PDA

Zobacz pełną wersję : Powitajmy StrongMana na forum



Danone
09-09-15, 14:00
Powitajmy Ciechana!

Przemek zajmuje się dyscypliną StrongMan, startuje w zawodach, a nawet sam je organizuje.
Ale co ja będę opowiadał, Przemku przedstaw się wszystkim, opowiedz w kilku zdaniach o sobie.

Wkrótce powinien się tutaj pojawić :lol:

Przemek Ciechanowski
09-09-15, 16:31
Witajcie Forumowicze!
Nazywam się Przemysław Ciechanowski, dyscypliną StrongMan zajmuje się od 3lat. Początki nie były łatwe. Przyznam, że żeby przestawić się z treningów na zwykłej siłowni do treningów typowo siłowych potrzeba czasu i wiele samozaparcia. Od 2 lat startuje w profesjonalnych zawodach na terenie całej Polski. Teraz będę prowadził na forum zakładkę Strongman więc jeśli macie jakiekolwiek pytania w zakresie treningów i suplementacji, to postaram się w wyczerpujący sposób na nie odpowiadać. NIECH MOC BĘDZIE Z WAMI!

Danone
09-09-15, 17:36
Super! Miło Cię widzieć Przemek na forum!
Czekamy na więcej, wrzuć jakieś fotki koniecznie do profilu :)
A tutaj Ciechan dyga 60 pompek w 60 sekund...
https://www.facebook.com/BCAApl/videos/vb.160076957421718/803411153088292/?type=2&theater

Przemek Ciechanowski
10-09-15, 14:44
Hej,
wrzucam kilka fotek z zawodów!!

9503

9504

9505



Z czasem wrzucę więcej fotek oraz filmiki z zawodów i z treningów. Opiszę trochę jak wyglądają moje plany treningowe. O tej porze roku wprowadzam już delikatne roztrenowanie, a co za tym idzie mniejsze ciężary, większa ilość powtórzeń i mniejsze przerwy miedzy seriami.Jesień jest najlepszy okresem do wyleczenia kontuzji, urazów i zregenerowania się przed ciężkim kolejnym sezonem :) .W okresie roztrenowania trenuję w tyg 4x siłownia i 1x profesjonalny sprzęt StrongMan. Natomiast od stycznia do września trenuję w tyg 3x siłownia i 2x sprzęt StrongMan i zmieniam zupełnie ilość powtórzeń i ilość ćwiczeń na daną partje mięśniową. Suplementacja u mnie teraz też wygląda troszkę luźniej ładuję BCAA + Witaminy + Aminokwasy Proste + Carbo. A wy co ładujecie w okresie roztrenowania???

marcin001
10-09-15, 14:51
powiedz lepiej jaki cykl szykujesz a nie o suplach piszesz :P

Ostatnio tutaj na forum rozmyślaliśmy jaki wariant ćwiczenia nóg jest lepszy i mniej podatny na kontuzje, może powiesz coś o tym z swojego doświadczenia?

Przemek Ciechanowski
10-09-15, 15:41
Witam marcin001
Wiadomo że nogi to największa grupa mięśniowa i trening tej grupy jest najbardziej męczącym ze wszystkich, a co za tym idzie często zdarzają się kontuzje podczas np przysiadów ( lędźwia, kolana, biodra). Nie da się jednak ominąć trening nóg bez przysiadów by dobrze je SKATOWAĆ i wyrobić sobie SIŁĘ. Ja w okresie od stycznia do września wykonuje przysiad trzymany z przodu i przysiad klasyczny. Oba te boje wykonuje stojąc piętami na talerzach w celu zniwelowania napięcia w kolanach podczas prostowania nogi i nie dochodzi wówczas do przeprostów co prowadzi często przy dużych ciężarach do kontuzji. Nie wiem dokładnie jakie warianty były tutaj poruszane na forum ale byłbym wdzięczny jak byś mi je przedstawił.

marcin001
10-09-15, 18:05
głównie spierali my się o to co lepsze czy przysiad dupą do ziemi czy do 90 stopni :) ciekawi mnie Twoje zdanie :)

Pumbas
10-09-15, 22:57
Witamy ale jak na zawodnika strongman, to wypadałoby się pochwalić jakimiś cyferkami!
Jakie rekordy przysiad/martwy/płaska przy jakiej wadze?


Oba te boje wykonuje stojąc piętami na talerzach w celu zniwelowania napięcia w kolanach podczas prostowania nogi i nie dochodzi wówczas do przeprostów co prowadzi często przy dużych ciężarach do kontuzji.
Ale przeprostów czego, kolan? Przecież można nie mieć krążków na piętach i nie blokować kolan

marcin001
10-09-15, 23:10
w profilu ma rekordy ;p

Przemek Ciechanowski
11-09-15, 09:46
Jeśli chodzi o przysiady to ja preferuje tylko i wyłącznie dupą do ziemi. Zresztą w środowisku Strongman większość takie wykonuje. Moim zdaniem jest mniejsze narażenie na kontuzje. Przysiad do kąta prostego naraża nas na większe obciążenie kolan i bioder ponieważ zatrzymujemy się w pełnym jego napięciu na sekundę lub 2 co przy dużych fajerach może skończyć się urazem. Pumbas - ja wykonuję przysiad na krążkach z racji tego że łatwiej mi kontrolować ten przeprost i po prostu biodro mi na równej płaszczyźnie nie pozwala szaleć z fajerami ( mam pęknięty obrąbek stawu biodrowego )ale zgodzę się z Tobą oczywiśćie bez krążków pod piętami również można nie blokować kolan.

marcin001
11-09-15, 11:34
a nie masz problemów z przeprostami na zawodach gdzie nie masz krążków? ;p

Przemek Ciechanowski
11-09-15, 13:30
W konkurencjach biegowych (np: spacer farmera, spacer buszmena ) nie mam żadnych problemów. Natomiast problem zaczyna się podczas konkurencji barkowych (np: wyciskanie hantla, axla, belka ) gdzie do zaliczenia boju w pierwszej fazie wybijamy się z nóg aż do pełnego wyprostu...........natomiast żadnych większych problemów z kolanami nie mam. Co prawda teraz mnie pobolewają podczas wchodzenia po schodach czy kucania ale są to efekty przeciążenia całym sezonem.Za 3 tyg ruszam z rehabilitacja i od stycznia pełen OGIEŃ!!!
Kolana bardziej mnie bolą jak robię barki niż jak same nogi :knockout:

Pumbas
11-09-15, 17:02
Dobre rekordy!

A teraz rozumiem. Czyli dążysz do bardziej 'pionowego' siadania hibarem żeby jak najmniej obciążać biodra? kup buty ciężarowe (o ile nie używasz już :p)

Przemek Ciechanowski
12-09-15, 12:33
Dzięki Pumbas za ocenienie moich rekordów. Trzeba jednak pamiętać że wyniki w trójboju nie przekładają się aż tak na wyniki w StrongMan. Tutaj muszę głównie poprawić wyniki. Jednak tak jak pisałem teraz roztrenowanie a od stycznia lecimynpełną parą. Poruszmy temat suplementacji. Jaki zestaw supli był dla was najbardziej effektywny pod kątem siły??połaczenie 4 - 5 supli i jaki progres w danym boju siłowym zanotowaliście???

marcin001
12-09-15, 13:01
arginina + cytrulina + beta alanina + kofeina przed treningiem a po dobry stak kreatynowy i powinno ruszyć :) Odżywka białkowa do uzupełnienia braków w diecie. Do tego witaminy + magnez + omega.

Kto w temacie to wie że, bez soku na wyższej półce trenowania ciężko coś osiągnąć ;p

Przemek Ciechanowski
14-09-15, 14:48
Fajne połączenie przed treningiem. Po treningu bym dorzucił jeszcze Bcaa i Glutamine. Regeneracja w sportach siłowych to podstawa!!

Przemek Ciechanowski
14-09-15, 14:54
i oczywiście Animal Flexa bo ze stawami nie ma żartów. Ja na Animal Flexa wchodzę od marca do sierpnia w okresie największego przeciążenia. Jednym słowem super produkt!!!

Przemek Ciechanowski
16-09-15, 11:57
W związku z tym że nie ma chętnych osób żeby opisały coś o swoim zestawie supli to może omówmy konkurencję w Strongman. Jaka waszym zdaniem jest najbardziej widowiskowa i wymagająca największego wysiłku i techniki konkurencja??. Być może któryś z was trenował kiedyś Strongman to może opisać swoje spostrzeżenie. Czekam na fajne wpisy!!

marcin001
16-09-15, 19:13
moim zdaniem spacer farmera pod względem techniki a siły różnego rodzaju imitacje martwego ciągu ;)

Przemek Ciechanowski
17-09-15, 13:23
Spacer farmera bardzo widowiskowa konkurencja. Wymaga nie tylko silnego chwytu ale również mocnego grzbietu, mocnych nóg i jako takiej wydolności aby zawodnik mógł przebiec te 50metrów z walizkami często o wadze 140-160kg jedna!! Marcin001 ćwiczyłeś kiedyś Strongman?

marcin001
17-09-15, 15:11
Nie, nie mam za bardzo gdzie trenować ( w sensie o przybory typowo pod SM) a po drugie jeszcze za małą masę mam ( czołówka SM czy AC ważą ponad 150kg ) co przekłada się na to że mało mam siły by wystąpić i się nie skompromitować hehe :d ale często oglądałem i często się wypowiadały chłopy że jak rozbujają walizki to już po zawodach hehe, stąd taka moja opinia ;)

Przemek Ciechanowski
17-09-15, 15:34
Masz rację czołowi zawodnicy na świecie teraz w Strongman maja wagę 150-190kg. Jednak nie zawsze waga przekłada się na siłę wystarczy spojrzeć na wyczyny Mariusza Pudzianowskiego ( jego waga wachała się 135kg-145kg) czy obecnie rywalizującego z najlepszymi Krzysztofa Radzikowskiego( 140kg-145kg). Powoli Polski Strongman zaczyna odżywać i dobre czasy myślę że powinny niedługo wróci.

marcin001
17-09-15, 19:14
No tak, szacun dla Mariusza ale na bardziej prestiżowych zawodach Arnold Classic już tak dobry nie był ;p Miał niski bf przez to był stosunkowo lekki do reszty a zarazem silny. Masa mięśniowa przeważnie przekłada się na siłę, przez to są kategorie wagowe w sportach siłowych czy też walki ;)