PDA

Zobacz pełną wersję : Trening nóg



Booster2
04-10-14, 22:22
Witam.

Chciałbym prosić o pomoc odnośnie treningu nóg. Mój problem polega na tym, że mam bardzo słabe nogi. Nie potrafię przysiąść technicznie nawet 100kg (O wiele więcej wyciskam na ławce płaskiej, niż w przysiadzie). Trenuję od około czterech lat. Moja waga to około 83kg. Jak to mówią "szału ni ma".

Mój dotychczasowy trening nóg wyglądał tak (polecony przez kolegę)

1. Przysiad ze sztangą na karku
2 x 6 powt.
2 x 5 powt.
2 x 4 powt.
2 x 3 powt.

2. Przysiad ze sztangą z przodu. Ilość serii i powtórzeń tak jak w ćwiczeniu pierwszym
3. Prostowanie nóg na maszynie w celu dopompowania (mały ciężar)- max, 2serie
4. Żuraw- 4 serie

Po tym treningu siła skoczyła nieco do przodu po czym stanęła jak wryta. Możecie polecić jakiś inny, skuteczny, siłowy trening nóg? Nadmienię, że staram się jak najlepiej trzymać technikę.

Pozdrawiam.

fallenursus
04-10-14, 22:45
Możesz nagrać film jak siadasz? Co dla ciebie znaczy technicznie? Dupa do ziemi jest nieźle przereklamowane imho. Ale ze ci siła nie idise na giry może być przyczyną e się poprpstu na tych treningach opierdalasz...bez obrazy. Też miałem słabe nogi jeszcze rok temu teraz siade z 200kg

Booster2
04-10-14, 23:54
Z tym nagrywaniem trochę nie bardzo- zawsze miałem opór do uwieczniania samego siebie :)
Staram się siadać nie do końca (dupsko do ziemi), ale nieco poniżej 90 stopni w kolanie. Co uważasz za opierdalanie? Ćwiczę ze stoperem i przerwy to maksymalnie 3 minuty (przy największych ciężarach- tyle wystarcza mi do regeneracji).

fallenursus
05-10-14, 02:19
Sprobuj się skupić na tej partii co brak siły czyli uda, rób je po prostu tylko same. Siady polsiady do lawki wyprosty suwnica, dwójki w inny dzień np. Lub dwa razy na tydzień dobrze rozłożone, wtedy Szama i suplementacja musi być dobrze ułożona

Booster2
05-10-14, 13:58
Powiedz mi jeszcze czy jako, że uda to bardzo duże mięśnie, robić na nie wiele serii- katować je maksymalnie?

Pytam się o podstawy, bo już na prawdę nie mam siły do tych nóg, tym bardziej, gdy słyszę jak inni siadają po 200kg.

fallenursus
05-10-14, 22:30
Ja zawsze hybryduje treningi. Silowo kulturystyczne powiedzmy. Uda patrząc na klasę Miśnia powinno się katować między 15/20 w seri. Nie pamiętam kiedy tak robiłem na siadach. Wyprosty/suwnica skośna tak, ale ja robię sporadycznie. Musisz poczuć pracę mięśnia, bawić się z rozstawieniem stóp itp itd. Łańcuchy gumy jako dodatek do robienia siły świetna sprawa.