PDA

Zobacz pełną wersję : Trening dla początkującego prosze o pomoc



mppx
06-04-07, 16:00
Witam mam 17 lat warzę 76 kg, mam 184 cm wzrostu chciałbym szybko, efektownie ćwiczyć wzmocnić się, ale przede wszystkim wyrzeźbić mięśnie brzucha, klatkę piersiową oraz bicepsy.
Dysponuje hantlami o wadze 6kg i 3kg i drążkiem czy domowymi sposobami, bez chodzenia na siłownie i specjalistycznych przyrządów jest to możliwe????? Jeśli tak to jakie ćwiczenia mam wykonywać w ilu seriach, przez jaki czas ogólnie jak ktoś mógłby mi napisać dobry plan i dietę jaką mam stosować byłbym bardzo wdzięczny, a i dodam, że nigdy wcześniej nie ćwiczyłem regularnie. Proszę o pomoc

ubermas
06-04-07, 16:10
Na poczatek co ty chcesz rzezbic?? Poczytaj troche na ten temat. Masz 184 cm wzrostu, jak bedziesz mial 100 kg to sie za rzezbe bierz, teraz tylko masa. Ulozylbym ci dobra diete, ale nie widze sensu, bo z takim sprzetem nie masz szans zeby rosnac. Musisz isc na silownie, nie ma innego wyjscia. Pozdro

SkAwwa
06-04-07, 16:19
zgadzam się. Po pierwsze co ty chcesz rzeźbić . Po drugie hantlami wiele nie narobisz.
Po 3 nie szukaj gotowców że ktoś ci poda tu i diete i trening i ćwiczenia.
Poszukaj na forum diet podwieszonych , treningów podwieszonych. Zacznij chodzić na siłkę , zakup gainera i powinno coś rosnąć :lol:
pozdro :cool:

mppx
06-04-07, 16:25
chodziło mi o to żeby zaj.... wyglądać mieć widoczne miesnie brzucha większą klatę i bicepsy i jakie ćwiczenia mam wykonywać w pobliżu nie mam siłowni (tu właśnie jest problem) :(

SkAwwa
06-04-07, 16:40
no to tak może coś takiego ( będę pisał twoim słownictwem bo terminów możesz nie znać
Pon : Biceps : stoisz pod ścianą i na zamine hantlami 5x12
siadasz łokieć na kolano i rękami na zaminę 5x12
pompki : 4x15
Plecy: Podciąganie na drążku nadchwytem i podchwytem i to i to 4x12
Środa :
Triceps : Bierzesz dwa kszesła , robisz odstęp między nimi i na jedno dajesz nogi a za drugi łapiesz się rękami i robisz takie jakby odwrotne pompki żebyś dupą ziemi dotykał i to 3 serie po max powtórzeń
Uginanie hantli za głową 5x12
Klatka : no cuż nie wiem spróbuj rozpiętki na ziemi i wyciskanie na ziemi hantli wszystko po 4x12 , oraz pompki z szerokim rozstawem rąk 4x12
Piątek Nogi , Barki , Kaptury
Nogi no to zarzuć hantle na barki i rób przysiady 6x10 , wzniosy na palce z hantlami w ręku 6x10
Barki: łapiesz hantle w ręce i na zaminę podnosisz do przodu 4x10 póżniej od siebie hantlami naraz ( tworzysz kąt prosty między ręką a tułowiem ) 4x10
Kaptury : wzniosy barków z hantlami do góry
W wolne dni czyli Wtorek i Czwartek ( ewentualnie jeszcze sobota ) brzuszki 4 serie po max powtorzen.
Starałem się pisać tak abyś mogł zrozumieć ćwiczenia.
pzdr :razz:

mppx
06-04-07, 21:01
wielkie dzięki, sory za słownictwo i terminy nie znam sie na tym a co jeśli chodzi o dietę ??

SkAwwa
06-04-07, 21:06
nie mówiłem że masz złe słownictwo tylko ja starałem się pisać tak abyś wszystko zrozumiał , a co do diet to tu masz kilka przykładowych. Dostosuj sobie jakąś do swojej wagi :P
http://e-kulturystyka.info/viewtopic.php?t=78

mppx
06-04-07, 21:23
OK jeszcze raz dzięki

SkAwwa
06-04-07, 21:26
nie ma za co cieszę się że doceniasz jakbyś potrzebował jeszcze porad to pisz pw a napewno odpiszę :) 3maj się

mppx
21-04-07, 22:08
witam ponownie dysponuje jeszcze sztanga i ławeczka oraz obciazeniem do niej jakies 70 kg
moglibyscie mi powiedziec gdzie mam dodac i jakie cwiczenia oraz ile powtorzen i jakie obciazenie odwdziecze sie sogami :smile:

rybek89
22-04-07, 09:09
nie wiemy jakie obciazenie bo nie wiemy ile podnosisz:D sprawdz sie po prostu a cwiczenia wszelkie masz w atlasie cwiczen

mppx
22-04-07, 10:12
podnosze max 60 kg narazie :wink: jakie cwiczenia mam wykonywac i w jakich dniach

poldek
02-05-07, 22:08
Witajcie,
Żeby nie zakładać nowego tematu podepnę się pod ten. Jestem w podobnej sytuacji jak mppx, Nie mam sprzętu tylko hantelki ławeczki jeszcze nie. Mam 17 lat 197 cm wzrostu około 115 :???: kg wagi chciałbym coś z tym zrobić. Przede wszystkim klatka biceps i brzuszek nie wiem z gubić czy przerobić jeżeli tak to w jaki sposób. Janis plan by się przydał nie wiem czy ten wyżej dla mojej masy jest dobry dodam że w nie mam dostępu do siłki tylko to co w domciu. Za wszelki porady i plan z góry dziękuje wierze w was i wasza pomoc.

AdRiAn
02-05-07, 22:24
http://e-kulturystyka.info/viewtopic.php?t=3951 - Trening
http://e-kulturystyka.info/viewtopic.php?t=78 - Dieta

Wiecej nie trzeba, informacje gotowe, tylko cwiczyc...

poldek
03-05-07, 09:16
Wiecej nie trzeba, informacje gotowe, tylko cwiczyc...

Wiem żze nic tylko ćwiczyć ale nie mam żadnego sprzętu tak jak pisałemtylko hantelki narazie w niedalekiej przyszłości może dopiero ławeczka. Starałem się szukac juz wcześniej i to też znalazłem. Ale przydało by sie coś do mojej masy i fak że nie mam sprzetu :???: .