PDA

Zobacz pełną wersję : Mój powrót do ćwiczeń - próba odnalezienia utraconej motywacji



D3
20-09-14, 21:34
Witam wszystkich,

dawno mnie tu nie było, a widzę, że wiele się zmieniło. Postanowiłem założyć dziennik, aby znaleźć ponowną motywację do treningów, którą - szczerze powiedziawszy - utraciłem w wyniku wypadku...
U mnie wiele "twists & turns" w życiu, ale próbuję powrócić do ćwiczeń po wypadku samochodowym sprzed 3 miesięcy w którym doznałem uszkodzenia lewego barku (uszkodzenie II stopnia więzozrostu barkowego). Temat niestety się ciągnie jak guma balonowa, jestem w trakcie rehabilitacji ręki i ramienia (laser+krio+ćwiczenia od przyszłego tygodnia).

Dzisiaj "zmusiłem się" do pierwszego treningu po ogromnej przerwie:

Barki+triceps

Unoszenie sztangielek w opadzie tułowie 5s 20-15rep
Unoszenie na boki stojąc 4s 15rep
Wyciskanie hantelek siedząc 4s 20-15rep

Ściąganie drążka wyciągu górnego 3s 15rep
Prostowanie na siedząco 3s 15rep
Pompki na maszynie 2s 20rep

Ciężary zmniejszone nawet o 70-80%, staram się nie wskakiwać na cieżary większe przy regularnych seriach niż 50% z ostatniego czasu. Dmucham na zimne. Zaraz idę zjeść serek wiejski z omletem z 2 białek+brokuły.

Jutro plecy.

Pozdrawiam,
D3

fallenursus
20-09-14, 21:52
Oh Mati. :*
Wrócę na chatę to cię ogarne.
Again.
:*

fallenursus
21-09-14, 00:14
Tak na marginesie moich dwuch znajomych wyleczyli szybko obręcze barkowe Igf-1

D3
21-09-14, 08:37
Tak na marginesie moich dwuch znajomych wyleczyli szybko obręcze barkowe Igf-1

Poczytaj sobie co to jest uszkodzenie II stopnia więzozrostu barkowego. To jest naderwanie więzadeł barkowych z przemieszczeniem kości. Mam ograniczoną ruchomość tego stawu. Zamierzam pójść na rezonans magnetyczny celem obszerniejszego zbadania uszkodzeń stawu. Niestety ortopeda na którego trafiłem był koniowałem, który nawet na RTG nie chciał mnie skierować (ubezpieczenie wykupione prywatnie!), bo "wszystko widać gołym okiem i ma PAN zerwane więzadła".
Dopiero po moim stanowczym sprzeciwie wypisał mi skierowanie na RTG z łaską opatrując to (nie)stosownym komentarzem. Przedłożyłem skargę na niego w placówce prywatnej (nomen omen jeden z największych ubezpieczycieli prywatnych w PL). Także idiotów nie brakuje zarówno w publicznych jak i niepublicznych zakładach. Zresztą to jest jedna banda.
Generalnie muszę znaleźć jakiegoś kumatego ortopedę, który jest od medycyny sportowej, aby zastanowić się nad operacją stawu barkowego, bo dążę do restytucji naturalnej mojego stawu. Dodam na marginesie, że jestem w trakcie walki o odszkodowanie (wypadek nie z mojej winy), trochę to potrwa, ale chcę wysądzić kwotę pozwalającą mi na pokrycie kosztów operacji/leczenia etc. Spotkanie z jednym z adwokatów w tej sprawie mam jutro.

IGF-1 pozostawię PRO, bo nie jest to zabawka dla amatorów (jak ja), a nie znam nikogo na tyle kumatego, aby mógłby mnie pokierować, więc thanks, but no thanks.

Wstałem 30 minut temu, na śniadanie pójdzie 50g płatków owsianych na wodzie + 40gr izolatu + 10gr naturalnego masła orzechowego + woda filtrowana + kawa z mlekiem. Niestety bez kawy w tych czasach (i wieku) ani rusz :)

Dzisiaj w ruch pójdą plecy i kaptury + 5-10 minut nisko-intensywnych aerobów. Przede wszystkim kaptury bardzo delikatnie, zobaczymy jak staw reaguje na ten ruch po 3 miesięcznej przerwie.

fallenursus
21-09-14, 14:25
Widzę że motywacji nie potrzybujees bo nadal wszystko wiesz :)
Nawet kilka osób z tego forum Igf właśnie na uważaj powoli teraz USZKODZENIE WIEZOWZROSTU DRUGIEGO STOPNIA brało więc zanim napiszesz ze nic sie tu nienzmienilo mam nadzieję że tylko miałeś na mylsi nazwę i layout forum :)
Dla mnie to mozesz i pół roku się rechabilitowac lub skrócić to do miesiąca your choice. Tanio, i nie wcale niebezpiecznie jak myślisz wiazadelka ci poskleja. Łatwo też dostępne w pl. Pusiaka powinenies pamiętać btw...
Takie suple jak kreta, msm powinieneś też brać.

D3
21-09-14, 15:03
Widzę że motywacji nie potrzybujees bo nadal wszystko wiesz :)
Nawet kilka osób z tego forum Igf właśnie na uważaj powoli teraz USZKODZENIE WIEZOWZROSTU DRUGIEGO STOPNIA brało więc zanim napiszesz ze nic sie tu nienzmienilo mam nadzieję że tylko miałeś na mylsi nazwę i layout forum :)
Dla mnie to mozesz i pół roku się rechabilitowac lub skrócić to do miesiąca your choice. Tanio, i nie wcale niebezpiecznie jak myślisz wiazadelka ci poskleja. Łatwo też dostępne w pl. Pusiaka powinenies pamiętać btw...
Takie suple jak kreta, msm powinieneś też brać.

Fallen - zakończmy na razie temat IGF-1, bo nie jest to droga, którą chce podążać - EOT.
Ciesze się, że polecasz innym IGF-1 na uszkodzenia tego typu, życzę im zdrowia. Ja nie mam zamiaru się bawić w polipeptydy i tyle. Nie chodzi tu tylko o kwestie więzadeł, ale również o przesunięcie kości w barku. Jak już piszesz do mnie powoli to błędów nie popełniaj w nazwie, bo to źle świadczy o Tobie :)

3 posiłek zaraz pójdzie w ruch (pierwszy raz jem tyle posiłków od 3 miesięcy); ryż basmati+kurczak+sałatka z warzyw+jakiś olej z przyprawą (nie wiem który, bo mam ich trochę nakupowane).

fallenursus
21-09-14, 21:49
Juz raz chcialem zaplacic rachunki opinia innych woec wiesz.

Zryj krete conajmniej

D3
21-09-14, 22:06
Kreta będzie szła w przyszłym miesiącu.
Trening delikatny, 50-70% z ciężaru mniej. Po takiej przerwie starałem się bardziej spinać mięśnie, generalnie po 12-15 powtórzeń i więcej, wolniutko i starannie. Oczywiście zero wymuszonych powtórzeń czy innych. O dziwo najwięcej obaw miałem przy robieniu martwego ciągu. Postanowiłem zaryzykować i zrobić stałym ciężarem 60kgx10 powtórzeń wolniutko. Poszło swobodnie. Może jest dla mnie jakaś nadzieja na powrót na pełne obroty za jakieś 6 miesięcy :) Zaraz zapodam białko, a potem twaróg chudy z jakimś olejem i serkiem wiejskim.

Już czuję DOMS po wczorajszym treningu, fajnie - zawsze lubiłem to uczucie, a zwłaszcza jak się jest po 3 miesięcznej przerwie to już w ogóle :)
Jutro - OFF, postaram się 15 minut na rowerku zrobić. Do tego jakiś serial i gitara.

fallenursus
21-09-14, 22:38
Masło klarowane olej koko tl zwierzęce jak masz urazy kostne. Oliwy chyba ponad pół roku nie kupuję, chyba że ktoś gdzieś poczęstuje
Prubiwales kiedyś odstawić produkty mleczne na miejsce całych jajek i wołowiny? Twoja budowa ciała zyska na tym
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3457741/