PDA

Zobacz pełną wersję : Redukcja wagi i tluszczu



Slawomir1976
04-02-15, 22:08
A wiec wystartowałem z wagi 130 kg w miesiąc spadło do 119.8 .Siłownia 7 razy w tygodniu po 3 godziny.Głównie bieżnia rowerek maszyny na brzuch.Nie mam jakiegoś jadłospisu tylko tak odstawiłem cukier białe pieczywo pieczone mięso.Białko {ECONO} połączyłem {AMIX Thermo Core} czy moglibyście mi doradzić coś lepszego od tego co mam?Teraz potrzebuje zrzucić tłuszcz z cyców bo sa trochę nie mile dla oka wiec poradźcie jakie mam ćwiczenia robić generalnie na maszynach.

USgorn
04-02-15, 22:55
Generalnie zacznij od poczytania tematow podwieszonych z tego dzialu, diety i treningu. Sprobuj ulozyc diete i wstaw do poprawy. Silownia po 3 godziny to nie porozumienie bo albo raz dwa sie przetrenujesz albo podpierasz tam maszyny tylko co jest tez nie przydatne. Dieta jest najwazniejsza wiec od tego zacznij

marcin001
05-02-15, 08:31
widzę że na siłce głównie robisz aeroby.. myślę że 4 do 5 razy tygodniowo po godzinie to jest max. Nie chodzi o to że nie dasz rady więcej tylko o to żeby organizm miał czas odpocząć i się zregenerować. Lepsza godzina dobrego zapierdalania niż 3 obijania się ;) Do tego dobra dieta na redukcję i będzie szło. 10 kg na miesiąc moim zdaniem za szybko, skóra nie zdąży się ściągnąć :)

Slawomir1976
05-02-15, 17:35
robię godzinę marszu na bieżni potem godzina na rowerku i godzina maszynach.O dietach nie mam pojęcia muszę iść do fachowca .Bo to co jem nazwac dieta nie mozna bo:
6 rano 2 kromki chleba razowego z chuda wedlina
8 dwie kromki chleba razowego plus owoce
10 dwie kromki chleba razowego plus owoce
potem dopiero jem okolo 20 po silowni i jest to mieso gotowane kasza ryz surowka
dwa razy bialko dziennie

szycha
11-02-15, 10:48
http://www.e-gym.pl/showthread.php?7922-Uk%B3adamy-diet%EA-na-rzezb%EA-definicj%EA-redukcj%EA

http://www.e-gym.pl/showthread.php?19691-Redukcja-od-A-do-Z-spis-artyku%B3%F3w!!!!
Czyli, że głodzisz się. Przestaniesz ćwiczyć i waga HOP skoczy. Trenuj i odżywiaj się z głową.

Slawomir1976
11-02-15, 21:00
http://www.e-gym.pl/showthread.php?7922-Uk%B3adamy-diet%EA-na-rzezb%EA-definicj%EA-redukcj%EA

http://www.e-gym.pl/showthread.php?19691-Redukcja-od-A-do-Z-spis-artyku%B3%F3w!!!!
Czyli, że głodzisz się. Przestaniesz ćwiczyć i waga HOP skoczy. Trenuj i odżywiaj się z głową.

Wielkie Dzieki na pewno skorzystam a przynajmniej wiem jak zacząć.

Slawomir1976
08-06-15, 20:56
Witam ponownie .
Redukuje juz z dieta i waga znowu spada choc nie tak szybko jakbym chciał al grunt ze w dół.Czy moglibyscie mi pomoc w pewnej sprawie planuje cwiczyc tak.
1.Plecy+Biceps+Brzuch
2.Klatka +Barki +Czworoboczne.
3.Areoby/Wolne.
4.Nogi +Triceps+Brzuch
5.Klatka +Barki +Czworoboczne.
6.Areoby/Wolne.
7.Nogi +Triceps+Brzuch
Przy takiej rozpisce ile ćwiczeń na każda partie byście mi zalecili i dalej ma być redukcja.

marcin001
08-06-15, 21:25
nie wiem czy będziesz miał odpowiednią regeneracją ćwicząc każdą partię 2 racy w tyg. np 4 i 5, na drugi dzień klaty i barków dobrze nie zrobisz mając zmęczonego trica. ledwo dychniie dzień a Ty go znów będziesz katował. tak nie urośnie. Nie lepiej raz a dobrze?

Slawomir1976
08-06-15, 21:34
1.Plecy+Biceps+Brzuch
2.Areoby/Wolne.
3.Klatka +Barki +Czworoboczne.
4.Areoby/Wolne.
5.Nogi +Triceps+Brzuch
6.Areoby/Wolne.
7.
A czy Klatkę mógłbyś mi gdzieś upchnąć tak żeby ja choć 2 razy w tyg robić bo tu mam największe zaniedbanie.No i po ile cwiczen?

marcin001
08-06-15, 22:48
więcej nie znaczy lepiej, cierpliwości :) możesz dzielić klatę np góra w jeden dzień, dół w drugi ale nie wiem czy jest sens :) rób dobre ciężkie i szybkie treningi. ilość serii na dużą partię ok 10-12 na małą w zależności od potrzeb przeważnie 7-9. do tego dobre jedzenie i dużo spania i będzie rosło :)

ps. osobiście klatę z barkami źle mi się ćwiczyło :) gdy połączyłem klata z tricem a barki z nogami lepiej się mi ćwiczyło niż tak jak wcześniej :)

bololol
09-06-15, 11:07
a dlaczego czworoboczny nie z plecami?

Slawomir1976
24-06-15, 22:42
Witam ponownie .Ćwiczę z takim planem i gdyby wam się coś rażącego rzuciło w oczy jestem otwarty na krytykę:}
PONIEDZIALEK
NOGI+BARKI +BRZUCH
-PRZYSIADY ZE SZTANGĄ NA BARKACH 4+15,12,10,10
-WYPYCHANIE CIĘŻARU NA SUWNICY 4 +15,12,10,10
-UGINANIE NÓG W LEŻENIU 4+12,10,10,8
-PROSTOWNIE NÓG W SIADZIE 3+12,10,10
-WSPIECIA NA PALCE W STANIU 4+15,15,12,10

-Wyciskanie sztangielek 4+15,12,10,10
-Podciąganie sztangi wzdłuż tułowia 4+15,12,10,10
-Unoszenie ramion w przód ze sztangielkami 4+15,12,10,10

-SKŁONY TUŁOWIA Z LINKĄ WYCIĄGU SIEDZĄC 5+20,20,20,20,20
-SKRĘTY TUŁOWIA 5+15,15,15,15,15
-SKŁONY W LEŻENIU PŁASKO 4+10,10,10,10

-40 MIN ROWER STACJONARNY
WTOREK
60 MIN BIEŻNIA
ŚRODA
KLATKA+BICEPS+BRZUCH
-WYCISKANIE SZTANGI W LEŻENIU NA ŁAWCE POZIOMEJ 4+15,12,10,10
-WYCISKANIE SZTANGI W LEŻENIU NA ŁAWCE SKOŚNEJ 4+15,12,10,10
-ROZPIĘTKI ZE SZTANGIELKAMI W LEŻENIU NA ŁAWCE POZIOMEJ 4+10,10,8,8
-WYCISKANIA POZIOME W SIADZIE NA MASZYNIE 3+10,10,10
-ROZPIĘTKI W SIADZIE NA MASZYNIE 4+15,12,10

-UGINANIE RAMION ZE SZTANGIELKAMI STOJĄC (UCHWYT „MŁOTKOWY”) 4+12,12,10,10
-UGINANIE RAMION ZE SZTANGA NACHWYTEM NA „MODLITEWNIKU” 4+12,10,10,10
-UGINANIE RAMION ZE SZTANGĄ STOJAC PODCHWYTEM 4+12,10,10,10

-SKŁONY TUŁOWIA Z LINKĄ WYCIĄGU SIEDZĄC 5+20,20,20,20,20
-SKRĘTY TUŁOWIA 5+15,15,15,15,15
-SKŁONY W LEŻENIU PŁASKO 4+10,10,10,10
CZWARTEK
-WOLNE
PIATEK
PLECY+TRICEPS+CZWOROBOCZNY
-PODCIĄGANIE SZTANGI W OPADZIE(WIOSŁOWANIE) 4+10,10,10,10
-PODCIĄGANIE KOŃCA SZTANGI W OPADZIE 4+10,10,10,10
-MARTWY CIĄG 4+10,10,8,6
-PRZYCIĄGANIE LINKI WYCIĄGU DOLNEGO W SIADZIE PŁASKIM 4+12,10,10,8
-ŚCIĄGANIE DRĄŻKA/RĄCZKI WYCIĄGU GÓRNEGO W SIADZIE SZEROKIM UCHWYTEM 4+10,10,10,10

-PROSTOWANIE RAMIENIA PODCHWYTEM NA WYCIĄGU STOJĄC 4+12,10,10,10
-WYCISKANIE „FRANCUSKIE”SZTANGI W SIADZIE 3+12,10,10
-PROSTOWANIE RAMION NA WYCIĄGU W PŁASZCZYŹNE POZIOMEJ SIEDZAC 3+12,10,10

-WZNOSY BARKÓW ”SZRUGSY 4+15,12,12,10

40 MIN ORBITEK
SOBOTA
AREOBY+BRZUCH
-60 MIN BIEZNIA

-SKŁONY TUŁOWIA Z LINKĄ WYCIĄGU SIEDZĄC 5+20,20,20,20,20
-SKRĘTY TUŁOWIA 5+15,15,15,15,15
-SKŁONY W LEŻENIU PŁASKO 4+10,10,10,10

NIEDZIELA
WOLNE.
Mam do was pytanie odnosnie sumpli dalej jestem na redukcji .Stosuje diete +bialko ,hmb,cm3,spalacz.Czy hmb,cm3ma jakis wplyw na spadek wagi i jest sens to brac {nie chodzi o kase}
(http://www.kfd.pl/przysiad-ze-sztang%C4%85-na-barkach-33977.html/)

marcin001
24-06-15, 22:54
moim zdaniem partie jak nogi klata plecy za dużo serii. hmb nic nie warte a kreatyna czy masa czy redu zawsze pomocna :) zamiast hmb przy redu w amino bym zainwestował :)

Slawomir1976
24-06-15, 23:00
moim zdaniem partie jak nogi klata plecy za dużo serii. hmb nic nie warte a kreatyna czy masa czy redu zawsze pomocna :) zamiast hmb przy redu w amino bym zainwestował :)
czyli ujac z tych parti po serii i bedzie wmiare ok.

bololol
25-06-15, 10:05
Jesteś chomikiem? Stary, jest lato! Po co tracić czas nabieżnie? Lepiej pobiegać w plenerze. Imo lepiej jest chyba skrócić czas biegu azwiększyć intensywność, czyli np. hiit. Zresztą szkoda czasu na godzine biegu.

Piszesz „dieta+białko….” To masz dietę czy nie, bo po tymzdaniu nabieram zasadnych wątpliwości? Białko uwzględnia się w diecie i uzupełniaewentualne braki a nie stosuje dodatkowo poza dietą.
HMB – strata kasy, efektów brak albo bardzo słabozauważalne.
Co do aminokwasów to moje zdanie jest takie, że dają efektyw dużych dawkach (czyt. Większych dużo niż zalecane). Stosowanie ich w dawkach zalecanych daje małekrzyści. Opieprzyłem kilka opakowań i nie zauważyłem większych pozytywnychzmian, ale zauważyłem ten niepowtarzalny smak…

marcin001
25-06-15, 13:37
czyli ujac z tych parti po serii i bedzie wmiare ok.

albo zostaw jak jest tylko wykonuj 3 ćw po 3-4 serie na treningu z tych co masz i co trening rotuj ćwiczeniami tak żebyś miał ok 10-12 serii ale intensywnych i ciężkich.

szycha
25-06-15, 23:05
DYCHA TO TWOJA ULUBIONA LICZBA? He he.
Zmieniaj liczbę powt, bo większość schematycznie 10 10 10...

marcin001
26-06-15, 00:13
ważne żeby zmęczyć mięso :) jak masz 10 powt i masz jeszcze siłę to dojeb mięso bo jak zrobisz więcej to więcej włokien zniszczysz :)

marcin001
26-06-15, 06:53
no też :) niektórzy nie robią ani jednego pełnego tylko wymuszone i rośnie ;p

dobrusia91
11-08-15, 16:38
redukcja wagi i tłuszczu to najgorsza rzecz jaka mogła mnie spotkać. Kurcze ciężko mi się pozbyć zbędnego balastu ale przybrać nie mam problemu. Gdyby dałoby się tak na odwrót to byłabym szczęśliwa.

wirginia
19-08-15, 23:20
Tak właśnie przeglądam ten plan treningowy kilka postów wyżej i zastanawiam się kiedy dojdę do takiej wprawy, że bez problemu zrobię chociaż połowę takiej serii ćwiczeń. Nie mam problemu z przyrostem masy, raczej z motywację i wytrwaniem w ćwiczeniach.

Slawomir1976
30-08-15, 14:18
No pomału kończę etap redukcji zostało raptem 5 dni. Pochwalić się mogę ze z wagi 130 kg zbiłem do 105kg co mnie bardzo cieszy ale bardziej chyba ubytek w objętości np. obwód pasa z 115 cm na ta chwile 104cm.Tak jak było pisane wyżej BEZ DOBREJ DIETY nie ma się co brać za redukcje bo albo będzie znikoma albo krotko trwała. Jeżeli macie jakieś rady dotyczące własnie rzeźby byłbym wdzięczny jakie suplementy dorzucić itp. Oczywiście od diety zacznę:}

USgorn
30-08-15, 19:40
Konczysz redukcje i co zaczynasz masowac? Z ponad metrem w pasie?...

Na 25 kg te 11 cm w pasie jakos male no ale nie wiem jak masz rozlozony tluszcz wiec mozliwe ze to dobry wynik.

Slawomir1976
31-08-15, 04:44
Konczysz redukcje i co zaczynasz masowac? Z ponad metrem w pasie?...

Na 25 kg te 11 cm w pasie jakos male no ale nie wiem jak masz rozlozony tluszcz wiec mozliwe ze to dobry wynik.

głownie tłuszczyk jest n brzuchu teraz zależy mi żeby pokazał się mięsień .Jak dla mnie jest to dobry rezultat.

gimnasti
13-09-15, 12:16
Przede wszystkim ustal sobie dobrą diete !

Slawomir1976
13-09-15, 12:32
Dieta już jest plan treningowy tez ale Trening:dzielony typu split z modyfikacjami.W systemie 2 dni tr.–1 dzień przerwy–2 dni tr.–2 dni przerwy ja jednak będę chciał sobie coś ułożyć w stylu 6 dni z niedziela wolna .Po prostu chce być cały czas w gazie żeby nie było czasu na myśl ze mi się nie chce.A ze jestem endomorfik to nie mogę sobie pozwolić na dzień bez siłowni.siłowni. Ułożę sobie plan i wkleję do oceny może coś doradzicie.

bololol
13-09-15, 12:36
Przy przetrenowaniu mozesz dopiero odczuc brak motywacji.

Slawomir1976
13-09-15, 12:42
Przy przetrenowaniu mozesz dopiero odczuc brak motywacji.
wiesz jak robiłem redukcje od stycznia i chodziłem na siłownie własnie 6 dni i nie było źle.Lipiec sierpień przeszedłem na trening 4 dniowy i pomału zaczęło się odpuszczanie .A przegladajac net mozna poczytac ze na rzezbie wlasnie trenig 6 dniowy

bololol
13-09-15, 13:01
Na rzezbe tylko ujemne kcal. Nikt jeszcze innego sposobu nie odkryl

marcin001
13-09-15, 13:15
rzeźbę czy masę robi się w kuchni a nie na treningu. możesz tym samym treningiem redukować i budować.

Co do częstotliwości treningu lepiej rzadziej a intensywniej niż często a słabo. Organizm potrzebuje bodźca do wzrostu, ale krótkiego i intensywnego a następnie musi odpocząć i zregenerować się. Trenując intensywnie zbyt często organizm nie odpocznie wystarczająco i wyniki będą stały w miejscu o ile nie będą się cofać.

Slawomir1976
13-09-15, 13:30
co soadzicie o takim .
Trening:dzielony typu split z modyfikacjami.W systemie 2 dni tr.–1 dzień przerwy–2 dni tr.–2 dni przerwy.
I.Nogi+brzuch
1.Przysiady ze sztangą trzymaną na karku/fronty* 8/6/4
2.Wypychanie nóg na suwnicy 12/10/10
3.Przysiady na hack maszynie/przysiady na suwnicy smitha z wąskim rozstawem nóg* 16/14/12
4.Wyprosty nóg na maszynie siedząc 25/20
5.Martwy ciąg na prostych nogach ze sztangielkami 16/14/12
6.Wspięcia na palce stojąc jednonóż ze sztangielką trzymaną w ręku 16/14/12

1.Unoszenie nóg wisząc na drążku 16/14/12
2.Spięcia brzucha w leżeniu na ławce płaskiej 20/20/16

II.Bicepsy+tricepsy
1.uginanie ramion ze sztangą łamaną+uginanie ramion z liną dolnego wyciągu( chwyt młotkowy) 12+10/10+8/8+10(seria łączona)
2.Ugianie ramion ze sztangielką w oparciu o udo 14/12/12

1.Pompki na poręczach 8/6/6
2.Wyciskanie francuskie sztangi od czoła 12/10/10
3.Ściąganie liny górnego wyciągu 1 seria 25 pow.
III.Plecy+czworoboczne(kaptury)
1.Podciąganie na drążku szerokim nachwytem 8/6/6
2.Wiosłowanie sztanga łamaną podchwytem/wisłowanie* t-bar 14/12/10
3.Wiosłowanie sztangielką w opadzie tułowia 12/10/10
4.Martwy ciąg 20/15/10

1.Szrugsy ze sztanga trzymaną z przodu 18/16/14
IV.Klatka+barki
1.Wyciskanie sztangi na ławce płaskiej 8/6/6
2.Rozpiętki na ławce skos dodatni 14/12/12
3.Wyciskanie sztangielek na skosie dodanim/wyciskanie sztangi na skosie dodatnim* 12/10
4.Rozpiętki na ławce płaskiej/ściąganie linek górnego wyciągu* 25/20

1.Wznosy ramion ze sztangielkami na boki 16/14/12
2.Wyciskanie sztangi stojąc sprzed głowy 12/10/10
3.Wznosy ramion ze sztangielkami na boki w opadzie tułowia/face pull* 16/14

1.Unoszenie nóg wisząc na drążku 16/14/12
2.Spięcia brzucha w leżeniu na ławce płaskiej 20/20/16

szycha
13-09-15, 14:58
Dla mnie trochę dziwna rozpiska ale jak nie wypróbujesz to nie dowiesz się, no! Pewnie będą krzyki, że klata + bary niet. Gówno prawda.

marcin001
13-09-15, 15:06
w tym co tu jest plan to: Nie robimy martwego ciągu hantelkami! po drugie nie robimy w ten sam dzień przysiadów i martwego ponieważ są to ciężkie ćwiczenia i nie wykonamy któregoś ćwiczenia w pełnych możliwościach. martwego też nie robimy na końcu treningu tylko na początku jako pierwsze ćwiczenie. Jesli chcesz już split to łączymy duże partie z małymi.
Co do klaty i barków na jednej sesji to moim zdaniem jest to zły pomysł ponieważ po klacie nie przećwiczymy dobrze barków ( głównie wyciskanie żołnierskie ). Dodam jeszcze że wyciskanie sztangi sprzed głowy ( żołnierskie) powinno być jako pierwsze ponieważ jest złożonym ćwiczeniem a nie izolowanym.

Slawomir1976
13-09-15, 16:26
w tym co tu jest plan to: Nie robimy martwego ciągu hantelkami! po drugie nie robimy w ten sam dzień przysiadów i martwego ponieważ są to ciężkie ćwiczenia i nie wykonamy któregoś ćwiczenia w pełnych możliwościach. martwego też nie robimy na końcu treningu tylko na początku jako pierwsze ćwiczenie. Jesli chcesz już split to łączymy duże partie z małymi.
Co do klaty i barków na jednej sesji to moim zdaniem jest to zły pomysł ponieważ po klacie nie przećwiczymy dobrze barków ( głównie wyciskanie żołnierskie ). Dodam jeszcze że wyciskanie sztangi sprzed głowy ( żołnierskie) powinno być jako pierwsze ponieważ jest złożonym ćwiczeniem a nie izolowanym.


Taki plan dostałem razem z dieta i jakoś do mnie nie przemówił.Zostanę przy tym co ćwiczyłem dotychczas dołożę powtórzeń

bololol
13-09-15, 16:26
martwy na prostych z przysiadami może być. na prostych nie walisz dużych ciężarów także imho jest ok. ja np. nie lubie robić klaty z barkami, bo tak jak marcin napisał ciężko potem barki dobić, ale to nie znaczy,że jest źle. tobie może to odpowiadać.

co do łączenia dużych partii z małymi to się zgadzam, ale tu nie widze błędu. Barki i klata to są raczej średnie patie.

mussz wypróbować.jak dasz rade to leć takim planem. trening się ustala pod siebie także nikt lepiej od ciebie go nie ułoży

marcin001
13-09-15, 21:19
niektórym brakuje hantelek by dać odpowiedni Ciężar ale w sumie jako początkujący niech będzie. choć radzę ćwiczyć technikę mc na gryfie długim :) co do partii chodzio mi bardziej by podzielić bica i trica np klata z tricepsem a barki z bicepsem choć ja bym zmienił plan i dał nogi z barkami, bicepsa z plecami a klatę z tricepsem ;p

bololol
13-09-15, 22:47
No widzisz. Ja np po plecach nie mam sily na bicepa. To samo po klacie na triceps. Treningi nog robie tez jako oddzielny teenibg bo jest dlugi i ciezko jest mi go z czyms polaczyc. Także widzisz wszystko kwestia indywidualna.

Co do mc to na prostych nogach ciezar jest duzo mniejszy to i z hantlami się wyrobi ale tez polecam mimo wszystko gryf

szycha
13-09-15, 23:12
Kto powiedział, że nie robimy mc na nogi hantlami? Bo pewnie o nogi Ci chodzi? Sam używam hantli i dobrze czuję giry. Albo, że nie robimy przysiadów oraz mc. Skąd te nowości? Z Kanady?

Pumbas
14-09-15, 01:17
wszystko kwestie indywidualne zależne od celów etc.

Ja sądzę ze plan słaby w szczegolnosci ze piszesz że redukcja wagi/tłuszczu a masz cw w stylu rozpiętki hantelkami czy wspięcia jednonoz nawet sie przy tym nie spocisz..
Zminimalizuj/ w ogole nie rob bicepsow, tricepsow i barkow robiac w tygodniu jak najwiecej siadow martwych i płaskiej - masz za małą objętość najważniejszych ćwiczeń wielostawowych które właśnie powinny być..podstawą!

marcin001
14-09-15, 16:58
Kto powiedział, że nie robimy mc na nogi hantlami? Bo pewnie o nogi Ci chodzi? Sam używam hantli i dobrze czuję giry. Albo, że nie robimy przysiadów oraz mc. Skąd te nowości? Z Kanady?

siady czy martwy są to najbardziej obciążające organizm ćwiczenia złożone . Nie da się po martwym zrobić na 100% siadów jak i odwrotnie. Dlatego więc zobacz nawet na treningi najlepszych że nie występuje na jednej sesji siad i martwy. Fakt że nie dopatrzyłem że o nogi chodzi z tym martwym. Ale i tak jestem przeciwnikiem hantelek.
Jest kilka powodów dla których nie powinno się robić hantlami, typu: potrzeba dużo mocniejszego chwytu w porównaniu do sztangi , ruch nie jest tak stabilny jak przy sztandze, oraz patrząc na polskie realia mało jest klubów w którym są hantle >60kg co i tak zmusi nas do przejścia na sztangę.

Ale dla chcącego nic trudnego, jak ktoś chce i ma ochotę za pomocą hantli to niech ćwiczy.

szycha
17-09-15, 14:03
Większość nie potrzebuje do mc 60.
Każdy z nas dobrze gada i Ty i Pumbas i reszta. Niech ŚMOC będzie z nami :headbang:

Peweł88
30-10-15, 10:53
Zgadzam się, że najważniejsza jest cierpliwość i wytrwałość. Co czytam posty, że ktoś chce mieć efekt po tygodniu, to mnie krew zalewa :D
jesli chce się pracować dobrze i systematycznie, to warto mieć rozpiskę i monitorowac progres. Są nawet w necie takie stroniki gdzie wpisujesz wszystko online i masz swój dzienniczek. Dietę tam też sobie zapisujesz.

Edit: znalazłem coś takiego. Wygląda spoko muscleboss.pl

mediqual
07-11-15, 12:19
Szybkie efekty to przede wszystkim ryzyko dla zdrowia. Zdecydowanie lepszy efekt będzie przy programie długoterminowym.

Gastrok28
19-01-16, 10:39
Witajcie, mam problem z redukcją. Moja sytuacja wygląda następująco w lipcu zeszłego roku ważyłem 105kg przy 175cm wzrostu, postanowiłem, że czas wziąć się za siebie :P Zrezygnowałem ze słodyczy oraz białego pieczywa, ogólnie jadłem to co lubię, ale o połowę mniej. Do tego doszedł trening na siłowni 3x w tygodniu w systemie 12/10/8 powtórzeń. Do października udało mi się zejść do 89kg i od tego momentu waga stoi w miejscu - czy powinienem jeszcze radykalniej zmienić nawyki żywieniowe, czy może przerzucić się na fbw albo trening obwodowy? Jeżeli chodzi o aeroby, to w lato średnio raz w tygodniu robiłem marsze po ~30km i czasami biegałem, ale raczej ze średnim efektem (fajki, słaba kondycja = bezdech po parunastu minutach biegu). Przyznam, że w zimę nie za bardzo chce mi się wychodzić biegać lub spacerować ;) Aktualnie próbuję także odstawić palenie, jeżeli chodzi o alkohol, to z tym nie miałem nigdy problemu, raz na miesiąc - dwa zdarzy mi się wypić parę butelek piwa. Czy powinienem całkiem z tego zrezygnować?



______________
http://gastrok.pl/

bololol
19-01-16, 11:07
Traci się wagę na ujemnym bilansie kalorycznym. Schudłeś bo odstawiłeś białe pieczywo i słodycze=zmniejszyłeś liczbę kcal. I teraz jest niewiadoma, bo nikt nie wie o ile zmniejszyłeś podaż kcal. Dla szacunkowego określenia swojego zapotrzebowania energetycznego i określenia spożywanych kcal polecam skorzystać z jakiś prostych kalkulatorów dostępnych w necie (odsyłam do google).

marcin001
19-01-16, 14:35
dodam że skoro masz czas ćwiczyć na siłce to obrałbym na Twoim miejscu jakiś konkretny plan tr. co do aerobów to takie długie marsze powodują że prędzej przytyjesz niż schudniesz. poczytaj o interwałach, jak się do nich przygotować i działaj.

blacha888
27-01-16, 15:25
Tez zgadzam się duzo nie znaczy zawsze dobrze, czasami potrzeba czasu, cierpliwosci i odpowiednia dieta i trening ale nie z przesadą. Powoli a sam zobaczysz efekty.