PDA

Zobacz pełną wersję : Gazy, wzdęcia.Bąki.



xxmłodyxx
05-02-15, 01:51
Elo. Borykam sie z tym problemem juz dlugo. Czytam o tym ale nic konkretnego sie nie dowiaduje. Niewiem od czego to moze byc. wyczytalem ze mozliwe w moim przypadku przyczyny to: kofeina, slodzik, jedzenie w pospiechu. A moze tez tak duza ilosc bialka? Platki owsiane?

Wesoły_Grabarz
05-02-15, 02:32
skąd ja to znam :D
zauważyłem że właśnie po płatkach owsianych + odżywka miałem największe gazy, od jakiegoś czasu nie jem płatków i problem miną ;) a bąk nadal śmierdzi :D

marcin001
05-02-15, 09:12
od białka.. czasem jak się skurwię to jebie gorzej niż w chlewie ;d

Dużo chłopaków u mnie co wysokobiałkową jadą mają taki problem ;p

xxmłodyxx
05-02-15, 09:26
A mozna jakos temu zaradzic? Jakies ziolka? Albo cOs innego.

marcin001
05-02-15, 09:36
spróbuj jeść cynk a z ziółek swego czasu słyszałem o natce pietruszki i bazylii do posiłków :)

Ogólnie ciężko tak jak się ma taką dietę ;) wszystko fermentuje i jest jak jest ;p

Wesoły_Grabarz
05-02-15, 11:03
spróbuj jeść cynk a z ziółek swego czasu słyszałem o natce pietruszki i bazylii do posiłków :)
moja żona cześto gotuję, kupuje w/w świeże przyprawy , podjadanie ich nim mi niestety nie pomogło

od białka.. czasem jak się skurwię to jebie gorzej niż w chlewie ;d
:D Prawda Święta Prawda :D

fallenursus
05-02-15, 12:04
Pogadalem z ekspertem Dawid, i lustro odpowidzialo tak
1. Probiotyki
2. Procesy trawienne kiedy jemy bialklo+ww nie sprzyjają organizmowi i dobrze się nie wchłania bialeczko, niestety każdy to olewa najlepszym wyjściem jes jeden myk -Jeść osobno wszystko . Białka godzina półtora przerwy ww. Żeby jak najmniej wszystko laczyc. Szybciej się strawia mniej procesów metabolicznych naraz,mniej kalorii spalasz jedzeniem, a twoim przypadku tyle jedząc i tyle wazac spalasz dodatkowe 200/300kal podczas samego jedzenia dziennie. Dlatego również keto czy carb backloading jest świetna opcja dla układu trawiennego. Nigdy nie jestem wypełniony czy gazy czy jakieś inne bzdury

USgorn
05-02-15, 23:24
Nie pijcie tak czesto bialka z prochu to Wam przejdzie ;p

raczeek_87
06-02-15, 01:10
Nie pijcie tak czesto bialka z prochu to Wam przejdzie ;p

ni huhu , nie jadłem białka w prochu przez tydzien i tez butla musiała poleciec srednio co 3h :D

płatek tez z rana omijałem , pierw herbatka na dobre trawienie z rana zamiast kawy- typu mix 4 w1 herbatke na odpowiednia perslaktyke .
zamiast płatek szedł banan z rana około 25 min po herbatce potem standardowo choc jadłem jak zółw - w ciagu dnia szama 3/4x100g ryzu z cycem + warzywa na noc twaróg .

i bardzo mała poprawa , z brzucha spadło napiecie ( obwód spadł ;p ) , ale i tak bek po posiłku muss, oraz butla co 3h - na rozluznienie posladów :))

duzo osób sie z tym boryka -niestety, ale nie oszukujmy sie przeciez przecietny polak nie wcina 250g biłka czy 400+ ww , bo co do T to pewnie wiecej :)
-Usgorn - juz co raz bardziej zyje w przekonaniu ze to genetyka taka cholerna :D

a dodam jeszcze ze te herbatki to 3xd szły i ida w sumie ;p

ps. ale co mam do stracenia na pewno przetestuje osobne wrzucanie :)

USgorn
06-02-15, 01:15
to ten twarog gazuje ;p
wegle pewnie tez. Czemu taka dziwna dieta (znaczy nie dziwna bo wedlug realii polskich forum to standardowa) tzn tak duzo wegla a malo tluszczy ?

fallenursus
06-02-15, 01:17
Bo tak ma być in ni huhu

USgorn
06-02-15, 01:18
Bo tak ma być in ni huhu

9345

PS. Czym sie rozni gaz od baka bo teraz zauwazylem xD

raczeek_87
06-02-15, 01:19
ja osobiscie do kazdego posiłku wrzucam po 15g oliwy , kokosowego , czasem jakis boczek w wwekend poleci :)) tylko do dan z jajcami to nie jem T .

-ale tez mnie cos na brzuchu trzymało jakies zbedne napiecie , fakt te herbaty mi pomogły , ale jak wyzej .

USgorn
06-02-15, 01:21
beben wywala bo musi po pol kg wegla xD
aktywna prace masz?
w chooy kcal nie zalewa Cie?

raczeek_87
06-02-15, 01:24
Bo tak ma być in ni huhu

Se kur...a jaja robi , jeden i drugi , nygusy !

zamiast przysłać jakaś Seniorie z Kanady , ciemnej karnacji by więcej ruchu było ;p

moment by sie unormowało chłopakom z PL :D

raczeek_87
06-02-15, 01:43
beben wywala bo musi po pol kg wegla xD
aktywna prace masz?
w chooy kcal nie zalewa Cie?
1. ww tylko 600 na noc :))
2. praca laptop badz jazda samochodem po Pl.
3. nie

ralfek
13-05-15, 23:41
Podobny problem miałem, zacząłem używać probiotyków i minimalizuję ilość cukrów prostych.. jest lepiej

czeleno
05-08-15, 14:25
musisz zmienić dietę :)

Demonek
21-01-16, 10:55
No to i ja się dopiszę. Jestem w początkowej fazie redukcji, gdzie jeszcze utrzymuję kalorie ze szczytu masy, ale już wszystko na czysto (na masie pozwalałem sobie na to i owo). Tak więc podstawą mojej diety są: ryż brązowy, kasza gryczana, ryby, cyc kury/ indyka, krowa, brokuły, pomidory, kapusta pekińska. Wszystko to co jadłem w czasie masy (tam pozwalałem sobie na więcej owoców i różnego rodzaju jogurty). Po ich odstawieniu pierdzę jak pojebany :( 1 raz w życiu mam coś takiego, choć schemat dietetyczny mam ten sam od lat :(

bololol
21-01-16, 11:01
u mnie takie objawy pojawiają się po białym serze albo białku serwatkowym.

xxmłodyxx
21-01-16, 20:36
Po co odkopywac takie tematy. Nie jem platkow i nie ma problemow. Ww tylko ryz i jest git

blacha888
28-01-16, 16:01
Warto zapytać lekarza o jakieś tabletki na wzdęcia itp. albo po prostu źle się odżywiasz, warto zmienić swoja dietę. Ale to i tak lekarz najlepiej doradzi co i jak.

Martini Bianco
28-01-16, 22:55
Wystarczy wykluczyć z diety:
- napoje gazowane (także wody naturalnie gazowane)
- fruktozę z owoców (przede wszystkim jabłka)
- laktozę z mleka (możesz spożywać kefir i jogurty naturalne)
- sorbitol (w gumach do żucia, czekoladzie, dżemach niskosłodzonych, sokach owocowych )
- kategorycznie śliwki świeże i suszone, wiśnie, brzoskwinie, gruszki
- warzywa cebulowe, kapustne i strączkowe
- mocną kawę i mocną herbatę
- alkohol
- kakao
- tłuszcze twarde (czekoladowe praliny i cukierasy, batony, nugaty, smalec ;) itp.)