PDA

Zobacz pełną wersję : pompki + brzuszki



Ciro
01-06-14, 11:52
Witam.

Otóż postanowiłem się nieco za siebie wziąć i chciałbym poprawić swoją sylwetkę. Nie chodzi mi tutaj o zrobienie jakiegoś strongmenowego kaloryfera itd. Po prostu żeby lepiej wyglądała moja klatka piersiowa i brzuch. W tym celu postanowiłem robić pompki i brzuszki w miarę regularnie. Jestem w tym zielony, stąd moje pytanie. Czy jest możliwość, że przez robienie reuglarne rzecz jasna samych pompek i brzuszków mogę uzyskać jakieś rezultaty? Bo właściwie wszędzie się o tym pisze, jedni mówię, że nie, inni że tak. Mam 20 lat, jeżeli to ważne : D Wlaściwie dopiero zaczynam, bo wcześniej nie ćwiczylem. Prawdę mówiąc chcę zacząć.

USgorn
01-06-14, 12:04
Rob trening domator bo na samych tych dwoch cwiczeniach to nic nie bedzie a i po tym za duzo nie oczekuj nje ma to jak trening silowy

Ciro
01-06-14, 17:48
czyli nie da sie w miare wyrzezbic klatki i brzucha na samych domowych treningach?

USgorn
01-06-14, 18:11
Zalezy co rozumiesz przez w miare cos tam sie da ale licho. a to tez zalezec bedzie od odzywiania

Tomi!
01-06-14, 18:57
a to tez zalezec bedzie od odzywiania

rzekłbym przede wszystkim od odżywiania :twisted:

Ciro
04-06-14, 10:30
o kuzwa to niezle to skomplikowane : D

CZĘŚĆ 2-ZESTAW ĆWICZEŃ:
Zakładając, że nie posiadamy ekspandera- wykonujemy wtedy przykładowo taki trening:
1.Pompki płasko(dowolna z podanych wersji)-4-5 serii x do zmęczenia-ze zmiennym rozstawem dłoni.
2.Pompki głową w dół(nogi na podwyższeniu-rys.5)-4-5 serii x do zmęczenia- ze zmiennym rozstawem dłoni.
3.Pompki na taborecie(F)-3-4 serie x do zmęczenia
4.Pompki boczne(rys.7)2-3serie x do zm.
5.Pompki przy ścianie(rys.2)2-4serii x do zm.
6.Pompki w podporze tyłem(G)2-4serii x do zm.
7.Przysiady(na jednej lub obu nogach)4-6 serii x do zm.
8.Wspiecia na palce(na jednej lub obu nogach)4-6 serii x do zm.
9.i 10.-dwa wybrane ćwiczenia(C-F)na mięsnie brzucha po 4-5 serii x do zm.
11.Unoszenie tułowia z leżenia przodem-4-5 serii x do zm.
12.Uginanie ramion w ciężarem stojąc(ciężar zamiast ekspandera)-4-5serii x do zm.

ten trening z domatora moze przyniesc jakies efekty? pytacie o co mi chodzi. o jaka sylwetke.
nie chc byc super hiper kulturysta i miec super hiper sylwetka, ala pudzian w czasach strongmanow. po prostu cche lepiej wygladac, popracowac nad cialem, zeby to lepiej wygladalo. nie paker, ale zeby bylo na czym oko zawiesic :D

do tego treningu z domatora musze dodac tez jakas diete?

slim shady
04-06-14, 11:13
dobre jedzenie to podstawa w budowaniu dobrej sylwetki, przydałby Ci się drążek, jak byś sobie załatwił dwa hantle to już przećwiczysz nimi całe ciało

Ciro
04-06-14, 11:45
Jest jeszcze jedna kwestia, której nie poruszyłem. Mianowicie wzrost i waga. Mam około 185 cm wzrostu i 68 kg wagi. Wskaźnik BMI idealny, ale blisko w sumie niedowagi : D Do tego mam pracę, gdzie robię fizycznie. Pytanie, czy teraz powinienem zaczac cwiczyc, czy najpierw jeszcze bardziej przytyc? Bo w sumie z moja praca + cwiczeniami moge schudnac i zaraz miec niedowage. Ciezko z tym sprzetem Slim.

Fajnie jakby ktos dal jednoznacza odppowiedz, czy w ogole warto robic ten domator, czy to cos daje i faktycznei rezulat po sylwetc jest widoczny.

slim shady
04-06-14, 12:20
rób ten trening domatora, jak będzie Ci załatwo to możesz brac sobie obciążenie w postaci worka piasku, butelki wody, kamienia itp.
Wejdź do działu dieta i poczytaj tematy podwieszone, musisz mieć dodatni bilans kcal czyli musisz jeśc więcej niż potrzebujesz,

Osobiście polecałbym pójście na profesjonalną siłowanie, ale oczywiście trening domatora możesz robić jak najbardziej

Ciro
04-06-14, 13:13
Czyli trening domatora połaczony z dobra dieta moze dac ciekawe rezultaty?

No i ta 2 sparwa. Czy faktycznie powinienem teraz cwiczyc skoro moja waga nie jest najlepsza, bo blisko niedowagi. Czy przez cwiczenie i dzwiganie ciezarow w mojej robocie jako magazynier to dobry wybor? Nie schudne za bardzo? Do tego jeszcze ta dieta.

Tomi!
04-06-14, 14:01
Nie schudne za bardzo? Do tego jeszcze ta dieta.

Z Twojej wypowiedzi wnioskuje, że źle rozumiesz pojęcie dieta - nie jest to termin zarezerwowany dla liścia sałaty dziennie w celu schudnięcia tylko pewien schemat żywienia, którego starasz się trzymać. Proponuje dużą nadwyżkę kcal ze zdrowych źródeł, a czy to z węgli czy z tłuszczy to sprawa okazuje się być dość indywidualna..

W skrócie - poczytaj trochę podwieszonych w dziale Dieta.

Ciro
04-06-14, 16:32
Aha, teraz rozumiem :D

Dobra to teraz jest tu ktoś, kto może zagwrantować mi, że ten domator działa i widać po jakimś czasie rezultaty?

Tomi!
04-06-14, 18:59
Każdy ćwiczący z głową.. I każdy tak czy inaczej poleci profesjonalną siłownie, efekty są dużo szybsze.

Michal25
11-06-14, 10:39
są diety wysoko i nisko kaloryczne białkowe itd itp w zależności od tego co chcesz osiągnąć

ka_rolina_89
16-09-14, 19:05
to uważacie, że przy odpowiednim sprzęcie nie można uzyskać rezultatów ćwicząc w domu?

USgorn
16-09-14, 19:07
Przy odpowiednim sprzecie, odzywianiu i podejsciu jak najbardziej mozna

ka_rolina_89
16-09-14, 19:09
super! bo nie jestem zwolenniczką siłowni, wolę sama w domu :)

USgorn
16-09-14, 19:20
I tu i tu cwiczenie ma swoje wady i zalety:-)

verdo
17-09-14, 12:20
Ależ w domu także możesz dać sobie niezły wycisk wykonując ćwiczenia z własną masą ciała. Nie potrzebujesz nawet specjalistycznego sprzętu.

szycha
17-09-14, 22:44
super! bo nie jestem zwolenniczką siłowni, wolę sama w domu :)

Na siłowni jest większa motywacja

USgorn
17-09-14, 22:52
Na siłowni jest większa motywacja

niekoniecznie. i swiezacy czesto maja tak ze chca leciec nie wiadomo jakim ciezarem bo widza ze doswiadczenie juz swoj ciezar targaja i robia komiczne pol powtorzenia. tak jak wyzej i w domu i na silowni mozna wymienic kilka wad i zalet. Kazdy moze sobie sama wybrac co woli ;)

LostekMax
02-10-14, 01:52
A ja myślę, że jest na siłowni większa motywacja bo po prostu się zapłaciło to się chce wykorzystać :D

alycamps
04-10-14, 16:26
znajdź sobie na youtubie filmiki, bo nie tylko pompki i brzuszki można robić w warunkach domowych, bez żadnego dodatkowego sprzętu. Tak jak ktoś pisał możesz pompki i brzuszki też na różne sposoby robić. Możesz też polecieć 6 weidera cały program i brzuch wtedy na pewno się poprawi :)

marcin001
19-11-14, 16:38
Sam robię w ogólnorozwojowym treningu pompki z butelkami wody w plecaku. Ćwiczę tak ok 2 miechy co 3-4 dni. 4 serie x 12 na płasko, głową w dół i głową w górę. Obwód klatki myślę że się nie powiększył ale siła poszła dużo w porównaniu z tym jak zaczynałem. Myślę że taki trening domatora to dobry pomysł dla myślących o zaczęciu przygody z siłką.