PDA

Zobacz pełną wersję : Wyciskanie z przed klaty a zza glowy



rocky_balboa
06-04-07, 10:15
No wlasnie, jest roznica miedzy tymi? dlaczego prawie wszyscy robia zza glowy? czy nie lepiej sprzed klatki a z wiekszym obciazeniem(zza glowy wydaje mi sie zawsze ciezej).[/list]

SkAwwa
06-04-07, 10:22
Wyciskanie sprzed klaty angazuje przednie aktony miesni naramiennych a zza glowy angazuje tylne aktony miesni naramiennych.
Zależy na czym ci bardziej zależy że tak powiem :)

iro
06-04-07, 10:25
Przy wyciskaniu zza głowy pracują głównie boczne i tylne anktony natomiast przy wyciskaniu z przed klaty głównie boczne i przednie. Wyciskanie zza głowy jet bardzej kontuzjogenne, nie jest polecane początkującym.

SkAwwa
06-04-07, 10:26
rób z przed klatki :)

Raskus
06-04-07, 10:26
POwinno zależeć na jednym i drugim oczywiście.

Tylne aktony są ważniejsze <Yes> z pewnością dla mni i w nie jeden artykule uzytkownikow przeczytasz to samo.

Wyciskanie sprzed klatki wykonuje się ruchem z gory a dol i tu mozna brac do samego dolu ciezar.

Wyprost rak szybciej a opuszczanie wolniejszym tepem niz prostowanie.

Anaolgicznie z wyciskaniem zza karku, tylko ciezar nie opuszczamy maksymalnie tylko do linii uszu. Tutaj tak powinna wygladac mniej wiecej poprawna technika wykonywania tego cwiczenia, aby obejsc sie wlasnie bez kontuzji.

rocky_balboa
06-04-07, 10:29
no ale czemu robic sprzed klatk, zawsze robilem (2 miechy?) zza karku i fajnie sie robi, zadnych kontuzji nie lapie, staram sie wykonywac powoli i dokladnie.
a czy jak robie barki, to moze powinienem robic 4 serie sprzed glowy i 4 serie zza karku, jezeli pracuja rozne aktony miesni? bo zalezy mi na duzych okraglych barkach :D

Raskus
06-04-07, 10:36
rocky_balboa, a nie znasz innych ćwiczeń na naramienne? :wink:

SkAwwa
06-04-07, 10:37
jeżeli ci zależy na dużych i okrągłych barkach to są na nie inne ćwiczenia :
podciąganie sztangi do brody np :) polecam

Raskus
06-04-07, 10:40
SkAwwa, podciąganie sztangi do brody jest na kaptury :razz:

rocky_balboa
06-04-07, 10:42
i chyba tez na wszystkie aktony miesni naramiennych!! to cwiczenie tez oczywiscie wykonuje cwiczac barki, ale zastanawiam sie, czy nie wyrzuc unoszenia hantelki bokiem i wrzuci za nie sprzed klaty!! wtedy bym cwiczyl : zza karku,podciaganie sztangi do brody,sprzed klaty , bo cwiczenia ta hantla za bardzo nie lubie :razz:

Raskus
06-04-07, 10:47
rocky_balboa, do dupy ćwiczysz barki.

Ja poprawnie technicznie wykonuje(staram sie) cwiczenie podciaganie sztangi do brody i taka pompe czuje na karu(nie na barkach!!) ze szok! I to przy podnoszeniu do brody... barki mi nicn ie rusza... moze rozgrzewa troszke.


Ja robie mniej wiecej tak:

sprzed klatki
zza karku
wyciskanie sztangielek
unoszenie sztangielki w bok w opadzie(zajebiste)
Unoszenie sztangielek w bok w opadzie(tutaj na koncu, bo tu mozna rovisz oszukane ruchy, wypychajc cialo itd)

iro
06-04-07, 10:50
Ja robie mniej wiecej tak:

sprzed klatki
zza karku
wyciskanie sztangielek
unoszenie sztangielki w bok w opadzie(zajebiste)
Unoszenie sztangielek w bok w opadzie(tutaj na koncu, bo tu mozna rovisz oszukane ruchy, wypychajc cialo itd)

A czym sie różni ćwiczenie 4 od 5????

Raskus
06-04-07, 10:54
iro,

w ćwiczeniu 4 wykonujesz ruch jedną ręką a drugą podpierasz się o krzesło, trzymając tez kolano na krzesle(ja tak robie), nie ma mozliwosci tworzenia wyrzutow ciala(no moze male) przez co całą prace wykonuja dane miesnie.

W ćwiczeniu 5 wykonujesz ruch obiema rękoma i jest ogromna mozliwosci wykonywania ruchow/balastu ciała przez co masz mozliwosci wykonania cwiczenia z ciezarem ciezszym, ale nie do koncap oprawnie, takie ruchy oszukane :grin: dobre na koniec treningu wg mnie dlatego, że miesnie sa juz zmeczone, a czy tego chca czy nie, Ty ruch wykonasz.

SkAwwa
06-04-07, 10:57
SkAwwa, podciąganie sztangi do brody jest na kaptury :razz:
spoko a ja myślałem że na bary i tak ćwiczyłem w ostatnim moim treningu spoko :D

iro
06-04-07, 12:55
SkAwwa, podciąganie sztangi do brody jest na kaptury :razz:

to zależy jak szeroko chwytamy gryf. Gdy chytamy wąsko to jest na kaptury a gdy szeroko to na tylne i boczne anktony barków

grzesiek k
06-04-07, 15:23
iro, To nie ma różnicy i tak idzie na Kaptury i tak nie nie ma żadnego wpływu czy łapiemy wąsko czy szeroko
pzdr.

ubermas
06-04-07, 15:50
iro, To nie ma różnicy i tak idzie na Kaptury i tak nie nie ma żadnego wpływu czy łapiemy wąsko czy szeroko
pzdr.

Bzdura! To cwiczenie bardzo dobrze wplywa na boczny miesien naramienny, niezaleznie od uchwytu, choc podobno im szerszy tym lepiej, ja nie zauwazylem roznicy. Wyobraz sobie sztrugsy i to cwiczenie, gdzie w podciaganiu sztangi ruchy lopatek tak jaki przy szturgsach?? Chlopie jak sie nie znasz to bredni nie pisz, kaptury sa bardzo malo zaangazowane w tym cwiczeniu, praktycznie wcale. Musisz sie jeszcze duzo nauczyc. Pozdro

SkAwwa
06-04-07, 16:20
iro thx :P bo już się załamałem :)

rocky_balboa
07-04-07, 12:19
hahaha czyli mialem racje :P