PDA

Zobacz pełną wersję : Dieta.



amator123
18-05-14, 00:27
Witam,

Mam 17 lat , 170 cm wzrostu i 60 kg wagi, od poniedziałku zaczynam chodzić na siłownie według rozpiski trzy razy w tygodniu (trening na masę) , wcześniej już trochę ćwiczyłem ale bez wyraźnych efektów, dlatego że nie przestrzegałem diety .
Mógłby mi ktoś pomóc w ułożeniu odpowiedniej diety. Czytałem już posty z tymi obliczeniami dziennego zapotrzebowaniem kalorii itp. ale jakoś nie mogę sobie sam z tym poradzić :(

Proszę o pomoc :)

USgorn
18-05-14, 00:29
Poczytaj podwieszone tematy. Sprobuj cos samemu ulozyc i wstaw wtedy poprawimy. Dlaczego tak? Poniewaz nie wiemy co lubisz i jesli ulozysz sam przy okazji cos tam przy okazji sie nauczysz.

amator123
18-05-14, 01:22
z obliczeń wyszło mi 2900 kcal , ale nie wiem w jakich proporcjach i wogóle jakie produkty :(

USgorn
18-05-14, 01:34
Daj na poczatek BTW 2/2/4 g na kg masy ciala i obserwuj co sie dzieje

Bialko: Miesa, jajka, ryby, nabial
Tluszczej: w/w, oleje, oliwa, orzechy, nasiona
Wegle: Ryz, kasza,ziemniaki, makaron, chleb pelnoziarnisty, owsiane.

Nie zapomnij tez o warzywach i owocach.

To tak na szybko

slim shady
18-05-14, 09:57
rozdziel wszystko na 5 posiłków, które będziesz spożywał około co 3 h, przykładowe diety masz w podwieszonych

kluska89
26-05-14, 15:26
Ciężko dietę jest utrzymać, zwłaszcza jeszcze w takie produkty, trzeba mieć silną wolę

USgorn
26-05-14, 15:35
wystarczy miec wyobraznie i kombinowac w kuchnii zeby nie bylo monotomi i zaden to jest problem

Baloniarz
26-05-14, 17:06
albo trzymasz diete i cieszysz się efektami, albo srasz na diete i efekty też masz osrane :), w drugim przypadku wolałbym polatać z kumplami za piłką wieczorem popijając browar z nogami na stole ;)

.rocky
26-05-14, 23:34
zapomnij o jaich tam proporcjach b t w,nie licz niczego przez najbliższy rok, wpierdalaj w miare wartościowe jedzenie, czyli takie jakie osobiście przygotowujesz. na obecny moment pochłaniaj ok 0.5 kg miesa dziennie, serwuj często jajka, pij dużo wody,
jedz instynktownie tak zebys czul energie i sile na treningach i był syty przez caly dzień, podjadaj kiedy masz na to ochote wedle twojej wygody mogą to być 2 posiłki, może być tez 8
cwicz ciężko i intensywnie a po czasie już sam będziesz wiedział co robic

slim shady
26-05-14, 23:56
nie jest trudno utrzymać diety, kwestia tylko zmiany nawyków żywieniowych, jedzenie ma być przyjemnością a, nie męczarnią :)

xxmłodyxx
26-01-15, 13:47
Rocky na poczatku ciezko jest wyczaic czy sie je wartosciowo. Wiec lepiej niech pociagnie jakis schemat

marcin001
26-01-15, 18:29
Tu masz mniej więcej co jeść. Wartości na 100 g
To masz produkty głównie stowsowane jako źródło białka:

Tuńczyk w wodzie 21 g białka
Dorsz wędzony 21g białka
Pstrąg 19 g białka
Pierś z kurczaka 21g białka
Wołowina 21g białka
Cielęcina 20g białka
Wątróbka 20g białka
Jaja kurze 12 g białka
Ser twarogowy chudy 20 g białka
Serek wiejski 12 g białka


Tu masz produkty zawierające głównie węglowodaony
Ryz biały 79g węgli
Makaron 78g węgli

Ryz brązowy 77g węgli
Kasza manna 77g węgli
Kasza gryczana 69g węgli
Płatki owsiane 69g węgli
Chleb żytni pełnoziarnisty 54 g węgli

Tu masz produkty zawierające zdrowe tłuszcze
Orzechy arachidowe 46g tłuszczu
Oliwa z oliwek 99 g tłuszczu
Słonecznik 44g tłuszczu
Migdały 52g tłuszczu

Ułóż sobie coś, wstaw a my Ci poprawimy

Stanleyek
09-02-15, 12:51
A co w momencie gdy są problemy z żołądkiem? Da radę robić "masówkę" przy refluksie?

Maciej2109
09-02-15, 13:42
Mniej imprez i alko a więcej ciężkiej pracy i będą efekty, sam wiem po sobie!
Jakieś białko sobie kup na uzupełnienie diety, białko to podstawa do zbudowania masy mięśniowej.
Jak wyżej pisali jajka,drób,ryże makarony,ryby,płatki owsiane, nie kebab i pizza. Pozdro

USgorn
09-02-15, 14:59
A co w momencie gdy są problemy z żołądkiem? Da radę robić "masówkę" przy refluksie?

Jesli bedzie to rozsadna zdrowa masa to Ci sie poprawi zdrowotnosc no bo jesli to masa w kfc to chyba nie nusze pisac

Stanleyek
10-02-15, 11:16
No właśnie chciałbym zrobić trochę masy lecz przy refluksie i możliwej nadżerce na żołądku nie wiem czy to wskazane by podejmować takich akcji. Chodzi o specyfikę tego co można jeść na diecie refluksowej, jest to raczej lekka dieta. Pytam bo może ktoś ma doświadczenie