PDA

Zobacz pełną wersję : Kreatyna tylko w dni treningowe



marcin001
17-12-14, 20:11
Siema, próbował ktoś stałą suplemację kreatyną tylko w dni treningowe? Ostatnio oglądałem wywiad z Michałem Karmowskim i tam gość mówi o tym. Czy ktoś ma konkretną wiedzę na ten temat? Jakieś może porównanie co do tradycyjnej metody cyklowej w efektach. Pozdro

fallenursus
17-12-14, 20:25
Kiedy spalasz zasoby CP ?

marcin001
17-12-14, 21:09
Nie rozumiem Twojej odpowiedzi, co masz na myśli mówiąc CP? :)

fallenursus
17-12-14, 21:24
Kiedy wykorzystujesz kreatyne.

marcin001
17-12-14, 21:49
Podczas wszelakiego wysiłku fizycznego, do czego zmierzasz? :)

fallenursus
17-12-14, 22:01
Wszelakiego? Nie, podczas aerobow nie spalasz.
A teraz rusz pacynka i odp na swoje org pytanie :)

marcin001
17-12-14, 22:14
W sumie nie wiedziałem że podczas aero krety się nie spala ( jak sens jest wtedy brania kreatyny do sportów wytrzymałościowych? ):) Wiem że raczej to nie zdaje egzaminu ponieważ nie będzie odpowiedniego nasycenia itd ale pytałem też czy ktoś to stosował, bo czasem teoria nie zawsze idzie w parze z praktyką :)

fallenursus
17-12-14, 22:36
Tylko w dnie treningowe i zawsze po treningu ale mam większe zapotrzebowanie na cp, niż ty więc jem ok 15/20gr

marcin001
17-12-14, 22:50
I czujesz jakąś różnicę w efektach pomiędzy normalnym przyjmowaniem ? Czy to już kwestia indywidualna?

USgorn
17-12-14, 23:11
Wszelakiego? Nie, podczas aerobow nie spalasz.
A teraz rusz pacynka i odp na swoje org pytanie :)

skad masz takie rewelacje ? ;)

Pumbas
17-12-14, 23:55
No przecież wytrzymałość też poprawia kreatyna

Co do tematu to jest tylko kreatyna i o ile trenujesz te 4x w tyg to nie sądzę zeby była różnica czy weżmiesz codziennie czy tylko w dni treningowe.
Najlepsza metoda - sprawdź samemu.

Ja jak leciałem mono to nie było większej różnicy czy będę pilnował regulanie codziennie, czy jak sypne do wheya po treningach.. podobnie jak nie było rożnicy czy dam porcje 20g czy 5g

fallenursus
18-12-14, 05:26
Srutututu majtki z drutu

Creatine doesn't appear to affect aerobic metabolism2. Thus creatine supplementation would be expected to impact on activities lasting between 10 seconds and 2 minutes with little to no benefit for activities lasting longer than that
While the benefit of CM for strength/power athletes is well established, the role of CM for endurance athletes is more debatable. Based on its mechanism of action, there is little reason to expect CM supplements to greatly benefit endurance events or any event lasting longer than about 3 minutes. For the most part, research has supported this with CM having no real impact on endurance performance1.

Bla bla bla...I inne podstawowe bzdury

http://www.bodybuilding.com/fun/creatine-monohydrate-performance-studies.htm

Kilo wolowinki dziennie dobrze jest zjeść.

Oskar - towar zwiększa zapotrzebowanie na CP o ok 300% :p

Edp
11-07-15, 10:56
Faza nastcenia według ostatnich badan , wcale nie jest potrzebna, tak jak stosowanie wiecej niz 6 gr w dni treningowe, wszystko powyzej 6 gram wydalane zostaje wraz z moczem woec szkoda prochu.

co do stosowania w dni treningowe i nietrenigowe obstawiam za stosowaniem tylko w treningowe, kiedy nasz organizm czuje zapotrzebowanie.