktyna
10,21
ng/ml
2,58
18,12
N


DHEA-SO4
DHEA-SO4
369,50
&#181;g/dl





Testosteron
Testosteron
1047,74
ng/dl
142,39
923,14
H


SHBG
SHBG
20,42
nmol/l
18,30
54,10
N


Aldosteron
Aldosteron
5,27
ng/dl





ACTH
ACTH
12,72
pg/ml
7,20
63,30
N


Insulina
Insulina
9,2
&#181;IU/ml
2,6
24,9
N

Dawid29
15-06-16, 17:01
doszedł jeszcze wolny 39,27 pg/ml norma 1-28,28. Ktoś,coś ?

Mateuszek1234
18-06-16, 14:11
Jeśli chodzi o T to wygląda to dobrze, jak sie czujesz ?, glukoza była badana na czczo ? Jeśli tak to zdecydowanie za wysoko, krzywą pasowałoby zrobić i hemoglobina glikowana by się przydała :)

Nie wiem czy to Tobie pisałem czy komuś innemu, rozbij tą prolke na iniekcje co drugi dzień, przy 1amp co 5 dni za duze wahania hormonu, ewentualnie bij w poniedzialek połowe a drugą połowe w czwartek.

Opisz swój ogolny stan, jak sie czujesz, jak libido jak siła itd. Będziemy myśleć.

PS co cie sklonilo do badania dheaso4 i acth ?

Dawid29
18-06-16, 14:50
doszedł jescze androstendion 1,75 ng/ml norma 0,6-3,1 i wolny teść 39,27 norma 1-28,28 czekam jeszcze na wyniki DHT i Noradrenaliny
ogólnie czuje się identycznie jak przed braniem teścia.Żadnych zmian na lepsze,ale i na gorsze też nie. Jestem jedynym chyba gościem z tego co przeglądam neta który na teśćia ni huja nie reaguje. Glukoza badana na czczo. Co znaczy zrobić krzywą ? o hemoglobinie glikowanej nie słyszałem ,ale sprawdzę czy w labie robią. Żadnych wahań nie czuję, poza tym jak jeszcze byłem na omie to rozbijałem dawki i nic to nie dało.
libido zerowe, siła porównywalna do tej sprzed brania.
Co mnie skłoniło do zrobienia Dheas i Acth ? Fallen :)

Mateuszek1234
18-06-16, 18:00
Jesteś pod jego opieką jeśli chodzi o htz ? Robią glikowaną w kazdym labie wiec napewno jest i u cb. Chodzi o krzywą cukrową, można zrobić w labie ale trzeba poświęcić około 3 godziny lub samemu w domu jeśli masz glukometr.

Dawid29
18-06-16, 18:16
tak jestem pod jego opieką. Po powrocie zrobię hemoglobinę glikowaną i tą krzywą cukrową.Mam jeszcze do odebrania te dwa wyniki(DHT i Noradrenalina) i mam jeszcze zamiar zrobić kortyzol ze śliny jeszcze plus DHEA i to już chyba wsio..Jak coś wpadnie jeszcze komuś co może być powodem takiego stanu rzeczy i jakie ewentualne badania zrobić których jeszcze nie robiłem będę wdzięczny za każdą podpowiedź.Mateuszek dzięki :)

Mateuszek1234
19-06-16, 21:28
kortyzol/dhea ze śliny bardzo dobre badanie ;) Zobaczymy w jakim stanie są nadnercza.

Dawid29
09-07-16, 11:16
Wrzucam kolejne wyniki robione razem z poprzednimi.
noadrenalina 493pg/ml 0-600

dht 1162pg/ml 250-990
Na kortyzol i Dhea trzeba będzię trochę poczekać.

Dawid29
14-07-16, 14:12
ktoś, coś ?

Mateuszek1234
14-07-16, 21:42
Kortyzol/dhea najważniejsze, wstaw wyniki jak będziesz mial i zobaczymy

Dawid29
15-07-16, 21:17
ok. od razu jak będe miał wrzucę.

Mateuszek1234
16-07-16, 11:41
jak bijesz hcg ?

Dawid29
16-07-16, 13:02
2xtyg po 500j . Biłem po 250j 2xtyg , ale przy taki biciu zywotność plemników spadła mi o 20% więc zwiększyłem dwukrotnie dawkę. Około września zrobię znów wyniki płodności i wtedy zobaczymy co dalej.

Dawid29
27-07-16, 12:35
Zgodnie z umową wrzucam wyniki
DHEA (ślina) parametr poranny 297 pg/ml 154 - 620
DHEA (ślina) po 12 godzinach 65 pg/ml 154 - 620
Kortyzol (ślina) poranny 4600 pg/ml 1850 - 14570
Kortyzol (ślina) po 2 godzinach 2174 pg/ml 1300 - 10290
Kortyzol (ślina) po 5 godzinach 1864 pg/ml 760 - 5690
Kortyzol (ślina) po 8 godzinach 1544 pg/ml 650 - 4380
Kortyzol (ślina) po 12 godzinach <170 pg/ml 330 - 3330
Korelacja Kortyzol/DHEA (parametrporanny)15,5 Ratio 3 - 100

Mateuszek1234
27-07-16, 23:54
No i widać że problem również z nadnerczami, wielkiej tragedii jeszcze nie ma , jeśli weźmiesz sie za nie to da rade z tego wyjść przy odpowiednim żarciu i suplementacji ( sam miałem gorsze wyniki ), natomiast DHEA bardzo nisko, problem z psychiką jakiś jest ?

Dawid29
27-07-16, 23:59
problem z psychiką ? możesz rozwinąć. jeśli chodzi o wyniki no to na moje fachowe oko najlepiej nie wyglądają. Z tego co wiem doprowadzenie do ładu nadnerczy to kwestia paru miesięcy. Mateuszek możesz napisać ile czasu zajeło Ci ogarnięcie nadnerczy ? i jak się czułeś mając jak piszesz gorsze wyniki niż ja ?

Mateuszek1234
28-07-16, 00:15
Że żyć ci się nie chce na przyklad czasem ;) Do tej pory ich nie ogarnąłem a ostatnio jeszcze im dojebałem równo ( imprezy, alkohol itd ) Ciężko rano się podnieść z łóżka, budzisz się zmęczony a nie wypoczęty, przypływ energii dopiero w drugiej połowie dnia - to takie podstawowe objawy. Ogólnie "wszystko staje się przykrym obowiązkiem a nie przyjemnością" - zdanie podsumuwujące zmęczenie nadnerczy.

Dawid29
28-07-16, 00:18
tak ma wszystkie objawy, które wymieniłeś. Przy takich wynikach poza tym co napisałeś jak się czujesz ? jak działa na Ciebie teść ? jak libido ?
"wszystko staje się przykrym obowiązkiem a nie przyjemnością" dokładnie tak się czuję

Mateuszek1234
28-07-16, 00:27
Libido aż za dobre,ogólnie lepiej jest na teściu ale przy słabych nadnerczach fakt nie da się wycisnąć z niego tyle ile dać się powinno :) warto zadbać o te nadnercza, ograniczyć mocno używki, stymulanty, do tego suplementacja by wspomóc ich pracę i będzie lepiej.

Dawid29
28-07-16, 00:35
ok u mnie problem jest taki, jak pisałem wcześniej, że organizm nie reaguje w ogóle na teścia.Jak się czułem hujow przed tak i się czuje hujowo po 7 meisiącach bicia. Teraz przynajmniej wiadomo dlaczego.

elmagnifique
28-07-16, 16:33
Panowie a jaka "spuplementacja" dla lepszej pracy nadnerczy?
bo też mam bardzo niskie wyniki dhea...

Dawid29
28-07-16, 17:50
i to jest kluczowe pytanie na które na ten moment nie jestem w stanie odpowiedzieć. Ktoś ma pojęcie jak poprawić nadnercza i ile czasu mniej więcej dochodzą one do ładu ?

Mateuszek1234
28-07-16, 18:59
Bez śmiesznych pytań ile czasu potrzeba....jednemu miesiac drugiemu rok, nikt nie jest wróżką ;) Dhea jest w postaci suplementu, można spróbować a na nadnercza różaniec górski, l-theanina, phosphatidylserine - podstawowe, reszta to tryb życia, praca na zmiany szczegolnie na nocki to zabójstwo dla nadnerczy.

Dawid29
31-07-16, 12:29
https://www.doz.pl/apteka/p35922-DHEA_Eljot_25_mg_tabletki_powlekane_30_szt lub http://www.zdrowieapteka.pl/biosteron.html coś takiego na podwyższenie dhea znalazłem. Ktoś stosował ? i w jakich dawkach sugerujecie przyjmować ?

Mateuszek1234
01-08-16, 13:40
Zacząć od 10mg dziennie

Dawid29
01-08-16, 18:35
OK. Jeśli chodzi o podwyższenie kortyozlu to wynalazłem coś takiego :lukrecja,Withania somnifera,Żeń szeń syberyjski,Różeniec górski,Astragalus,witamina C,Maca, Orientuje się ktoś czy coś z tego co wymieniłem i z tych co wcześniej wymienił Mateuszek będzię dobre dla mnie patrząc na wyniki badań ?

Dawid29
04-08-16, 14:10
Dobra czas na konkrety. Wrzucam swój "jadłospis" do oceny lub ewentualnej korekty. Wszystkie zrobione przez mnie wyniki we wcześniejszych postach.
- fosfatydylseryna 100mg dziennie
-l -teanina 100 mg dziennie
- dhea 12,5 mg dziennie (tabletki są po 25 więc połowa)

do tego dodatkowo ziółka
rózeniec górski 200 mg dziennie
astragalus 500 mg dzienne
herbal energy treca 2xdziennie
witamina c
Tak to sobie wykminiłem. Korekty, rady lub cokolwiek będą mile widziane :)

Mateuszek1234
04-08-16, 15:56
L-teanina i fosfat 200mg dziennie na noc, różaniec 200mg 2x dziennie , witamina c 1g dziennie - jeśli to czysty kwas l-askorbinowy (lewoskrętna) inaczej do kosza możesz wyrzucić inne, reszta ziółek od treca czy inne huj wie co do wyjebania.


Reszta zależy od tego co jesz i od aktywności

Dawid29
12-08-16, 19:57
http://pl.iherb.com/Thorne-Research-Adrenal-Cortex-60-Veggie-Caps/18706 ktoś próbował ten środek i może się wypowiedzieć ? podobno reguluj pracy nadnerczy

Budrys
13-08-16, 15:12
Przez ostatnie dwa kwadranse przeczytałem wszystkie 13 stron.
Minęło z 6 lat od kiedy przestałem tutaj zaglądać.
95% użytkowników się pozmieniało.
tych 5% miło było dalszą historię usłyszeć. Fall wrócił z Montrealu. Jak to czytasz, to trzymaj ode mnie słowa by Ci się dobrze tu wiodło. Witaj w Polsce. Łatwo nie będzie. Ale dasz sobie radę. Tylko wstrzymuj się przed tym, przed czym obaj do końca życia musimy.
Trenuję już 9 lat. Nieprzerwanie. Dziś mam 27.
Zajebiście byłem w to kiedyś wkręcony. Potem zdystansowałem się.
Ale jedno wiem. Czytałem ten temat ze stojącym chujem. Masowałem sobie jaja i tak po prostu mi stanął, nie żebym się podniecał postami a tym bardziej tragedią Dawida...
Hmmm... ostro. Walcz Dawid, walcz. Już jeden Ci dobrze powiedział. Ale nie ja jestem od rad więc nie będę wskazywał który.
Swoją drogą przyznaj się... Tobie nie o testosteron chodzi, nie o wyniki, tylko o fujarę. Jakby Ci stawała, to odzyskałbyś zapał do wszystkiego. Skoro tak pierdolnij se kiedyś tą viagre czy ten lek na "t". No co Ci szkodzi.
Aha, zauważyłem od początku tematu, że Ty strasznie zawsze pytaniami sypiesz. W moim przypadku tego nie rób, na żadne nie odpowiem, bo nigdy nic nie brałem. Byłem grzeczny. Nie paliłem zioła, nie biłem teścia. Więc w niczym Ci nie pomogę. Za to trochę więcej przesiadywałem na sex forum - tak dla poznawania panienek - i tam zawsze był ktoś taki jak Ty. I każdy mówił to co jeden z forumowiczów. Że małymi krokami to możesz se pójść do łazienki umyć ząbki. Jak komuś nie staje, to czasem trzeba jebnąć z grubej rury i od razu viagrę wziąć. Nic nie radzę, powtarzam tylko to co przeczytałem. Swoją drogą jak masz młodszą siostrę to podeślij do mnie. Jak ją zerżnę to potraktuję Cię jak szwagra. Wtedy bardziej Cię wesprę. Myślisz że żartuję a ja mówię serio. Spójrz na datę mojej rejestracji... Wtedy nawet fallenursusa tu nie było, a samo forum nazywało się inaczej. To ja byłem w "lobby" za nazwą e-gym. Hihi. I za koszulkami z logo niebiesko-czerwonym także. Oj tak. Stare dobre czasy. Miało się wtedy huja w głowie na punkcie siłki. Ale tak jak mówię. Nie żałuję. Nawet jak nigdy nie przekroczyłem w muskulaturze imponującego poziomu.

Dawid29
13-08-16, 15:58
"Ale jedno wiem. Czytałem ten temat ze stojącym chujem. Masowałem sobie jaja i tak po prostu mi stanął, nie żebym się podniecał postami a tym bardziej tragedią Dawida... " WTF ??
"Swoją drogą przyznaj się... Tobie nie o testosteron chodzi, nie o wyniki, tylko o fujarę. Jakby Ci stawała, to odzyskałbyś zapał do wszystkiego. Skoro tak pierdolnij se kiedyś tą viagre czy ten lek na "t". No co Ci szkodzi " Oczywiście, że chodzi o fujarę. Od początku to wprost pisałem. Żeby wszystko dobrze działało to w dupie miałbym wszelkie wyniki, cykle , protokoły,nadnercza, kortyzole itp. i nie byłbym na tym forum. Viagry, cialisy, sildenafile i inne gówna brałem nie działają.
"Swoją drogą jak masz młodszą siostrę to podeślij do mnie. Jak ją zerżnę to potraktuję Cię jak szwagra. Wtedy bardziej Cię wesprę." dzięki Bogu nie mam młodszej siostry :))))) Pytań do Ciebie też nie mam żadnych :)

Budrys
13-08-16, 16:43
Za to ja mam jedno. Był kiedyś czas gdy Ci stał bez problemu?? Pamiętasz takie lata? Nie wiem, młodości, nastoletniości? Kiedy się to pojebało. Od roku 2010? 12?

fisherman
13-08-16, 18:26
Z tymi wycieczkami w stronę sióstr to koleżko trochę przystopuj. A jak dyga Ci od czytania postów, to przetasuj :)

Viagra to lek dla ludzi, u których są chęci ale ciśnienia w hydraulice brakuje - to tak z grubsza.

arekkl
30-08-16, 13:40
przypadkiem trafilem na ten temat


pomyslalem ze cos napisze bo czytalem o kilku przypadkach ze ludzie leczyli libido, impotencje hormonami etc. a okazalo sie ze problem lezal w receptorach dopaminy


slyszales o PIED Porn-Induced Sexual Dysfunction? ostatnio coraz wiecej psychologow i seksuologow rozpoznaje problem


"In the last decade or so, addiction researchers have discovered that too much dopamine stimulation has a paradoxical effect. The brain decreases its ability to respond to dopamine signals (desensitization). This occurs with all addictions, both chemical and natural. In some porn users, the response to dopamine is dropping so low that they can’t achieve an erection without constant hits of dopamine via the Internet.


Recent behavioral addiction research suggests that the loss of libido and performance occur because heavy users are numbing their brain’s normal response to pleasure. Years of overriding the natural limits of libido with intense stimulation desensitize the user’s response to a neurochemical called dopamine."


jesli myslisz ze mozesz to mogloby byc zrodlem Twoich problemow polecam ta stronke : http://www.yourbrainonporn.com/porn-induced-ed-start-here


jak Ci nie lezy angielski ktos to probowal tlumaczyc na polski https://uzaleznienieodporno.wordpress.com/


w 3 miesiace mozna sie zrebotowac jesli akurat to bylo przyczyna problemow

Dawid29
13-11-16, 23:20
Witam po dłuższej przerwie czy ktoś mógłby polecić jakiegoś dobrego endo lub androloga najlepiej z okolic Warszawy (Rabi odpada)? dużo dobrego słyszałem o dr Zgliczyńskim ktoś miał jakiś kontakt z nim i czy jest w stanie powiedzieć czy warto lub ewentualnie podpowiedzieć kogoś innego?

Mateuszek1234
14-11-16, 22:34
a w jakiej sprawie chcesz isc do endo

Dawid29
15-11-16, 11:29
szukam kogoś kto byłby w stanie mi pomóc.

Mateuszek1234
15-11-16, 20:24
z htz ?

Dawid29
15-11-16, 23:59
htz lub ewentualnie każde inne leczenie, które by poskutkowało.

1577586
16-11-16, 09:13
idz do prof. boguslawy baranowskiej na klaudyny ona cie wyleczy.

elmagnifique
16-11-16, 10:25
1577586 - a Ciebie wyleczyła? już nie jesteś na HTZ?!

Mateuszek1234
16-11-16, 20:00
Myślałem ze juz wszyscy na tym forum dobrze wiedzą że lekarze w PL to strata czasu i pieniędzy, no ale jeśli macie tyle sary to goodluck, szukajcie wiatru w polu

1577586
16-11-16, 20:16
mi wyszlo w badaniach po testach w klinice ze nie mam hipo tylko mam niedoczynnosc przysadki zwrotne testy wykazaly ze moje lh i fsh sa bardzo dobre co wykluczylo hipogonadyzm natomiast wyszedl testosteron nieco nizej normy poczatkowej i zlecono mi prolke przez 3 miechy bralem raz na szesc tygodni zastrzyk domiesniowo na probe a od poniedzialku dostaje 1 zastrzyk na 2 tyg. nie kazala mi sie martwic doktor o plodnosc bo ja mam i jej nie strace na powyzszym leczeniu.

1577586
16-11-16, 20:19
czyli z hipo mnie wyleczyli bo baranowska mi kiedys to zdjagnozowala 12lat do tylu. doktor powiedziala ze wtedy moglem miec wysoka prolke co wplynelo na wyniki.

Dawid29
18-11-16, 17:49
Myślałem ze juz wszyscy na tym forum dobrze wiedzą że lekarze w PL to strata czasu i pieniędzy, no ale jeśli macie tyle sary to goodluck, szukajcie wiatru w polu

a co według Ciebie nie jest stratą czasu i pieniędzy? jaka alternatywa ?

Mateuszek1234
18-11-16, 19:35
Dawid - to czego brakuje naszym lekarzom - wiedza.

cbscorpion
03-12-16, 22:04
hej Dawid29,

też mam podobny problem z niskim testosteronem, kiedyś też się przebadałem na maxa i lekarz stwierdził że taka to uroda itp., teraz znów wracam do tematu badań od nowa, reasumując to rozumiem, że Ty przebadałeś się wzdłuż i wszerz, zrobiłeś wszelkie badania jakie są tylko możliwe, nawet korzystałeś z terapii fallenursusa i dalej to samo? tak się Ciebie pytam, bo się zastawiam czy jest sens jeszcze raz poświęcać czas na to i kupę nerwów w dodatku, pozdrawiam i dzięki z góry za odpowiedź.

Dawid29
04-12-16, 20:57
a ten niski testosteron powoduje u Ciebie co ? bo w sumie nie napisałeś. Ja zrobiłem wszystkie możliwe badania. Wyszło mi tylko, że mam zajechane nadnercza które na ten moment suplementuje (adrenal cortex, hydrokortyzon,dhea) niestety sytuacja bez zmian a na htz jestem od 10 grudnia 2015. Gdybym mógł cofnąć czas to na teścia bym nie wchodził wcale.

cbscorpion
04-12-16, 21:18
Ten niski testo to powoduje u mnie:
1. Lipomastia, nie mylić z ginekomastią, mam to od chyba 5 klasy podstawówki jak nie 4
2. Zjazdy energii - ale to pewnie już sprawa wtórna, czyli pewnie nadnercza, ale dość uciążliwe to zjawisko jest.
Co do zjazdow energii to ostanio zaczałęm się suplementować czymś takim jak electroVit firmy activlabfarma, pani mi to dała w aptece pod kątem zachowania równowagi sód potas w organizmie, bo brak takiej równowagi może być też przyczyna problemów - tak piszą na innych forach. W każdym razie po braku tego specyfiku, nie piciu kawy ani zielonej herbaty nie mam spania po pracy w typowych godzinach dla zjechanych nadnerczy, czyli od 15 do 17. Do tego piszą żeby dla takich zmęczonych nadnerczy zero siłowni, kawy, herbaty, ograniczyć cukry, tłuszcze roślinne też zero, skorobia też ma być odstawiona, o tym można w necie przeczytać.
Co do zajechanych nadnerczy to pewnie też to mogę mieć:( i piszą że nadnercza produkują hormony, z których potem też jest wytwarzony testo, czyli mamy przyczynę....
Mam pytanie, kto Ci zdiagnozował, że masz zajechane nadnercza? lekarz? i te specyfiki co napisałeś to są na receptę ??

Dawid29
04-12-16, 21:31
wyniki były takie, że sam zdiagnozowałem. Ze specyfików , które opisałem tylko hydrokortyzon jest na recepte. Biorę bo wyszedł bardzo niski kortyzol dobowy. Czy nadnercza są Twoim problemem nie wiem, ale jeśli chcesz zbadać to szykuj 5 stów i zamawiaj dobowe wydzielanie kortyzolu i dhea ze śliny. ponoć jedyne miarodajne badanie nadnerczy.

cbscorpion
04-12-16, 21:46
dasz mi namiar gdzie to badanie mogę zamówić? gdzie Ty zamawiałeś???

Dawid29
20-12-16, 18:32
Witam chciałbym zejść w ogóle z teścia. Pytanie do ludzi ogarniętych temacie. jestem na dawkach htz. 100mg cypio co tydz plus 250j hcg co 3 dzień. Odstawić wszystko po prostu ? przez jakiś czas brać tylko hcg ? włączyć clomid ?

Mateuszek1234
20-12-16, 19:52
dlaczego chcesz zejść z htz ?

Dawid29
20-12-16, 20:56
Dlatego, że jestem już na tym ponad rok i nie odczułem nawet przez moment różnicy w żadnym aspekcie. Więc dalsze branie teścia uważam za bezcelowe.

Mateuszek1234
21-12-16, 20:24
W takim razie problemu szukałbym w głowie, nawet jak samopoczucie nie uległo zmianie to testosteron działa na szereg innych ważnych rzeczy jak np skóra czy kości.

Dawid29
21-12-16, 21:21
ze skórą czy z kościami nigdy problemów nie miałem także pozytywnego wpływu i tak bym nie odczuł. ewidentnie problem leży gdzie indziej. Spróbowałem nie udało się. Trudno. Pytanie do Was jak bezpiecznie z tego teścia zejść. Jechać na samym pregnylu czy dodać clomid ?

Dawid29
26-12-16, 12:53
ktoś, coś ?

Mateuszek1234
26-12-16, 22:49
Chcesz odstawić to poprostu odstaw

Dawid29
26-12-16, 23:26
chodzi o to, żeby to było bezpieczne dla mojego zdrowia. Czy przez jakiś czas powinienem jechac na hcg solo czy dodac cloma ewentualnie? gdzieś tam na innym forum polecają mi nolvę i proviron (nigdy nie brałem ani jednego ani drugiego) z tego co mi fallen pisał kiedyś jak się schodzi z htz to nie ma żadnego odbloku, ale wole się upewnić

lCs
11-01-17, 20:30
Pany co jeszcze zbadac procz testo wolnego i całkowitego przed wizyta u androloga bo czuje ze jak pojde bez badan to zapłace za 5 minut wizyty i kaze przyjsc na druga wizyte z badaniami. LH FSH ?

Mateuszek1234
12-01-17, 19:57
a z jakiego konkretnie powodu idziesz ?? lh fsh napewno, dorzuciłbym shbg, estradiol, progesteron, profil lipidowy i morfologie

lCs
12-01-17, 20:21
Slabe libido, ciagle zmeczenie.... to same te badania chyba ze 200 wyjda...:/

1577586
12-01-17, 22:24
a moze maryhuane teraz polskie recepty honorują za granica kedys musial byc import docelowy jednak obecnie jest refundowana i dostepna dla Polakow np. w Czechach. Te leki lecza aids, gozy mozgu, sm, bol, problemy z koncentracja poprawiaja komunikatywnosc i daja super sex.

lCs
12-01-17, 23:12
Tyle ze testo ponizej normy nie podniesie...

1577586
13-01-17, 09:17
ja biore tescia co 3 tyg. prolo. do tego eutyroks i 5 innych leków ssri. nie mam zadnych skutkow ubocznych czuje sie fantastycznie. A jako uzupełnienie chodza mi po glowie "kataboidy".

lCs
13-01-17, 18:58
Mnie po głowie chodzi prop który lezy od paru lat w szafce:p U lekarza masz ta terapie?

Mateuszek1234
13-01-17, 21:41
200 to i tak mało, komplet wsio badań około 1000zł ale na poczatek to co napisalem starczy, jesli tam nic nie wyjdzie to dopiero rozszerzone badania

premiumek
16-01-17, 14:34
Witam,
Panowie proszę o podpowiedź co robić bo jestem 3ci miesiąc na Clomidzie i efekt jest taki, że nic nie czuję, żadnej poprawy a tylko pogorszenie. Moje wyniki po 3 miesiącach brania Clomidzie
TSH 1,20 norma (0,27-4,2)
LH 14 norma (1,7-8,6)
TESTOSTERON 44! nmol/l (9,9-27,9)
ESTRADIOL 118! pg/ml ( 7,63-42,6)
PROLAKTYNA 109 mU/l (98-456)

Samopoczucie depresyjne, libido zerowe, erekcja flakowata, porannych wzwodów brak. Ogólnie załamka.

Co mam dalej zrobić? do jakiego lekarza pójść?

Poradźcie coś proszę. Jestem z Warszawy.

dzd
02-02-17, 02:05
Witam,
Panowie proszę o podpowiedź co robić bo jestem 3ci miesiąc na Clomidzie i efekt jest taki, że nic nie czuję, żadnej poprawy a tylko pogorszenie. Moje wyniki po 3 miesiącach brania Clomidzie
TSH 1,20 norma (0,27-4,2)
LH 14 norma (1,7-8,6)
TESTOSTERON 44! nmol/l (9,9-27,9)
ESTRADIOL 118! pg/ml ( 7,63-42,6)
PROLAKTYNA 109 mU/l (98-456)

Samopoczucie depresyjne, libido zerowe, erekcja flakowata, porannych wzwodów brak. Ogólnie załamka.

Co mam dalej zrobić? do jakiego lekarza pójść?

Poradźcie coś proszę. Jestem z Warszawy.

sprawdź :

acth
kortyzol

1577586
02-02-17, 13:02
2 lekarzy mnie prowadzi obaj wiedzą co sie ze mna dzieje. Czytałem że clomid powoduje problemy ze wzrokiem i stosuje sie go tylko doraźnie. Wiem ze na przykład przy neuroleptykach najpierw przez 10 lat samopoczucie jest do dupy a po 10ciu jest już tyle receptorów w mozgu, ze odczuwa sie tylko satysfakcje.

fisherman
07-07-17, 00:18
Dawid29 - zarzuć maila, bo nie mogę wysłać PW. Jest komunikat, że masz zapchaną skrzynkę.

Tuwim
23-07-17, 22:32
Przeczytalem caly temat i mam pewne obiekcje. Jak niektorzy z was moga mowic ze clomid to gowno i nie podnosi tescia. A to po cholere sie bierze przy pct, po cholere kazdy go poleca? Jak mozna podniesc tescia na papierze? Co wy pierd..... czary mary?? Jezeli na badaniach wyszedl teść 1200, to kur....tyle go jest, to nie są czary mary. Kolejna sprawa Arimiedex, po huj.piszecie ze doktor mu gowno przepisal. Znawcy wielcy uczeni. Arimidex to nie jest gowno i kazdy fachowiec od koksu wam to powie. Wracam do podnoszenia tescia clomidem. U mnie sie to doskonale sprawdza i odczuwam jego wyzszy poziom i widze to na badaniach. Co do sajdów clomidu to nie mam zadnych. Jakas propaganda na podawanie syntetycznego tescia w tym temacie, a to nie jest najlepsze rozwiazanie. Warto sprobowac ustabilzowac wlasnego tescia , kazdy glupi potrafi kupic omke i bic sobie e3d 250mg i miec tescia wyjebanego w kosmos.

Tuwim
24-07-17, 09:26
A i jeszcze jedno. Podwazacie wiedze i sposob leczenia dr R. Chcialbym przypomniec ze gosc ma habilitacje, wydaje rozne publikacje. Wiec nie jest z pewnoscia zwyklym siuśkiem ktory bezmyslnie przepisuje clomid. Jezeli juz sądzicie ze clomid to gowno i nie podnosi rzeczywiscie tescia to powiedzcie dlaczego? Skad macie taka wiedze? Jestescie doktorami? Czy operujecie wiedzą zaczerpnietą z for internrtowych? Wiem ze nie trzeba byc doktorem by sie na czyms znac ale nie sądze by wasza wiedza dorownywala chocia w 50% doktorowi R

Tuwim
24-07-17, 18:52
Widze ze forum umarło... nic tu po mnie

omeleq
14-10-22, 21:03
Co Wy gadacie za głupoty. Normalnie brałem CLOMID (https://www.vanderer.pl/blog/jak-zwiekszyc-poziom-testosteronu/)przez jakiś czas. Spałem długo, czułem się tak jakoś nieswojo, ale po 2 miesiącach wszystko się unormowało. Co piszę tutaj o testosteronie (https://www.vanderer.pl/blog/jak-zwiekszyc-poziom-testosteronu/)
https://www.vanderer.pl/blog/jak-zwiekszyc-poziom-testosteronu/