PDA

Zobacz pełną wersję : Prośba o podpowiedź do supli



Dydol
04-07-14, 00:52
Witam was serdecznie,
Chciałem poprosić o ocenę swojego wyboru.

Treningi: Od 2 lat nieregularne treningi, od 6 miesiecy regularny trening + spalanie. Zakończyłem etap redukcji z 84kg do 69kg przy 173cm wzrostu. Aktualnie trening 4-5 razy w tygodniu - 20 min bieganie na rozgrzanie, 1,5h treningu siłowego, 20 min na zakończenie. Powoli zaczyna się stagnacja jeśli chodzi o siłę.

Dieta: Wysokobiałkowa, 4 posiłki dziennie, głównie twarogi, mięso gotowane, tuńczyk, ryż, banany, jajka, owsianka na śniadanie codziennie.

Ze względu na stagnację chciałem spróbować dołożyć do diety odżywki, wybór padł na:

-Jabłczan CM3
-Białko Trec Whey 100 lub o trochę większej zawartości % białka ( boję się o powrót brzucha :razz:)
-BCAA Xtra

Nie zależy mi na ekstremalnych efektach, po prostu chciałbym iść do przodu i nabierać tej już pożądanej masy mięśniowej a nie tłuszczu, który pół roku zrzucałem :)

Z góry dzięki za porady.

USgorn
04-07-14, 01:09
1,5 h troche Ci schodzi na tym treningu.
Masz stagnacje trzeba poprawic diete odzywki tu nie pomoga. Jak bedziesz twarog traktowal jako podstawe tak bedzie.

Jak juz na suple sie uprzesz to kreta mono bedzie ok. BCAA sobie odpusc

Dydol
04-07-14, 01:16
Nie nie, źle mnie zrozumiałeś. Głównie wymienione produkty, nie będę wypisywał tutaj wszystkiego po prostu. Ogólnie - dużo białka i mało tłuszczy. Z tego co się naczytałem na wszelkiej maści forach, skoro po pół roku zaczyna doskwierać brak siły czas na odżywki, stąd moje pytanie. A BCCA wszyscy podają jako podstawę.Widzę, że ile trenujących tyle opinii :)

USgorn
04-07-14, 01:20
1. Z jakiej racji malo tluszczy?
2. Chyba czytales wpisy osob handlarzy odzywek dobra dieta podstawa.
3. BCAA bardziej pod redukcje. Co prawda leucyna ma dzialanie anaboliczne ale to tez mozna ja kupic sama.
4. Liste supli ktore jakies tam dzialanie maja mozna wypisac dluga ale jesli dieta bedzie zbyt slaba nic nie dadza.
5. Trenujesz dlugo wiec jest mozliwe ze jestes przetrenowany przez za duza ilosc cwiczen albo robisz zbyt dlugie przerwy

Dydol
04-07-14, 01:58
1. Po co mam dostarczać tłuszcze nasycone do organizmu skoro odkładają się w większości w postaci niepotrzebnej tkanki tłuszczowej.
2. Czytałem i rozmawiałem z wieloma osobami, trenerami personalnymi, ludźmi, którzy od wielu lat trenują i są już na dużo wyższym etapie itp itd.
3. BCAA podobno podstawa do nie odnotowywania spadków.
4. Dieta to chyba klucz, wydaje mi się, że jest okej ale chyba jeszcze doczytam.
5. Długi trening spowodowany jest dużą ilością powtórzeń i fakt, przerwy są dość długie.

USgorn
04-07-14, 02:02
1. Bzdura. Musisz sie podedukowac. Bardziej na wegle bys uwazal.
2. Poczytaj wiecej
3. Na masie katabolizm Cie nie dopadnie przy dopietej diecie i pod warunkiem ze sie nie przetrenujesz
4. Mozesz wrzucic poprawimy jak bedzie trzeba
5. Trening tak samo mozesz wrzucic.

fallenursus
04-07-14, 02:05
Wrzuć foty.
Napisz co i ile i o ktoryc porach zjadles. Wczoraj i dzisiaj

Dydol
04-07-14, 02:57
Troszkę za wcześnie chyba na fotki.

Co do posiłków:

Dzisiaj - 10:00 Owsianka na mleku z rodzynkami, 14:00 Gotowana wołowinka (ok. 100g) z ryżem, 17:00 pucha tuńczyka, 23:00 po treningu koktajl białkowy na mleku(niestety charakter pracy wymaga ode mnie chodzenie w tych godzinach na treningi i funkcjonowania w tych godzinach).

Wczoraj - 10:30 Owsianka na mleku z bananem, 13:00 gotowany kurczak z ryżykiem, 18:00 pół opakowania twarogu tłustego z kromką chleba, 23:00 po treningu koktajl (jogurt nat + banan + truskawki).

FIT-anula
04-07-14, 07:19
jestes facetem i na takim jedzeniu dajesz rade objechac caly dzien?
w ogole nie nazwalabym tego dieta bo na takim jedzeniu przy treningach trwajacych 1,5h juz dawno bym sie przekrecila...


po treningu koktajl ? wtf....
stary wez to sobie teraz wbij w kalkulator kalorii , a na innym kalkulatorze oblicz swoje zapotrzebowanie, ale zrob to a zrozumiesz czemu stoisz w miejscu ...

Baloniarz
04-07-14, 10:25
A ja 6.20 na nogach i pójdę spać jutro o 4 :) hehe ale wymaga tego ode mnie charakter pracy :), bo weekend trza dorobić na imprezie :P

fallenursus
04-07-14, 11:06
Foty po to zeby widzieć czy masz powyżej 20% fatu ile mięśnia popaliles i jaka masz budowę. Wszystko tu nie teges trening o dużo za długi.

Kordian Skibiński
04-07-14, 11:12
dieta w lesie na maxa -
a co do BCAA to suplement wcale nie antykataboliczny w głownej mierze - jak ktoś pisze ze do niczego to sie zawsze uśmiecham z tego powodu - BCAA zawsze i wszędzie okołotreningowo a dlaczego ?? Wkrótce napisze o tym jakiś osobny artykuł bo widze ze mit goni mit

USgorn
04-07-14, 12:55
I oczywiscie tylko firmy nanox?
Nie mowie ze nie dziala ale prosze Cie zawsze i wszedzie niezbedne bez niego nie ma efektow? Przypominam ze suple to tylko dodatki bez ktorych mozna progresowac rownie dobrze. O anabolicznym dzialaniu glownie leucyny pisalem. Ale nic poczekam na ten artykul ktory zapowiedziales

Kordian Skibiński
04-07-14, 13:00
niezbędne jeżeli myslimy o suplementacji - dla mnie bcaa jest suplementem który kupuje jako pierwszy - co do zbędności czy nie to wiadomo ze bez suplementów progress jest oczywisty jeżeli dieta jest poukładana.
Nigdy nie używam bcaa jako antykatabolika w sensie nadrzędnym. Tutaj najlepiej sprawdza sie ... jedzenie.

USgorn
04-07-14, 13:05
No to sie zrozumielismy :-). No biorac pod uwage ze dieta nie jest taka jak w przypadku tego tematu to wiadomo ze kazdy bedzie mial jakis tam swoj ulubiony suplement

Zima
04-07-14, 18:27
dieta w lesie na maxa -
a co do BCAA to suplement wcale nie antykataboliczny w głownej mierze - jak ktoś pisze ze do niczego to sie zawsze uśmiecham z tego powodu - BCAA zawsze i wszędzie okołotreningowo a dlaczego ?? Wkrótce napisze o tym jakiś osobny artykuł bo widze ze mit goni mit

napisz chętnie przeczytam, jestem zbyt młody, żeby pamiętać erę BCAA, żyje w czasach kiedy to kreatyna jest "królową suplementów", a bcaa zeszło na plan dalszy i uznawane jest za zbędne. Przyznać musze, że na siłowni starsze koxy zawsze gdzies to bcaa po torbach kitrają z tego co zauważyłem więc może coś w tym jest. Napisz chętnie przeczytamy.

fallenursus
04-07-14, 19:08
Przy wycince bardziej przyjzalbym się dużym dawkom leucyny nawet solo niż innym bcaa. >10gr samej leucyny , jak gdzieś idzie dorwać tanio i was to i 20g okolotreningowo.

Baloniarz
04-07-14, 20:05
haha a myślisz że dlaczego naginam 13g do przed treningówki i 13g do potreningówki bcaa 8-1-1 oczywiście firmy nie nanox ;)

Kordian Skibiński
05-07-14, 08:38
ale sie tego Nanoxa uczepiliście hehe , ja przeciez nikogo nie namawiam do tej firmy w sposób nachalny - każdy kupuje to co uważa za dobre i tyle