PDA

Zobacz pełną wersję : Dlaczego???



polo
06-04-07, 20:44
dlaczego jeśli chodzi o trening klaty to wszyscy piszą żeby zacząć od małego obćiążenia i go zwiększać w kolejnych seriach niż zacząć od dużego i z każdą kolejną serią zmniejszać?
Czy mógł by mi ktoś to wyjaśnić ( tylko nie chodzi mi o i ich rozgrzanie)
Przecięż jesli zaczynamy od większych ciężarów to wtedy mięsień może podnieś więcej ( a co za tym idzie : większa siła i masa ) niż zaczynając od małego obciążenia ( co spowoduje ze mięśnie są zmęczone i nie mają siły podnięść większego ciężaru)
Czy możecie mi to wyjaśnić???

krzychuool
06-04-07, 21:25
Przed każdym treningiem klaty powinieneś zrobić jakieś 5 minut rozgrzewki bardzo małymi ciężarami!
A co do treningu to możesz ćwiczyć:
1) progresją, czyli zwiększając ciężar co serie i zmniejszając liczbę powtórzeń.
2) regresją, czyli zmniejszając ciężar co serię i zwiększając liczbę powtórzeń.
3) stałym ciężarem nie zmieniając liczby powtórzeń.

polo
06-04-07, 21:29
a który z tych warjantów jest najleprzy na rozwój masy i siły??

grzesiek k
06-04-07, 21:33
1
pzdr.

krzychuool
06-04-07, 21:34
Wg mnie też 1 :wink:

SkAwwa
06-04-07, 21:37
4. :D
nie no żart 1 :)

grzesiek k
06-04-07, 22:15
4. :D
nie no żart 1 :)
Nie pisz takich głupot widzisz że jest napisane to nie pisz tego samego chyba że napiszesz coś innego :!:
pzdr.

Raskus
06-04-07, 22:21
dlaczego jeśli chodzi o trening klaty to wszyscy piszą żeby zacząć od małego obćiążenia i go zwiększać w kolejnych seriach niż zacząć od dużego i z każdą kolejną serią zmniejszać?

Bo wstępne zmęczenie nie jest zalecane, zwłaszcza początkującym!

krzychuool
07-04-07, 10:17
Tak jest wg mnie progresja i stały ciężar jest dla początkujących, regresja juz dla tych bardziej zaawansowanych :mrgreen:

SkAwwa
07-04-07, 10:26
według Arnolda nie powinno się ćwiczyć tym samym ciężarem bo człowiek stoi w miejscu , a powinien isc do przudy więc zostaje progresja. Z tym że na każdym nowym treningu powinniśmy dodawać o jakieś 1.5 kg , jeżeli się podciągamy to na następny raz dodać 1 podciągnięcie i iść do przodu a nie stać w miejscu

krzychuool
07-04-07, 10:28
HYHY ale chyba mnie źle rozumiesz. Pisząc żeby ćwiczyć tym samym ciężarem mówię żeby robić tak: 4x12 powtórzeń tym samym ciężarem, a tydzień później o parę kilo więcej oczywiście! :mrgreen:

SkAwwa
07-04-07, 10:29
no no , to się rozumie :D