PDA

Zobacz pełną wersję : Trening, dieta



macie98
08-01-15, 18:56
Witam, mam 16 lat, 180 cm wzrostu i waże 65 kg. Od zawsze jestem chudy, chciałbym to zmienić, tylko za Chiny nie wiem jak :/. Od 2 miesięcy robię pompki i daje to jakiś efekt ale nie wielki, moglibyście mi pomóc w diecie oraz w ćwiczeniach domowych?.Na siłownie mam zamiar zapisać się w Wakacje, ale do tego czasu chce poćwiczyć w domu.Proszę o pomoc. (Mam do dyspozycji jedną hantlę i nie wyczerpany zapas motywacji!)

raczeek_87
08-01-15, 20:54
Dlaczego dopiero na wakacje , to aż 7 mc .
I co poćwiczysz 2mc przez nie i z powrotem na jednej hantli bedziesz działał ,obym sie mylił ale jak dla mnie to ta nieskończona motywacja za miesiąc ci minie na tym sprzęcie .

macie98
08-01-15, 21:16
w sumie masz racje , jutro pójdę po karnet , ile razy cwiczyc w tygodniu ?

raczeek_87
08-01-15, 21:44
zacznij spokojnie od obiegówki , poczytaj tematy podwieszone na temat treningu , lepiej ci to wyjdzie niz dostaniesz gotowca .

USgorn
09-01-15, 00:27
no poczytaj tematy podwieszone z dzialow Dla zielonych, trening i dieta

.Smile
13-01-15, 19:17
A moim zdaniem dobrze, ze nie chodzisz na silownie. To co teraz robisz jest najlepsza rzecza, jaka mogles zrobic. Cwicz w domu, rob pompki, przysiady, brzuszki, podciagaj sie, rozciagaj, mozesz cos z tym hantelkiem porobic, chodz na basen, zrob sobie jakas naturalna diete (np naturalny gainer, zobacz na yt), pij soki z owocow i warzyw i zauwazysz efekty, poczytaj o treningu cross fit w domu. Jak chcesz chodzic na silownie to nie teraz, po pierwsze - nie ten wiek, mozesz sobie uszkodzic stawy itd. (poczytaj o treningu w mlodym wieku), po drugie, jezeli bedziesz cwiczyl w domu, a potem zapiszesz sie na silownie bedziesz o wiele lepiej przygotowany do cwiczen silowych, co przyniesie dodatkowe korzysci.

Sam bylem kiedys chudy jak patyk, przy takim wzroscie i bardzo ciezko mi bylo przytyc, zaczalem chodzic na silownie, ale mialem maly przyrost wagi. Dopiero jak zaczalem robic to co wyzej napisalem, to w ogole - masakra w efekcie :D

fallenursus
13-01-15, 19:20
No I system rozjebany..

Tak tak. Rób xfit sam w domu :)bo jesteś początkujący i to dobre na stawy :)

Ogarnij się smieszek bo masz zero pojęcia

.Smile
13-01-15, 19:26
byles na crossficie, czy opowiadasz to co zobaczyles na kwejku? Cross fit nie musi byc silowy, moze byc kondycyjny, czyli to co dzieci robia na "wfie w liceum". Stawy rozjebane na 100%.

Rozumiem, ze jestes typem kulturysty, ktory zaczynal cwiczyc w wieku 15, suplementowac diete w wieku 16 i wpierdzielac dziwne rzeczy dwa lata pozniej? Pozyj do 60tki i sie ciesz, ze tak duzo ci sie udalo

fallenursus
13-01-15, 19:32
Czekam na dowody ze trening siłowy w tak młodym wieku przeprowadzony poprawnie powoduje kontuzje jakie wyoisales wyżej, zawsze jestem chłonny nowej wiedzy. Nigdy dyplomów za mało, będę w końcu dyplomata.

.Smile
13-01-15, 19:33
Okej, poczekaj. Zaraz wyedytuje post.

fallenursus
13-01-15, 19:38
Nie wiem do czego synuś pijesz Ale post jest po prostu dopisywany a nie edytowany :)

.Smile
13-01-15, 19:43
Brak argumentow, ze udezasz do wieku?

http://www.pomorski-zpn.pl/assets/files/Materialy_szkoleniowe/Materialy%20szkoleniowe/Szwarc_A._Trening_sily_miesniowej_do_dyskusji_na_K K_Cetn.pdf


probowalem znalezc pdfa, ale nie znalazlem. Jest na ten temat cala ksiazka:
L.S. Dworkina „Młody ciężarowiec”


bardziej dostepna w polsce:
Trening siłowy. Mechanika mięśni - Aaberg Everett


tutaj dluzsza praca, niestety po angielsku
http://www.canadianfitness.net/downloads/pe_teachers/WTYASamplePages08_09opt.pdf


chyba mylisz pojecia, bo owszem, trenowac mlodziez moze, ale trening silowy jest niekorzystyny. Juz z prostego medycznego punktu widzenia jest to masakra dla trzustki z powodu burzy hormonow. Zeskanowalbym ci ksiazke na ten temat, ale nie mam na to czasu

(nie moge wyedytowac wczesniejszego posta)