PDA

Zobacz pełną wersję : Profesjonalne ułożenie diety na redukcje.



kristof
11-01-15, 16:40
Hej

Gdzie komuś zlecić profesjonalne ułożenie diety? Oczywiście płatne bo zad ramo wiadomo nikt mi tego nie zrobi :)
No i treningi jakieś może tez, choć one chyba nie mają większego znaczenia? Ważne chyba aby ćwiczyć wszystkie partie mięśni? i dość intensywnie.
I czy muszę jeść te 7 razy dziennie, czy styknie 5?

raczeek_87
11-01-15, 17:06
Zamiast iść na łatwiznę , proponuje poczytać tepaty podwieszone ( dla zielonych )
co z tego ze ktoś da ci gotowca bedziesz tak jadł !!

A ja sie pytam przez ile ? W końcu ci zbrzydnie jedzenie ciągle tego samego i znów bedziesz płacił ,
poczytaj ułóż sobie sam a potem w klej tu do ewentualnej korekty , tak jak powiedziałeś nic nie ma za darmo , ale lepiej zebys poświecił troche swojego czasu niz odrazu płacił :

co za tym idzie zaoszczędzisz kase , a wiedzy jaka nabędziesz już nie wspomnę ( bezcenne )

kristof
11-01-15, 19:56
Układam dietę na redukcję:


Mam tak 192cm wzrostu
waga 85kg
Policzyłem


wyszło mi 24 x 85 x 1.1 wyszło 2244

Więc teraz pozostaje rozbić te 2244 na cały dzień ułożyć jadłospis? Z tym trochę kurde może być trudno tak dokładnie to rozłożyć, i chyba warto by było się zaopatrzyć w wagę ? Mam w planach zamiar kupić tak to warzenia gramów.

Na redukcji znalazłem ze trzeba jeść



Białko:
ryby, jajka, biały ser, kurczak, wędliny, odżywki białkowe

Weglowodany:
Ryż, kasza, carbo(glukoza/dekstroza), płatki kukurydziane, otręby

Tluszcze:
oliwa z oliwek, tran, tłuste ryby

Co by tu jeszcze?

Jake1992
11-01-15, 20:13
Ja to sam wszystko sobie robię siedzę i czytam jest taka strona dobra http://www.tabele-kalorii.pl/ tam masz wszystkie produkty, ja np. robię tak że im późniejsza pora tym mniej węgli jema jadłospis to jem zazwyczaj tak:
Śniadanie 6:00
5 białek, 1 żółtko 75g płatków owsianych. Blenderem na patelnie i smaruje masłem orzechowym Sante albo Primavika zależy które kupię
2 Śniadanie 11:00
2 Kromki chleba razowego
2 Serki wiejskie
Obiad 15-16 zależy do której pracuje
Pierś z kurczaka
50g Ryżu parboiled/brązowego
Warzywa
Potem siłownia, po siłowni około 18
Pierś z kurczaka
3-4 Ziemniaki pieczone albo gotowane
I potem Kolacja około 21-22
5 Białek 1 żółtko
30g płatków owsianych
100g Sera chudego białego
Blenderem i znowu odrobine masła orzechowego i cała filozofia xd dodatkowo 2-3l wody dziennie i osobiście pije 2-3 szklanki zielonej herbaty
Proszę nie hejtować nie wypowiadam się jako expert tylko kolega bym zainteresowany co ja jem xd

raczeek_87
11-01-15, 20:24
poniżej wklejam ci link do kalorii

http://www.tabele-kalorii.pl/gotowe-posilki.php

ułatwi ci zadanie !

Jake1992
11-01-15, 20:27
Ta stronka jest naprawdę dobra warto sobie ją zapisać gdzieś sam bardzo często korzystam, a co do efektów mojej diety to wizualnie wygląda to tak
http://postimg.org/image/n1slz99y1/
pół roku zdrowego żarcia robi swoje xd

fallenursus
11-01-15, 20:30
A teraz zamiast tych nabialow daj 300-400 gram wolowinki i będzie jeszcze lepiej.

USgorn
11-01-15, 23:42
Na redukcji znalazłem ze trzeba jeść



Białko:
ryby, jajka, biały ser, kurczak, wędliny, odżywki białkowe

Weglowodany:
Ryż, kasza, carbo(glukoza/dekstroza), płatki kukurydziane, otręby

Tluszcze:



oliwa z oliwek, tran, tłuste ryby

heh wedliny, carbo, platki kukurydziane to jakas pomylka jedna wielka. Poczytaj lepiej tu http://www.e-gym.pl/showthread.php?36535-%AFr%F3d%B3a-micro-i-macro-sk%B3adnik%F3w-art

kristof
12-01-15, 09:48
A jaką sobie wagę kupić taka za 2 dychy styknie http://allegro.pl/precyzyjna-waga-kuchenna-elektroniczna-lcd-zegar-i4892360299.html ?

raczeek_87
12-01-15, 10:00
Bardziej ci polecam płaska , stabilniejsza - ja osobiście mam tego typu za 40zł i nie narzekam .
5kg dopuszczalne obciążenie,płaska wiec łatwa w czyszczeniu .

9252

kristof
12-01-15, 17:15
Zamówiłem własnie taką, termin dostawy na środę.
Ułożyłem sobie dietę, nie wliczyłem w to odzywki białkowej ale poosiadam, proszę o sprawdzenie diety.
http://i.imgur.com/RWE06sa.png Tak na cały tydzień dajmy na to, muszę jeszcze ułożyć jedną chociaż bo nie będę szamał ciągle tego samego, zacznę i tak dopiero jak przyjdzie waga.
Czym mogę zastąpić morszczuka?

raczeek_87
12-01-15, 17:56
Wejdz jeszcze raz w dział dieta i zobacz z jakich posiłków ja ludzie układają i masz odp na swoje pytanie :)

i przyjrzyj sie bo czegoś ci brakuje .

kristof
12-01-15, 18:16
hmm przejrzałem jeszcze raz jedynie w rozpisie mi brakuje
Odzywka bialkowa
Odzywka weglowodanowa

Pierwszy posiłek to omlet na 4 jajkach papryczka czyli i 2 łyżki mąki oraz mniej niż pół szklanki wody i piekę na oliwie.

A jak całe ułożenie diety? Proszę o poprawe

raczeek_87
12-01-15, 18:47
a tłuszcze to gdzie masz , m innymi wywal nasycone ze śniadania po co ci 24g z żółtek - nie lepiej nienasycone dac ?, gdzie są warzywa, WW ładujesz od rana na wieczór tego setka dodaj do obiadu na noc dorzuć twaróg 0%
- poczytaj o bilansie oraz zapotrzebowaniu kalorycznym jaki powinien byc na redu / masa / definicja itp .

do roboty i wklej jak trzeba !
bo zaraz jak chłopacy przeczytają to pewnie wpierdol będzie ;)

USgorn
12-01-15, 23:09
Raczek bez obrazy ale troche zacofana wiedze tu prezentujesz. Czemu niby mialby wywalic tluszcz nasycony?

"hmm przejrzałem jeszcze raz jedynie w rozpisie mi brakuje
Odzywka bialkowa
Odzywka weglowodanowa" - nie wiem co Ty za rozpiske przegladasz ale na pewno jakas zla.

raczeek_87
13-01-15, 10:23
Dobrze wiemy ze i tak będzie miał nasycone w swojej diecie ,bardziej chciałem pobudzić koledze mózg do myślenia ( co to są tłuszczę :) ) - jak dla mnie podał pierwsze lepsze składniki ( powielone ze znalezionej gdzieś diety ).
Jak dobrze widzisz tłuszczy i błonnika brakuje , z kilku orzechów raczej potrzebnej dawki zdrowych tłuszczy nie dostarczy .

temat można ciągnąć w nieskończoność :)


Dodatkowo moje zdanie jet takie ze osoby zaczynające z siłką powinny w miarę możliwości eliminować tłuszcze nasycone jak np. wywalenie żółtek , na tym maja jeszcze jakąś kontrole ,
dobrze wiemy jak potrafią Mamusie usmażyć schabowego , niczym frytkę w oleju :)

fallenursus
13-01-15, 11:57
Jak najbardziej żółtka tym bardziej na śniadanie

USgorn
13-01-15, 16:53
J/w wyrzucanie zolta bylo by strata rowniez pod katem microskladnikow

raczeek_87
13-01-15, 17:37
J/w wyrzucanie zolta bylo by strata rowniez pod katem microskladnikow

Zwracam honor Kolego :)

Przyjrzałem się bliżej sprawie , rzeczywiście mit - został laboratoryjnie obalony .

znalazłem dużo ciekawych artykułów m. innymi :


Popularna nauka kontra badania naukowe.
W branży medycznej panuje ogólne przekonanie, że zawartość cholesterolu w żółtku jest zbyt wysokie dla ludzi, aby spożywać jajka codziennie, nie tworząc przy tym ryzyka dla zdrowia z upływem czasu . Cholesterol może gromadzić się we wnętrzu tętnic i niektóre badania sugerują, że może to być reakcja organizmu do ochrony ścian tętnic. Niezależnie od powodu, zbyt dużo cholesterolu jest przede wszystkim problemem, gdy ten powoduje zwężenie przepływu krwi iw związku z tym wysokie ciśnienie krwi.
Wysoki poziom złego cholesterolu może przyczynić się do uszkadzania ścian naczyń krwionośnych i może wywołąć udar mózgu.To prawda że jajka zawierają wysoki poziom cholesterolu w stosunku do innych porduktów spożywczych a średnio zawiera pomiędzy 190-215 mg cholesterolu. Każdy z nas powinien obawiać się cholesterolu ale nie tego który pochodzi z jaj, badania wykazały że regularne jedzenie jaj pomaga nam obniżyć poziom złego cholesterolu.
Niebezpieczeństwo wysokiego poziomu cholesterolu zostały wyolbrzymione , kilka przeprowadzonych badań potwierdza że osoby które ograniczają podaż cholesterolu i tak mogą mieć podwyższony jego poziom. Właściwie nasza wątroba produkuje 2/3 cholesterolu w organiźmie, jeżeli nie mamy odpowiedniej ilości cholesterolu w organiźmie , organizm wyprodukuje go sobie sam. Zalety cholesterolu pochodzącego z jaj zostały zepchnięte na bok natomiast złe cechy cholesterolu zostały wyolbrzymione.
Ograniczenie spożycia cholesterolu jest ważne, ale to czego powinniśmy się bać to tłuszcze nasycone i tłuszcze trans. Głownymi zdorwymi produktami są chude mięso z kurczaka , mieśo ryb, żółtko jaj może mieć troszeczkę wyższy poziom tłuszcz ale zawiera też wiele witamin i minerałów.
Żaden pracownik słuzby zdrowia nie opowie nam jak wiele korzyści przynosi jedzenie jaj z umiarem, dla lekarzy wygodniej jest przepisać tabletki które bedziemy musieli jesć do końca życia.
Lepszym wyjściem jest ograniczenie ilości smażonych potraw w tłuszczu oraz tłustych mięs,a dopiero następnym krokiem może być sięganie po tabletki.

Więc jakie są korzyści?
Żółtka jaj faktycznie zawierają wszystkie zdrowe, nienasycone kwasy tłuszczowe, które są zawarte w jajku. Jest to jądro zdrowej dobroci, które służyło naszym przodkom za ich pożywienie. Kiedy od dzielimy żółtka jaj i będziemy jeść tylko białko, zabraknie nam korzyści z tych kwasów tłuszczowych, takich jak Omega-3 tłuszczów.
Żółtka jaj zawierają także ponad 80% ogólnej porcji witamin i minerałów, które można znaleźć w jajku jako całości. Fakty wskazują że jajka powinny być jedzone w całości. Jeżeli oddzielamy żółtko od białka tracimy wiele witamin i minerałów takich jak:



żelazo
potas
kwas foliowy
selen
witamina A
witamina E
witamina B
witamina D
biotyna
cholina


Problem z cholesterolem jest całkowicie nieistotny, ostatnie badania wykazały że witaminy z grupy b zawarte w żółtku, pomagają obniżyć poziom cholesterolu. Przeciwutleniacze zawarte w jajku przeciwdziałają stanom zapalnym które są dużo groźniejsze dla serca.

Pozdrawiam .

fallenursus
13-01-15, 17:53
Ty tam wyżej na tej oliwie nie smaż.

USgorn
13-01-15, 18:16
hellol kazdy juz wie ze cholesterol jest nieszkodliwy ;p http://www.e-gym.pl/showthread.php?36544-Cholesterol-i-mity-na-jego-temat-art

raczeek_87
13-01-15, 18:44
Oj_tam oj_tam :)

Przynajmniej nadrobiłem droche wiedzy po roku nieobecności :)

PS. Nie mniej jednak to nie oznacza , ze nasz kolega nie musi popracic diety :)

USgorn
13-01-15, 19:45
no tak to prawda, zadko komu udaje sie pierwsza dieta w 100% ;)

kristof
16-01-15, 22:42
http://i.imgur.com/ZC46bRD.png No ułożyłem drugi raz :)

USgorn
16-01-15, 23:14
bialka cos malo wyszlo ;)

kristof
16-01-15, 23:18
A tak to dobrze?

raczeek_87
16-01-15, 23:20
warzyw brak

USgorn
16-01-15, 23:22
warzyw brak

no pozwolilem sobie zalozyc ze poprostu nie wpisane jak to czesto ludzie robia ale jesli nie ma to dobry punkt ;)

raczeek_87
16-01-15, 23:34
ale ogólnie z tłuszczami widzę poprawę móżdżek już zauważył ze w maśle orzechowym są itp . , WW tez widzę, zarys sie poprawił
- boję sie tylko o te serki wiejskie .
ja osobiście wołowinę bym wymienił na cyca ale tylko pod jednym warunkiem :
(jak mieszkasz z rodzicami i musisz niestety sie liczyc z kosztami )

w tedy bys podbił ilość białka 2x - cena do ilości- tak jak Kolega powyżej napisał mało białka .

Pamiętaj jak ci ciezko wchodzi sniadanie , bom ja mam z tym kłopot by opierdzielić zaraz po wstaniu przed praca porzadne sniadanie .
zawsze dobra alternatywa jest szejk , tylko nie baw sie w zadne gainery bo to gówno za przeproszeniem :
tylko zrób sobie szejka : płatki owsiane, szklanka wody , oliwa z oliwy , czy maśło orzechowe , dobre białko i masz śniadanie.

jak na sniadanie wrzucisz wiecej ww nic sie nie stanie , ale wiadomo z mijającym dniem wchodzisz na białko , na noc twaróg 0% i lecisz z redu jak trza !

kristof
17-01-15, 14:40
A te braki białka mogę spokojnie uzupełniać odzywką? I co do tych warzyw to nie wiem ile ich tak dawać.


pierwsze danie dzis zjadłem

100 gramów płatków owsianych+ 100 g serka wiejskiego+20 g HI-TEC WHEY C6


jako drugie danie zjadłem dzisiaj

50g ryżu brązowego + 150g piersi gotowanej z kurczaka + marchewka nie ważyłem ale pokroiłem na drobne i dałem tak po prostu, wszystko gotowane + łyżka oliwy fairway oliwa

na trzeci posiłek mogę dać to samo czy nie za bardzo? Bo nie jestem do końca pewny.
Mówisz wołowinę wymienić na cyca czyli pierś z kurczaka?
I z tym masłem orzechowym to jakie proponujecie? Na co by tu jeszcze mógł po zmieniać nie które produkty.



1


Dieta:

100 gramów płatków owsianych+ 100 g serka wiejskiego+20 g HI-TEC WHEY C6
lub
150 g pieczywa żytniego/razowego/typu graham+ 100 g twarogu mielonego+ szklanka
soku owocowego
lub
150 g pieczywa razowe/żytnie/typu graham + 100 tatara/100 chudej polędwicy
drobiowej/szynki + warzywa ( forma kanapek)
lub
100 g płatków typu musli+ mleko+ 30 g odzywki białka HI-TEC WHEY C6 + owoc


2



50 g ryżu brązowego/kaszy gryczanej/makaronu razowego+ 150 g piersi z
kurczaka/wołowiny/dorsza/tuńczyka/polędwicy drobiowej/tilapii + 1 lyzka oliwy z oliwek/
oleju lnianego/oleju rzepakowego +warzywa

3

50 g kaszy gryczanej/makarony razowego/ryżu brązowego+ 150 g
tuńczyka/dorsza/piersi drobiowej/odtłuszczonej wieprzowiny/wołowiny + 1 lyzka oliwy z
oliwek/ oleju lnianego/oleju rzepakowego +warzywa
lub
200 g ziemniaków+ kotlety ze 80 g wołowiny/drobiu czy odtłuszczonej wieprzowiny+
szklanka soku pomidorowego/wielowarzywnego/surówka



4.


50 g kaszy/ryżu/makaronu razowego+ sos pomidorowy+ 150 g piersi
drobiowej/wołowiny/tuńczyka/łososia+blanszowane warzywa/surówka/sałatka/sok
wielowarzywny
lub
100 g pieczywa/zytnie/razowe/typu graham/ +80 g
tunczyka/lososia/tatara/szynki/poledwicy + warzywa


5


150 g twarogu/100 g serka wiesjkiego+30 g masła orzechowego/20 ml oliwy z
oliwek/oleju lnianego lub 30 g wiórek kokosowych
lub
150 g makreli wędzonej
lub
4 całe jajka w dowolnej formie (jajecznica/sadzone/omlet/gotowane

Wikidajło
17-01-15, 14:54
- boję sie tylko o te serki wiejskie .


Pamiętaj jak ci ciezko wchodzi sniadanie , bom ja mam z tym kłopot by opierdzielić zaraz po wstaniu przed praca porzadne sniadanie .
zawsze dobra alternatywa jest szejk
tylko zrób sobie szejka : płatki owsiane, szklanka wody , oliwa z oliwy , czy maśło orzechowe , dobre białko i masz śniadanie.

Moja alternatywa rano gdy naprawdę nie mam czasu to:
SZEJK - Płatki owsiane górskie zmielone 100g, 2 miarki odżywki białkowej, kawa rozpuszczalna.
Roboty na 30 sekund a zjadam zanim dojdę do auta ;)`
Poiza tym na noc polecałbym też rybkę z warzywami, trzyma długo i żreć tak się w nocy nie chce

kristof
19-01-15, 17:11
Należy szybciej wstawać :-)

Może ktoś jeszcze coś powie o mojej diecie bo złożyłem tam sporo.
http://i.imgur.com/eHJWlXb.jpg A tu takie małe zakupy dzisiaj zrobiłem.

raczeek_87
19-01-15, 17:22
Może ktoś jeszcze coś powie o mojej diecie bo złożyłem tam sporo.

Zostało powiedziane już wystarczająco .

teraz czas na działania !

kristof
19-01-15, 17:34
Czyli jest okey :) A jeszcze pytanko ćwiczyć po 3 czy 4 posiłku czy zbytnio nie ma znaczenia?

kristof
19-01-15, 18:04
Bo nie wiem czy patrzaliście na poprzednie strony w moim temacie bo się trochę rozciągnął.

USgorn
19-01-15, 18:23
a co zdecydowales na 3 i 4 posilek?

kristof
19-01-15, 18:29
Nie rozumiem dziwne tak żeś napisał

Ale trzeci


50 g kaszy gryczanej/makarony razowego/ryżu brązowego+ 150 g
tuńczyka/dorsza/piersi drobiowej/odtłuszczonej wieprzowiny/wołowiny + 1 lyzka oliwy z
oliwek/ oleju lnianego/oleju rzepakowego +warzywa
lub
200 g ziemniaków+ kotlety ze 80 g wołowiny/drobiu czy odtłuszczonej wieprzowiny+
szklanka soku pomidorowego/wielowarzywnego/surówka

czwarty


50 g kaszy/ryżu/makaronu razowego+ sos pomidorowy+ 150 g piersi
drobiowej/wołowiny/tuńczyka/łososia+blanszowane warzywa/surówka/sałatka/sok
wielowarzywny
lub
100 g pieczywa/zytnie/razowe/typu graham/ +80 g
tunczyka/lososia/tatara/szynki/poledwicy + warzywa

USgorn
19-01-15, 18:41
obie grupy sa podobne

kristof
22-01-15, 22:57
Pytanko

Pierś z kurczaka obdzielam sobie 150g u gotuje ją to ona ma 103g coś takiego ważyłem nie ugotowaną, i potem ugotowaną było mniej bo się kurczy zmniejsza się obojętność/waga
Więc teraz pytanie jeśli potrzebuje 150g piersi z kurczaka to jak mam to liczyć tej jeszcze nie ugotowanej czy ugotowana wyszła mi 103 więc musiałbym dodać 47g
Kurde dopiero teraz się skumałem a od niedzieli stosuje dietę :(
Ryż bazowy torebka ma 100g ale ugotowany jakieś 250g bo na moknie, potrzebuje na posiłek ryżu 50g
Ale to akurat nie problem bo oddzielam połowę, a woda nie za szkodzi bo na samej wodzie gotuje w torebce tej foliowej co jest.

raczeek_87
22-01-15, 23:38
liczysz przed .

USgorn
22-01-15, 23:43
j/w wszystko liczysz przed bo mieso traci a ryz nabiera wode

kristof
27-01-15, 20:18
A w dni nie treningowe to chyba dawać trochę mniej węglowodanów?

USgorn
27-01-15, 23:05
Zalety, chociazby od tego jak duza masz nadwyzke kaloryczna

kristof
30-01-15, 18:09
Jutro będzie dwa tygodnie jak stosuje dietę i waga nie ruszyła ani minimum, wiem wiem ze to nie tak hop siup itd to sprawa na miesiące a nawet lata, ale po dwóch tygodniach powinno się już coś zmienić, a waga w żadna stronę nie ruszyła.
Niby można 1.5kg w tydzień zgubić a u mnie nie rusza w zada stronę waga.
Tak się zastanawiam czy moja kaloryczność nie jest za mała? dla przypomnienia 192cm wzrostu i 85kg wagi.
http://i.imgur.com/i6wLLsY.png dzisaj to zjadłem.

Aktywności fizycznej nie mam żadnej po za siłownią i bieganiem, bo praca nie wymagająca wysiłku.
ćwiczę na siłowni codziennie wolne tylko w niedziele, albo inny czasem dzień robię sobie wolny, biegam 2 dni dzień wolnego od biegania, 2 dni biegu dzień wolnego od biegania, w dni które nie biegam to pompki tabata i siłownia brzuszki.