PDA

Zobacz pełną wersję : Ból w barku podczas ćwiczenia na triceps



bololol
10-09-14, 11:57
Mam problem przy unoszeniu jednorącz hantli zza głowy. Nie wiem czy jest to problem z prawidłową techniką, bo próbowałem różnych ustawień łokcia. Problem polega na tym, że w trakcie ćwiczenia odczuwam ból w barku. Jest to chyba jedyne ćwiczenie, które powoduje u mnie ból. Kiedyś wykonywałem to ćwiczenie i nie pamiętam żadnego bólu. Teraz postanowiłem dla urozmaicenia treningu właczyć to ćwiczenie, ale niestety nie mogę. Czy jest możliwe, że po prostu mam taki bark, czy jest to mimo wszystko błąd techniki?

USgorn
10-09-14, 17:04
heh podejrzenie ze "masz taki bark" ciekawy pomysl ale jednak problem lezy raczej w technice ;)

bololol
11-09-14, 08:08
Z barkiem często ćwiczący mają problemy i nie zawsze jest to wina techniki tylko po prostu „taki bark”. Próbowałem różnych ustawień łokcia, różnych ruchów i zawsze ten sam problem. Jeżeli wezmę mały ciężar to wtedy nie odczuwam bólu, ale ciężar jest tak mały, że tricepsu też nie odczuwam J z drugiej strony jeżeli robię unoszenie sztangi łamanej zza głowy to żadnych problemów nie mam, ale wiadomo, że łokcie nie są wtedy już blisko głowy.

USgorn
11-09-14, 23:51
barki sa mocno kontuzjogenne. Zla rozgrzewka i/lub zla technika i kontuzja na zyczenie raz dwa. Ale przeciez Ty i tak wiesz lepiej....

bololol
15-09-14, 14:46
barki sa mocno kontuzjogenne. Zla rozgrzewka i/lub zla technika i kontuzja na zyczenie raz dwa. Ale przeciez Ty i tak wiesz lepiej....

Gdybym wiedział lepiej to bym nie zakładał tematu. Po prostu próbowałem różnych ustawień łokcia i ból był zawsze. Myślałem, że może ktoś miał podobny problem i coś pomoże/doradzi. U

szczypliwe odpowiedzi nie wnoszące nic konkretnego do tematu na pewno podnoszą wartość forum. Na to liczyłem :)

USgorn
15-09-14, 23:07
najlepszym rozwiazaniem byloby gdybys nagral i wstawil technike ktora najczesciej robisz wtedy bylaby mozliwosc podpowiedzenia. A tak w ciemno sprobuj uzywac mniejszego ciezaru wiecej powtorzen i skupiac sie bardzo dokladnie na poprawnej technice wykonania cwiczenia.

bololol
16-09-14, 08:05
Próbowąłem mniejszym ciężarem i ból jest mniejszy (ale nadal jest) tylko że wtedy słabo czuję triceps. Chyba po prostu odstawię to ćwiczenie.