PDA

Zobacz pełną wersję : Pomoc w ułożeniu diety



Malin7
14-07-14, 22:56
Witam. Mam 17 lat ważę 65,5 kg i mam wzrost 180 cm. Jestem chudy czyli jestem ektomorfikiem, Chciałbym zacząć dietę ale nwm jaką co jeść itp, od 8 do max 15 jestem w szkole. Czy moglibyście mi pomóc w ułożeniu takiej diety ?
Tak żeby można było do szkoły łatwo zabrać też itp :) Nie wiem np jogurt naturalny.

slim shady
14-07-14, 23:32
http://www.e-gym.pl/showthread.php?24351-Masa-Chcesz-mie%E6-wielkie-mi%EA%B6nie-Chcesz-by%E6-wielki-Wchod%BC-masujemy-!!!
spróbuj sam coś ułożyć i wrzuć do oceny, ogólnie to proponuje nosić jedzenie w pojemnikach

Mateuszek1234
15-07-14, 10:57
Na jogurtach masy nie zrobisz :P na sniadanie mozesz kombinować np jakieś kanapki z żytniego pieczywa z mięsem ( nie szynką ze sklepu!) albo jajka a jak chcesz nosić do szkoły to wstajesz troszkę wcześniej, gotujesz ryż/makaron dodajesz kurczaka , jakieś warzywa - ładujesz to wszystko w plastikowe pojemniki na żywność bierzesz widelec i na przerwie szamiesz :) - żaden problem.

Malin7
15-07-14, 13:46
To jak ważę 65,5 to do ilu kg robić masę ?

Wikidajło
15-07-14, 13:52
Tak na oko to do 130kg...

USgorn
15-07-14, 14:05
To jak ważę 65,5 to do ilu kg robić masę ?

Bez sensu pytanie. Skad mamy wiedziec jaka figura Ci sie podoba? Poza tym musisz obserwowac w trakcie caly czas co sie dzieje, bo jak bedziesz mial body fat 30% to nadal bedziesz "robil mase"?

Malin7
15-07-14, 19:39
Chcę nabrać masy tyle żeby po redukcji wyglądać coś jakby Cristiano Ronaldo, waga 84 kg itp.

Wikidajło
15-07-14, 20:17
żeby po redukcji wyglądać coś jakby Cristiano Ronaldo

Nie żeby cię załamać, ale chyba by ci życia i pieniędzy nie wystarczyło. Wyobraź sobie ile CR dziennie ćwiczy godzin i że robi to całe życie, jaką ma opiekę i suplementację, trenerów i warunki... Lepiej rób swoje i zejdź delikatnie na ziemię a wyjdzie ci to na dobre.

USgorn
15-07-14, 20:24
Nie żeby cię załamać, ale chyba by ci życia i pieniędzy nie wystarczyło. Wyobraź sobie ile CR dziennie ćwiczy godzin i że robi to całe życie, jaką ma opiekę i suplementację, trenerów i warunki... Lepiej rób swoje i zejdź delikatnie na ziemię a wyjdzie ci to na dobre.


Silowo nie cwiczy nawet codziennie zapewne. Spedza co prawdo duzo czasu niewatpliwe na cardio itp ale wcale nie bedzie potrzebowal autor 5 h dziennie na cwiczenia zeby osiagnac taka sylwetke
Jesli odpowiednio podejdzie do odzywiania i treningu nie widze powodu zeby nie mogl zrobic takiej formy. Oczywiscie bedzie potrzebowal na to duzo czasu ale jest to do zrobienia

Malin7
15-07-14, 20:52
Mam swój własny sprzęt, zaczynam teraz dietę, ponadto gram w klubie piłkarskim. Nie widzę żadnej przeszkody żeby ciężko ćwiczyć, trzymać się diety itp po prostu chcę zrobić coś dla siebie.

USgorn
16-07-14, 01:12
No i git motywacje masz jesli bedziesz mial podejscie i odpowiednie podejscie to cel osiagniesz. Rozpisz co tam zdzialales z ta dieta jak cos to poprawimy

Wikidajło
16-07-14, 11:51
W takim razie powodzenia, chciałbym tylko dodać że jednak jest różnica między graniem np w A-klasowym FC wypizdowie a Realu Madryt... Bez spiny oczywiście ale takiego CR za rączke prowadzą specjaliści z najwyższej półki i wszystko co związane z nim i jego treningami jest z najwyższej półki, dlatego nie jestem w stanie uwierzyć że zwykły śmiertelnik osiągnie jego poziom bynajmniej w tym samym czasie co on... Ale ważne że masz zapał i chęci, powodzenia!

USgorn
16-07-14, 12:50
Czytaj ze zrozumieniem Wikidajlo on napisal wyraznie ze chce wyglad sylwetki jak Ronaldo a nie ze chce tak samo grac jak on....
A swoja frustracje zastoju zachowaj dla siebie, bo to tylko Twoja winna ze poza narzekaniem nie chce Ci sie nic zrobic nikt za Ciebie diety nie bedzie rozkladal jesli Tobie nawet nie chce sie przez tydzien wrzucic do kalkulatora tego co teraz jesz

Wikidajło
16-07-14, 15:36
Czytam ze zrozumieniem i pisałem na temat sylwetki a nie gry. CR budując swoją sylwetkę przez te wszystkie lata miał właśnie kilka ale jakże znaczących ułatwień które wyżej wymieniłem... Ot taki mały szczegół, zupełnie gdybym ja napisał że chcę mieć sylwetkę jak Jay Cutler ale nie dzwigał takich ciężarów jak on. Gadka bez sensu, bez odioru.

PS Sprawdź ilę czasu tygodniowo CR ćwiczy siłowo po przejściu ze Sportingu do MU a później do Realu, skoro napisałeś że nie jest to nawet godzina...

USgorn
16-07-14, 16:15
a teraz spojrz do dziennika Baloniarza. I spojrz na to co napisales czy on cwiczy po 5 h dziennie czy on wydaje na to tysiaka euro dziennie czy on ma caly sztab trenerow? Czas jest potrzebny to wie kazdy glupi ale autor ma 17 lat czyli czasu ma jeszcze bardzo duzo....

Wikidajło
16-07-14, 16:42
Nie wiem ile ćwiczy dziennie baloniarz, nie wiem też jaki jest jego faktyczny stan zdrowia i czy przypadkiem w nocy nie świeci, sam wygląd wizualny jego mnie nie intersuje, na kulturystyce się nie znam ale na piłce nożnej już tak i wiem że CR porzez X lat ćwiczy po 7 godzin dziennie, robi np 3000 brzuszków 5 razy w tygodniu, ma najlepszą opiekę medyczną, warunki do rowzoju i wszystko co potrzebne by być tam gdzie jest teraz, myślisz że da się to osiągnąć szybciej lub przy mniejszym nakładzie sił? Dlaczego każdy piłkarz nie wygląda jak Ronaldo? Kolega ma własnie 17 lat i według mnie delikatnie odleciał, nie sugeruje że dobrej sylwetki nie zrobi ale spokojnie wszystko z czasem.

Malin7
18-07-14, 22:34
Brzuszki też robię codziennie ale robię ich 300. Dietę jutro wam wyślę jaką mam to najwyżej do poprawki pójdzie, drugie pytanie to jakie suplementy polecacie ? jak już wspomniałem jestem ektomorfikiem. Na koniec co do mojego klubu to nie jest to klub z A klasy a z I ligi.

fallenursus
18-07-14, 22:42
wiem że CR porzez X lat ćwiczy po 7 godzin dziennie, robi np 3000 brzuszków 5 razy w tygodniu, ma najlepszą opiekę medyczną, warunki do rowzoju i wszystko co potrzebne by być tam gdzie jest teraz, myślisz że da się to osiągnąć szybciej lub przy mniejszym nakładzie sił? Dlaczego każdy piłkarz nie wygląda jak Ronaldo? Kolega ma własnie 17 lat i według mnie delikatnie odleciał, nie sugeruje że dobrej sylwetki nie zrobi ale spokojnie wszystko z czasem.


Zapomniałeś dodać że czytasz mens health'a .

fallenursus
18-07-14, 22:44
Brzuszki też robię codziennie ale robię ich 300. Dietę jutro wam wyślę jaką mam to najwyżej do poprawki pójdzie, drugie pytanie to jakie suplementy polecacie ? jak już wspomniałem jestem ektomorfikiem. Na koniec co do mojego klubu to nie jest to klub z A klasy a z I ligi.


To nie rób po 300 dziennie :) każdy miesiec musi się regenerowac.
Co do supli to witaminy minerały bcaa z dużą dawką cytruliny, możesz.dodać do izotonika jeśli ci dają na treningach piłki. Reszta wyjdzie w praniu jak wstawisz szame

Malin7
18-07-14, 22:58
Jakiś link do tych suplementów mógłby ktoś podać ? :)

Wikidajło
19-07-14, 11:14
Zapomniałeś dodać że czytasz mens health'a .

Nie czytam pedalskich gazet, nie czytam gazet w ogóle. Za to od kilkunastu lat interesuje się piłką, udzielam na różnych forach i swoje wiem. ty Fallen jak zwykle mądrzejszy od google w każdej dziedzinie...

PS Malin, z tego co wiem to większość klubów 1 ligowych ma opiekę medyczną, tzn dietetyków, fizjoterapeutów, ogólnie klubowych lekarzy itp...

fallenursus
19-07-14, 12:07
3000 abs na raz weź się czleniu ogarnij bo co chwila bajki powielasz z różnych śmiesznych for.

Malin7
19-07-14, 13:23
Gram w juniorach w klubie który gra w I lidze a nie seniorach....

fallenursus
19-07-14, 13:28
Tu masz bcaa warte uwagi z innymi dodatkami na wytrzymałość ceny się nie bój bo na długo starczy. Reszta bcaa to w sumie plagiat.

http://www.bcaa.pl/controlled-labs/purple-wraath-1108g-promocja-1528.html

Wikidajło
19-07-14, 16:59
[QUOTE=fallenursus;498257]3000 abs na raz weź się czleniu ogarnij bo co chwila bajki powielasz z różnych śmiesznych for.[/QUOT
"How to get abs like Cristiano RonaldoGetting the famous six pack abs (http://www.sixpacknow.com/) like Cristiano Ronaldo has can be a hard challenge. One thing you must have in mind is that your abs definition will only show up after you achieve very low body fat levels. If you're still a bit fat, it doesn't matter if you do 1000 or 3000 abs per day, because your abs will always keep beneath some of your fat skin. That being said, the first advice is to work on getting your body fat levels at 10% or below that, and assure you burn your excessive fat faster than usual. To improve the core strenght, you should aim at exercises such as planks and renegade rows, as those will help more than regular crunches, in order to reduce abdominal fat. As a curiosity, in 2009, British media "Daily Star" released a piece reporting that Cristiano Ronaldo had a 3000 sit ups daily routine (3.000 abs per day), even quoting a close source to Ronaldo saying: "He can spend well over an hour every day toning his abs, sometimes while watching TV."

Ja wiem nawet oficjalna strona RM kłamie, przecież i tak ty musisz mieć rację...
Ciepło pozdrawiam ;)

fallenursus
19-07-14, 17:24
Lol jeblem że taki dorosły facet w takie bzdury wierzy
Daily star również donosi ze dzięki justinowi młodzi chłopcy zaczęli częściej uczeszczac na siłownię żeby mieć takie mięśnie jak ich idol.

Wikidajło
19-07-14, 20:19
Możesz wymienić tych młodych chłopców? Bo ja tu daję konkretny przykład, poza tym oglądałem sam nie jeden wywiad w którym CR osobiście opisywał jak wyglądają jego treningi, w tym jak i ile ćwiczy brzuch. Możemy tak się spierać w nieskończoność chodź sensu to nie ma w ogóle ponieważ ty z góry jesteś przekonany o swojej racji i nieomylności, dosłownie w każdym temacie. Ja swoje już napisałem i na tym kończę ten temat, pozdrawiam.

Kordian Skibiński
24-07-14, 13:25
a niech robi milirard spięc jak brzuch sie robi przeciez w kuchni .... a co do justina to zeby wygladac jak on to trzeba wlasnie nie chodzić na siłownie ...

Malin7
05-11-14, 20:23
Po kilku miesiącach postanowiłem napisać, na samej diecie przytyłem 5kg, do tego mam teraz suple a w tym tygodniu minie miesiąc od kąt zacząłem ćwiczyć, na początku strasznie ciężko jednak w ogóle przez myśl mi nie przeszło żeby przestać.